^wróć na początek

logo   orzelek

dane kontaktowe:
telefon: 666-977-944
e-mail:office@diablodesign.eu

INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Z tarczą...

...wróciliśmy z Wojewódzkiej Inauguracji Sportowego Roku szkolnego 2007/2008.
Dwa I miejsca zarówno w kategorii szkół podstawowych jak i gimnazjalnych to wynik podsumowania Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego 2006/2007 o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty. To efekt rzetelnej pracy z młodzieżą nauczycieli wychowania fizycznego Zespołu Szkół Sportowych nr 1 w Chorzowie. Uroczystość Wojewódzkiej Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2007/2008 miała miejsce 29 października 2007r. w Radlinie, a jej organizatorem było Kuratorium Oświaty, Śląski Szkolny Związek Sportowy oraz Urząd Gminy w Radlinie. Zespół Szkół Sportowych nr 1 reprezentowany był przez dyrektora ds. sportu Macieja Balickiego oraz nauczycieli wychowania fizycznego: Sławomira Pąchalskiego, Marka Krychowskiego, Tomasza Grzywacza, Magdalenę Małek
i Marię Poznańską. Zaszczytem było odbierać piękne puchary oraz dyplomy z rąk Śląskiego Kuratora Oświaty oraz prezesa Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego. Sukces ogromny mobilizujący do dalszej, wytężonej pracy...
 

 
 

 

Turniej Unihokeja


Już po raz drugi zorganizowany został w naszej szkole turniej uni-hokeja na powitanie wiosny. 17 marca do rywalizacji przystąpili chłopcy z klas VI. Był to sprawdzian przed czkającą ich rywalizacją z młodzieżą z innych chorzowskich szkół w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego. Głównym założeniem turnieju było promowanie zasad gry fair play oraz połączenie sportu i zabawy, która  integruje  uczniów w społeczności szkolnej. W imprezie  uczestniczyło 30 uczniów z klasy VI b,c,e, a drugie tyle kibicowało swoim faworytom na trybunach. Zawody rozgrywane  były systemem ,, każdy z każdym ”. Rywalizacja przebiegała w bardzo przyjaznej atmosferze przy dużym zaangażowaniu uczniów, co sprawiło, że była to udana impreza.
Niespodzianką jest zwycięstwo w turnieju klasy niesportowej VI e, a najlepszym strzelcem został uczeń tej klasy Sławek Grzesik.

 

 


 

 Puchar Rady Rodziców w Narciarstwie Alpejskim

 


arm

 Zawodnicy zostali podzieleni na trzy
 kategorie wiekowe:
 • Grupa I - klasy 1-3 SP
 • Grupa II - klasy 4-6 SP
 • Grupa III - klasy Gimnazjalne
 Ogółem wystartowało 48 uczniów.

      Wyniki  klasyfikacji:

       Kategoria I - III
      1. Peda Paulina
      2. Lalik Marta
      3. Kubicka Aleksandra

      1. Maul Olaf
      2. Wątoba Przemysław
      3. Cisło Łukasz


arm

      kategoria  IV - VI
      1. Kwiecień Paulina
      2. Milewska Marta
      3. Kostoń Karolina

      1. Trybus Bartłomiej
      2. Widuch Michał
      3. Basek Tomasz

      Kategoria - gimnazjum
      1. Trybus Alina
      2. Kubala Dominika
      3. Wójcicka Aleksandra

      1. Kubala Robert
      2. Wrożyna Krzysztof
      3. Muskała Mateusz

Zwycięzcy w poszczególnych grupach wiekowych nagrodzeni zostali dyplomami
i pucharami ufundowanymi przez Radę Rodziców ZSS nr 1 w Chorzowie.

 

baner

 

    Zawody w armwrestlingu... 

 ...czyli siłowaniu na ręce odbyły się 15 lutego, a do rywalizacji przystąpili chłopcy z klas VI. Lansując wśród młodzieży hasło „Sport jako antidotum dla patologii, agresji i nudy”, nauczy-ciele wychowania fizycznego pokazali jak w prosty sposób można zorganizować zawody, zagospodarować czas wolny. Zainteresowanie zawodami było dosyć duże, ale na odwagę zdobyło się tylko 16 chłopców. Rywalizacja przebiegała zgodnie z określonym wcześniej regulaminem. Zawody rozegrane zostały systemem pucharowym, a o rozstawie- niu decydowało losowanie.

arm

Zwycięzcą I szkolnych zawodów w Armwrestlingu oraz tytuł  "Strongmana" otrzymał Mirosław Stogowski  (VI c)
Miejsce II zajął Marcin Lasek,
Miejsce III Tomasz Skoczewski,
obaj z klasy VI c.

COPYRIGT Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Sportowymi w Chorzowie FREE JOOMLA TEMPLATES