^wróć na początek

logo   orzelek

dane kontaktowe:
telefon: 666-977-944
e-mail:office@diablodesign.eu

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE -
Brąz dla dziewcząt z Gimnazjum Sportowego nr 11
 
21102010077.1
 

Jak co roku jesienią odbył się cykl eliminacji w sztafetowych biegach przełajowych. Każda ze zgłoszonych drużyn liczyła 6 zawodników. Każdy z nich miał do pokonania dystans 800m wśród dziewcząt i 1000m wśród chłopców. Dwie nasze reprezentacje ze Szkoły Podstawowej nr 5 i dwie z Gimnazjum Sportowego nr 11 rywalizowały w zaciętej walce o awans w mieście i rejonie. Z tej rywalizacji obronną ręką wyszła drużyna dziewcząt z gimnazjum. 
Dziewczęta podczas Mistrzostw Chorzowa znalazły się na II miejscu. W kolejnych zawodach w rejonie pokazały klasę i ograły wszystkie rywalki zdobywając tym razem pierwsze miejsce z dużą przewagą. Dziewczęta ze szkoły podstawowej i chłopcy z gimnazjum zajęli drugie miejsce, które niestety nie daje awansu do finału wojewódzkiego.
21 października nasze najlepsze biegaczki z Gimnazjum Sportowego nr 11 zmierzyły się z rywalkami z całego Śląska. Taktyka biegu była prosta - każda z dziewcząt na swojej zmianie miała dać z siebie wszystko! 

21102010079.1 

Po walce na ciężkiej pierwszej zmianie dziewczęta zajmowały ósmą lokatę. Sytuacja była trudna, lecz nasze dziewczęta pokazały, że są prawdziwymi sportowcami. Konsekwentnie trzymały się planu, nadając na każdej zmianie od początku mocne tempo biegu. Nie poddając się, zbliżały się krok po kroku do czołówki. Na trzy zmiany przed końcem dziewczęta przesunęły się na trzecie miejsce i nie oddały go już walcząc do końca tego pasjonującego wyścigu.
Świetny rezultat dziewczęta zawdzięczają silnej woli i ogromnemu wysiłkowi, jaki chciały włożyć dla osiągnięcia wspólnego celu - zdobycia trzeciego miejsca na Śląsku.
Dziewczęta otrzymały zasłużone medale i pamiątkowy puchar dla szkoły.

Tandem pływacko -lekkoatletyczny po raz kolejny sprawdził się na zawodach na najwyższym szczeblu, trenerzy lekkiej atletyki i pływania chylą czoła dla naszych medalistek...

Skład drużyny w kolejności biegających: Ksymena Jarząbek (III B), Patrycja Szulc (I B), Kamila Świerczek (III A), Anna Knapik (II A), Martina Szpyra (III B), Marta Lempart (II A) oraz w rezerwie Paulina Suś (III B).

Opracował: Krzysztof Podchul

COPYRIGT Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Sportowymi w Chorzowie FREE JOOMLA TEMPLATES