^wróć na początek

logo   orzelek

dane kontaktowe:
telefon: 666-977-944
e-mail:office@diablodesign.eu

SKŁAD RADY MŁODZIEŻOWEJ 2016/2017

przewodnicząca szkoły - Julia Mania
zastępca przewodniczącej - Martyna Bless

oraz pozostali czlonkowie:

Aleksandra Gołąbowska
Kaja Janiurek
Wojciech Kania
Julia Kawka
Dominika Kuc
Lena Mączka
Andrzej Olszewski
Jagoda Słowik
Marta Szymanek

Opiekunami Rady Młodzieżowej w roku szkolnym 2016/2017 są:

Katarzyna Wypler
Patrycja Walasek
Aleksandra Zimnik
Tatiana Urbanowicz-Weidner
Anna Gumułczyńska

 

WIRTUOZ ORTOGRAFII

Po raz kolejny uczniowie klas 4–6 szkoły podstawowej stoczyli pojedynek w szkolnym konkursie ortograficznym. Tym razem pisali dyktando o Hiszpanach podbijających starożytne ludy indiańskie. W cenie okazała się doskonała znajomość pisowni wyrazów wielką literą i reguł interpunkcji.

I miejsce i tytuł Mistrzyni Ortografii zyskała Weronika Janus z kl. 6b,
na II miejscu znalazła się Anna Pawlak z kl. 5d,
III miejsce zajął Jacek Skotnica z kl. 6a.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Zapraszamy całą brać uczniowską, rodziców, pracowników szkoły na Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się w dniach: 7,8,9 i 12 grudnia w godzinach od 8.00 do 13.00. Nie zabraknie tu wypieków domowej roboty, przepięknych ozdób świątecznych, pomysłów na bożonarodzeniowe upominki. Wzorem ubiegłego roku – kiermasz przygotowują uczniowie klas 1-3, świetlica, samorząd szkolny oraz uczniowie klas 4 i pierwszych gimnazjalnych wraz z rodzicami i wychowawcami. Biorąc udział w Kiermaszu – wspieramy Szkolny Fundusz Pomocy Uczniom oraz różnorakie klasowe inicjatywy. Pragniemy w ten sposób przygotować naszą społeczność szkolną na czerpanie radości z magicznej atmosfery zbliżających się Świąt.

W środę 7 grudnia swoje stoiska w holu szkoły przygotują: 1b, 2g, 2f, 3a, 3c, 3d, 3e, 3g. We czwartek 8 grudnia: 1a, 2a, 2b, 2h, 3f, 3h, świetlica, samorząd szkolny. W piątek 9 grudnia: 2c, 2e, 3b, świetlica, samorząd szkolny, 4a, 4b. W poniedziałek 12 grudnia: 4c, 4d, 4e, IA, IB, IC, ID Zapraszamy!!! Organizatorzy


NAJMŁODSI TEŻ WALCZĄ

 

Wspaniale spisali się uczniowie ZSS nr 1 w Chorzowie podczas zawodów pływackich dla dzieci 9, 10-letnich
Zawody rozpoczęli najmłodsi zawodnicy w sztafecie 4*50m stylem dowolnym dziewcząt zajmując II miejsce (Kaja Postułka, Zięba Oliwia, Miłoszewska Inga, Wiernicka Julia). Następnie do walki o medale przestąpili chłopcy 4*50m stylem dowolnym  którzy zdobywając I miejsce (Pella Szymon, Duras Martin, Glica Wiktor, Zaczyk Łukasz)
Kolejny start to sztafeta mieszana 8*50m stylem dowolnym 10 latków  i ponownie II miejsce (Julia Głombica, Warwas Grzegorz, Natalia Szpoton, Antoni Snochowski, Amelia Purchałka, Miłosz Siek, Zuzanna Pilecka, Kacper Porwik).

W indywidualnych startach miejsca medalowe zdobyli:
II miejsce  Zuzanna Pilecka 50 stylem dowolnym
II miejsce Julia Głombica 100 stylem grzbietowym
II miejsce Zuzanna Pilecka 50 stylem motylkowym
III miejsce Wiernicka Julia  50 stylem grzbietowym
Rywalizacje zakończyły dziewczęta w sztafecie 4*50 stylem dowolnym wygrywając po zaciętej walce  (Julia Głombica, Natalia Szpoton,  Hania Korolczuk, Zuzanna Pilecka).

W punktacji drużynowej po dwóch edycjach zawodnicy KS Piątka Chorzów 9-letni zawodnicy zajmują pierwsze miejsce, a 10-letni  drugie miejsce. Gratulujemy zawodnikom wspaniałych wyników oraz im trenerom.

Jeżeli chcesz zobaczyć jak dziewczęta wywalczyły pierwsze miejsce wejdź na blog WF z klasą

 

„POEZJA JEST DRUGĄ TWARZĄ DUSZY”


Odiiseas Elitis

 

Julia Jędrzejczyk uczennica klasy II A gimnazjum – to nasza szkolna poetka. Większość uczniów od dawna podziwia jej talent, słuchając okolicznościowych tekstów, chociażby o „Witaminie C”.

Tym razem Julia została laureatką wojewódzkiego  konkursu poetyckiego pod patronem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Zabrze.  Wśród wysłanych na konkursów utworów poetyckich, jeden zasłużył na uznanie jury, dlatego zostanie opublikowany w XIII tomie Antologii Poezji Dziecięcej.

Uczennica wraz z opiekunem Justyną Wostal-Matysek została zaproszona na Wernisaż, który odbędzie się 14 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu.

 

MISTRZOWIE ŚLĄSKA

 

Dnia 25 i 26 listopada na sportowej pływalni Olimpijczyk w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Okręgu Sląskiego  14,15,16-18 letnich Open gdzie zawodnicy klubu sportowego Piątki Chorzów walczyli zdobywając najlepsze miejsca w swoich konkurencjach. Uczniowie naszego gimnazjum bardzo ciężko pracują aby potem godnie reprezentować szkołę i klub na zawodach. I tak było tym razem.

Zawodnicy zdobyli razem bardzo wiele medali złotych, srebrnych, brązowych, zajmowali wysokie miejsca w róznych konkurencjach.
Złote medale wywalczyli: Marta Beruś z klasy II A, która zdobyła aż trzy złote krążki, Oskar Cieśla z III A - jeden złoty i dwa srebrne, Mateusz Dubas z klasy III A stał trzykrotnie na najwyższym podium. Podobnie Kacper Milbrant, który zdobył 3 złote medale a Remigiusz Respondek zdobył 1 złoty i 1 srebrny. Wicemistrzami Śląska zostali: Dominika Kosińska, Szymon Kubik, Julia Magierowska, Marcin Szarpak i Julia Zając-Więckowska.

