^wróć na początek

logo   orzelek

dane kontaktowe:
telefon: 666-977-944
e-mail:office@diablodesign.eu

LEKKOATLECI WE WŁADYSŁAWOWIE

 

Drugą połowę lipca grupa lekkoatletów postanowiła spędzić na obozie lekkoatletyczno-rekreacyjnym we Władysławowie. Miało to być 10 aktywnych, mokrych (kąpiele w morzu) i słonecznych dni.
I tak było! Pogoda - jak na zamówienie. Niemal bezchmurne niebo towarzyszyło nam przez cały pobyt. Pozwoliło nam to na spędzanie czasu na plaży gdzie kąpaliśmy się w morzu oraz pracowaliśmy nad siłą nóg i rąk podczas gier w piłkę nożną, dwa ognie i "kartofla".

Bazę treningową też mieliśmy doskonałą. Treningi bowiem odbywaliśmy na stadionie lekkoatletycznym COS-u w Cetniewie. Poza tym sporo spacerowaliśmy i zwiedzaliśmy okolice - latarnia na Rozewiu,
Hel, wycieczka statkiem, dla odważnych szybką motorówką, wycieczka do ocean-parku i parku linowego.
To spowodowło, że lekkoatleci wrócili, zadowoleni i opaleni. Co za rok??? Też sobie gdzieś pojedziemy.

Trenerzy LA dziękują biuru podróży Qbatour za pomoc w organizacji zgrupowania.

  

JULIA DWUKROTNĄ ZŁOTĄ MEDALISTKĄ POLSKI

 

Julia Magierowska zdobyła dwa złote medale na Mistrzostwach Polski juniorów 16-letnich, które odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniach 13-15 lipca. Pierwsze miejsca na podium zdobyła na dystansach 50 m stylem dowolnym z czasem 27,14 oraz 50 m stylem grzbietowym z czasem 30,18.

Gratulacje należą się zawodniczce oraz trenerce Małgorzacie Myrcik, która przez 6 lat pracowała z Julią.

III MIEJSCE PAWŁA NA MISTRZOSTWACH POLSKI

 

W dniach 29 czerwca do 1 lipca odbywały się w Olsztynie Mistrzostwa Polski w Pływaniu Juniorów Młodszych 14 lat. Uczeń naszej szkoły Paweł Kwiecień zdobył w nich trzecie miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym z wynikiem 1:10,49. Sukces to ogromny tym bardziej, że Paweł jest najlepszym uczniem szkoły i ukończył klasę siódmą z prawie samymi celującymi.

Autorem sukcesu naszego pływaka jest trener Sławomir Pąchalski.

Należy dodać, że zawodnik trenera Pąchalskiego, absolwent szkoły, Mateusz Dubas na Mistrzostwach Polski Seniorów zrobił minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów.

MIEJSCA NA PODIUM

 

Zawodnicy KS Piątka Chorzów startowali w zawodach pływackich Otylia Swim Cup-Summer Edition w Gliwicach w dniach 16-17 czerwca. Dla naszych zawodników udział w tych zawodach był ogromnym przeżyciem. Wielu z nich pływało po raz pierwszy na basenie 50 metrowym.

Miejsca na podium zdobyli Zuzanna Pilecka, która wywalczyła aż trzy złote medale  na 50, 100, 200 stylem klasycznym, Amelia Purchaka zdobyła złoto na 400m stylem dowolnym srebro na 200 stylem dowolnym oraz Kacper Porwik srebro na 400 m stylem dowolnym brąz na 100m stylem klasycznym.

Naszych medalistów dekorowali Otylia Jędrzejczak oraz Bartosz Kizierowski.

CZAS NA ZASŁUŻONE WAKACJE

Uczniowie klasy 5 a odnieśli kolejne zwycięstwo wygrywając w punkacji medalowej w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-letnich w pływaniu, które odbyły się w Raciborzu w dniach 14-15 czerwca.

Zawody, w których brali udział zawodnicy z województwa śląskiego i opolskiego, składały się z dwóch rund, pierwsza odbyła się w marcu, którą również wygraliśmy.

Zdobyliśmy 10 miejsc medalowych. Wiele z nich po pasjonujących walkach. Szczególnie sztafety gdzie nasi zawodnicy pobijali własne rekordy życiowe wykazując się niesamowitą wolą walki o bardzo dobre lokaty.

Złote medale zdobyła Zuzanna Pilecka 100, 200 m stylem klasycznym
Srebrne medale wywalczyli: Amelia Purchałka 400 dow, 200zm,
Marcin Juraś 200stylem grzbietowym
Sztafety:
4 x 50m dowolny: Porwik, Marcin Juras, Purchałka, Pilecka
4 x 50m zmienny: Marcin Juraś, Pilecka, Warwas, Purchałka,
Brązowe medale: Zuzanna Pilecka 100mstylem dowolnym,
Grzegorz Warwas 100m stylem grzbietowym,
Kinga Szczembara 200m stylem klasycznym.
Bardzo blisko zdobycia medali była: Natalia Szpoton, Kacper Porwik,
Sztafeta 4*50 dow Warwas, Mateusz Juraś, Szczembara, Szpoton.
Zawodników przygotowała Grażyna Błaszczak.


PIERWSZE MIEJSCE W KLASYFIKACJI MEDALOWEJ

 

Dwudniowe  Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa  Młodzikódzików 13-letnich rozegrano w dniach  9-10 czerwca w Krakowie.
Zmagania zawodników makroregionu śląskiego, opolskiego, małopolskiego i podkarpackiego przyniosły wiele emocji i sukcesów dla naszej szkoły. Zdobyliśmy pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. Kinga Kempa, Iga Idzikowska, Julia Smiczek   wielokrotnie stawały na podium. Kinga Kempa zdobyła 3 złote medale 100/200 grzbiet i 100 dowolnym oraz 1 srebrny w konkurencji 100 motylkowym.
Iga Idzikowska po zaciętej walce  była pierwsza na dystansie 200 klasycznym, dwa razy druga 100 klasyk i 200 zmiennym. Julia Smiczek wróciła z Krakowa z dwoma medalami srebrny wywalczonym w konkurencji 100 grzbiet
i brązowym zdobytym na 200 grzbiet. W zawodach wystartowali również Paweł Bugla i Piszczek Kamila zawodnicy dobrze się zaprezentowali znacznie poprawiając swoje rekordy życiowe. Zawodników przygotowywała Małgorzata Myrcik.

MISTRZOSTWA ŚLASKA W LEKKIEJ ATLETYCE

W mistrzowskim stylu nasi młodsi lekkoatleci zakończyli sportowy rok szkolny oraz wiosenną część sezonu lekkoatletycznego. 13 czerwca w Rudzie Śląskiej spotkali się najlepsi lekkoatleci Województwa Śląskiego kategorii U12(08/07) i U 14(06/05).

Wśród nich była grupa naszych zawodników z klasy 4b i 6b. Podczas kilkugodzinnej rywalizacji, stojącej na wysokim jak na początkujących adeptów tej dyscypliny poziomie, zdobyliśmy 3 medale i wiele miejsc w najlepszej 8. rywaizacji.

Pierwsza na podium zameldowała się nasza skoczkini wzwyż Maja Idzińska (6b). Skok na wysokość 140cm dał Mai srebrny medal.
Później już tylko wchodziliśmy na najwyższy stopień podium! Nie zawiódł nasz sprinter Krystian Bernacki(6b), który do złotego medalu w hali dołożył złoto w biegu na 100m - 12.65. Duży sukces odnieśli chłopcy młodsi, którzy w sztafecie 4x100m zdobyli złoty medal. Tuż za podium na czwartym miejscu znaleźli się: Szymon Machnik (4b) w biegu na 60m, Michał Wójcik (4b) w skoku w dal
oraz Wiktor Piecyk (4b) i Michał Wojciechowski (4b) w rzucie piłką palantową. W finale 60m zajmując 7 miejsce wystartowała Paulina Górak (4b).

Gratulacje dla zawodników i trenerów: Marzeny Gruchel, Krzysztofa Podchula i Stanisława Gawendy.

 

64 MEMORIAŁ JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO

 

8 czerwca 2018 r. odbył się 64 Memoriał Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim.  Uczniowie naszej społeczności szkolnej reprezentowali naszą szkołę w tym ważnym wydarzeniu sportowym.

Głównym celem imprezy było propagowanie królowej sportu jaką jest lekkoatletyka, kibicowanie wybitnym zawodnikom międzynarodowym ale przede wszystkim naszym  gwiazdom sportu w  następujących konkurencjach sportowych: rzucie dyskiem, pchnięcie kulą, skoku o tyczce oraz konkurencjach biegowych.  Celem  uczestnictwa było również uczczenie patrona naszej szkoły Janusza Kusocińskiego.

Uczniowie mogli na żywo zobaczyć takich medalistów Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich  jak: Anitę Włodarczyk, Pawła Fajdka,  Piotra Małachowskiego, Roberta Urbanka, oraz Konrada Bukowieckiego  i Michała Haratykiema oraz Piotra Liskiema i Pawła Wojciechowskiego.  Przed imprezą sportową uczniowie mogli skorzystać z licznych atrakcji sportowych przygotowanych przez organizatorów.  Wspólne kibicowanie naszym sportowcom  zjednoczyło naszych uczniów oraz wprowadziło ducha rywalizacji sportowej, którą będą mogli  wykorzystać na zajęciach wychowania fizycznego.

SUKCES W MISTRZOSTWACH EUROPY

 

Uczennica klasy 6 a Róża Kardyka zajęła piąte miejsce w Mistrzostwach Europy, które odbyły w się Karlovych Varach  (24-26 maja). Uczennica startowała  w aerobiku sportowym - kategoria kadet dwójka. Dzięki temu ma możliwość wziąć udział w Mistrzostwach Świata.

5 a Z MEDALAMI

Wspaniale zaprezentowali się uczniowie klasy 5 a podczas Mistrzostw Śląska 12-latków, które odbyły się w dniach 1-2 czerwca w Gliwicach. 
Zdobyliśmy aż 14 medali w tym 6 złotych. W punktacji medalowej drużyna z KS Piątka Chorzów wywalczyła I miejsce.

Złote medale zdobyła Zuzanna Pilecka, która zwyciężyła aż 4 razy na dystansach 100klas 200klas 200dow 100zm
Drużyna sztafetowa dziewczyn 4*100 stylem zmiennym w składzie:
Natalia Szpoton, Zuzanna Pilecka, Hanna Korolczuk, Amelia Purchałka
Drużyna sztafetowa dziewczyn 4*100 stylem dowolnym w składzie:
Natalia Szpoton, Kinga Szczembara, Amelia Purchałka, Zuzanna Pilecka


Srebrne medale wywalczyli:
Amelia Purchałka oraz Kacper Porwik na dystansach 400 dow, 800 dow
Brązowe medale Amelia Purchałka, Kacper Porwik na dystansie 200m stylem dowolnym, Kinga Szczembara na dystansie 100m stylem klasycznym oraz Grzegorz Warwas na dystansie 100m stylem zmiennym
Czwarte miejsca te najbardziej nielubiane przez zawodników wywalczyli na 200m stylem klasycznym Kacper Porwik, Kinga Szczembara, 200zm Amelia Purchałka oraz sztefeta 4*100m stylem dowolnym chłopców w składzie: Kacper Porwik, Grzegorz Warwas, Miłosz Siek, Antoni Snochowski.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy wspaniałych wyników. Zawodników trenuje Grażyna Błaszczak

FINAŁ WOJEWÓDZKI W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

 

I nadszedł ten dzień. Długo przez lekkoatletki wyczekiwany, bo aż 3 lata. Tyle bowiem czasu trwa przygotowanie do tej niezwykle ciekawej, ale także wyczerpującej konkurencji. Jest to konkurencja dla niezwykle wytrwałych zawodników, gdzie często trzeba przekraczać zdolności fizyczne, ale przede wszystkim psychiczne. Tutaj zdanie "co mnie nie zabije, to wzmocni" nabiera realną postać.

