PRACE UCZNIÓW W BIBLIOTECE W KATOWICACH

Miło nam poinformować, że wyróżnione prace naszych uczniów z konkursu Upiększ misia zostały wyeksponowane w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Katowicach. Misie wykonane dowolną techniką przez uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej będzie można oglądać do 25 stycznia.

Wystawa jest efektem współpracy naszej biblioteki szkolnej z Wojewódzką Biblioteką Pedagogiczną z Katowicach.

Biblioteka pisze również o pracach naszych uczniów na facebooku:
https://pl-pl.facebook.com/pbwkatowice/

SZLACHETNA PACZKA 2017

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy brali udział w akcji. Ten rok był wyjątkowo trudny organizacyjnie, lecz nie mniej udany.  Remont szkoły nieco skomplikował gromadzenie produktów znajdujących się na liście życzeń. Wszyscy bardzo się zaangażowali w zbieranie potrzebnych rzeczy.

Klasy szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem wychowawców zebrały 48 paczek.  Kartony z artykułami były pakowane aż dwa dni przez uczennice z klasy II B gimnazjum.
Był to dla nas duży wysiłek, ale wiedziałyśmy dla kogo to robimy, bo paczki trafiły do rodzin z Chorzowa a pięć z nich pochodziło z naszej szkoły. W paczkach znajdowały się podstawowe produkty: artykuły spożywcze, artykuły chemiczne oraz  papiernicze.

Akcja w naszej szkole trwała od 2-8 grudnia. Klasy, które brały udział w Szlachetnej Paczce otrzymały od nas drobny upominek w postaci bombek.
W sobotę rano paczki już były pakowanie do samochodów i zawiezione do miejsca zbiórki, gdzie odbył się ich odbiór. Wolontariusze obdarowali paczkami rodziny potrzebujące. Choć pudła były bardzo ciężkie. dzięki pomocy kierowców i nauczycielek udało się zapakować je do samochodów.

Dostaliśmy od organizatorów akcji w Chorzowie ogromne podziękowania i mały poczęstunek. Czułyśmy się szczęśliwe, że chociaż w taki sposób mogliśmy im pomóc.
Uczennice klasy II B gimnazjum

WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO   ALFIK MATEMATYCZNY 2017

Po raz kolejny uczniowie  naszej szkoły zajęli wysokie miejsca 

w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Alfik Matematyczny.
Lista osób nagrodzonych w konkursie Alfik Matematyczny 2017:- Filip Malcharczyk kl. 3 szkoły podstawowej - nagroda główna – tygodniowy obóz w Serpelicach
- Jakub Gibaszewski kl. 4 - dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku
- Patryk Zaczkowski kl. 6 - dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku
- Paweł Bugla kl. 6 - dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku
- Wojciech Sowiński kl. 3 – dyplom za uzyskanie dobrego wyniku
- Szymon Machnik kl. 4 - dyplom za uzyskanie dobrego wyniku

MEDALE W MISTRZOSTWACH ŚLĄSKA

W trakcie rozgrywanych pod koniec roku kalendarzowego Mistrzostw Śląska zawodnicy naszej szkoły odnieśli szereg znaczących sukcesów.
Medale zdobyli:

Rocznik 2002
Magierowska Julia -3 złote medale w konkurencjach 50 i 100 dowolnym, 50  grzbietowym oraz 3 srebrne medale na dystansach 100 grzbietowym, 50 motylkowym i 200 dowolnym.
Sztafeta 4x200 dowolnym w składzie: Jędrzejczyk Julia, Jonienc Patrycja, Beruś Marta i Deutsch Marlena zdobyła srebrny medal.

Rocznik 2003
Bonsz Adrian - brązowy medal 200  motylkowym.
Dominiczak Kamil - brązowy medal 200  klasycznym.

Rocznik 2004
Marczak Marta 100  grzbietowym oraz 100 zmiennym brązowy medal.
Paweł Kwiecień 4 srebrne medale 50/100/200  klasycznym oraz 100  zmiennym.
Szymon Ellgoth srebrny medal 400 m stylem zmiennym oraz brązowy medal 1500 dowolnym.

Rocznik 2005
Kinga Kempa -3 złote medale w konkurencjach 100 /200 grzbietowym,100  dowolnym, 1 srebrny na dystansie 100 motylkowym.
Idzikowska Iga -3 złote  medale w konkurencjach 100 / 200m st. klasycznym, 200m st. zmiennym, 1 srebrny medal na dystansie 200m st. dowolnym.
Smiczek Julia  - 1 srebrny na dystansie 100 grzbietowym, brązowy medal na dystansie 200m  grzbietowym.
Sztafeta 4x100 dowolnym w składzie: Kinga Kempa, Idzikowska Iga, Smiczek Julia Piszczek Kamila wywalczyła 2 miejsce. I miejsce w klasyfikacji medalowej.