Uczniów przygotowali trenerzy: Małgorzata Myrcik, Sławomir Pąchalski, Monika Naczyńska.

SZLACHETNA PACZKA

Robert Lewandowski,  Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Anita Włodarczyk, Mariusz Wlazły, Kuba Błaszczykowski, Mariusz Czerkawski, Paweł Fajdek, Maja Włoszczowska, Mariusz Pudzianowski  już z nami są…
I TY  dołącz  do drużyny Szlachetnej Paczki!. Do SZLACHETNEJ PACZKI włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Paczka dociera  do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy. W Polsce nie brakuje osób, które nauczyły się wyglądać na ubogie i dzięki wzbudzaniu litości, zarabiają na swojej „biedzie”. Takim ludziom nie pomagamy. Naszym celem jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Dlatego do Paczki trafiają te rodziny, dla których kontakt z wolontariuszem oraz wsparcie materialne będą impulsem do zmiany. Paczka łączy szlachetnych ludzi gotowych do dzielenia się z tymi, którzy jej potrzebują.Zwracamy się z prośbą do wychowawców klas, uczniów i ich rodziców o pomoc w przygotowaniu prezentów dla rodzin z miasta Chorzowa. Tym razem proponujemy, aby 1 paczkę wspólnie przygotowała klasa. Jak to zrobić?Do kartonowego pudła można włożyć niżej wymienione artykuły oraz wykonaną przez uczniów kartkę świąteczną z życzeniami dla rodziny.  Pudło powinno  być opakowane w kolorowy papier. Wszystko po to, aby rodzina czuła się wyjątkowa i dowartościowana.Artykuły spożywcze:
makaron,  mąka, kasza, ryż, cukier, olej,  herbata, konserwy mięsne, konserwy rybne, konserwy warzywne, dżem, słodycze.Środki czystości:
proszek/płyn do prania,  płyny do mycia (typu cif), środki do dezynfekcji toalety, płyn
do mycia naczyń, szampon do włosów, mydło, pasta do zębów.
                                                              
Gotowe prezenty prosimy składać przy choince w holu szkoły w dniu 9 grudnia (piątek).


POKOCHAJ PLUSZOWEGO MISIAJuż po raz kolejny biblioteka szkolna włączyła  się w obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. 25 listopada klasy pierwsze szkoły podstawowej uczestniczyły w specjalnych zajęciach, których celem było kształtowanie zamiłowań czytelniczych i artystycznych, poprzez zapoznanie dzieci z wartościowymi książkami i filmami poświęconymi misiom.

Podczas zajęć panowała niezwykła atmosfera, pluszowe misie były wszędzie, każde dziecko przyniosło też swojego ulubionego misia z domu. Taka impreza biblioteczna to doskonały przykład nauki poprzez zabawę. Cieszymy się, że Światowy Dzień Pluszowego Misia przyciąga do biblioteki całą społeczność szkolną,           

                                                               

LEKCJA W TEATRZE22 listopada po raz kolejny uczestniczyliśmy w Lekcji w Teatrze zorganizowanej przez kierownik artystyczną Teatru Rozrywki w Chorzowie, Magdalenę Skorupę i nauczycielkę, Beatę Tumiłowicz-Dylong. Lekcja ta jest częścią cyklicznych spotkań, w trakcie których aktorzy przybliżają młodym widzom swoją pracę.

Lekcja 3: reżyser - aktor – postać to próba, czyli teatr w procesie twórczym. Próbowanie potencjalnych możliwości, improwizacja, poszukiwanie, odkrywanie, otwieranie. Procesy zachodzące podczas próbowania są skomplikowane i nieprzekazywalne. Są operacją odbywającą się na żywym organizmie ludzkim, na aktorze. Bazują na jego cechach psychofizycznych, ciele, intelekcie, technice gry, a także wrażliwości, intuicji i emocjach. Próby bywają żmudne i nużące, bywają też ekscytujące, absorbujące, barwne, odkrywcze i twórcze. Uczniowie klas czwartych naszej szkoły mieli możliwość doświadczenia pracy reżysera z aktorami poprzez interaktywne ćwiczenia na deskach teatru.

NIGHT&LIGHTS

19 listopada w krytej Pływalni „Olimpijczyk” odbyły się zawody pływackie pod nazwą Gliwice NIGHT & LIGHTS SWIM – Puchar Sprintu. Była to pierwsza tego typu impreza pływacka na Śląsku i jedna z pierwszych w Polsce rozgrywana przy alternatywnym oświetleniu. Odpowiednio animowane światło i dźwięk w połączeniu z walką o medale pływaków, którzy zakwalifikowali się do wieczornych finałów wyzwała niesamowite emocje sportowe. Gliwicka impreza pływacka  zamieniła zwykłe zawody w widowisko sportowe. Dla najlepszych zawodników każdego z 48 wyścigów finałowych przewidziano  specjalnie przygotowywane medale oraz dyplomy.


W zawodach wystartowało 324 zawodników  z 29 klubów. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły przygotowani przez trenerów: Małgorzatę Myrcik i Sławomira Pąchalskiego.
Złote medale zdobyli: Szymon Kubik, Kacper Milbrant, Szymon Ellgoth, Mateusz Dubas, Oskar Ciesla, Marta Beruś.
Srebrne medale zdobyli: Szymon Ellgoth, Julia Zając-Więckowska, Julia Magierowska, Dominika Kosińska.
Brązowe krązki wywalczyli: Szymon Ellgoth, Mateusz Dubas, Oskar Cieśla, Dominika Kosińska, Julia Magierowska. 

ZDJĘCIA Z WAKACJI

 Rozstrzygnięty został konkurs „Moje najpiękniejsze wakacje”. Jury w składzie: dyrektor ds. sportu i promocji szkoły Grażyna Grymel-Wieczorek, Maria Poznańska i Bartłomiej Musia miało nie lada problem, aby z 14 zdjęć, przepięknie skomponowanych wybrać te najciekawsze. Trzeba było docenić nie tylko pracę dzieci, ale także zaangażowanie rodziców. Postanowiliśmy przyznać nagrody główne i wyróżnienia w kategorii klas 1-3 i 4-6 oraz nagrody pocieszenia za udział w konkursie.
I tak w kategorii klas 1-3:
Nagrodę Główną otrzymuje Nadia Jasiurkowska (2e)
Zdjęcia wyróżnione to: Szymon Mysior (3f), Agnieszka Sudoł (2b), Jakub Imiołczyk (2c).
W kategorii klas 4-6:
Nagrodę Główną otrzymuje Maciej Krzyszczyk  (6e)
Prace wyróżnione to: Dominika i Paweł Bugla (5e, 5a), Jacek Skotnica (6a)
Pozostali uczestnicy otrzymują nagrody pocieszeniaDyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców wręczone zostaną uroczyście w auli.