6 naszych lekkoatletek po przebrnięciu rangi miejskiej i rejonowej 5 czerwca w Sosnowcu podjęła walkę z rywalkami z całego województwa, ale także ze swoimi słabościami.
Na początek rzut piłką palantową, niekoniecznie nasza ulubiona konkurencja. Ale z dobrymi rzutami udało się ją przebrnąć i dobrze wejść w zawody. Kolejny był bieg na 60m. Można powiedzieć nasz "konik". I tutaj dziewczyny zrobiły co trzeba, czyli wszystkie pobiegły rekordy życiowe. Kolejną konkurencją był skok w dal, gdzie zarówno dziewczętom jaki i trenerce Marzenie Gruchel
ręce same składały się do oklasków. Bowiem podobnie jak  na 60m, tutaj  dziewczyny też zaliczyły same życiówki.
I na koniec wisienka na torcie - bieg na  600m. Tutaj wybitnych czasów dziewczyny nie osiągnęły, ale 6 równych wyników pozwalało liczyć na dobrą końcową lokatę. I tak też było piąte miejsce (5pkt zabrakło do 4 miejsca) na 16 zespołów i poprawiony wynik z poprzedniego startu o prawie 100pkt robi wrażenie.

Najlepsze wieloboistki naszej szkoły to: Maja Idzińska -284pkt, Julia Beyer - 262pkt, Daria Cofała- 245pkt, Nicola Poliwoda -234pkt, Małgosia Dobrowolska - 230pkt, Wiktoria Gwiazda - 213pkt.

MISTRZOSTWA śLĄSKA MŁODZIKÓW 13-letnich   

Dąbrowa Górnicza 25-26.05.2018

 

Pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej  to dorobek dwudniowych zmagań zawodników i zawodniczek. Najwięcej emocji wzbudziła jak zawsze  rywalizacja sztafet 4x100 st. zmiennym i dowolnym. Dziewczęta popłynęły w składzie: Kempa Kinga, Smiczek Julia, Idzikowska Iga, Piszczek Kamila. Po zaciętej walce zdobyły dwa złote medale.

Indywidualnie spośród naszych uczennic: Kinga Kempa wygrała konkurencje 50 / 100  stylem motylkowym oraz 100  m stylem grzbietowym. Na dystansie 200 m st. grzbietowym ustanowiła REKORD ŚLĄSKA.
Iga Idzikowska triumfowała w stylu klasycznym, wygrała na dystansie 100 / 200 m, srebrny medal zdobyła na dystansie 200 stylem zmiennym.
Julia Smiczek  wywalczyła dwa srebrne medale 100/200  st. grzbietowym oraz brązowy na 100 dowolnym bardzo blisko była medalu na 400 dowolnym gdzie zajęła czwarte miejsce.
Gratulujemy zawodnikom którzy wystartowali w zawodach i poprawili rekordy życiowe.  
Zawodników do mistrzostw przygotowali Małgorzata Myrcik i Mateusz Niegot.

PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI W MINI PIŁCE NOŻNEJ

 

Po raz drugi nasza reprezentacja dziewcząt młodszych zawitała na Beskid Śląski, by rozegrać turniej na szczeblu półfinału wojewódzkiego w grach zespołowych. W marcu w ramach mini koszykówki gościliśmy w Wiśle, natomiast turniej mini piłki nożnej rozgrywany był jeszcze dalej, bo w Istebnej. Wśród górskich widoków, nasze piłkarki dzielnie stawiały czoła wymagającym zawodniczkom, regularnie grających w piłkę nożną. Po solidnej walce w finale turnieju dziewczęta musiały uznać wyższość reprezentacji gospodarzy przegrywając 2:6. Mimo to jest to ogromny sukces naszych dziewcząt, zwłaszcza że na co dzień mają kontakt z innymi dyscyplinami sportu jak lekkoatletyka i pływanie.


Naszą szkołę reprezentowały: Julia Gębska, Aneta Pabiś, Wiktoria Gwiazda, Małgosia Dronia, Małgosia Maciaszek, Małgosia Dobrowolska, Wiktoria Turowska, Emilia Alberska, Nicola Poliwoda (6b) Zuza Lorkiewicz (7b), Julia Baron(4a).
Opiekunem grupy była Marzena Gruchel.

 

"DLACZEGO NIE DOSTAŁYŚMY PIERŚCIONKA...???"

 

To że o pierścionek pytają dziewczyny, nawet te z szóstej klasy może nie dziwić, ale dziwi to dlaczego pada pytanie podczas Finału Wojewódzkiego w Biegu na Orientację?

W słoneczny majowy czwartek czterosobowa reprezentacja dziewcząt młodszych wzięła udział w wojewódzkiej odsłonie Biegu na Orientację, który miał miejsce w Jastrzębiu Zdroju. Impreza jak na rangę zawodów była doskonale zorganizowana - dla uczestników do dyspozycji były koce, leżaki, grill i coś słodkiego oraz profesjonalny pomiar czasu. Starsi zawodnicy otrzymali wspominiany już wcześniej "pierścionek", dzięki którym sędziowie wiedzieli o odbiciu punktu kontrolnego i dokładny czas pokonania założonej trasy przez zawodnika.


Młodsi również zostali zaopatrzeni w taki "chip", ale w postaci małej płytki, co nie koniecznie spodobało się naszym zawodniczkom. Po przyjęciu do wiadomości, że na pierścionek dziewczyny będą musiały jeszcze poczekać, mimo strachu i obaw nieznanego terenu, pełnego dzików, niedźwiedzi i innych dinozaurów (według dziewcząt) ruszyły w orientacyjne boje.


Na mecie okazało się, że nie taki las straszny, jak go malowali. Efekt końcowy - całe i zdrowe, z nowymi znajomościami, przygodą oraz z 8 miejscem w województwie dziewczęta wróciły do Chorzowa.
Nicola Poliwoda, Małgosia Dobrowolska, Maja Idzińska i Małgosia Maciaszek z 6b to nasze cztery dzielne terenowe muszkieterki.
Całość nadzorowała trenerka dziewczyn Marzena Gruchel.

PIŁKARZE RĘCZNI NA PODIUM FINAŁÓW WOJEWÓDZKICH

- Uczniowie klasy 6 c zdobyli trzecie miejsce w mini piłce ręcznej chłopców w finale Igrzysk Dzieci Województwa Ślaskiego - Sosnowiec 25 maja. Natomiast 7 czerwca zdobyli trzecie miejsce w Mistrzostwach Śląska w piłce ręcznej chłopców sezonu 2017/2018, które odbyły się w Katowicach.

- Chłopcy klasy III C zajęli drugie miejsce w piłce ręcznej podczas finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sportach Halowych - Bojszowy 24 maja.

Trenerami uczniów są: Mieczysław Mielcarek, Łukasz Gansiniec i Ryszard Hawryluk.

MISTRZOWIE CHORZOWA

 

1190 punktów - tyle punktów potrzebowały nasze lekkoatletki, by uzyskać miano mistrzyń Chorzowa w czwórboju lekkoatletycznym. Nasi chłopcy w tej samej konkurencji zajęli 3 miejsce.


Następnym przystankiem dla obu drużyn jest finał rejonowy, który odbędzie się w Chorzowie.
Skład drużyny dziewcząt - Małgosia Dronia, Małgosia Dobrowolska, Małgosia Maciaszek, Daria Cofała, Wiktoria Turowska, Emilia Alberska, Maja Idzińska, Julia Gębska, Nicola Poliwoda, Wiktoria Gwiazda, Julia Beyer (6b), Paulina Górak (4b) oraz Maja Holeczek (5a).


Skład drużyny chłopców - Krysian Bernacki, Jan Wójcik, Adam Fabiś, Gołba Mateusz, Kilic Daniel, Malcharczyk Patryk,J ewuła Krystian, Fabiś Adam (6b), Kawka Szymon (6e), Szymon Machnik, Michał Wojciechowski, Rafał Janas (4b).

"I ZNOWU WYGRAŁYŚMY..."

 

tak skomentowała grająca w środku pola Nicola zwycięstwo naszej drużyny w finale rejonowym piłki nożnej dziewcząt. Dla dziewcząt finał rejonowy piłki nożnej miał być odskocznią od startów lekkoatletycznych.


Grając z "luźną głową" nasze dziewczęta w towarzystwie pływaczki Julki Baron, doskonale poradziły sobie zarówno z przeciwnikiem, jak i z pogodą, która zwłaszcza temperaturą nie rozpieszczała. Zwycięstwo w tym turnieju daje naszym piłkarkom przepustkę do startu w półfinale wojewódzkim.


W turnieju zagrały: Daria Cofała, Małgosia Dobrowolska, Małgosia Dronia, Małgosia Maciaszek, Emilia Alberska, Julia Gębska, Wiktoria Turowska, Nicola Poliwoda (6b) Zuzia Lorkiewicz (7b) oraz Julia Baron (4a). Drużyną opiekowała się Marzena Gruchel.

PIERWSI W PÓŁFINALE

Uczniowie klas III C, II C i 7 c po zdobyciu pierwszego miejsca w rejonowych zawodach w piłce ręcznej, wzięli udział w półfinale wojewódzkim. Dnia 9 maja w Bojszowach odnieśli w nim zwycięstwo i awansowali do finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców.

Trenerami uczniów są Mieczysław MielcareK, Ryszard Hawryluk i Łukasz Gansiniec.

SIATKARSKIE SREBERKA

W kwietniu reprezentacja dziewcząt młodszych wzięła udział w Mistrzostwach Chorzowa w mini siatkówce.
W eliminacyjnym meczu nasze dziewczęta musiały mocno pracować na boisku i dopiero po tie-breaku uzyskały awans do finałowego meczu. Tam  dziewczyny walczyły punkt za punkt, by znowu w tie-breku ulec kilkoma punktami gospodyniom turnieju i zająć drugie miejsce.
Gratulujemy zawodniczkom i trenerce Marzenie Gruchel.
Skład naszej drużyny: Aneta Pabiś, Małgosia Dobrowolska, Małgosia Maciaszek, Julia Gębska, Wiktoria Gwiazda, Maja Idzińska, Emilia Alberska, Wiktoria Turowska (6b) Paulina Duży (6e).


I TY MOŻESZ ZOSTAĆ OLIMIJCZYKIEM

W marcu na godzinach wychowawczych poznaliśmy zasady pracy metodą projektu. Efektem tego było powstanie wystawy o olimpijczykach wywodzących się z naszej szkoły. Szukaliśmy informacji o sukcesach pływaków: Kacpra Klicha, Mateusza Michalskiego, Katarzyny Pawlik oraz snowbordzistki Zuzanny Smykały.
W holu głównym naszej szkoły powstała wystawa pt. „Olimpijczycy i paraolimpijczycy z naszej szkoły”.
Tak naprawdę, każdy z nas może zostać olimpijczykiem, zdobyć sławę, zwiedzić świat. Wystarczy talent, mocno się starać i dążyć do wyznaczonego celu.         

Uczniowie klasy   4a

I ZŁOTA DRUŻYNA - FINAŁ LIGI 2006

 

Uczniowie klasy 5a zwyciężyli w Zawodach Ligi klubów Śląskich. Konkurs składał się z cyklu czterech spotkań, podczas których zawodnicy gromadzili punkty za zdobyte miejsca. Nasi zawodnicy uzyskali najwięcej punktów zdobywając Puchar Ligi.