Rocznik 2006
Pilecka Zuzanna 3 złote medale w konkurencjach 50 dowolnym,50 klasycznym, 100 klasycznym, srebrny medal 100 zmiennym.
Głombica Julia 50 / 100 grzbietowym brązowy medal.
Purchałka Amelia  brązowy medal 200 dowolnym.
Sztafety kobiet 4 x 50 dowolnym  złoty medal, 4 x 50 zmiennym srebrny medal. III miejsce w klasyfikacji medalowej.

Rocznik 2008
Sztafety kobiet 4 x 50 dowolnym oraz 4 x 50 zmiennym srebrny medal Inga Miłoszewska srebrny medal 50 m stylem grzbietowym.

Trenerami zawodników są Grażyna Błaszczak, Jan Barucha, Małgorzata Myrcik, Mateusz Tosta, Sławomir Pąchalski, Monika Naczyńska, Mateusz Niegot.

MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

W grudniu uczennice klasy II D, w ramach projektu edukacyjnego, zorganizowały mikołajki dla dzieci z Przedszkola nr 18.
Dziewczyny przygotowały ciekawe i atrakcyjne zabawy mające na celu umilenie czasu przedszkolakom. Dzieci rozwiązywały quiz dotyczący Świętego Mikołaja, szukały jego brody, tańczyły i śpiewały piosenki. Atmosfera spotkania była wyjątkowa, przedszkolaki bardzo polubiły „pomocnice Mikołaja”.

W podzięce za zaangażowanie dzieci i świetną zabawę uczennice z klasy II D rozdały dzieciom prezenty.

TROJE WSPANIAŁYCH

W styczniu trzech uczniów naszej szkoły weźmie udział w drugim etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego:
• z języka polskiego dla szkół podstawowych   - Paweł Kwiecień z klasy 7 a
• z historii dla szkół podstawowych  - Karolina Boślak z klasy 7 d
• z geografii dla gimnazjum – Alicja Zaucha z klasy II D.

Całej trójce oraz nauczycielom uczącym: Małgorzacie Cieślińskiej, Mirabelli Rogali i Małgorzacie Krychowskiej serdecznie gratulujemy.  Życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach.

SCRABBLE W CHORZOWIE

Sukces uczniów naszej szkoły w XV Turnieju Scrabble Szkół Miasta Chorzowa sprawił nam wiele radości. Uczennicy klasy 6 d Dorocie Knicz udało się zdobyć drugie miejsce,  Emilce Rekowskiej z 6 d oraz Wiktorowi Jargiele także z 6 d wyróżnienia. Konkurs odbył się 15 grudnia, a organizowany był przez Szkołę Podstawową nr 12 w Chorzowie.  

MISTRZOSTWA ŚLĄSKA 11-LATKÓW

W środę 13 grudnia nasi 11-letni pływacy walczyli w na pływalni w Gliwicach o tytuły Mistrzów Śląska
Bardzo dobrze spisała się Zuzanna Pilecka, która zdobyła 4 medale: trzy złote na 50 dowolnym, 100 klasycznym oraz 50 stylem klasycznym, poprawiając jednoczenie Rekord Śląska z wynikiem 37,40. Na 100m stylem zmiennym wywalczyła srebrny medal. Za swoje starty dostała najwyższe punkty, dzięki temu została najlepszą zawodniczą całych zawodów.

Miejsca na podium wywalczyły również Julia Głombica na 50, 100 m stylem grzbietowym zdobyła brązowe medale. Amelia Purchałka zdobyła brązowy medal na dystansie 200m stylem dowolnym.

Dziewczęta stawały na podium w sztafecie 4* 50m stylem dowolny zdobywając złoty medal i tytuł Mistrzyń Śląska. Dziewczęta płynęły w składzie: Amelia Purchałaka, Natalia Szpoton, Julia Głombica, Zuzanna Pilecka oraz srebrny medal na dystansie 4*50 stylem zmiennym w składzie: Julia Głombica, Natalia Szpoton, Hanna Karolczuk, Zuzanna Pilecka
Bardzo blisko medalu byli nasi chłopcy w sztafecie 4*50m stylem dowolnym zajmując 4 miejsce. Skład sztafety męskiej: Kacper Porwik, Mateusz Juraś, Miłosz Siek, Grzegorz Warwas
Wszyscy zawodnicy bardzo poprawili swoje życiówki. Gratulujemy zawodnikom i trenerom doskonałych osiągnięć.