SZKOLNA MISTRZYNI ORTOGRAFII 2016


Jak co roku uczniowie naszego gimnazjum zmagali się z arcytrudną ortografią języka polskiego. Tematem tej edycji konkursu była: „Moda na sukces”. Żądza sukcesu, żorżetowa bluzeczka, mahoniowe postrzępione bojówki, kożuchy z rzemykami u dołu rękawów - to tylko nieliczne wyrażenia, które gimnazjaliści musieli poprawnie zapisać. Trudnym orzechem do zgryzienia okazała się skomplikowana interpunkcja zdań wielokrotnie złożonych.

Finalistami Szkolnego Konkursu Ortograficznego zostali: Marta Frank i Dominik Kauczor z kl. III D (ex aequo3 miejsce), Alicja Zaucha z kl. I D (2 miejsce), Aleksandra Gołąbowska z kl. III A, która uzyskała tytuł Mistrza Ortografii 2016 w gimnazjum.

NIETYPOWY KONKURS DLA UCZNIÓW I RODZICÓW


Biblioteka szkolna we współpracy z Katarzyną Czają zainicjowała konkurs Miodowy Mistrz Czytania w klasie 3 h szkoły podstawowej. Uczestnikami konkursu byli uczniowie wraz z rodzicami. Jego celem było doskonalenie umiejętności pięknego czytania oraz integracja społeczności szkolnej.

Zadaniem każdej drużyny było piękne odczytanie wcześniej przygotowanego tekstu z książek Kubuś Puchatek oraz Pszczółka Maja i jej przygody. Uczestnicy wybierali spośród siebie Dużego Mistrza Czytania, którym został Mariusz Zalega, tata Konrada oraz Małego Mistrza Czytania, którym została Alicja Biskup.
Atmosfera spotkania była wyjątkowa. Wszyscy uczestnicy zabawy zachwycili umiejętnością pięknego czytania i interpretacją tekstu. Dodatkowo rodzice przygotowali słodki poczęstunek – miodowe smakołyki. Zwieńczeniem wydarzenia była ortograficzno-plastyczna zabawa w grupach.
Cieszy fakt, że dorośli spędzają czas z dziećmi czytając wartościowe lektury.

PRZYRODA WOKÓŁ NAS

Dnia 15 listopada 2016 roku odbył się pierwszy etap wojewódzkiego konkursu pt. "Przyroda wokół nas".  Konkurs ten organizowany jest  corocznie przez Pracownię Biologii i Edukacji Ekologicznej Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Naszą szkołę reprezentowało trzynastu uczniów - przedstawicieli klas 6 a, 6 c i 6 e.  Uczestnicy konkursu musieli wykazać się bardzo wysokim poziomem wiedzy z zakresu przyrody, w szczególności: orientacji w terenie, warunków życia w wodzie i na lądzie oraz organizmów tam bytujących, czynności życiowych organizmów, zależności pokarmowych w środowisku, zwierząt i roślin hodowanych w pracowniach przyrodniczych, życia lasu, krajobrazów Polski oraz ochrony przyrody i środowiska w Polsce.

Serdecznie gratulujemy Szymonowi Ellgoth oraz Jackowi Skotnicy - uczniom z klasy 6 a - zakwalifikowania się do półfinału wojewódzkiego konkursu przyrodniczego pt. "Przyroda wokół nas". Półfinał oraz finał konkursu odbędzie się 13 grudnia 2016 roku w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

PIERWSI W REJONIE


Najlepsi z polskiego w rejonie - to wynik, który osiągnęli nasi uczniowie w XII Rejonowym Konkursie Języka Polskiego: Zabawy Słowami, czyli słów cięcie-gięcie. Miał on miejsce 14 listopada. w Szkole Podstawowej nr 14 w Chorzowie. W konkursie brały udział szkoły z Chorzowa, Siemianowic Śląskich i ze Świętochłowic.

"Piątkę" reprezentowało czworo uczniów klasy 5 d: Anna Pawlak, Szymon Kulesza, Adrian Wystup i Wiktoria Godzińska. Młodzież musiała wykazać się znajomością przysłów, związków frazeologicznych, homonimów, synonimów, antonimów oraz umiejętnością pisania humorystycznego opowiadania z puentą. Wiele zadań wymagało sprytu i inteligencji, wiele z nich było zadaniami na czas. Nasi reprezentanci byli niepokonani. Wygrali znaczną ilością punktów. Uczniów przygotowała Beata Tumiłowicz-Dylong.

GIMNAZJALIŚCI W LIDZE


Dnia 9 listopada 2016 r. odbyły się zawody Ligi Gimnazjalnej i Licealnej, na których uczniowie naszej szkoły uplasowali się na najwyższych miejscach.
Rozpoczynając zawody nasi podopieczni 13,14 i 15-letni startowali w sztafecie:
8x 50 stylem dowolnym zajmując następujące lokaty:
- 4 miejsce dla zawodników 13-letnich  
- 3 miejsce dla zawodników 15-letnich i starszych.W konkurencjach indywidualnych punktowe miejsca zajęli:
- 100 m stylem motylkowym Oskar Cieśla miejsce V 50 m stylem grzbietowym, Julia Magierowska II miejsce, Kosińska Dominika VI miesce, Bonsz Adrian miejsce VI, Milbrant Kacper miejsce IV.
- 100 m stylem klasycznym Marta Beruś miejsce II, Julia Zając-Więckowska miejsce VIII, Igor Wróbel miejsce IV, Kamil Kosytorz miejsce V, Kamil Dominiczak, Szymon Kubik miejsce I, Mateusz Dubas miejsce II, Aleky Niedojad miejsce IX.
- 200 m stylem dowolnym Magierowska Julia miejsce III, Kosińska Dominika miejsce II, Respondek Remigiusz miejsce VIII
100m stylem zmiennym Beruś Marta miejsce III, Jedrzejczyk Julia miejsce VIII, Zając-Wieckowska Julia miejsce VI, Czornik Julia miejsce VIII, Bonsz Adrian miejsce VII, Kosytorz Kamil miejsce IX, Kubik Szymon miejsce I, Dubas Mateusz miejsce III, Milbrant Kacper miejsce VI.
W konkurencjach sztafetowych na 4x 50m stylem zmiennym kobiet 14-letnich zajęliśmy II miejsce natomiast 15-letnich III miejsce.