Podczas finału zostały nagrodzone również najlepsze zawodniczki, wśród których II miejsce zajęła Zuzanna Pilecka oaz IX miejsce Natalia Szpoton.
W finałowej rundzie miejsca na podium wywalczyli:
Zuzanna Pilecka I miejsce na 50m stylem dowolnym, 50m stylem klasycznym,
Kinga Szczembara III miejsce 50m stylem klasycznym,
sztafeta 8* 50 dow w składzie: Kinga Szczembara, Marcin Juraś, Natalia Szpoton, Mateusz Juraś, Amelia Purchałka, Grzegorz Warwas, Zuzanna Pilecka, Kacper Porwik,
sztafeta 4*100zm dziewcząt: Natalia Szpoton, Zuzanna Pilecka, Kinga Szczembara, Amelia Purchałka.
Czwarte miejsce zajęła sztafeta 4*100zm chłopców: Marcin Juraś, Kacper Porwik, Grzegorz Warwas, Mateusz Juraś.

Wszyscy zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe. Gratulujemy zawodnikom oraz trenerom Grażynie Błaszczak, Mateuszowi Toście.

SREBRNA DRUŻYNA - FINAŁ LIGI 2005

Finałowa edycja Ligi Klubów Śląskich rocznika 2005 zakończyła się dla naszej szkoły niezwykle pomyślnie zdobyciem drugiego miejsca w klasyfikacji drużynowej.
Najlepszą zawodniczką czterech edycji rozgrywanych w roku szkolnym 2017/2018 została Kinga Kempa, druga była Iga Idzikowska a w dziesiątce znalazła się jeszcze  Julia Smiczek, która była ósma.

Wyniki ostatniej rundy rozegranej 11.04.2018 w Radlinie:
Kinga Kempa wygrała konkurencje 50 m stylem dowolnym i grzbietowym.
Iga Idzikowska była druga na dystansie 200 m stylem zmiennym i trzecia na 50 m stylem klasycznym.
Julia Smiczek zajęła drugie miejsce w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym.
Sztafeta kobiet w konkurencji 4 x100 m st.zmiennym w składzie:  Julia Smiczek, Iga Idzikowska, Kinga Kempa, Kamila Piszczek wywalczyła pierwsze miejsce.
Sztafeta mieszana 8x50 m stylem dowolnym zdobyła trzecie miejsce. W sztafecie wystartowali:  Julia Smiczek, Oskar Skrzypek, Iga Idzikowska, Paweł Bugla, Kinga Kempa, Mateusz Słodczyk, Kamila Piszczek, Piotr Sersan.

Trenermi srebrnej drużyny są Małgorzata Myrcik i Mateusz Niegot.

CHORZOWSKI BANK POMYSŁÓW

 

11 kwietnia odbyła się III edycja Chorzowskiego Banku Pomysłów z wf- u w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu pod patronatem prezydenta miasta Chorzowa Kotali.

Organizatorem imprezy był Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta Chorzów oraz  nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół Technicznych nr 1 w Chorzowie.

Celem imprezy było zaprezentowanie pomysłów na ciekawą lekcję wychowania fizycznego oraz wzbogacenie warsztatu pracy nauczyciela wf-u, integracja nauczycieli i uczniów chorzowskich szkół w zakresie aktywności fizycznej, rozszerzenie  współpracy   nauczyciela WF w celu wspólnej promocji zdrowego trybu życia.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy fitness II D w składzie: Arabas Karolina, Bąk Klaudia, Drabek Paulina, Gwóźdź Natalia, Krzemień Karolina, Maziewska Alicja, Sekrecka Martyna, Susek Zuzanna  Wągrowska Natalia, które przygotowała Magdalena Małek. Naszym pomysłem na atrakcyjną lekcję wf-u były zajęcia taneczno-choreograficzne na stepie oraz wykorzystanie sprzętu fitness takiego jak: taśmy i hantle i stepy do ćwiczeń wzmacniających poszczególne partie mięśniowe ale również gra w gumę i sznura.

Atrakcją rozpoczynającą imprezę była rozgrzewka dla wszystkich uczestników imprezy w formie aerobiku, którą poprowadziła Magdalena Małek.

ZŁOTA SZTAFETA

 

Wspaniałe zwycięstwo odniosły dziewczęta podczas Finału Wojewódzkiego Drużynowych Zawodów Pływackich Dzieci i Młodzieży. Sztafeta 8*50 m stylem dowolnym dziewcząt zajęła pierwsze miejsce. Drużyna pływała w składzie:
Michalina Dusza klasa 3a
Kryś Inga klasa 4a
Julia Wiernicka klasa 4a - II miejsce 50m stylem dowolnym
Inga Miłoszewska klasa 4a - I miejsce 50m stylem grzbietowym
Amelia Purchałka klasa 5a - II miejsce 50m stylem dowolnym
Zuzanna Pilecka klasa 5a - II miejsce 50m stylem klasycznym
Inga Miłoszewska klasa 6a - I miejsce 50m stylem grzbietowym
Kinga Kempa klasa 6a - I miejsce 50m stylem motylkowym.

Naszym chłopcom nie udało awansować się do finału, przegrali tę rywalizację ze szkołą z Siemianowic Śląskich (o parę setnych sekundy).
Gratulujemy zawodniczkom oraz ich trenerom: Grażynie Błaszczak, Małgorzacie Myrcik, Sławomirowi Pąchalskiemu. 

 PRZYGODA Z KOSZYKÓWKĄ

 

Na czwartym miejscu w 1/2 finału wojewódzkiego zakończyła przygodę z koszykówką nasza reprezentacja dziewcząt młodszych ( 4-6 SP).
Poprzez rozgrywki dzielnicowe, miejskie i rejonowe nasze dziewczęta doskonaliły swoje umiejętności koszykarskie, by 27 marca w Wiśle stanąć w szranki z rywalkami specjalizującymi się w tej dyscyplinie. Rywalki przewyższały nasz zespół umiejętnościami techniczno-taktycznymi. Lecz nie znięchęcało to naszych dziewcząt, by walczyć o każdą piłkę i punkt. Reprezentantki naszej szkoły do ostatnich sekund meczu eliminacyjnego jak i o 3 miejsce walczyły na parkiecie tak ciężko, jak tylko potrafiły, prezentując tym samym ogromną wolę walki nawet w trudnych sytuacjach.

Nasze koszykarki wraz z trenerką Marzeną Gruchel serdecznie dziękują reprezentacji gospodyń za ciepłe przyjęcie na parkiecie oraz  kibicowanie nam podczas meczu o trzecie miejsce, co spowodowało, że stres u naszych dziewcząt został zamieniony na chęć dobrej zabawy w koszykówkę i mile spędzony czas.

W turnieju zagrały: Julia Beyer, Wiktoria Turowska, Julia Gębska, Nicola Poliwoda, Emilia Alberska, Wiktoria Gwiazda, Maja Idzińska, Małgosia Dronia, Małgosia Maciaszek, Małgosia Dobrowolska (6b) oraz Zuza Lorkiewicz ( 7b).

MEDALE W LIDZE PŁYWACKIEJ

 

1. Wspaniale zaprezentowali się uczniowie klasy 5a podczas III edycji Ligi Klubów Śląskich w pływaniu, które odbyły się w Dąbrowie Górniczej 17 marca.
Zuzanna Pilecka zdobyła dwa złote medale na 100zm oraz na 200m stylem dowolnym. Kacper Porwik zdobył brązowy 200m stylem dowolnym. Bardzo blisko zdobycia medalu była Amelia Purchałka na 200 dow oraz Julia Głombica na dystansie 200m stylem grzbietowym. Złoto również wywalczyła sztafeta dziewcząt 4*100m stylem dowolnym w składzie: Julia Głombica, Natalia Szpoton, Amelia Purchałka, Zuzanna Pilecka W klasyfikacji drużynowej zajmujemy po III rundach 2 miejsce. Wszyscy zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe. Gratulacje dla zawodników oraz trenerówProwadzimy w klasyfikacji drużynowej w województwie śląskim i opolskim.  

2. Pierwsza runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 letnich w pływaniu za nami. Zdobyliśmy 6 medali.
Złote medale wywalczyła Zuzanna Pilecka na dystansie 100, 200 m stylem klasycznym.
W tym samym stylu brązowe medale zdobyła: Natalia Szpoton na dystansie 100 m oraz na dystansie 200m Kacper Porwik, i Kinga Szczembara. Na najdłuższym dystansie 400m stylem dowolnym wspaniale walczyła Amelia Purchałka zdobywając srebrny medal.
Miejsca w pierwszej szóstce zdobyli: Marcin Juraś na dystansie 100, 200m stylem grzbietowym, Grzegorz Warwas na dystansie 100m stylem motylkowym, dowolnym, Zuzanna Pilecka na 100 dow 400 dow, Natalia Szpoton na 200 stylem klasycznym, Kacper Porwik 100, 400m stylem dowolnym, 100 m stylem klasycznym oraz nasze sztafety 4*50m stylem dowolnym i zmiennym. W czerwcu czeka nas II runda, po której dowiemy się o wynikach nie tylko w dwóch województwach, ale także w całej Polsce. Zawody rozegrano 23-24 marca w Raciborzu. Zawodnikom i trenerce Grażynie Błaszczak gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy jeszcze lepszych w kolejnych zawodach.

AWANS GIER I ZABAW

 

Doskonale spisali się nasi najmłodsi sportowcy podczas rejonowego etapu gier i zabaw ruchowych.
Podczas rozegranych 15 zabaw, tylko jedną przegraliśmy! Pozostałe to zwycięstwa naszych uczniów.
Nagrodą za tak udany występ jest awans do półfianłu wojewódzkiego, który już niebawem.
Gratulujemy uczniom oraz Marzenie Gruchel oraz Kornelii Baljon.

 

ZŁOTO, SREBRO I BRĄZ W MISTZOSTWACH ŚLĄSKA

Złoty, srebrny, brązowy medal oraz kilka wartościowych wyników przywieźli nasi młodzi lekkoatleci z klasy 6 b z Halowych Mistrzostw Śląska, które odbyły się 10 marca w Raciborzu.

Worek z medalami rozwiązała Maja Idzińska, która w skoku wzwyż z wynikiem 140cm zajęła drugie miejsce, następnie na najwyższym stopniu podium stanął nasz sprinter Krystian Bernacki, który w biegu na 60m uzyskał czas 7,90. Jest to najlepszy wynik na Śląsku i drugi w Polsce w tej kategorii wiekowej!

Jako ostatni brązowy medal odebrał Janek Wójcik za bieg na 1000m.

Na wyróżnienie także zasługują wyniki naszych sprinterek na 60m - Julki Beyer - 8.90 i Małgosi Dobrowlskiej - 9.10 oraz skoczkiń w dal - Julki Beyer - 3,98, Mai Idzińskiej - 3,94 i Małgosi Dobrowolskiej - 3,92.

Nasi lekkoatleci teraz powrócą do solidnych treningów, by już pod koniec kwietnia rozpocząć letni sezon lekkoatletyczny,  który po wynikach osiągniętych w hali, zapowiada się obiecująco. Gratulacje dla zawodników i trenerów: Marzeny Gruchel i Stanisława Gawendy.

 AWANS W MINI KOSZYKÓWCE

 

Świetnie się spisały młode lekkoatletki w finale rejonowym mini koszykówki. 15 marca dziewczęta pełniąc honory gospodyń podejmowały mistrzowskie reprezentacje Siemianowic Śl. i Świętochłowic.

