^wróć na początek

logo   orzelek

dane kontaktowe:
telefon: 666-977-944
e-mail:office@diablodesign.eu

Finał Ogólnopolski sztafet 4x100m i szwedzkiej Łódź 2012  

wp_000024.1 
Pierwsza sztafeta szwedzka w Polsce chłopcy SP5 Chorzów 

       Smutek, radość, łzy, uśmiech, ból, szczęście. To wszystko jest codziennością dla osób uprawiających sport. Nagrodą za ciężką pracę na treningach są: nadzieja na sukces i chwile gdy zawodnik przekracza swoje ograniczenia.
       Dzięki świetnym występom w Finale Wojewódzkim biegów rozstawnych, dwie  sztafety z naszej szkoły podstawowej (4*100m i szwedzka) wzięły udział w Finale Ogólnopolskim.
Vena Sport Festiwal to od 4 lat największa impreza sztafetowa w Polsce. W tym roku wzięło w niej udział około 1100 zawodniczek i zawodników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Przyjemnie było wziąć udział w tak dobrze przygotowanych zawodach (noclegi, wyżywienie, obiekt sportowy i nawet drobne upominki dla wszystkich uczestników). Łódź powitała nas pochmurną, ale bezdeszczową pogodą. Sprzyjającą osiąganiu dobrych wyników. Zostaliśmy zakwaterowani w hotelu Axel, więc fani Guns N' Roses byli zadowoleni.
       Ciepło przywitał nas stadion AZS (miejsce zmagań drużyn sztafetowych). Piękny obiekt. Stadion „startowy”, stadion rozgrzewkowy i hala, z której skwapliwie skorzystaliśmy. Pierwsi wystąpili nasi reprezentanci w sztafecie 4*100m. W walce z bardzo mocnymi zespołami zajęli 13 miejsce w Polsce. Pobiegli w składzie: Jonatan Górczyński, Aleksander Gawrysz, Aleksander Kachel i Patryk Oleś.
       Nasz drugi zespół pojawił się na bieżni kilka godzin później. Wśród sztafet biorących udział w biegach, nasza okazała się jedną z najniższych wzrostem. Chłopcom trochę zrzedły miny. Wkrótce jednak ruszyli na miejsce startu i trema minęła. Wystartowali w serii drugiej. Na pierwszej zmianie Jakub Rajwa zaprezentował perfekcyjny start i bieg na pierwszym wirażu. Zmiana pałeczki z Kamilem Antoszczakiem  - idealna i już biegli na drugiej pozycji. Wzrok naszego zawodnika mówił wszystko - „chcę biec jak najszybciej”. Kolejna zmiana i krok za prowadzącą sztafetą zameldował się Patryk Juzyszyn. Z jakąż on biegł lekkością, jak sprężyście. Z każdego jego kroku emanowała wielka pewność siebie. Na swojej ostatniej prostej wyprowadził zespół na prowadzenie. Na czwarty odcinek, najbardziej wyczerpujący - ruszył  Jakub Norek. W imponującym tempie. Biegł już samotnie, nie oglądał się za siebie. Walczył już tylko z czasem. I utrzymał prędkość do samej mety. Zawodnicy zajęli w swojej serii 1 miejsce i pozostało nam nerwowe oczekiwanie na porównanie wyniku z innymi sztafetami.
       Komisja sędziowska trzymała nas w napięciu przez dłuższą chwilę. O wyniku zadecydowały ułamki sekund. Wreszcie spiker ogłosił: „I miejsce w sztafecie szwedzkiej chłopców szkół podstawowych zajęła........SP nr 5 w Chorzowie!!!”  I w tym momencie 10 stóp oderwało się od ziemi frunąc wysoko w górę. A okrzyki radości słychać było w promieniu co najmniej 5 kilometrów.

wp_000013.1  wp_000026.1 
Dwa zgrane Teamy: sztafeta 4x100m i szwedzka SP 5                       Finaliści Mistrzostw Polski w Łodzi    

       Zwycięska sztafeta została nagrodzona okazałym pucharem i pamiątkowym dyplomem. Każdy z zawodników otrzymał medal oraz cenne nagrody rzeczowe.
Zespoły sztafetowe do zawodów przygotowywał Tomasz Grzywacz.

  Opracował: Tomasz Grzywacz

COPYRIGT Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Sportowymi w Chorzowie FREE JOOMLA TEMPLATES