Trenerzy: Małgorzata Myrcik, Sławomir Pąchalski, Monika Naczyńska, Jan Barucha, Mateusz Niegot.

KASZTANOBRANIE

Opiekunowie Małego Samorządu składają gorące podziękowania wszystkim uczestnikom akcji Kasztanobranie. W tym roku akcja cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem wśród uczniów klas 1-6.

Kasztany zbierali nie tylko nasi uczniowie, ale całe ich rodziny. Dla wszystkich była to przyjemna, aczkolwiek niejednokrotnie wyczerpująca zabawa.

Kasztany zostały przekazane firmie, która zajmuje się ich przetwarzaniem na maści lecznicze. Pobiliśmy nasz dotychczasowy rekord: zebraliśmy 2142 kg!!! Uzyskana kwota - 1285 zł zasiliła konto Rady Rodziców z przeznaczeniem na wydatki Samorządu Szkolnego.
Jeszcze raz dziękujemy!
Opiekunowie Małego Samorządu: Danuta Strzelecka i Anna Rybczyńska

PODZIĘKOWANIA DLA DARCZYŃCÓW


Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy byli zaangażowani w akcję niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom ze schroniska. Tegoroczna akcja zbiórki darów dla czworonogów cieszyła się w szkole bardzo dużym zainteresowaniem. W ciągu dwóch tygodni zebraliśmy kilkadziesiąt kilogramów suchej i mokrej karmy dla psów i kotów a także koce, legowiska, pościel, miski, smycze, zabawki i inne akcesoria dla zwierząt.

W dniu 4 listopada wszystkie zebrane w szkole dary przewieźliśmy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie. Pracownicy azylu poinformowali nas, że obecnie przebywa tam około 130 psów i 15 kotów. Dzięki wrażliwości i hojności osób zaangażowanych w szkolną akcję zbiórki, pensjonariuszom schroniska łatwiej będzie przetrwać najtrudniejszy dla nich okres roku, czyli zimę. Mamy też nadzieję, że przyszłoroczna zbiórka powtórzy sukces z tego roku.

Opiekunowie Szkolnego Koła Ligii Ochrony Przyrody
Ewa Najgebauer i Justyna Szweda

BIEGI PRZEŁAJOWE W RUDZIE


Nasza szkoła miała zaszczyt reprezentować nasz region Chorzów - Siemianowice - Świętochłowice aż trzema zespołami dzięki zwycięstwom we wcześniejszych eliminacjach.
W dniu zawodów pogoda spłatała wszystkim figla i na przemian padał deszcz, śnieg i świeciło słońce, gdzie w połączeniu z niską temperaturą zawody odbywały się w hardkorowych warunkach.


Na pierwszy ogień poszły dziewczęta szkół podstawowych. Nasza drużyna dziewcząt ruszyła mocno od początku. Objęliśmy prowadzenie i z każdą zmianą dając z siebie wszystko uciekaliśmy rywalom. Pod koniec 4 i 5 zmiany nie zdołaliśmy jednak utrzymać prowadzenia i ostatecznie nasza drużyna zajęła wysokie III miejsce w województwie śląskim. Dziewczęta wykazały się ogromnym sercem do walki i dzięki dużemu poświęceniu udało się wywalczyć miejsce na podium. W zespole dziewcząt pobiegły: Emilka Lendzik 6 b, Marta Szymonek 6 b, Wiktoria Sobol 6 b, Weronika Janus 6 b, Nikola Poliwoda 5 b, Daria Cofała 5 b oraz Kamila Piątkowska 6 b. Opiekunem zawodniczek był Krzysztof Podchul.

W gimnazjum mogliśmy wystawić dwa zespoły. Rywalizacja była równie zacięta i wszyscy gimnazjaliści pobiegli z dużym poświęceniem. Połączenie wspólnych sił pływaków, lekkoatletów i piłkarzy ręcznych pozwoliło uzyskać dobre miejsca w finale. Dziewczęta zajęły VII a chłopcy VIII miejsce w województwie. Opiekunką drużyn w gimnazjum była Marzena Gruchel.

W drużynie dziewcząt Gimnazjum Sportowego nr 11 pobiegły: Dominika Kosińska III A, Marta Beruś II A, Aneta Naskręt IIA, Jennifer Potrzeba II C, Wiktoria Dworaczek I B, Sandra Mendera I B oraz Roksana Masarczyk I B.
W drużynie chłopców wystartowali: Dominik Szmandra III C, Szymon Rosłaniec II A, Kamil Kuś III B, Dawid Frank III C, Paweł Proksza III D, Szymon Budkowski I B oraz Kamil Dziuba III C.


EDUKACJA WYZWALA ENERGIĘ

21 października 2016 r. nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w pozalekcyjnych zajęciach matematycznych „Wieczór z matematyką” zorganizowanych w ramach projektu „Edukacja wyzwala energię” przez Zespół Szkół Sportowych nr 2.

Można śmiało powiedzieć, że każdy kto wziął udział w wydarzeniu miał okazję przekonać się, że piątkowy wieczór matematyczny nie miał nic wspólnego z dodawaniem w słupkach czy nużącym mnożeniem. Po pierwsze zajęcia miały charakter bardzo interdyscyplinarny, ponieważ poszczególne tematy były podejmowane przez nauczycieli różnych dziedzin. Zajęcia były prowadzone nie tylko przez wykładowców nauk ścisłych takich jak informatyka czy przyrodniczych takich jak geografia, lecz także przez nauczycieli historii sztuki, historii i języka angielskiego. Obecni na warsztatach mogli odbyć pasjonującą wycieczkę historyczną by między innymi dowiedzieć się jak liczono w starożytnym Egipcie, podczas zajęć „Cuda z papieru” można było dowiedzieć się jaki jest związek między origami a matematyką, a z kolei w czasie wykładu „Matematyka w sztuce” można było posłuchać o tym jak artyści wykorzystują matematykę tworząc swoje prace.

Oczywiście nie zabrakło też elementów bardzo praktycznych. Podczas zajęć „Plan your trip to Britain“ nasi uczniowie  planując wyjazd turystyczny do Wielkiej Brytanii mieli okazję zastosować nie tylko swoje umiejętności matematyczne szacując koszty podróży oraz pobytu w ramach dostępnego budżetu ale także swoje umiejętności organizacyjne, pracy w grupie oraz znajomość języka angielskiego.

SPORTOWY WEEKEND
W Warszawie na ogólnopolskich zawodach pływackich „Od młodzika do olimpijczyka” zawodniczka naszej szkoły Idzikowska Iga ustanowiła nowy rekord Śląska dziewcząt 11-letnich na dystansie 100 m stylem klasycznym 1:22;40 oraz wygrała konkurencję 100 m stylem zmiennym.