Mecz otwarcia dziewczęta rozegrały z Siemianowicami. Po trudnych 3 kwartach i solidnej grze w ostatniej kwarcie, odniosły bardzo ważne zwycięstwo, które pozwoliło podejść do drugiego meczu ze spokojem i komfortem posiadania na koncie zwycięskiego spotkania. Tam walcząc do ostatniej sekundy meczu wygrały z drużną Świętochłowic.

Te dwa zwycięstwa pozwoliły odnieść sukces w całym turnieju i dały przepustkę do półfinału wojewódzkiego. Gratulujemy i życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim.

W turnieju zagrały: Ewelina Żydek (5b), Nicola Poliwoda, Maja Idzińska, Julia Gębska, Aneta Pabiś, Wiktoria Gwiazda, Małgosia Maciaszek, Małgosia Dronia, Małgosia Dobrowolska, Wiktoria Turowska (6b), Zuza Lorkiewicz (7b). Opiekunem drużyny była Marzena Gruchel.

RYWALIZACJA LIGI KLUBÓW ŚlĄSKICH
9-10 marca
                       
Rywalizację  w Radlinie klasy szóste /rocznika 2005/ rozpoczęła sztafeta mieszana  4 x 50 m stylem zmiennym  mieszana,  w której udział wzięli Smiczek Julia, Słodczyk Mateusz, Kempa Kinga oraz  Skrzypek Oskar i zdobyli .

Jeszcze lepiej wypadła sztafeta dowolna kobiet 4 x 100 m srtylem dowolnym  w składzie: Kempa Kinga,  Smiczek   Julia, Piszczek Kamila oraz Miłoszewska Weronika plasując się na drugim miejscu.

Indywidualnie tradycyjnie już dwa złote medale zdobyła Kempa Kinga na dystansach 50 m stylem motylkowym oraz 200 m stylem grzbietowym. Na najwyższym stopniu podium udało się również stanąć Idzikowskiej  Idze na dystansie 100 m stylem zmiennym, była także  trzecia na 200 m stylem dowolnym.
Medal srebrny na dystansie 200 stylem grzbietowym po zaciętej walce wywalczyła  Smiczek  Julia. Nasza szkoła po III edycji zawodów zajmuje drużynowo drugie miejsce.


Rywalizacja rocznika młodszego 2007, która odbyła się w Gliwicach przyniosła naszej szkole pierwsze miejsce  i złoty medal w sztafecie mieszanej  8 x 50 m stylem dowolnym która płynęła w składzie: Wiernicka Julia (34.54) /Świderska Zuzanna (36.24)/Duras Martin ( 38.15) Dusza Maciej ( 35.75), Miłoszewska Inga ( 35.86)/ Pustułka Kaja ( 38.39)/Copa Paweł ( 35.16) Kraska Mateusz ( 35.15)

PIERWSZE MIEJSCE NAJMŁODSZYCH SPORTOWCÓW

6 marca w hali sportowej przy ul. Dąbrowskiego do rywalizacji w Mistrzostwach Chorzowa w grach i zabawach ruchowych przystąpili nasi najmłodsi sportowcy.
Dziesięciu zawodników (pięciu chłopców, pięć dziewczynek) z klas drugich, trzecich oraz czwartych wystartowało w pięciu konkurencjach.

Efekt działań trenerów i dobre przygotowanie uczniów dało im zwycięstwo w swoich rocznikach, a tym samym w całej rywalizacji.


Wszystkim startującym gratulujemy i życzymy powodzenia w finale rejonowym.
Naszych młodych sportowców do zawodów przygotowały Kornelia Baljon oraz Marzena Gruchel.

WALCZYLI O PUCHAR PREZYDENTA

Pływacy z Szkoły Podstawowej nr 5 bezkonkurencyjni w Drużynowych Zawodach Pływackich Szkół Podstawowych o Puchar Prezydenta miasta Chorzowa, które odbyły się 20 lutego 2018 roku.

Były to ostatnie zawody, które zostały przeprowadzone na naszej pływalni. Uczniowie nie zawiedli i zdecydowanie zwyciężyli zarówno w konkurencji dziewcząt jak i chłopców. Dziewczęta wygrały wszystkie konkurencje, a chłopcy oddali tylko 2 pierwsze miejsca. Szkołę reprezentowali uczniowie z klas 3a,4a,5a,6a.

SZKOLNY SZACHISTA

 

23 marca odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Chorzowa Szkół Podstawowych w Szachach - edycja 2018. W turnieju rywalizowało 85 uczestników z klas 1-7. Uczeń  szkoły Wojtek Sowiński z klasy 3a zajął drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej i uzyskał tytuł wicemistrza. Krzysztof Wawrzyczek z klasy 2a zajął drugie miejsce w młodszej grupie.

 PRZYGODA Z KOSZYKÓWKĄ

 

Na czwartym miejscu w 1/2 finału wojewódzkiego zakończyła przygodę z koszykówką nasza reprezentacja dziewcząt młodszych ( 4-6 SP). 
Poprzez rozgrywki dzielnicowe, miejskie i rejonowe nasze dziewczęta doskonaliły swoje umiejętności koszykarskie, by 27 marca w Wiśle stanąć w szranki z rywalkami specjalizującymi się w tej dyscyplinie. Rywalki przewyższały nasz zespół umiejętnościami techniczno-taktycznymi. Lecz nie znięchęcało to naszych dziewcząt, by walczyć o każdą piłkę i punkt. Reprezentantki naszej szkoły do ostatnich sekund meczu eliminacyjnego jak i o 3 miejsce walczyły na parkiecie tak ciężko, jak tylko potrafiły, prezentując tym samym ogromną wolę walki nawet w trudnych sytuacjach.

Nasze koszykarki wraz z trenerką Marzeną Gruchel serdecznie dziękują reprezentacji gospodyń za ciepłe przyjęcie na parkiecie oraz  kibicowanie nam podczas meczu o trzecie miejsce, co spowodowało, że stres u naszych dziewcząt został zamieniony na chęć dobrej zabawy w koszykówkę i mile spędzony czas.

W turnieju zagrały: Julia Beyer, Wiktoria Turowska, Julia Gębska, Nicola Poliwoda, Emilia Alberska, Wiktoria Gwiazda, Maja Idzińska, Małgosia Dronia, Małgosia Maciaszek, Małgosia Dobrowolska (6b) oraz Zuza Lorkiewicz ( 7b).

 

MEDALE W LIDZE PŁYWACKIEJ

 

1. Wspaniale zaprezentowali się uczniowie klasy 5a podczas III edycji Ligi Klubów Śląskich w pływaniu, które odbyły się w Dąbrowie Górniczej 17 marca. 
Zuzanna Pilecka zdobyła dwa złote medale na 100zm oraz na 200m stylem dowolnym. Kacper Porwik zdobył brązowy 200m stylem dowolnym. Bardzo blisko zdobycia medalu była Amelia Purchałka na 200 dow oraz Julia Głombica na dystansie 200m stylem grzbietowym. Złoto również wywalczyła sztafeta dziewcząt 4*100m stylem dowolnym w składzie: Julia Głombica, Natalia Szpoton, Amelia Purchałka, Zuzanna Pilecka W klasyfikacji drużynowej zajmujemy po III rundach 2 miejsce. Wszyscy zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe. Gratulacje dla zawodników oraz trenerówProwadzimy w klasyfikacji drużynowej w województwie śląskim i opolskim.  

2. Pierwsza runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 letnich w pływaniu za nami. Zdobyliśmy 6 medali. 
Złote medale wywalczyła Zuzanna Pilecka na dystansie 100, 200 m stylem klasycznym. 
W tym samym stylu brązowe medale zdobyła: Natalia Szpoton na dystansie 100 m oraz na dystansie 200m Kacper Porwik, i Kinga Szczembara. Na najdłuższym dystansie 400m stylem dowolnym wspaniale walczyła Amelia Purchałka zdobywając srebrny medal.
Miejsca w pierwszej szóstce zdobyli: Marcin Juraś na dystansie 100, 200m stylem grzbietowym, Grzegorz Warwas na dystansie 100m stylem motylkowym, dowolnym, Zuzanna Pilecka na 100 dow 400 dow, Natalia Szpoton na 200 stylem klasycznym, Kacper Porwik 100, 400m stylem dowolnym, 100 m stylem klasycznym oraz nasze sztafety 4*50m stylem dowolnym i zmiennym. W czerwcu czeka nas II runda, po której dowiemy się o wynikach nie tylko w dwóch województwach, ale także w całej Polsce. Zawody rozegrano 23-24 marca w Raciborzu. Zawodnikom i trenerce Grażynie Błaszczak gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy jeszcze lepszych w kolejnych zawodach.

 

AWANS GIER I ZABAW

 

Doskonale spisali się nasi najmłodsi sportowcy podczas rejonowego etapu gier i zabaw ruchowych.
Podczas rozegranych 15 zabaw, tylko jedną przegraliśmy! Pozostałe to zwycięstwa naszych uczniów.
Nagrodą za tak udany występ jest awans do półfianłu wojewódzkiego, który już niebawem.
Gratulujemy uczniom oraz Marzenie Gruchel oraz Kornelii Baljon.

 

 

ZŁOTO, SREBRO I BRĄZ W MISTZOSTWACH ŚLĄSKA

Złoty, srebrny, brązowy medal oraz kilka wartościowych wyników przywieźli nasi młodzi lekkoatleci z klasy 6 b z Halowych Mistrzostw Śląska, które odbyły się 10 marca w Raciborzu.

Worek z medalami rozwiązała Maja Idzińska, która w skoku wzwyż z wynikiem 140cm zajęła drugie miejsce, następnie na najwyższym stopniu podium stanął nasz sprinter Krystian Bernacki, który w biegu na 60m uzyskał czas 7,90. Jest to najlepszy wynik na Śląsku i drugi w Polsce w tej kategorii wiekowej!

Jako ostatni brązowy medal odebrał Janek Wójcik za bieg na 1000m.

Na wyróżnienie także zasługują wyniki naszych sprinterek na 60m - Julki Beyer - 8.90 i Małgosi Dobrowlskiej - 9.10 oraz skoczkiń w dal - Julki Beyer - 3,98, Mai Idzińskiej - 3,94 i Małgosi Dobrowolskiej - 3,92.

Nasi lekkoatleci teraz powrócą do solidnych treningów, by już pod koniec kwietnia rozpocząć letni sezon lekkoatletyczny,  który po wynikach osiągniętych w hali, zapowiada się obiecująco. Gratulacje dla zawodników i trenerów: Marzeny Gruchel i Stanisława Gawendy.

 

AWANS W MINI KOSZYKÓWCE

 

Świetnie się spisały młode lekkoatletki w finale rejonowym mini koszykówki. 15 marca dziewczęta pełniąc honory gospodyń podejmowały mistrzowskie reprezentacje Siemianowic Śl. i Świętochłowic.

Mecz otwarcia dziewczęta rozegrały z Siemianowicami. Po trudnych 3 kwartach i solidnej grze w ostatniej kwarcie, odniosły bardzo ważne zwycięstwo, które pozwoliło podejść do drugiego meczu ze spokojem i komfortem posiadania na koncie zwycięskiego spotkania. Tam walcząc do ostatniej sekundy meczu wygrały z drużną Świętochłowic.

Te dwa zwycięstwa pozwoliły odnieść sukces w całym turnieju i dały przepustkę do półfinału wojewódzkiego. Gratulujemy i życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim.

