^wróć na początek

logo   orzelek

dane kontaktowe:
telefon: 666-977-944
e-mail:office@diablodesign.eu

UCZNIOWIE NA ŚLĄSKICH TARGACH KSIĄŻKI    

  

Uczniowie klasy 4c uczestniczyli w V Śląskich Targach Książki w nowoczesnym Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Celem wyprawy było zapoznanie się z ofertą wydawniczą dla dzieci i młodzieży.

W ramach targów dzieci uczestniczyły w spotkaniu z Mikołajem Marcelą, autorem książki „Best Seler czyli zagadka znikających warzyw” oraz z Agnieszką Frączek popularną polską poetką.


Czwartoklasiści opuszczali przestrzeń targów w dobrych humorach, z reklamówkami wypełnionymi książkami, zakładkami, materiałami reklamowymi. Mamy nadzieję, że udział naszych uczniów w takim wydarzeniu zbliży ich do literatury i jeszcze bardziej zachęci do czytania.


    
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 
Jak co roku biblioteka szkolna włączyła się w obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Do czytelni zaproszono uczniów klas pierwszych oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z ich ulubionymi przytulankami. Uczniowie poznali historię pluszowej zabawki oraz różne sławne misie, które są bohaterami książek i dobranocek.

Dzieci były zachwycone biblioteczną kolekcją misiów, których jest już ponad 100.
W tym roku z inicjatywy nauczycielki plastyki Joanny Stokłosy każdy mógł uczyć swojego misia. W klasach 4-7 na lekcjach plastyki uczniowie próbowali swoich sił jako twórcy miękkich zabawek. Efekty były zdumiewające.


Kolejne święto za rok. Tymczasem biblioteka zaprasza do wypożyczania książek o misiach… i nie tylko.

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO PRZYJACIELA

W listopadzie, z okazji Dnia Pluszowego Misia, odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-3, polegający na wykonaniu dowolną techniką pracy plastycznej „Miś”. Celem konkursu było rozwijanie zdolności plastycznych uczniów, zachęcanie do aktywnego udziału w konkursach szkolnych oraz kształtowanie umiejętności zgodnej pracy w zespole. Konkurs został zorganizowany w ramach działalności Rady Uczniów Młodszych.
W konkursie wyróżnieni zostali:
I miejsce: Natalia Krzykała, Tomasz Wągrowski kl. 3c
II miejsce: Krzysztof Niewiadomski, Bartosz Szwierczyński kl. 2d
III miejsce: Paulina Zemła, Patrycja Domunik kl. 3c
Wyróżnienia: Mikołaj Rydzek, Maksymilian Burke kl. 2a, Daniel Duda, Daniel Labuszka, Milan Prochaska kl. 1b
Gratulujemy!

 

SZKOLNE KONKURSY Z OKAZJI ROKU POWSTAŃ ŚLĄSKICH


•    „CHORZÓW MOJE MIEJSCE NA ZIEMI”- KONKURS FOTOGRAFICZNY


Z okazji Roku Powstań Śląskich biblioteka szkolna zorganizowała konkurs fotograficzny- „Chorzów - moje miejsce na ziemi”. Zadaniem uczestników było sfotografowanie siebie na tle wybranego miejsca w Chorzowie oraz opisanie co to za miejsce i dla czego akurat je wybrano.
Wśród uczestników konkursu największą popularnością cieszył się Park Róż, Legendia, skatepark koło Szybu Prezydent. Nie brakowało też zdjęć miejsc, w których dzieci realizują swoje pasje- stadnina koni czy sala treningowa. Niektórzy wskazywali na obiekty najbardziej charakterystyczne dla naszego miasta- budynek Poczty Głównej czy Stadion Śląski. Inni promowali miejsca spokoju- Ogród biblijny przy kościele św. Jadwigi czy Żabie Doły.
Jury oceniało pomysł, walory artystyczne fotografii oraz poprawność językową dołączonego opisu.

Nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych. A oto zwycięzcy:

klasy 1-3
I miejsce: Oliwia Pieloch, kl. 3a
II miejsce: Bartłomiej Benisz, kl. 2b
III miejsce Maja Zakłos, kl. 3d
wyrżnienie: Adam Iwanicki, kl. 1a

KLASY 4-6
I miejsce: Julia Kopel, kl. 4c
II miejsce: Krzysztof Mazur, kl. 5c
III miejsce: Zofia Buchta, kl. 5c
wyróznienie: Amelia Poremba, kl. 4c, Milena Piecha, kl. 4c, Szymon Mysior, kl. 6f

•    „GODŁO ŚLĄSKA NA PRZESTRZENI WIEKÓW”- KONKURS PLASTYCZNY

Nauczycielka plastyki Joanna Stokłosa zorganizowała konkurs na wykonanie Godła Śląska przy użyciu dowolnej techniki plastycznej. Oceniano pomysł, staranność, wykorzystanie przestrzeni.

Zwycięzcami tego konkursu byli:

1 miejsce: Dawid Jarząbek, kl. 7a
2 miejsce: Karolina Kolarska, kl. 4c
3 miejsce: Olivia Marek, kl. 5b
wyróznienie: Karolina Nowak, kl. 2b, Natalia Bierzuńska, kl. 6a.

Prace konkursowe można podziwiać w bibliotece oraz w holu szkoły. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców podczas akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości.  Gratulujemy!

 

KONKURS NA NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO PSA NASZYCH NAUCZYCIELI,

CZYLI TŁUMY W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

 

Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, a 25 października obchodzony jest Dzień Kundelka. Aby zwrócić uwagę na tę wyjątkową okazję oraz przyciągnąć uczniów do biblioteki, zorganizowano plebiscyt na najsympatyczniejszego psa naszych nauczycieli. Rywalizowało 21 psów różnych ras i maści. Należy zaznaczyć, że od początku nie było wiadomo kto jest właścicielem danego czworonoga.


W sumie oddano 450 głosów, a to oznacza, że ponad połowa naszych uczniów, przedszkolaków i nauczycieli odwiedziła bibliotekę w październikowych dniach.  Głosowaniu towarzyszyły burzliwe dyskusje i silne emocje.

A oto zwycięzcy:
I miejsce - Pongo, pies pani Aleksandry Zimnik
II miejsce - Astra, pies pani Marii Poznańskiej
III miejsce - Roki, pies pani Anny Cuber.


Zwycięski pies otrzyma drobny przysmak, a spośród uczestników głosowania rozlosowane będą upominki.
Warto dodać, że to druga edycja tego typu konkursu organizowanego przez bibliotekę szkolną. Kilka lat temu o miano najsympatyczniejszego rywalizowały koty naszych nauczycieli. Mamy nadzieję, ze dobra zabawa przy głosowaniu zachęci niektórych do odwiedzania szkolnej biblioteki i sięgania po ciekawe książki nie tylko o zwierzakach.

 

EMOTKI RZĄDZĄ! – ZGADNIJ TYTUŁ KSIAŻKI
 
W ostatnich dniach w bibliotece szkolnej pojawił się nietypowy konkurs. Zadaniem chętnych uczniów było odgadnięcie tytułów książek przedstawionych w formie emotikon. Chętnych uczniów (i ich rodziców) nie brakowało. Dwadzieścioro pięcioro uczestników rozszyfrowało prawidłowo wszystkie siedem tytułów.
 
Nagrodą za udział w konkursie była pozytywna ocena z języka polskiego, zwycięzcy otrzymali zakładkę.
19 września obchodzony jest Dzień Emotikona. Cieszymy się, że każde nietypowe święto jest okazją do promocji czytelnictwa i wzbudzania zainteresowania książką wśród dzieci i młodzieży.
 
 

COPYRIGT Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Sportowymi w Chorzowie FREE JOOMLA TEMPLATES