W tym samy czasie w Rybniku na V Ogólnopolskim Mityngu pływackim czterech zawodników naszej szkoły Magierowska  Julia, Beruś  Marta, Kempa Kinga i Ellgoth Szymon ustanowiło 4 rekordy mityngu na dystansach stylem grzbietowym i klasycznym. Nasze sztafety zdobyły po bardzo emocjonującym wyścigach okazałe puchary. Indywidualnie miejsca na podium wywalczyli Szymon Kubik, Ellgoth Szymon, Słodczyk Mateusz, Oskar Skrzypek, Kwiecień Paweł, Bugla Paweł, Alex Niedojad, Marczak Marta,  Beruś  Marta, Kempa Kinga i Magierowska Julia.


Sobotnio-niedzielne zawody w Tychach ”O Puchar Maćka Maika” to kolejne zawody, na których znakomicie zaprezentowali się nasi zawodnicy. Biegi główne memoriału na dystansie 100 m stylem grzbietowym wygrali wśród dziewcząt Dominika Kosińska a chłopców Kacper Milbrant. Pozostali nasi  zawodnicy również zdobyli wiele medali  ustanawiając  nowe  rekordy  życiowe. Byli to Dubas Mateusz, Cieśla Oskar, Respondek Remigiusz, Kwaśny Jakub, Szarpak Marcin i Julia Czornik.
Gratulacje dla zawodników i trenerów: Małgorzaty Myrcik, Moniki Naczyńskiej, Mateusza Tosty, Mateusza Niegota i Sławomira Pąchalskiego.

PIERWSZE ZAWODY

Liga Klubów Śląskich dla uczniów klas trzecich i czwartych odbyła się 21 października na pięknej pływalni Olimpijczyk w Gliwicach. Nasz klub Piątka Chorzów reprezentowało 47 zawodników i zawodniczek. Dla większości były to pierwsze zawody tak wysokiej rangi. Rywalizowały o punkty 24 kluby reprezentowane przez 483 zawodników.
Nasi młodzi sportowcy zaprezentowali się wspaniale zdobywając 8 medali
Zuzanna Pilecka I miejsce 50m stylem klasycznym, II miejsce 100m stylem dowolnym (2006)
Julia Głombica III miejsce 50m stylem grzbietowym (2006)
Miłoszewska Inga II miejsce 50m stylem grzbietowym (2007)
Wiernicka Julia III miejsce 50m stylem grzbietowym (2007)
Sztafeta 4*50 stylem zmiennym dziewcząt (2006)
I miejsce J.Głombica Natalia Szpoton, Hanna Korolczuk, Z.Pilecka
Sztafeta 8*50 stylem dowolnym mix rocznik 2007
I miejsce Kaja Pustułka, Oliwia Zięba, Martin Duras, Łukasz Zaczyk, Inga Miłoszewska, Julia Wiernicka, Maciej Dusza, Wiktor Glica
Sztafeta 8*50 stylem dowolnym mix rocznik 2006
II miejsce J.Głombica N. Szpoton, H. Korolczuk, Z.Pilecka, Kacper Porwik, Grzegorz Warwas, Miłosz Siek, Jakub Mocek

W punktacji drużynowej zwodnicy rocznik 2007 zajęli pierwsze miejsce, a ich starsi koledzy drugie miejsce. Na wynik drużyny miały wpływ nie tylko zdobyte medale, ale także zdobyte punkty do 20 miejsca.
Przed nami jeszcze trzy edycje Ligi życzymy dalszych sukcesów.
Zawodników przygotowywali Grażyna Błaszczak Mateusz Tosta, Kornelia Baljon, Jan Barucha.

WOJEWÓDZKA  INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKONEGO 2016/2017

 
I miejsce Szkoły Podstawowej nr 5 i II miejsce Gimnazjum Sportowego nr 11 w województwie, w rywalizacji sportowej o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty, to powód do dumy i wysoko uniesionej głowy.

Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie na uroczystą, Wojewódzką Inaugurację Sportowego Roku Szkolnego 2016/2017, która odbyła się 19 października w Zawierciu w Miejskim Ośrodku Kultury im. Adama Mickiewicza. Znamienitych gości powitał prezydent  Zawiercia, Witold Grim, który zwrócił uwagę na ogromną rolę współzawodnictwa sportowego i rozpowszechnianie masowej kultury fizycznej. W uroczystości, obok uczniów, dyrektorów szkół i nauczycieli wychowania fizycznego uczestniczył wicekurator oświaty Dariusz Domański, starosta zawierciański Krzysztof Wrona oraz prezes Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego Mieczysław Mielcarek.

Liczna delegacja Zespołu Szkół Sportowych nr 1 pod wodzą dyrektora, Wojciecha Niezgody dwukrotnie prezentowała się na scenie, odbierając puchary i  nagrody za I i II miejsce w województwie śląskim w rywalizacji sportowej o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty. Dobra praca wuefistów zaowocowała wspaniałym wynikiem. Wysoko podniesiona poprzeczka zobowiązuje do jeszcze bardziej wytężonej pracy z młodzieżą. Utrzymanie tej wysokiej pozycji będzie szalenie trudne, bo rywale nie śpią…
   
Imprezę uświetniły występy artystyczne – pokaz tańca nowoczesnego oraz popisy chóru – uczniów z gimnazjum w Zawierciu.

Delegacja Zespołu Szkół Sportowych nr 1 na Wojewódzką Inaugurację Sportowego Roku Szkolnego 2016/2017: dyrektor Wojciech Niezgoda, Kornelia Baljon, Małgorzata Myrcik, Maria Poznańska, Grażyna Błaszczak, Marek Krychowski, Tomasz Grzywacz, Łukasz Gansiniec i Sebastian Rostek.

SZTAFETY NA RZĘSIE


Nasi najlepsi biegacze długodystansowi stanęli w szranki i konkury walcząc o prym najlepszej sztafety w rejonie. Zawody odbyły się 17 października w Siemianowicach nad stawem "Rzęsa" i udział w nich wzięły najlepsze zespoły z Chorzowa, Świętochłowic i Siemianowic. Nasza szkoła mogła wystawić po uprzednich eliminacjach miejskich cztery zespoły sześcioosobowe.


Na pierwszy ogień poszli gimnazjaliści. Zaczęliśmy z rozmachem, utrzymując przewagę od początku do końca. Oba nasze zespoły walczyły z dużym poświęceniem, po zaciętej walce nasze gimnazjum zajęło dwa pierwsze miejsca.
W składzie dziewcząt pobiegły: Marta Beruś II A, Aneta Naskręt II A, Agnieszka Sojka I B, Roksana Masarczyk I B, Jennifer Potrzeba II C, Wiktoria Dworaczek I B.