W turnieju zagrały: Ewelina Żydek (5b), Nicola Poliwoda, Maja Idzińska, Julia Gębska, Aneta Pabiś, Wiktoria Gwiazda, Małgosia Maciaszek, Małgosia Dronia, Małgosia Dobrowolska, Wiktoria Turowska (6b), Zuza Lorkiewicz (7b). Opiekunem drużyny była Marzena Gruchel.

 

RYWALIZACJA LIGI KLUBÓW ŚlĄSKICH
9-10 marca
                       
Rywalizację  w Radlinie klasy szóste /rocznika 2005/ rozpoczęła sztafeta mieszana  4 x 50 m stylem zmiennym  mieszana,  w której udział wzięli Smiczek Julia, Słodczyk Mateusz, Kempa Kinga oraz  Skrzypek Oskar i zdobyli .

Jeszcze lepiej wypadła sztafeta dowolna kobiet 4 x 100 m srtylem dowolnym  w składzie: Kempa Kinga,  Smiczek   Julia, Piszczek Kamila oraz Miłoszewska Weronika plasując się na drugim miejscu.

Indywidualnie tradycyjnie już dwa złote medale zdobyła Kempa Kinga na dystansach 50 m stylem motylkowym oraz 200 m stylem grzbietowym. Na najwyższym stopniu podium udało się również stanąć Idzikowskiej  Idze na dystansie 100 m stylem zmiennym, była także  trzecia na 200 m stylem dowolnym. 
Medal srebrny na dystansie 200 stylem grzbietowym po zaciętej walce wywalczyła  Smiczek  Julia. Nasza szkoła po III edycji zawodów zajmuje drużynowo drugie miejsce.


Rywalizacja rocznika młodszego 2007, która odbyła się w Gliwicach przyniosła naszej szkole pierwsze miejsce  i złoty medal w sztafecie mieszanej  8 x 50 m stylem dowolnym która płynęła w składzie: Wiernicka Julia (34.54) /Świderska Zuzanna (36.24)/Duras Martin ( 38.15) Dusza Maciej ( 35.75), Miłoszewska Inga ( 35.86)/ Pustułka Kaja ( 38.39)/Copa Paweł ( 35.16) Kraska Mateusz ( 35.15)

 

PIERWSZE MIEJSCE NAJMŁODSZYCH SPORTOWCÓW

6 marca w hali sportowej przy ul. Dąbrowskiego do rywalizacji w Mistrzostwach Chorzowa w grach i zabawach ruchowych przystąpili nasi najmłodsi sportowcy. 
Dziesięciu zawodników (pięciu chłopców, pięć dziewczynek) z klas drugich, trzecich oraz czwartych wystartowało w pięciu konkurencjach.

Efekt działań trenerów i dobre przygotowanie uczniów dało im zwycięstwo w swoich rocznikach, a tym samym w całej rywalizacji.


Wszystkim startującym gratulujemy i życzymy powodzenia w finale rejonowym.
Naszych młodych sportowców do zawodów przygotowały Kornelia Baljon oraz Marzena Gruchel.

 

WALCZYLI O PUCHAR PREZYDENTA

Pływacy z Szkoły Podstawowej nr 5 bezkonkurencyjni w Drużynowych Zawodach Pływackich Szkół Podstawowych o Puchar Prezydenta miasta Chorzowa, które odbyły się 20 lutego 2018 roku.

Były to ostatnie zawody, które zostały przeprowadzone na naszej pływalni. Uczniowie nie zawiedli i zdecydowanie zwyciężyli zarówno w konkurencji dziewcząt jak i chłopców. Dziewczęta wygrały wszystkie konkurencje, a chłopcy oddali tylko 2 pierwsze miejsca. Szkołę reprezentowali uczniowie z klas 3a,4a,5a,6a.

Gratulujemy i życzymy wygranej na zawodach rejonowych.


15 STYCZNIA URODZINY JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO

 

MISTRZOSTWO CHORZOWA W KOSZYKÓWCE 

 

Pomędzy zajęciami treningowymi przygotowującymi do startów, lekkoatleci doskonalą swoje umiejętności w grach zespołowych.To świetnie wychodzi naszym młodszym zawodniczkom, które po zdobyciu tytułu mistrzowskiego w piłce nożnej, dokładają do swojej kolekcji  mistrzostwo Chorzowa w mini koszykówce.

Po trudnym i zaciętym meczu na najniższym szczeblu rozgrywek, gdzie dziewczęta wygrały 1 punktem, przyszedł czas na rozgrywki na szczeblu miejskim. Tu po wysokiej wygranej w meczu eliminacyjnym, ze spokojem  dziewczyny mogły podejść do finałowego meczu i pokonać reprezentację gospodarzy. Zawodniczką turnieju została nasza reprezentantka - Maja Idzińska. Efektem wygranej jest awans do finału rejonowego, w którym nasze lekkoatletki zmierzą się z najlepszymi drużynami z Siemianowic Śląskich i Świętochłowic.

W mistrzostwach zagrały: Julia Gębska, Julia Beyer, Aneta Pabiś, Małgosia Dobrowolska, Małgosia Dronia, Małgosia Maciaszek, Wiktoria Turowska, Maja Idzińska, Emilia Alberska, Nicola Poliwoda, Daria Cofała ( kl. 6b) oraz Zuza Lorkiewicz (kl. 7b).

Z ławki trenerskiej dziewczyny wspierała Marzena Gruchel.

MEDALE W MISTRZOSTWACH ŚLĄSKA

W trakcie rozgrywanych pod koniec roku kalendarzowego Mistrzostw Śląska zawodnicy naszej szkoły odnieśli szereg znaczących sukcesów.
Medale zdobyli:

Rocznik 2002
Magierowska Julia -3 złote medale w konkurencjach 50 i 100 dowolnym, 50  grzbietowym oraz 3 srebrne medale na dystansach 100 grzbietowym, 50 motylkowym i 200 dowolnym.
Sztafeta 4x200 dowolnym w składzie: Jędrzejczyk Julia, Jonienc Patrycja, Beruś Marta i Deutsch Marlena zdobyła srebrny medal.

Rocznik 2003
Bonsz Adrian - brązowy medal 200  motylkowym.
Dominiczak Kamil - brązowy medal 200  klasycznym.

Rocznik 2004
Marczak Marta 100  grzbietowym oraz 100 zmiennym brązowy medal.
Paweł Kwiecień 4 srebrne medale 50/100/200  klasycznym oraz 100  zmiennym.
Szymon Ellgoth srebrny medal 400 m stylem zmiennym oraz brązowy medal 1500 dowolnym.

Rocznik 2005
Kinga Kempa -3 złote medale w konkurencjach 100 /200 grzbietowym,100  dowolnym, 1 srebrny na dystansie 100 motylkowym.
Idzikowska Iga -3 złote  medale w konkurencjach 100 / 200m st. klasycznym, 200m st. zmiennym, 1 srebrny medal na dystansie 200m st. dowolnym.
Smiczek Julia  - 1 srebrny na dystansie 100 grzbietowym, brązowy medal na dystansie 200m  grzbietowym.
Sztafeta 4x100 dowolnym w składzie: Kinga Kempa, Idzikowska Iga, Smiczek Julia Piszczek Kamila wywalczyła 2 miejsce. I miejsce w klasyfikacji medalowej.

Rocznik 2006
Pilecka Zuzanna 3 złote medale w konkurencjach 50 dowolnym,50 klasycznym, 100 klasycznym, srebrny medal 100 zmiennym.
Głombica Julia 50 / 100 grzbietowym brązowy medal.
Purchałka Amelia  brązowy medal 200 dowolnym.
Sztafety kobiet 4 x 50 dowolnym  złoty medal, 4 x 50 zmiennym srebrny medal. III miejsce w klasyfikacji medalowej.

Rocznik 2008
Sztafety kobiet 4 x 50 dowolnym oraz 4 x 50 zmiennym srebrny medal Inga Miłoszewska srebrny medal 50 m stylem grzbietowym.

Trenerami zawodników są Grażyna Błaszczak, Jan Barucha, Małgorzata Myrcik, Mateusz Tosta, Sławomir Pąchalski, Monika Naczyńska, Mateusz Niegot.

 

MISTRZOSTWA ŚLĄSKA 11-LATKÓW

W środę 13 grudnia nasi 11-letni pływacy walczyli w na pływalni w Gliwicach o tytuły Mistrzów Śląska 
Bardzo dobrze spisała się Zuzanna Pilecka, która zdobyła 4 medale: trzy złote na 50 dowolnym, 100 klasycznym oraz 50 stylem klasycznym, poprawiając jednoczenie Rekord Śląska z wynikiem 37,40. Na 100m stylem zmiennym wywalczyła srebrny medal. Za swoje starty dostała najwyższe punkty, dzięki temu została najlepszą zawodniczą całych zawodów.

Miejsca na podium wywalczyły również Julia Głombica na 50, 100 m stylem grzbietowym zdobyła brązowe medale. Amelia Purchałka zdobyła brązowy medal na dystansie 200m stylem dowolnym.

Dziewczęta stawały na podium w sztafecie 4* 50m stylem dowolny zdobywając złoty medal i tytuł Mistrzyń Śląska. Dziewczęta płynęły w składzie: Amelia Purchałaka, Natalia Szpoton, Julia Głombica, Zuzanna Pilecka oraz srebrny medal na dystansie 4*50 stylem zmiennym w składzie: Julia Głombica, Natalia Szpoton, Hanna Karolczuk, Zuzanna Pilecka
Bardzo blisko medalu byli nasi chłopcy w sztafecie 4*50m stylem dowolnym zajmując 4 miejsce. Skład sztafety męskiej: Kacper Porwik, Mateusz Juraś, Miłosz Siek, Grzegorz Warwas 
Wszyscy zawodnicy bardzo poprawili swoje życiówki. Gratulujemy zawodnikom i trenerom doskonałych osiągnięć.

Grażyna Błaszczak

 
HISTORYCZNY SUKCES HOKEISTEK
 
12 grudnia b.r. hokeistki ze Szkoły Podstawowej nr 5 w roczniku 2004-2002 wzięły udział w finałowym turnieju wojewódzkim w Mikołowie. Awans zapewniliśmy sobie dwa tygodnie wcześniej zwyciężając po zaciętych bojach pierwsze miejsce w półfinale wojewódzkim.

Unihokej wymaga na boisku szybkości, wytrzymałości oraz ogólnej zwinności w grze, gdzie trzeba cały czas mieć na oku szybko przelatującą piłeczkę. Nasza reprezentacja ze względu na epidemię chorób, musiała zagrać w mocno odmienionym składzie i do tego z tylko jednym rezerwowym, a meczy do zagrania czekało nas co niemiara... Na szczęście nasze nowe zawodniczki szybko uczyły się gry na boisku, zbierając z meczu na mecz cenne doświadczenie i umiejętności. Turniej rozpoczęliśmy od remisu 0:0, w kolejnych dwóch meczach poznaliśmy smak zwycięstwa i porażki, gdzie ostatecznie awansowaliśmy do ścisłego finału, w którym rywalizowały ze sobą najlepsze z czterech drużyn ze Sląska.

Właściwa regeneracja po każdym meczu oraz ustalenia taktyczne dobrane do każdego z przeciwników pomagały nam tak długo utrzymać się w tym arcytrudnym turnieju. W kolejnym meczu decydującym o walce o miejsce pierwsze lub trzecie trafiliśmy na drużynę, która okazała się zwycięzcą całego turnieju. Przeciwnik był i dla nas za mocny i została nam walka o trzecie medalowe miejsce. Naszym rywalem okazał się Mikołów, który pragnął z całego serca zrewanżować się nam za przegrany przed dwoma tygodniami u siebie mecz o półfinał. Na szczęście nasza taktyka i upór na boisku okazał się ponownie większy.

