^wróć na początek

logo   orzelek

dane kontaktowe:
telefon: 666-977-944
e-mail:office@diablodesign.eu

NA PODBÓJ LITERATURY - PISZEMY OPOWIADANIE!

Tak nazywał się nasz szkolny konkurs dla uczniów klas czwartch i piatych szkoły podstawowej. Zadanie było nie lada – trzeba było w ciągu godziny napisać opowiadanie z użyciem pięciu wylosowanych frazeologizmów.

Do wyboru były trzy tematy „O wyprawie po skarb, która przysporzyła naszej bohaterce wiele kłopotów”, „O chłopcu, który spotkał dobrego Marsjanina i dzięki temu zmienił się na lepsze”, oraz „O niezwykłej przygodzie na strychu". Trzyosobowe drużyny czwarto- i piątoklasistów w piatek, 5 czerwca żwawo zabrały się do pracy. W mig dały dowód na to, że wiedzą, co znaczy „być w siódmym niebie”, „patrzeć wilkiem” i „robić w konia”.

Na wyniki wszyscy czekali w napięciu:  
I miejsce – zdobyła drużyna klasy 5 a: Alicja Wojciechowska, Alicja Zaucha i Tytus Jendroszczyk,
II miejsce - zyskały uczennice z kl. 4 b: Kaja Janiurek, Weronika Janus,
III miejsce – przypadło w udziale drużynie z kl. 5 e: Hannie Kubiec, Alicji Maziewskiej i Nikol Nicpoń.
 
Konkurs przygotowały i przeprowadziły Marta Jachimowska i Tatiana Urbanowicz-Weidner we wspólpracy z Agatą Szyndler-Majowską.

POKOCHAJ PLUSZOWEGO MISIA

Już po raz kolejny biblioteka szkolna włączyła  się w obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym roku maskotka misia ma już aż 112 lat lecz wciąż pozostaje ulubioną dziecięcą zabawką.

pluszowy mis 1  pluszowy mis 2 


25 i 26 listopada każda pierwsza klasa szkoły podstawowej oraz dzieci z Przedszkola nr 6 uczestniczyły w specjalnych zajęciach, których celem było kształtowanie zamiłowań czytelniczych i artystycznych, poprzez zapoznanie dzieci z wartościowymi książkami i filmami poświęconymi misiom.

Podczas zajęć panowała niezwykła atmosfera, pluszowe misie były wszędzie, każde dziecko przyniosło też swojego ulubionego misia z domu. Dzieci miały okazję zobaczyć wystawkę pluszowych misiów z powiększającej się z roku na rok kolekcji biblioteki szkolnej. Taka impreza biblioteczna to doskonały przykład nauki poprzez zabawę.

 

MIODOWY MISTRZ CZYTANIA

7 listopada 2014 r w bibliotece szkolnej odbył się konkurs Miodowy Mistrz Czytania. Jego celem było doskonalenie umiejętności pięknego czytania oraz integracja społeczności szkolnej.

miodowy mistrz czytania 

Uczestnikami konkursu byli chętni uczniowie klasy 2 a (wychowawca Elżbieta Oleksy) wraz z rodzicami. Zadaniem każdej drużyny było piękne odczytanie wcześniej przygotowanego tekstu z książek Kubuś Puchatek oraz Pszczółka Maja i jej przygody.  

Uczestnicy wybierali spośród siebie Dużego Mistrza Czytania, którym została pani Monika Siek, mama Miłosza oraz Małego Mistrza Czytania, którym została Bibianna Achtelik.

Atmosfera spotkania była wyjątkowa. Wszyscy uczestnicy zabawy zachwycili umiejętnością pięknego czytania i interpretacją tekstu.

 

MISTRZYNIE PIĘKNEGO CZYTANIA

We wtorek, 21 października w bibliotece szkolnej odbył się konkurs „Mistrz Pięknego Czytania”. Gimnazjaliści prezentowali fragmenty z trylogii Henryka Sienkiewicza. Konkurs miał na celu promowanie literatury pięknej wśród młodzieży oraz zachęcanie ich do odkrywania własnej aktywności twórczej i prezentacji swoich umiejętności.
mistrzpieknegoczytania 

Jury biorąc pod uwagę ogólny wyraz artystyczny, dykcję, intonację, płynność i poprawność czytania oraz ekspresję wyłoniło mistrzów pięknego czytania:
I miejsce Katarzyna Cieślińska z kl. III D,
II miejsce ex aequo Marta Jurczyńska z kl. II D i Martyna Rutkowska z kl. II B,
III miejsce ex aequo Alicja Grzesik z kl. III D, Karolina Miś z kl. III D Był to drugi już tego typu konkurs dla gimnazjalistów, mamy nadzieję, że na stałe wejdzie on do kalendarza wydarzeń bibliotecznych.

 

 

WOLNOŚĆ CZYTANIA

11 września 2014 r. nasza szkoła włączyła się w chorzowską akcję „Wolność czytania”, mającą na celu promowanie książek i czytelnictwa.
wolnoscczytania 
Uczestnictwo uczniów w działaniach związanych z akcją koordynowała biblioteka szkolna. Zespół teatralny „Świetlik” zaprezentował się przedstawieniem „Kraina słodyczy”, przygotowanym pod kierunkiem Joanny Stokłosy.

COPYRIGT Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Sportowymi w Chorzowie FREE JOOMLA TEMPLATES