Wśród chłopców wystartowali: Dominik Szmandra III C, Szymon Rosłaniec II A, Kamil Dziuba III C, Paweł Proksza III D, Kamil Kuś III B oraz Dawid Frank III C. Opiekunką drużyn w gimnazjum była Marzena Gruchel. Warto podkreślić, że wśród obu zespołów ramię w ramię biegali piłkarze ręczni, pływacy, lekkoatleci oraz uczniowie klas rekreacyjnych.Szkoły podstawowe równie intensywnie przyłączyły się do rywalizacji.


Wśród dziewcząt nasza reprezentacja również wzięła się ostro do pracy, nie były im straszne nawet biegające tu i ówdzie wielkie dinozaury. Dziewczęta nabierały rozpędu z każdą zmianą powiększając przewagę. Zajęły pierwsze miejsce w rejonie i uzyskały awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się już niebawem, bo 3 listopada w Rudzie Śląskiej. W składzie dziewcząt wystąpiły: Emilka Lendzik VI b, Wiktoria Sobol VI b, Marta Szymonek VI b, Weronika Junus VI b, Nicola Poliwoda V b, Daria Cofała oraz Kamila Piątkowska VI b. Prowadzącym drużyny dziewcząt był Krzysztof Podchul.


Drużyna chłopców szkoły podstawowej miała nieco mniej szczęścia. Chłopcy po ciężkiej walce zajęli ostatecznie drugie miejsce w rejonie. W składzie chłopców pobiegli: Fabian Gędek VI b, Wiktor Drewniok VI b, Adrian Rudzki VI b, Mikołaj Dudkiewicz VI c, Tymoteusz Woźniak VI a oraz Arkadiusz Hopek VI a. Prowadzącym chłopców był Tomasz Grzywacz.

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM DOBROCI DLA ZWIERZĄT

Październik jest miesiącem, w którym szczególnie staramy się pamiętać o zwierzętach. Z tej okazji Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody organizuje, podobnie jak u ubiegłych latach, zbiórkę karmy i rzeczy materialnych dla bezdomnych zwierząt, które obecnie przebywają w chorzowskim schronisku. 

Prosimy o składanie żywości (karma sucha i mokra dla psów i kotów) oraz darów rzeczowych (koce, ręczniki, szampony i odżywki do kąpieli psiaków) w sali 308 u Ewy Najgebauer i Justyny Szwedy.

Zbiórka trwa od 17 paxdziernika do 30 listopada. Wszystkie zebrane dary zostaną przekazane do chorzowskiego schroniska.

DZIESIĘĆ MEDALI

Dnia 12 października reprezentacja Klubu Sportowego Piątka Chorzów wzięła udział w rywalizacji Ligi Klubów Śląskich na poziomie szkół gimnazjalnych i licealnych. 58 uczniów z klas pływackich naszego gimnazjum wywalczyło łącznie 10 medali.

Na podium w konkurencjach indywidualnych stanęli:
- Wróbel Igor IA - 3 miejsce 200m stylem klasycznym,
- Beruś Marta IIA - 2 miejsce 200m stylem klasycznym,
- Magierowska Julia IIA - 3 miejsce 100m stylem dowolnym,
- Kubik Szymon IIA -  2 miejsce 200m stylem klasycznym, 3 miejsce 100m stylem dowolnym,
- Dubas Mateusz IIIA - 1 miejsce 200m stylem klasycznym,
- Zając-Wieckowska Julia IIIA - 3 miejsce 100m stylem dowolnym.

W rywalizacji mieszanych zespołów sztafetowych 4x50m stylem zmiennym 1 miejsce wywalczyła sztafeta w składzie: Czornik Julia, Dubas Mateusz, Zając-Więckowska Julia i Cieśla Oskar.

W konkurencji sztafetowej 4x100m stylem dowolnym na 3 miejscu podium stanęły:
- w kategorii 14 lat: Magierowska Julia, Jędrzejczyk Julia, Beruś Marta i  Naskręt Aneta,
- w kategorii 15 lat i starsi: Zając-Więckowska Julia, Czornik Julia, Kosińska Dominika i Gołąbowska Aleksandra.

Pozostałe zespoły sztafetowe zajęły miejsca punktowane, co będzie miało znaczenie pod koniec edycji ligi w generalnej klasyfikacji klubowej.
Wszyscy nasi zawodnicy dzielnie walczyli plasując się na najwyższych miejscach punktowych oraz pobijali swoje rekordy życiowe co jest bardzo dobrą prognozą na rozpoczęty sezon.

Zawodników przygotowywali: Małgorzata Myrcik, Sławomir Pąchalski, Monika Naczyńska, Jan Barucha i Mateusz Niegot.

V OGÓLNOPOLSKI MITING PŁYWACKI
Tarnowskie Góry 8.10.2016

 

W  sobotę w Tarnowskich Górach już po raz piąty odbył się Ogólnopolski Miting Pływacki. Tak jak w poprzednich edycjach zawodów w Parku Wodnym na starcie stanęło niemal trzystu zawodników, reprezentujących łącznie dwadzieścia dziewięć klubów z sześciu województw: śląskiego, małopolskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego, łódzkiego i wielkopolskiego. Organizatorzy przygotowali dla każdego uczestnika pamiątkową koszulkę, a dla najlepszych nagrody rzeczowe oraz specjalnie zaprojektowane medale i dyplomy.

20-osobowa reprezentacja  naszej szkoły w klasyfikacji medalowej wywalczyła pierwsze miejsce zdobywając 22 złote 6 srebrnych i 9 brązowych medali. W nagrodę, podzieliła między sobą  i uczestnikami zawodów okolicznościowy tort. Sztafeta mieszana w konkurencji 8x50 m st. dowolnym zdobyła okazały puchar. Medale zdobyli:Iga Idzikowska, Kinga Kempa, Julia Czornik, Marta Beruś, Julia Magierowska, Maja Ołubiec, Szymon Ellgoth, Oskar Cieśla, Mateusz Dubas, Szymon Kubik, Kacper Milbrant, Aleksy Niedojad, Marcin Szarpak i Igor Wróbel.

Szymon Ellgot został najlepszym zawodnikiem zawodów w kategorii 10-12 lat. Konkurencje 200 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem zmiennym były rozgrywane metodą eliminacji i finałów, spośród naszych zawodników Szymon Ellgot i Szymon Kubik wygrali 100 m stylem zmiennym w swoich kategoriach wiekowych  a Szymon Kubik był również trzeci na 200 m stylem dowolnym.