Po raz pierwszy w historii szkoły wystartowaliśmy w zawodach w unihokeju i zajęliśmy miejsce na pudle w Finale Wojewódzkim. Nasze szczęśliwe brązowe medalistki to uczennice klasy VII B: na bramce niezastąpiona Marta Kubista, w ataku kąsała Wiktoria Sobol, na pomagierze Magda Pilska, Wiktoria Wróbel i Julia Czaja, w obronie grała niezmordowana Emilka Lendzik, a drugą atakującą była nasza pracowita pszczółka Jennifer Potrzeba z klasy III C.

Ogromne brawa i podziękowania dla dziewcząt, które żeby zwyciężać musiały nieraz wyjść z siebie i stanąć obok walcząc za dwóch, do tego nie mając praktycznie nikogo do zmiany trzeba było stawić opór bardziej wypoczętym rywalom. Niezłym prognostykiem dla nas może być fakt, że startując teraz najmłodszymi zawodniczkami turnieju za rok wystąpimy w niemal tym samym składzie.
 
Zawodniczki do boju przygotował i tekst napisał Krzysztof Podchul.
 
PIŁKARZE NA ŚWIĘTA
  
W przedświąteczną środę odbył się w naszej szkole Świąteczny Turniej Piłki Nożnej klas szóstych.
Rozgrywki odbywały się w systemie "każdy z każdym" co powodowało, że mecze w wykonaniu zawodników i zawodniczek były bardzo wyrównane i emocjonujące a losy turnieju rozstrzygały się praktycznie do ostatniego meczu.

Po podliczeniu punktów oraz bramek na najniższym stopniu podium uplasowała się klasa 6e. Drugie miejsce - z trzema dziewczynami w składzie - zajęła klasa 6b.
Zwyciężyła natomiast klasa 6c, której zawodnik Mateusz Kosak zdobył najwięcej bramek. Zawodnicy otrzymali opaski Ruchu Chorzów oraz dyplomy.
 
Wszystkim zawodnikom gratulujemy zaangażowania i sportowej postawy!
Stanisław Gawenda
 
ŚWIĄTECZNY MITING RODZINNY
 
 
Harmonogram zawodów
16.12.2017
ROZGRZEWKA: godz. 8.30, UROCZYSTE OTWARCIE ZAWODÓW: 9.00
UCZESTNICTWO:
Uczniowie klas pływackich SP i Gimnazjum
2010,2009,2008,2007, 2006, 2005 każdy rocznik liczony oddzielnie.
2004 i starsi, jako jedna kategoria wiekowa
PROGRAM
2010 i młodsi 25 m stylem dow, 25 m stylem grzb
2009 25 m stylem dow, 25 m stylem grzb, 25 m stylem klas
2008 50 m stylem dow, 5o m stylem grzb, 50 m stylem klas, 50 m stylem mot
2007 50 m stylem dow, 5o m stylem grzb, 50 m stylem klas, 50 m stylem mot
2006 50 m stylem dow, 5o m stylem grzb, 50 m stylem klas, 50 m stylem mot
2005 50 m stylem dow, 5o m stylem grzb, 50 m stylem klas, 50 m stylem mot
2004 i starsi 50 m stylem dow, 5o m stylem grzb, 50 m stylem klas, 50 m stylem mot
Sztafeta rodzinna 225 m stylem dowolnym (pierwsze płynie dziecko drugą długość
rodzic)
 
LET'S  PLAY - Unihokej
 
Szkoła podstawowa nr 5 po raz pierwszy "ever" wystąpiła w zawodach w unihokeju, ba! od razu startując w półfinale wojewódzkim.
Na boisku drużyna liczy pięciu zawodników + bramkarz. Zawodnicy grają specjalnymi kijami i piłeczką, przed którą bramki broni uzbrojony w kask i rękawice bramkarz.
Naszej szkole przyszło się zmierzyć z zawodowcami w tej dziedzinie. Na szczęście motorycznie nie oddawaliśmy pola przeciwnikowi, doskonaląc z meczu na mecz naszą taktykę.
Drużyna chłopców godnie walczyła przez wszystkie trzy mecze, zajmując ostatecznie czwarte miejsce w półfinale wojewódzkim. W drużynie chłopców zagrali: Fabian Gędek, Mateusz Ogłoziński, Maciej Kempny, Michał Zając, Wiktor Drewniok, Budkowski Szymon, Simon Lai, Strzesak Mariusz oraz Mateusz Drabina.
Drużynę chłopców prowadziła Marzena Gruchel.
 
Drużyna dziewcząt jako beniaminek zrobiła wszystkim ogromną niespodziankę. Zwyciężyła pierwszy mecz z teoretycznie słabszym przeciwnikiem. Nabierając pewności siebie przyszło nam zagrać drugi mecz z faworytami zawodów, z którymi wygralismy 1:0, zostawiając na boisku sporo serca i potu.
Trzeci mecz był walką o wszystko - zwycięzca miał zapewniony awans do ścisłego finału wojewódzkiego. Rozpoczęliśmy od prowadzenia 2:0, potem parę błędów zbliżyło do nas rywali i stał się remis 2:2. Na boisku rozpętała się prawdziwa bitwa, w starciu ucierpiała Jennifer Potrzeba, którą rywale popychając wyrzucili za boisko. Upadek nie pozwolił jej dalej uczestniczyć w rozgrywkach, na szczęście potem faul okazał się niegroźny. Po krótkiej przerwie zakończyliśmy mecz utrzymując remis i większą liczbą punktów zwyciężyliśmy całe zawody awansując do finału wojewódzkiego, który odbędzie się za dwa tygodnie w Mikołowie.Również rewelacyjna gra naszej bramkarki Marty Kubisty uratowała nas z wielu opresji.
 
Wielkie gratulacje dla wszystkich dziewcząt i podziękowania za ogromne poświęcenie i ducha sportu. W drużynie dziewcząt wystąpiły: Jennifer Potrzeba, Marta Kubista, Marta Strzesak, Kamila Pątkowska, Wiktoria Sobol, Emilka Lendzik, Weronika Janus, Wiktoria Mierzwa, Wiktoria Seif, Justyna Kośnik oraz Julia Czaja.
Drużynę dziewcząt prowadził Krzysztof Podchul.

 

LIGA W NATARCIU

 
* Druga runda Ligi Klubów Śląskich za nami. Zawodnicy KS Piątka osiągnęli bardzo dobre wyniki zdobywając aż 7 medali.
Na dystansie 200m stylem klasycznym medale zdobyli:
złoty Zuzanna Pilecka, srebrny Kacper Porwik oraz brązowy Natalia Szpoton.
Zuza zdobyła również srebrny medal na200m stylem zmiennym.
Aż trzy medale zdobyły nasze zespoły sztafetowe:
Złoto 4*50zm dziewczyn Julia Głombica, N.Szpoton, Hanna Korolczuk, Zuzanna Pilecka
Srebro sztafeta mieszana 8*50stylem dowolnym Julia Głombica, Natalia Szpoton, Zuzanna Pilecka, Amelia Purchałka, Kacper Porwik, Grzegorz Warwas, Mateusz Juraś, Miłosz Siek
Brąz 4*50zm chłopców Kacper Porwik, Grzegorz Warwas, Mateusz Juraś, Miłosz Siek
Bardzo blisko zdobycia medalu była Julia Głombica na 100m stylem grzbietowym
W punktacji łącznej zajmujemy wysokie 3 miejsce
 
* Dnia 17 listopada uczniowie klasy pływackiej 6a rywalizowali podczas drugiej rundy Ligi Klubów Śląskich rocznika 2005 w Radlinie zdobywając 7 medali.W rywalizacji dziewczyn zwyciężyliśmy we wszystkich konkurencjach, a przyczyniły się do tego:
- Kempa Kinga - 100m stylem dowolnym – ustanawiając nowy rekord Śląska 12latków,
- Idzikowska Iga – 200m stylem klasycznym – ustanawiając nowy rekord Śląska 12latków,
- Idzikowska Iga – 200m stylem zmiennym – ustanawiając nowy rekord Śląska 12latków,
- Kempa Kinga – 100m stylem grzbietowym,
- sztafeta dziewcząt 4x50m stylem zmiennym w składzie: Smiczek Julia, Idzikowska Iga, Kempa Kinga i Piszczek Kamila.
Drugie miejsce przypadło Julii Smiczek w konkurencji 100m stylem grzbietowym.
Brązowy medal wywalczyła mieszana sztafeta 8x50m stylem dowolnym w składzie: Idzikowska Iga, Bugla Paweł, Smiczek Julia, Sersan Piotr, Kempa Kinga, Słodczyk Mateusz, Piszczek Kamila, Skrzypek Oskar.
Po rozegranej drugiej rundzie nadal utrzymujemy 2 pozycje w klasyfikacji punktowej.
 
 
LEKKOATLEKI MISTRZYNIAMI CHORZOWA W PIŁCE NOŻNEJ
 
 
W czasie wolnym od startów lekkoatletycznych, dziewczęta przygotowując się do kolejnego sezonu, próbują swoich sił w innych dyscyplinach sportowych.
Pierwszą, z jaką się zmierzyły była piłka nożna. Nasze lekkoatletki w towarzystwie pływaczki - Julki Baron po raz kolejny nie zawiodły i po przejściu fazy grupowej oraz wygranych dwóch meczach fazy medalowej, mogły wznieść ręce do góry w geście trumfu. Dodatkowo zawodniczką turnieju została Wiktoria Turowska, która ten tytuł
zdobyła po raz trzeci z rzędu.
Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
Mistrzowską drużynę stanowiły : Julia Baron (4a), Ewelina Żydek (5b), Daria Cofała, Nicola Poliwoda, Julia Gębska, Wiktoria Turowska, Małgosia Dronia, Wiktoria Gwiazda, Emilia Alberska, Aneta Pabiś (wszystkie 6b) oraz Zuzanna Lorkiewicz ( 7b).
Opiekunem grupy była Marzena Gruchel.
 
 
LIGA ROCZNIKA 2006
 
Za nami już pierwsze zawody pływackie uczniów klasy 5a z cyklu Liga klubów Śląskich rocznika 2006 w Dąbrowie Górniczej.
 
Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Pilecka na dystansie 100m stylem klasycznym oraz sztafeta dziewcząt 4x50 m stylem zmiennym w składzie (Julia Głombica, Natalia Szpoton, Hanna Korolczuk, Zuzanna Pilecka).Z. Pilecka zdobyła również srebrny medal na 100m stylem zmiennym.
 
Bardzo dobrze spisała się Natalia Szpoton, która na 100m stylem klasycznym wywalczyła 3 miejsce. Niewiele zabrakło naszej sztafecie mieszanej do medalu, która zajęła IV miejsce, najbardziej nielubiane przez zawodników.
 
Wszyscy zawodnicy poprawili ustanowili swoje życiowe czasy. W punktacji klubowej po pierwszej rundzie zajmujemy wysokie 3 miejsce W rywalizacji startuje 320 zawodników reprezentujących 25 klubów.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy wytrwałości w dalszej pracy.
 
 
WOJEWÓDZKA INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
 

I miejsce Szkoły Podstawowej nr 5 i IV miejsce Gimnazjum Sportowego nr 11 w województwie, w rywalizacji sportowej o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty, to powód do dumy i wysoko uniesionej głowy.
 
Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie na uroczystą, Wojewódzką Inaugurację Sportowego Roku Szkolnego 2017/2018, która odbyła się 23 października w Dąbrowie Górniczej w Pałacu Kultury Zagłębia. Znamienitych gości powitał prezydent  Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza, który zwrócił uwagę na ogromną rolę współzawodnictwa sportowego i rozpowszechnianie masowej kultury fizycznej.                                
 