Grażyna Błaszczak

 
KONKURS NA OZDOBY ŚWIĄTECZNE ROZSTRZYGNIĘTY
  
Uczniowie klas 4-7, jak zawsze, wykazali się kreatywnością i chęcią wspólnej zabawy. Efektem konkursu są przepiękne ekologiczne ozdoby świąteczne. Komisja w składzie Joanna Hajor-Klimek, Patrycja Walasek-Lustyk i Katarzyna Wypler  miały trudny orzech do zgryzienia, a efektem jej pracy zostały nagrodzone następujące osoby:
I miejsce Michalina Motyka kl. 4d
II miejsce Mikołaj Szymanek kl. 4a
III miejsce Izabela Skorupa kl. 5b.
Gratulujemy laureatom konkursu i dziękujemy za udział całej społeczności szkolnej.
 
 
HISTORYCZNY SUKCES HOKEISTEK
12 grudnia b.r. hokeistki ze Szkoły Podstawowej nr 5 w roczniku 2004-2002 wzięły udział w finałowym turnieju wojewódzkim w Mikołowie. Awans zapewniliśmy sobie dwa tygodnie wcześniej zwyciężając po zaciętych bojach pierwsze miejsce w półfinale wojewódzkim.

Unihokej wymaga na boisku szybkości, wytrzymałości oraz ogólnej zwinności w grze, gdzie trzeba cały czas mieć na oku szybko przelatującą piłeczkę. Nasza reprezentacja ze względu na epidemię chorób, musiała zagrać w mocno odmienionym składzie i do tego z tylko jednym rezerwowym, a meczy do zagrania czekało nas co niemiara... Na szczęście nasze nowe zawodniczki szybko uczyły się gry na boisku, zbierając z meczu na mecz cenne doświadczenie i umiejętności. Turniej rozpoczęliśmy od remisu 0:0, w kolejnych dwóch meczach poznaliśmy smak zwycięstwa i porażki, gdzie ostatecznie awansowaliśmy do ścisłego finału, w którym rywalizowały ze sobą najlepsze z czterech drużyn ze Sląska.

Właściwa regeneracja po każdym meczu oraz ustalenia taktyczne dobrane do każdego z przeciwników pomagały nam tak długo utrzymać się w tym arcytrudnym turnieju. W kolejnym meczu decydującym o walce o miejsce pierwsze lub trzecie trafiliśmy na drużynę, która okazała się zwycięzcą całego turnieju. Przeciwnik był i dla nas za mocny i została nam walka o trzecie medalowe miejsce. Naszym rywalem okazał się Mikołów, który pragnął z całego serca zrewanżować się nam za przegrany przed dwoma tygodniami u siebie mecz o półfinał. Na szczęście nasza taktyka i upór na boisku okazał się ponownie większy.

Po raz pierwszy w historii szkoły wystartowaliśmy w zawodach w unihokeju i zajęliśmy miejsce na pudle w Finale Wojewódzkim. Nasze szczęśliwe brązowe medalistki to uczennice klasy VII B: na bramce niezastąpiona Marta Kubista, w ataku kąsała Wiktoria Sobol, na pomagierze Magda Pilska, Wiktoria Wróbel i Julia Czaja, w obronie grała niezmordowana Emilka Lendzik, a drugą atakującą była nasza pracowita pszczółka Jennifer Potrzeba z klasy III C.

Ogromne brawa i podziękowania dla dziewcząt, które żeby zwyciężać musiały nieraz wyjść z siebie i stanąć obok walcząc za dwóch, do tego nie mając praktycznie nikogo do zmiany trzeba było stawić opór bardziej wypoczętym rywalom. Niezłym prognostykiem dla nas może być fakt, że startując teraz najmłodszymi zawodniczkami turnieju za rok wystąpimy w niemal tym samym składzie.
 
Zawodniczki do boju przygotował i tekst napisał Krzysztof Podchul.
 
PIŁKARZE NA ŚWIĘTA
  
W przedświąteczną środę odbył się w naszej szkole Świąteczny Turniej Piłki Nożnej klas szóstych.
Rozgrywki odbywały się w systemie "każdy z każdym" co powodowało, że mecze w wykonaniu zawodników i zawodniczek były bardzo wyrównane i emocjonujące a losy turnieju rozstrzygały się praktycznie do ostatniego meczu.

Po podliczeniu punktów oraz bramek na najniższym stopniu podium uplasowała się klasa 6e. Drugie miejsce - z trzema dziewczynami w składzie - zajęła klasa 6b.
Zwyciężyła natomiast klasa 6c, której zawodnik Mateusz Kosak zdobył najwięcej bramek. Zawodnicy otrzymali opaski Ruchu Chorzów oraz dyplomy.
 