ALFIK MATEMATYCZNY 2016

23 listopada odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Alfik matematyczny”. Uczniowie mogą zapisywać się na konkurs u nauczycieli matematyki do 30 października. Koszt udziału w konkursie to 9 zł. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska.


Zadania konkursowe nie wymagają dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Konkurs w postaci testu jednokrotnego wyboru jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych (od klasy 2 do 6) i gimnazjalnych.
Na stronie www.jersz.pl udostępniono bezpłatnie arkusze zadań z lat ubiegłych. Zachęcamy uczniów do udziału!


VI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA


Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.


30 września obchodziliśmy w naszej szkole po raz kolejny Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tak jak w ubiegłych latach uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności na każdej przerwie w pracowni komputerowej. Wykorzystujemy do tego specjalnie napisany program do sprawdzania tabliczki mnożenia.
W sumie sprawdziło swoje umiejętności 308 uczniów klas 4- 6 szkoły podstawowej i gimnazjum, 143 uczniom udało się zdobyć tytuł Experta Tabliczki Mnożenia.
W klasach trzecich szkoły podstawowej do testu podeszło 60 uczniów, 18 udało się zdobyć zaszczytny tytuł MT Experta.

TAM BYLIŚMY


 

W dniach 28.09.-30.09.2016 r. 49 uczniów naszego gimnazjum zwiedzało Berlin i Poczdam.

Tam byliśmy: Berlin - Alexanderplatz, wieża telewizyjna (ponad 200 metrów), Muzeum Pergamon, ulica Unter den Linden, Uniwersytet Humboldta, pałac Cecilienhof w Poczdamie (na zdjęciu stół gdzie podpisano Układ Poczdamski), Tropical Island pod Berlinem - największy w Europie park wodny.  

UCZNIOWIE KLAS PIĄTYCH NA ŚLĄSKICH TARGACH KSIĄŻKI    

 

Uczniowie klas 5 d i 5 e uczestniczyli w Śląskich Targach Książki w nowoczesnym Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Celem wyprawy było zapoznanie się z ofertą wydawniczą dla dzieci i młodzieży.

W ramach targów dzieci uczestniczyły w warsztatach plastyczno-literackich Katarzyny Radziwiłł  Jak zdobyć nagrodę Nobla. Jednak prawdziwym hitem okazał się wykład Dariusza Rekosza.  Magia słowa, dzięki któremu uczniowie dowiedzieli się jak trafić szóstkę w Lotto, jaki jest związek wody z liczbą PI, dla czego należy stawiać przecinki w pisząc smsy. Piątoklasiści opuszczali przestrzeń targów w dobrych humorach, z reklamówkami wypełnionymi książkami, zakładkami, materiałami reklamowymi. Niektórzy zapowiadali, że odwiedzą je jeszcze raz z rodzicami.


Śląskie Targi Książki to ogólnopolskie wydarzenie kulturalne skierowane do miłośników literatury. W tym roku odbywały się one w dniach 30 września do 2 października. W targach biorą udział wydawcy z całego kraju. W ofercie są również spotkania z autorami, warsztaty,  animacje literacko-artystyczne. Mamy nadzieję, że udział naszych uczniów w takim wydarzeniu zbliży ich do literatury i jeszcze bardziej zachęci do czytania.

DRUŻYNA NA PIĄTKĘ

 

Pod taki hasłem zorganizowany został konkurs wiedzy o sporcie dla uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 5 w Chorzowie z okazji inauguracji sportowego roku szkolnego 2016/2017. Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do aktywnej obserwacji wydarzeń sportowych, propagowanie idei olimpizmu, zainteresowanie różnymi dyscyplinami sportu. Ponadto rozpowszechnianie różnych form aktywności fizycznej i ogólnej wiedzy na temat sportu. Konkurs jest jednym z 10 zadań, które szkoła musi wykonać w ramach programu „Szkoła Sportowych Talentów”.Do konkursu przystąpiły 3-osobowe reprezentacje klas szóstych (a,b,c,d,e). Drużyny odpowiadały pisemnie na 30 pytań. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa, nauczyciele wychowania fizycznego: Bartłomiej Musiał i Maria Poznańska – organizatorzy konkursu.

Zwycięzcami konkursu została drużyna klasy 6 a w składzie: Paweł Kwiecień, Julia Matyjaszczyk i Jacek Skotnica. Drużyna uzyskała 24 pkt (na 30 możliwych).

Kolejne miejsca drużyn: 6c (21,5 pkt.), 6b (21 pkt), 6e (16,5), 6d (15,5 pkt.).Zwycięska drużyna otrzymuje tytuł „Drużyny na piątkę” oraz nagrody rzeczowe, pozostali uczestnicy dyplomy i nagrody pocieszenia. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców wręczone zostaną podczas uroczystej akademii..

 

WYNIKI WOJEWÓDZKIEGO WSPÓŁZAWODNICTWA

 

Wyniki Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2015/2016

Wyniki Wojewódzkiej Gimnazjady o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2015/2016

W ogólnej punktacji szkół województwa śląskiego o puchar Kuratora Oświaty nasza szkoła zdobyła następujące miejsca:


I miejsce - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5


II miejsce - GIMNAZJUM SPORTOWE NR 11

SZÓSTE KLASY GRAŁY W PIŁKĘ NOŻNĄ
27 września 2016 r.

 

WYŚCIGI SZTAFET NA FILAROWEJ

 

 

Mocno ruszyć od początku, biegać co sił w rękach i nogach, utrzymać dobrą formę do końca. Tak przedstawiał się bieg każdej z naszych sztafet. Z każdą zmianą nabieraliśmy impetu, pokonywaliśmy dziarsko każde wzniesienie i każdy dołek wpadając resztką sił na metę. Tak biegali z zaanagażowaniem nasi uczniowie Gimnazjum Sportowego nr 11 i Szkoły Podstawowej nr 5. Dzięki poświęceniu i zespołowej współpracy udało się nam zdobyć postawione cele.Tym sposobem zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli pierwsze miejsca w biegach sztafetowych.


Wśród dziewcząt pobiegły: Emilka Lendzik, Wiktoria Sobol, Marta Szymonek, Weronika Janus, Kamila Piątkowska i Zuzia Lorkiewicz. Wszystkie są uczennicami klasy 6 b, których trenerem jest Krzysztof Podchul.


Wśród chłopców wystartowali: Fabian Gędek, Karol Jaron, Adrian Rudzki, (uczniowie 6 b) Arek Hopek  (6 a), Tymoteusz Woźniak  i Mikołaj Dudkiewicz (6 c). Opiekunem drużyny chłopców był Tomasz Grzywacz.

