ŚWIETLICA SZKOLNA jest bardzo dobrym miejscem do zaspokajania potrzeb rozwojowych oraz rozwijania zainteresowań dzieci. Wychowawcy świetlicy szkolnej co dzień troszczą się, aby to miejsce było przyjazne dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. W naszej świetlicy realizowane są liczne projekty, cykle oraz programy edukacyjne opracowane przez nauczycieli:

• Pani Natalia Bremer – cykle zajęć „Kodeks wartości” oraz „Co piszczy w trawie? Świat przyrody pod lupą”; program autorski „Mały Artysta”
  • Pani Bogna Fonferek – cykle zajęć „W krainie książek”, „Zwierzę miesiąca” oraz „Sławni ludzie”
  • Pani Aneta Kobierska – projekty edukacyjne „Orgiami” oraz „Bajki i niebajki”
  • Pani Aneta Kolarska – cykl zajęć „Moja mała ojczyzna”
  • Pani Dorota Sacha – cykl zajęć „EKO – godzina”
  • Pani Joanna Stokłosa – projekty edukacyjne „Gimnastyka na dzień dobry, „Klub bajarza” oraz „Zabawa nauką”; cykl zajęć „Przyszłość na talerzu”
  • Pani Rita Witek – Kulawik - projekty edukacyjne „ABC zdrowia”, „Bezpieczeństwo dzieci”, „Więcej niż zabwa” oraz „Bajki i niebajki”

KONKURSY ŚWIETLICOWE

W świetlicy szkolnej organizowane są liczne konkursy dla dzieci:

W październiku pani Dorota oraz pani Aneta Kobierska zorganizowały konkurs plastyczny „Portret nauczyciela”. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce:  Magda Klimala

II miejsce:   Natalia Moździeń

III miejsce:  Szymon Mysior

Wyróżnienia otrzymali: Karolina Knas, Filip Piątkowski oraz Filip Działocha

W listopadzie odbyły się dwa konkursy plastyczne. Pierwszy pt. „Szlachetne zdrowie - czysty, wesoły chodzę do szkoły” zorganizowała pani Aneta Kolarska. W konkursie udział wzięli uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej. Prace dzieci zostały wywieszone przy stołówce szkolnej.

I miejsce:  Mateusz Jaździkowski 3e

II miejsce:   Maja Grajner 2f

III miejsce:  Natalia Brzeska oraz  Bruno Kościukiewicz 1b

Kolejnymi konkursami zorganizowanymi przez wychowawców świetlicy szkolnej były: konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać z bajki” oraz dwa konkursy wiedzy pt. „Ekologiczne zgadywanki” oraz „Świąteczne zagadki”.

W lutym pani Aneta Kolarska zorganizowała konkurs plastyczny „Pejzaż zimowy”. Nagrody otrzymali:

I miejsce   Julia Kopel

II miejsce  Natalia Kaczor

III miejsce  Mateusz Wiernicki

Wyróżnienie   Patrycja Pawliczek oraz  Magda Klimala

W marcu pani Natalia Bremer zorganizowała dla podopiecznych świetlicy konkurs pt. „Pani Wiosna”. Laureatami konkursu zostali: Mateusz Wiercicki, Natalia Kaczor, Ewa Dronia, Karolina Knas oraz Marysia Stępniewska.

SUKCESY W KONKURSACH POZASZKOLNYCH

Podopieczni naszej świetlicy bardzo aktywnie angażują się do udziału w konkursach pozaszkolnych odnosząc w nich liczne sukcesy.

Miejski konkurs „Drugie życie śmieci” – Zespół w składzie: Marta Banasiuk, Maja Ćwik oraz Patryk Strzelecki pod opieką pani Joanny Stokłosy zajął I miejsce; zespół w składzie: Natalia Szymanek, Oliwia Zięba oraz Inga Miłoszewska pod opieką pani Natalii Bremer zajął III miejsce.

Miejski konkurs „Kubuś Puchatek i przyjaciele” – Olga Adamczewska pod opieką pani Joanny Stokłosy zajęła II miejsce, Marta Banasiuk pod opieką pani Natalii Bremer otrzymała wyróżnienie.

Regionalny konkurs „Nieść radość wszystkim wokół” - w kategorii „szopka” zespół w składzie: Marta Banasiuk, Maja Ćwik oraz Patryk Strzelecki pod opieką pani Joanny Stokłosy zajął I miejsce; zespół w składzie: Oliwia Zięba, Julia Górny oraz Inga Miłoszewska pod opieką pani Natalii Bremer zajął III miejsce; zespół w składzie Karolina Kolarska i Julia Kopel pod opieką pani Anety Kolarskiej otrzymał wyróżnienie. Ponadto w kategorii „gwiazda betlejemska” uczennica przygotowana przez panią Asię otrzymała wyróżnienie.

DZIAŁALNOŚĆ KÓŁKA TEATRALNEGO

Dla dzieci uczęszczających do klas II i III SP organizowane są zajęcia kółka teatralnego prowadzone przez panią Natalię Bremer oraz Joannę Stokłosę. Spotkania odbywają się raz w tygodniu. Dzieci przygotowywane są do udziału w szkolnych imprezach okolicznościowych oraz festiwalach teatralnych:

Spotkanie z Mikołajem dla uczniów klas I – III SP oraz Spotkanie z Mikołajem dla dzieci pracowników szkoły – zespół teatralny „Świetlik” wystąpił z przedstawieniem pt. „Święta w niebie.” W trakcie imprezy gościliśmy św. Mikołaja, który rozdał wszystkim obecnym dzieciom słodkie upominki.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Wychowawcy świetlicy zaangażowali się do udziału w kiermaszu bożonarodzeniowym. Przez dwa dni panie sprzedawały przygotowane przez siebie ozdoby świąteczne i wypieki. Zebrane pieniążki wsparły „Szkolny Fundusz Pomocy Dzieciom”.

GALERIA PRAC DZIECI

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć prac plastycznych wykonanych przez naszych podopiecznych w świetlicy szkolnej!