Z wicekuratorem, Dariuszem Domańskim odbyliśmy podróż sentymentalną do lat świetności polskiego sportu, do lat młodości i roli nauczyciela wychowania fizycznego w drodze do wielkiej kariery sportowej. W uroczystości, uczestniczyli także przedstawiciele władz miasta,  dyrektorzy szkół i nauczyciele wychowania fizycznego, a nad całością czuwał prezes Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego Mieczysław Mielcarek.
       
Liczna delegacja Szkoły Podstawowej nr 5 pod wodzą dyrektora, Wojciecha Niezgody dwukrotnie prezentowała się na scenie, odbierając puchary i  nagrody za I i IV miejsce w województwie śląskim w rywalizacji sportowej o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty. Dobra praca wuefistów zaowocowała wspaniałym wynikiem. Wysoko podniesiona poprzeczka zobowiązuje do jeszcze bardziej wytężonej pracy z młodzieżą. Utrzymanie tej wysokiej pozycji będzie szalenie trudne, bo rywale nie śpią…
 
Imprezę uświetnił występ artystyczny duetu gitarowego, w którego repertuarze znalazły się utwory Erica Claptona i Jimiegi Hendrixa.
 

BUDŻET OBYWATELSKI - WSPIERAJ SPORT


Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Zwracamy się do Państwa z następującą informacją:
Plac do ćwiczeń - akrobatyka, parkour, street workout, którego projekt został umieszczony na stronie: www.plac.cba.pl, jest jedną z propozycji z okręgu Klimzowiec w Chorzowskim Budżecie Obywatelskim.

Bardzo prosimy o oddanie głosu na wyżej wymieniony projekt na stronie Urzędu Miasta: https://bo.chorzow.eu/

Nasi uczniowie będą mogli z niego korzystać nie tylko indywidualnie, ale także w ramach lekcji wychowania fizycznego. Szkoła wspiera ten projekt.

Tomasz Grzywacz - nauczyciel koordynujący

MIĘDZNARODOWE ZAWODY PŁYWACKIE  W TARNOWSKICH GÓRACH
7 października 2017 r.


Wyjątkowi goście specjalni, zmiany w programie zawodów, nowa i nietypowa konkurencja - to wszystko sprawiło, że tegoroczna VI edycja Międzynarodowego Mitingu Pływackiego w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach była bardzo ciekawa.

Dokładnie 300 zawodników z 29 klubów z Polski, i nie tylko, walczyło o medale i okazałe nagrody. Na zawodach nie zabrakło gościa specjalnego. W tym roku była to olimpijka, medalistka mistrzostw świata i Europy, rekordzistka kraju Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk. Dodatkowo na pływalni pojawi się także Rafał Domeracki, który w tym roku podjął próbę przepłynięcia Kanału La Manche, a w swoich ambitnych planach ma zdobycie całej Korony Oceanów.   

Start naszej ekipy był niezwykle udany, w klasyfikacji medalowej zdobyliśmy piąte miejsce oraz udało się nam wygrać sztafetę 4 x 50 m stylem zmiennym (Szymon Ellgoth, Paweł Kwiecień, Kinga Kempa, Kinga Szczembara), w której nagrodą za zwycięstwo był okazały tort.

Najlepszą zawodniczką w kategorii dziewcząt 12 letnich została Kinga Kempa, która odniosła 6 zwycięstw raz była trzecia. Z  pozostałych naszych zawodników na podium stawały następujące osoby: Julia Magierowska 1 złoty oraz 6 srebrnych medali, Szymon Ellgoth: 1 złoty 2 srebrne medale, Marta Marczak zdobyła komplet po jednym złoty srebrny i brązowy medalu, Dwukrotnie drugi w stylu klasycznym był Paweł Kwiecień oraz Kamil Dominiczak, Marta Beruś w tym samym stylu była dwa razy trzecia. Po jednym brązowym medalu zdobyli Magdalena  Kucharska, Kinga  Knopik oraz Adrian Bonsz.

Gratulacje dla zawodników oraz trenerów Myrcik Małgorzaty Mateusza Niegota i Sławomira Pąchalskiego.

 RUSZA LIGA KLUBÓW ŚLĄSKICH


4 października pływacy z klasy 6a rozpoczęli zmagania w Lidze Klubów Śląskich rocznika 2005 w Radlinie.

W rozgrywanych 4 konkurencjach indywidualnych i 2 sztafetowych wywalczyliśmy 6 medali.

Złote medale zdobyły Iga Idzikowska na 100m stylem klasycznym i Kinga Kempa na 100m stylem zmiennym.
Srebrny medal w konkurencji 100m stylem zmiennym wywalczyła Iga Idzikowska.
Na drugim stopniu podium stanęły również nasze sztafety. Mieszana 4x50m stylem zmiennym w składzie Bugla Paweł, Idzikowska Iga, Kempa Kinga i Skrzypek Oskar oraz sztafeta dowolna 4x50m dziewcząt w składzie Idzikowska Iga, Kempa Kinga, Smiczek Julia i Piszczek Kamila.
Brązowy medal w najdłuższej konkurencji tego dnia wywalczyła Kempa Kinga (200m stylem dowolnym).

Wszyscy zawodnicy spisali się znakomicie, poprawiając rekordy życiowe. Świetna postawa naszych zawodników pozwoliła sklasyfikować nas na drugiej pozycji w punktacji klubowej po pierwszej rundzie zawodów.

UCZNIOWIE W ZAWODACH O PUCHAR ROSOMAKA

 

Rozgrywane 30 września w Siemianowicach Sląskich zawody pływackie o Puchar Rosomaka były dla naszych pływaków pierwszym poważnym sprawdzianem w sezonie 2017/2018. W zawodach wystartowała 16-osobowa grupa zawodników.Najlepiej spisały się Magierowska Julia i Kempa Kinga. Zawodniczki wygrały klasyfikację końcową zawodów w roczniku 2002 - Julia, w 2005 - Kinga.

Wiele radości przysporzyły nam starty pozostałych zawodników. Łącznie wywalczyliśmy 20 medali, które zdobyli:
Magierowska Julia i Kempa Kinga - 4 złote, Idzikowska Iga -2 złote i 2 srebrne,
Kwiecień Paweł i Ellgoth Szymon -1 złoty, 1srebrny, Smiczek Julia -2 srebrne,Urban Oskar - srebrny a Beruś Marta brązowy.
Wśród grupy zawodników najmłodszych wielu poprawiło swoje rekordy życiowe  plasując się często bardzo blisko podium.

Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz trenerów ekipy Małgorzaty Myrcik, Moniki Naczyńskiej oraz Sławomira Pąchalskiego.

LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI

W letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 16 letnich w Opolu 14-16 lipca 2017 r. startowali uczniowie, którzy w czerwcu ukończyli naszą szkołę.
Nasza reprezentacja w składzie Julia Zając-Więckowska, Julia Czornik, Dominika Kosińska, Dominika Bigos, Paulina Kapitan, Małgorzata Niedźwiedź, Dominika Susek, Marcin Szarpak, Kacper Milbrant, Remigiusz Respondek, Jakub Kwaśny, Mateusz Dubas, Cieśla Oskar zdobyła czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Mistrzostwo kraju wywalczyli Mateusz Dubas na dystansie 200 m stylem klasycznym oraz Oskar Cieśla na 200 m stylem motylkowym. Srebrny medal dodał do swojej kolekcji Mateusz Dubas na niezwykle  wymagającym wszechstronnego przygotowania dystansie 400 m stylem zmiennym oraz po zaciętej i bardzo  emocjonującej walce sztafeta chłopców w wyścigu 4 x 100 m stylem zmiennym (Marcin Szarpak, Mateusz Dubas, Oskar Cieśla, Kacper Milbrant).

Bardzo dobrze spisały się także pozostali zawodnicy z naszej ekipy. W wyścigach finałowych, które decydowały o podziale medali walczyły: Dominika Kosińska 100/200 m stylem grzbietowym 200/400/800 m stylem dowolnym, Julia Czornik 200 m stylem grzbietowym i zmiennym, Mateusz Dubas 50/100 m stylem klasycznym, Jakub Kwaśny 100/200 m stylem motylkowym, Kacper Milbrant 50 m stylem grzbietowym 200 m stylem zmiennym, Oskar Cieśla 100 m stylem motylkowym, Marcin  Szarpak 400 m stylem dowolnym. Dziewczęta w wyścigach sztafetowych dwukrotnie były szóste na dystansach 4 x 100 oraz 4 x 200 m stylem dowolnym w sztafecie zmiennej zdobyły ósmą lokatę .
Chłopcy bardzo blisko medalu byli w sztafecie 4 x 200 m stylem dowolnym zajmując czwarte miejsce, na dystansie 4 x 100 m stylem dowolnym uplasowali się na siódmym. miejscu.


Mateusz Dubas oraz Oskar Cieśla  reprezentowali Polskę na Europejskim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży który odbywał się w dniach 24-29.VII b.r. w miejscowości Gyor na Węgrzech. Zawody organizowane przez  Europejskie Krajowe Komitety Olimpijskie stanowiły dla naszych zawodników  ogromne wyzwanie i były w ich karierze pierwszą imprezą, w której rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z całej Europy. 

Ich start był niezwykle udany obaj byli bardzo blisko finałów w swoich koronnych konkurencjach a zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje w ich dalszej karierze sportowej.

Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz trenerów Moniki Naczyńskiej, Małgorzaty Myrcik i Sławomira Pąchalskiego

DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

29 września odbył się Bieg Przełajowy im. Janusza Kusocińskiego organizowany przez Szkołę Podstawową nr 5 w Chorzowie. Zawody odbywały się w malowniczym "Parku Róż", gdzie biegający rywalizując ze sobą ramię w ramię mogą jednocześnie podziwiać piękno przyrody parkowej. Uczestnicy zawodów obiegają dwa stawy z pluskającymi się w nich kaczkami oraz piękne drzewa, kwiaty i krzewy, które jesienią mają swój specyficzny urok.


Startujący mieli do pokonania trasę 800m w kategorii dziewcząt i 1000m w kategorii chłopców. Walczyć było o co, gdyż Urząd Miasta w Chorzowie jak co roku ufundował dla najlepszych atletów piękne statuetki, medale i nagrody rzeczowe, a dla zwycięskich sześcioosobowych drużyn pamiątkowe puchary.

Drużynowo Szkoła Podstawowa nr 5 zajęła drugie miejsca wśród młodszych dziewcząt i chłopców. W starszej kategorii nasze dziewczęta zwyciężyły wygrywając puchar, chłopcy zajęli drugą lokatę.

SUKCESY SPORTOWE NASZYCH ABSOLWENTÓW

Wakacje są okresem wypoczynku i błogiego leniuchowania. Jednak nie w przypadku lekkoatletów, którzy w tym okresie rywalizują w najważniejszych imprezach krajowych i zagranicznych.

W tym roku bacznie śledziliśmy poczynania naszych absolwentów klasy lekkoatletycznej - Aleksandry Kokowskiej i Kajetana Duszyńskiego.

Ola pierwszy sukces osiągnęła będąc uczennicą naszego gimnazjum. Została wtedy mistrzynią Polski młodzików w rzucie młotem. Od tego czasu jest ona czołową młociarką Polski w poszczególnych kategoriach.

W tym roku dołożyła do swoich osiągnięć minimum na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Niestety z rywalizacji podczas tego czempionatu wyeliminowała Olę kontuzja.