Wśród gimnazjów drużyna dziewcząt zajęła I miejsce w składzie: Jennifer Potrzeba II C, Dominika Kosińska III A Marta Beruś II A, Aneta Naskręt II A, Agnieszka Sojka I B, Oliwia Skorupa III B, Roksana Masarczyk I B oraz Wiktoria Dworaczek I B.


Wśród chłopców wystawiliśmy aż dwa składy. W pierwszym pobiegli: Dominik Szmandra, Dawid Frunk, Piotr Strusz, Michał Kruczalok, Kamil Dziuba (III C) oraz Jakub Trafała (II C).
W drugim składzie wystartowali: Szymon Rosłaniec II A, Karol Tadej II C, Adrian Bonsz I A, Dominik Litke II C, Igor Wróbel I A, Wiktor Ossowski II A, Jakub Jarosiński III B oraz Paweł Proksza z klasy III D. Opiekunką gimnazjalistów była Marzena Gruchel.


Wszystkie nasze zespoły awansowały do zawodów rejonowych w siemianowickim Pszczelniku, gdzie odbędzie się ostateczna walka o wejście do finałów wojewódzkich.

 

MEDALE NA ZAWODACH O PUCHAR ROSOMAKA

24  września w Siemianowicach Sląskich odbyła się III edycja zawodów pływackich "O Puchar Rosomaka".

W klasyfikacji medalowej drużyna KS "Piątka" przy Zespole Szkół Sportowych nr 1 zdobyła I miejsce zdobywając 26 złotych, 19 srebrnych i 11 brązowych medali.

W kategorii dziewcząt 11-letnich najlepszą pływaczką zawodów została Iga Idzikowska, druga w tej kategorii był Kinga Kempa.
Wśród dziewcząt 15-letnich II miejsce zdobyła Julia Zając Więckowska a III miejsce Dominika Kosińska.

Najlepszym zawodnikiem pucharu został Mateusz Dubas,  drugim był Oskar Cieśla a trzecim Marcin Szarpak.

Miejsca na podium  wywalczyli również Julia Czornik, Dominika Bigos i Paulina Kapitan, Remigiusz Respondek, Miłosz Wieczorek, Kacper Milbrant, Jakub Kwaśny, Aleksy Niedojad.

Zawodników przygotowywali Małgorzata Myrcik, Sławomir Pąchalski oraz Monika Naczyńska.

 

DRUŻYNOWE ZAWODY PRZEŁAJOWE

 

Ruszył kolejny Bieg Przełajowy na cześć Janusza Kusocińskiego wybitnego długodystansowca.


Aura i humory dopisały uczestnikom zawodów. Biegi odbyły się jak zawsze wśród zieleni Parku Róż, gdzie startujący mogli się zmierzyć biegając dystans 800 m wśród dziewcząt i 1000 m wśród chłopców. Uczestnicy dostawali nagrody indywidualnie i drużynowo, gdzie było liczonych 6 uczestników.

Indywidualnie wśród szkół podstawowych zajęłą Emilka Lendzik z klasy 6 b, druga była Wiktoria Sobol z tej samej klasy. Wśród chłopców trzecią lokatę zajął Adrian Rudzki równiez z klasy 6 b.


W gimnazjach indywidualnie drugie miejsce zajęła Jennifer Potrzeba z klasy II C, trzecia na linii mety były Dominika Kosińska z klasy III A. Wśród chłopców brawurowo pobiegli Szymon Rosłaniec i Paweł Proksza.


Drużynowo zarówno Szkoła Podstawowa nr 5 jak i Gimnazjum Sportowe nr 11 zajęły pierwsze miejsca, oby był to dobry prognostyk przed Sztafetowymi Biegami Przełajowymi, które odbędą się już niebawem 27 września.


Zawody te były również eliminacjami do Drużynowych Biegów Przełajowych. Kolejny etap tych zawodów odbędzie się na wiosnę.


Zawody odbyły się pod patronatem Urzędu Miasta Chorzowa i Zespołu Szkół Sportowych nr 1 w Chorzowie.

 

RAJD KUSEGO

 

W sobotę, 1 października organizowany jest 43 Rajd Kusego. Jego celem a zarazem wyzwaniem jest zdobycie jednego z najwyższych szczytów Beskidów - Pilska (1557 m. n.p.m.) oraz poznanie okolic Korbielowa i Sopotni Wielkiej.

 

MIASTECZKO POLICYJNE NA SZKOLNYM BOISKU

 

 

13 września boisko szkolne zamieniło się w prawdziwy plac manewrowy. Pionowe znaki drogowe, tor przeszkód dla rowerzystów, możliwość obejrzenia samochodów policyjnych, oraz elementów wyposażenia munduru funkcjonariuszy to niespodzianki przygotowane dla naszych uczniów przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Mł. asp. Marek Krajewski przeprowadził profesjonalne szkolenie dotyczącego bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla uczniów szkoły podstawowej oraz wykład o odpowiedzialności prawnej nieletnich dla gimnazjalistów.  Dziękujemy komendzie miejskiej za wieloletnią współpracę i patronat nad naszą szkołą.

 

MISTRZOWIE POLSKI

 

W czasie wakacji nasi uczniowie brali udział w zawodach Mistrzostw Polski, gdzie odnieśli ogromny sukces zdobywając medale w pływaniu. Postawa naszych zawodników popularyzuje tę dyscyplinę sportu, promuje szkołę oraz miasto Chorzów.

Na Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 15-letnich w Lublinie na najwyższym podium stanęli:
Oskar Cieśla – złoty medal na dystansie 200 m stylem motylkowym,
Mateusz Dubas – złoty medal na dystansie 200 m stylem klasycznym oraz srebrny medal na dystansie 400 m stylem zmiennym.
Marcin Szarpak uzyskał czwarte miejsce na dystansie 1500 m stylem dowolnym, Dominika Kosińska startowała w finale A na dystansach 200 m i 400 m stylem dowolnym, Julia Zając-Wieckowska pływała w finale A na dystansie 50 m stylem dowolnym.
Trenerem zawodników jest Sławomir Pąchalski.


Na Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich w Olsztynie uczeń klasy II A Szymon Kubik wywalczył srebrny medal na dystansie 200 m stylem klasycznym oraz zajął piąte miejsce w finale A na dystansie 50 m stylem dowolnym.  Jego koleżanka z klasy, Julia Magierowska pływała w finale A na dystansie 50 m stylem grzbietowym. Trenerką zawodników jest Małgorzata Myrcik.

 

 

COPYRIGT Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Sportowymi w Chorzowie FREE JOOMLA TEMPLATES