^wróć na początek

logo   orzelek

dane kontaktowe:
telefon: 666-977-944
e-mail:office@diablodesign.eu

Sztafetowe Biegi Przełajowe 

Dnia 24.09.2013 roku odbyły się miejskie eliminacje w biegach na przełaj. Sześcioosobowe zespoły rywalizowały ramię w ramię walcząc z zawodnikami na zmianie oraz samym sobą pokonując ciężką trasę biegu. Przeciwnicy byli mocni i czekali na każde nasze potknięcie, ale zarówno Szkoła Podstawowa nr 5 jak i Gimnazjum Sportowe nr 11 zdały pierwszy ważny egzamin pozytywnie. Wszyscy uzyskali awans do zawodów rejonowych, które odbędą się już 11 października w Siemianowicach Śląskich.

W szkołach podstawowych dziewczęta zajęły II miejsce w składzie: Magda Filipek, Paulina Wawrziczek, Małgosia Witek, Ksenia Korepta, Ania Mrowiec oraz Julia Hellfeier, która uzyskała najlepszy wynik w drużynie.

1  2 

Wśród chłopców zajęliśmy III lokatę w składzie: Pio Scelina, Michał Krall, Adrian Skrzypiec, Paweł Płaszczymąka, Mateusz Bończyk oraz Dorian Strzyżewski. Na wyróżnienie zasługują Pio Scelina i Mateusz Bończyk za najlepsze czasy na swoich zmianach.

Najlepiej spisały się dziewczęta z Gimnazjum Sportowego nr 11. Zdobyły one Mistrzostwo Chorzowa w pięknym stylu i z niemałą przewagą nad rywalkami, co dobrze rokuje na dalszy etap eliminacji, gdzie w rejonie awans uzyska już tylko najlepsza drużyna. Skład dziewcząt: Magda Cofałka, Jagoda Dubińska, Sonia Malik, Marysia Kacprzyk, Agata Solińska, Dagmara Troska. Najlepszy czas na swojej zmianie uzyskała Martyna Rutkowska.

3  4 

Chłopcy mieli mniej szczęścia, ale również awansowali z III lokaty. W drużynie chłopców pobiegli: Aleksander Gawrysz, Aleksander Kachel, Patryk Juzyszyn, Dominik Sikora, Rafał Tiffert. Wśród chłopców heroiczną walką na swojej zmianie popisał się Filip Baljon z II A, który uzyskał najlepszy wynik w drużynie.

Opracował: Krzysztof Podchul

COPYRIGT Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Sportowymi w Chorzowie FREE JOOMLA TEMPLATES