Sezon życia natomiast zanotował nasz kolejny absolwent Kajetan Duszyński - specjalista biegu na 400m. Na krajowych imprezach mistrzowskich Kajtek na tym dystansie wywalczył dwa medale - brązowy Mistrzostw Polski U 23 i srebrny Mistrzostw Polski seniorów.

Kajtek również był uczestnikiem Mistrzostw Europy U 23, gdzie wraz z kolegami ze sztafety 4x400m zdobył srebrny medal.

Jednego z najepszych polskich czterystumetrowców nie mogło oczywiście zabraknąć w Londynie podczas Mistrzostw Świata. Tam w finałowym biegu sztafety 4x400m reprezentacja Polski z Kajtkiem w składzie zajęła 7 miejsce.

Ostatnim startem w międzynarodowej imprezie naszego absolwenta był start podczas Uniwersiady w Taipei, gdzie zajął 4 miejsce.

Trenerem obu zawodników był w naszej szkole Krzysztof Podchul.

Obecnie Ola Kokowska jest studentką AWF w Katowicach, natomiast Kajetan Duszyński studiuje na Politechnice Łódzkiej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI

W letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 16 letnich w Opolu 14-16 lipca 2017 r. startowali uczniowie, którzy w czerwcu ukończyli naszą szkołę.
Nasza reprezentacja w składzie Julia Zając-Więckowska, Julia Czornik, Dominika Kosińska, Dominika Bigos, Paulina Kapitan, Małgorzata Niedźwiedź, Dominika Susek, Marcin Szarpak, Kacper Milbrant, Remigiusz Respondek, Jakub Kwaśny, Mateusz Dubas, Cieśla Oskar zdobyła czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Mistrzostwo kraju wywalczyli Mateusz Dubas na dystansie 200 m stylem klasycznym oraz Oskar Cieśla na 200 m stylem motylkowym. Srebrny medal dodał do swojej kolekcji Mateusz Dubas na niezwykle  wymagającym wszechstronnego przygotowania dystansie 400 m stylem zmiennym oraz po zaciętej i bardzo  emocjonującej walce sztafeta chłopców w wyścigu 4 x 100 m stylem zmiennym (Marcin Szarpak, Mateusz Dubas, Oskar Cieśla, Kacper Milbrant).

Bardzo dobrze spisały się także pozostali zawodnicy z naszej ekipy. W wyścigach finałowych, które decydowały o podziale medali walczyły: Dominika Kosińska 100/200 m stylem grzbietowym 200/400/800 m stylem dowolnym, Julia Czornik 200 m stylem grzbietowym i zmiennym, Mateusz Dubas 50/100 m stylem klasycznym, Jakub Kwaśny 100/200 m stylem motylkowym, Kacper Milbrant 50 m stylem grzbietowym 200 m stylem zmiennym, Oskar Cieśla 100 m stylem motylkowym, Marcin  Szarpak 400 m stylem dowolnym. Dziewczęta w wyścigach sztafetowych dwukrotnie były szóste na dystansach 4 x 100 oraz 4 x 200 m stylem dowolnym w sztafecie zmiennej zdobyły ósmą lokatę .
Chłopcy bardzo blisko medalu byli w sztafecie 4 x 200 m stylem dowolnym zajmując czwarte miejsce, na dystansie 4 x 100 m stylem dowolnym uplasowali się na siódmym. miejscu.


Mateusz Dubas oraz Oskar Cieśla  reprezentowali Polskę na Europejskim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży który odbywał się w dniach 24-29.VII b.r. w miejscowości Gyor na Węgrzech. Zawody organizowane przez  Europejskie Krajowe Komitety Olimpijskie stanowiły dla naszych zawodników  ogromne wyzwanie i były w ich karierze pierwszą imprezą, w której rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z całej Europy. 

Ich start był niezwykle udany obaj byli bardzo blisko finałów w swoich koronnych konkurencjach a zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje w ich dalszej karierze sportowej.

Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz trenerów Moniki Naczyńskiej, Małgorzaty Myrcik i Sławomira Pąchalskiego

 

UCZNIOWIE W ZAWODACH O PUCHAR ROSOMAKA

 

Rozgrywane 30 września w Siemianowicach Sląskich zawody pływackie o Puchar Rosomaka były dla naszych pływaków pierwszym poważnym sprawdzianem w sezonie 2017/2018. W zawodach wystartowała 16-osobowa grupa zawodników.Najlepiej spisały się Magierowska Julia i Kempa Kinga. Zawodniczki wygrały klasyfikację końcową zawodów w roczniku 2002 - Julia, w 2005 - Kinga.

Wiele radości przysporzyły nam starty pozostałych zawodników. Łącznie wywalczyliśmy 20 medali, które zdobyli:
Magierowska Julia i Kempa Kinga - 4 złote, Idzikowska Iga -2 złote i 2 srebrne,
Kwiecień Paweł i Ellgoth Szymon -1 złoty, 1srebrny, Smiczek Julia -2 srebrne,Urban Oskar - srebrny a Beruś Marta brązowy.
Wśród grupy zawodników najmłodszych wielu poprawiło swoje rekordy życiowe  plasując się często bardzo blisko podium.

Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz trenerów ekipy Małgorzaty Myrcik, Moniki Naczyńskiej oraz Sławomira Pąchalskiego.

 

RUSZA LIGA KLUBÓW ŚLĄSKICH


4 października pływacy z klasy 6a rozpoczęli zmagania w Lidze Klubów Śląskich rocznika 2005 w Radlinie.

W rozgrywanych 4 konkurencjach indywidualnych i 2 sztafetowych wywalczyliśmy 6 medali.

Złote medale zdobyły Iga Idzikowska na 100m stylem klasycznym i Kinga Kempa na 100m stylem zmiennym.
Srebrny medal w konkurencji 100m stylem zmiennym wywalczyła Iga Idzikowska. 
Na drugim stopniu podium stanęły również nasze sztafety. Mieszana 4x50m stylem zmiennym w składzie Bugla Paweł, Idzikowska Iga, Kempa Kinga i Skrzypek Oskar oraz sztafeta dowolna 4x50m dziewcząt w składzie Idzikowska Iga, Kempa Kinga, Smiczek Julia i Piszczek Kamila.
Brązowy medal w najdłuższej konkurencji tego dnia wywalczyła Kempa Kinga (200m stylem dowolnym).

Wszyscy zawodnicy spisali się znakomicie, poprawiając rekordy życiowe. Świetna postawa naszych zawodników pozwoliła sklasyfikować nas na drugiej pozycji w punktacji klubowej po pierwszej rundzie zawodów.

 

MIĘDZNARODOWE ZAWODY PŁYWACKIE  W TARNOWSKICH GÓRACH
7 października 2017 r.


Wyjątkowi goście specjalni, zmiany w programie zawodów, nowa i nietypowa konkurencja - to wszystko sprawiło, że tegoroczna VI edycja Międzynarodowego Mitingu Pływackiego w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach była bardzo ciekawa.

Dokładnie 300 zawodników z 29 klubów z Polski, i nie tylko, walczyło o medale i okazałe nagrody. Na zawodach nie zabrakło gościa specjalnego. W tym roku była to olimpijka, medalistka mistrzostw świata i Europy, rekordzistka kraju Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk. Dodatkowo na pływalni pojawi się także Rafał Domeracki, który w tym roku podjął próbę przepłynięcia Kanału La Manche, a w swoich ambitnych planach ma zdobycie całej Korony Oceanów.   

Start naszej ekipy był niezwykle udany, w klasyfikacji medalowej zdobyliśmy piąte miejsce oraz udało się nam wygrać sztafetę 4 x 50 m stylem zmiennym (Szymon Ellgoth, Paweł Kwiecień, Kinga Kempa, Kinga Szczembara), w której nagrodą za zwycięstwo był okazały tort.

Najlepszą zawodniczką w kategorii dziewcząt 12 letnich została Kinga Kempa, która odniosła 6 zwycięstw raz była trzecia. Z  pozostałych naszych zawodników na podium stawały następujące osoby: Julia Magierowska 1 złoty oraz 6 srebrnych medali, Szymon Ellgoth: 1 złoty 2 srebrne medale, Marta Marczak zdobyła komplet po jednym złoty srebrny i brązowy medalu, Dwukrotnie drugi w stylu klasycznym był Paweł Kwiecień oraz Kamil Dominiczak, Marta Beruś w tym samym stylu była dwa razy trzecia. Po jednym brązowym medalu zdobyli Magdalena  Kucharska, Kinga  Knopik oraz Adrian Bonsz.

Gratulacje dla zawodników oraz trenerów Myrcik Małgorzaty Mateusza Niegota i Sławomira Pąchalskiego.

 

WOJEWÓDZKA INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
 

I miejsce Szkoły Podstawowej nr 5 i IV miejsce Gimnazjum Sportowego nr 11 w województwie, w rywalizacji sportowej o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty, to powód do dumy i wysoko uniesionej głowy.
 
Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie na uroczystą, Wojewódzką Inaugurację Sportowego Roku Szkolnego 2017/2018, która odbyła się 23 października w Dąbrowie Górniczej w Pałacu Kultury Zagłębia. Znamienitych gości powitał prezydent  Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza, który zwrócił uwagę na ogromną rolę współzawodnictwa sportowego i rozpowszechnianie masowej kultury fizycznej.                                
 
Z wicekuratorem, Dariuszem Domańskim odbyliśmy podróż sentymentalną do lat świetności polskiego sportu, do lat młodości i roli nauczyciela wychowania fizycznego w drodze do wielkiej kariery sportowej. W uroczystości, uczestniczyli także przedstawiciele władz miasta,  dyrektorzy szkół i nauczyciele wychowania fizycznego, a nad całością czuwał prezes Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego Mieczysław Mielcarek. 
       
Liczna delegacja Szkoły Podstawowej nr 5 pod wodzą dyrektora, Wojciecha Niezgody dwukrotnie prezentowała się na scenie, odbierając puchary i  nagrody za I i IV miejsce w województwie śląskim w rywalizacji sportowej o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty. Dobra praca wuefistów zaowocowała wspaniałym wynikiem. Wysoko podniesiona poprzeczka zobowiązuje do jeszcze bardziej wytężonej pracy z młodzieżą. Utrzymanie tej wysokiej pozycji będzie szalenie trudne, bo rywale nie śpią…
 
Imprezę uświetnił występ artystyczny duetu gitarowego, w którego repertuarze znalazły się utwory Erica Claptona i Jimiegi Hendrixa.
 
 
LIGA ROCZNIKA 2006
 
Za nami już pierwsze zawody pływackie uczniów klasy 5a z cyklu Liga klubów Śląskich rocznika 2006 w Dąbrowie Górniczej.
 
Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Pilecka na dystansie 100m stylem klasycznym oraz sztafeta dziewcząt 4x50 m stylem zmiennym w składzie (Julia Głombica, Natalia Szpoton, Hanna Korolczuk, Zuzanna Pilecka).Z. Pilecka zdobyła również srebrny medal na 100m stylem zmiennym.
 
Bardzo dobrze spisała się Natalia Szpoton, która na 100m stylem klasycznym wywalczyła 3 miejsce. Niewiele zabrakło naszej sztafecie mieszanej do medalu, która zajęła IV miejsce, najbardziej nielubiane przez zawodników.
 
Wszyscy zawodnicy poprawili ustanowili swoje życiowe czasy. W punktacji klubowej po pierwszej rundzie zajmujemy wysokie 3 miejsce W rywalizacji startuje 320 zawodników reprezentujących 25 klubów.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy wytrwałości w dalszej pracy.

COPYRIGT Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Sportowymi w Chorzowie FREE JOOMLA TEMPLATES