Wszystkim zawodnikom gratulujemy zaangażowania i sportowej postawy!
Stanisław Gawenda
 
ŚWIĄTECZNY MITING RODZINNY
 
 
Harmonogram zawodów
16.12.2017
ROZGRZEWKA: godz. 8.30, UROCZYSTE OTWARCIE ZAWODÓW: 9.00
UCZESTNICTWO:
Uczniowie klas pływackich SP i Gimnazjum
2010,2009,2008,2007, 2006, 2005 każdy rocznik liczony oddzielnie.
2004 i starsi, jako jedna kategoria wiekowa
PROGRAM
2010 i młodsi 25 m stylem dow, 25 m stylem grzb
2009 25 m stylem dow, 25 m stylem grzb, 25 m stylem klas
2008 50 m stylem dow, 5o m stylem grzb, 50 m stylem klas, 50 m stylem mot
2007 50 m stylem dow, 5o m stylem grzb, 50 m stylem klas, 50 m stylem mot
2006 50 m stylem dow, 5o m stylem grzb, 50 m stylem klas, 50 m stylem mot
2005 50 m stylem dow, 5o m stylem grzb, 50 m stylem klas, 50 m stylem mot
2004 i starsi 50 m stylem dow, 5o m stylem grzb, 50 m stylem klas, 50 m stylem mot
Sztafeta rodzinna 225 m stylem dowolnym (pierwsze płynie dziecko drugą długość
rodzic)
 
PIERWSZE SUKCESY
 
Uczniowie klasy 1a demonstrowali swoje umiejętności pływackie na pokazowej lekcji,  którą obserwowało liczne grono rodziców i dziadków zgromadzone na trybunach naszej pływalni.

Podopieczni Marii Poznańskiej oraz Jana Baruchy zademonstrowali wiele ćwiczeń przygotowawczych do nauki pływania, które wzbudziły duże zainteresowanie licznej widowni.
Finałem lekcji było przepłynięcie samodzielnie przez każdego ucznia całej długości basenu.
Nagrodą za takie osiągnięcie były gustowne dyplomy oraz nagrody rzeczowe z cukierkami.

Pamiątkowe zdjęcie, do którego na koniec ustawili się młodzi pływacy będzie niewątpliwie atrakcją niejednego rodzinnego albumu.
 
A DZISIAJ BARBÓRKA, WESOŁY TO DZIEŃ…”
 
Barbórka to piękne i bardzo ważne święto wszystkich górników. Z tej okazji  w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyli uczniowie z klas 1-3 szkoły podstawowej. 

Dzieci miały okazję posłuchania opowieści w gwarze śląskiej o trudnej pracy górnika oraz o świętej Barbarze. Rozbrzmiały piosenki o górnikach, trojak oraz życzenia dla górników. Akademię uświetnił występ szkolnej grupy tańca ludowego Klimzowianki, szkolnego koła teatralnego oraz koła muzycznego.
Kultywowanie zwyczaju święta górniczego ma na celu uwrażliwienie najmłodszych uczniów naszej szkoły na bogactwo i piękno śląskiej tradycji.
Organizatorami akademii były Katarzyna Czaja, Marta Jachimowska, Patrycja Ptaszek oraz Beata Szymura.
 
DZIEŃ MISIA W NASZEJ SZKOLE
 
W tym roku Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony był w naszej szkole z wielkim rozmachem. 27 listopada nauczyciele, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przynieśli  swoje ulubione pluszowe misie. O misiach uczono się na lekcjach. Misie tulono podczas przerw. Biblioteka szkolna zorganizowała specjalną lekcję dla klas pierwszych szkoły podstawowej. Dzieci poznały historię pluszowego misia, dowiedziały się dlaczego miś Uszatek ma klapnięte uszko, skąd wzięło się imię misia Paddingtona.
Oprócz tego Rada Młodzieżowa i biblioteka szkolna zorganizowały konkursy:
• w klasach 1-3 „Upiększ misia”. Zadaniem dzieci było upiększenie szablonu misia dowolną techniką. A oto zwycięzcy:
Klasy 1: Bartek Makowski, kl. 1c
Klasy 2: Zuzia Nowak, kl. 2b
Klasy 3: Krzysztof Mazur, kl. 3f
Prace dzieci były tak piękne, pomysłowe i oryginalne, że jury przyznało dodatkowo   14 wyróżnień.
• w klasach 4-7 szkoły podstawowej i gimnazjum konkurs fotograficzny na najciekawsze, najbardziej pomysłowe lub nietypowe zdjęcie z pluszowym misiem. Zwyciężczynią została Maja Ćwik z klasy 4c. Oprócz tego jury przyznało
4 wyróżnienia.
Cieszymy się, że w naszej szkole tak wiele osób zaangażowało się w obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. W końcu naszego sympatycznego, kudłatego solenizanta kochają zarówno dzieci jak i dorośli.
 
 
LET'S  PLAY - Unihokej
 
Szkoła podstawowa nr 5 po raz pierwszy "ever" wystąpiła w zawodach w unihokeju, ba! od razu startując w półfinale wojewódzkim.
Na boisku drużyna liczy pięciu zawodników + bramkarz. Zawodnicy grają specjalnymi kijami i piłeczką, przed którą bramki broni uzbrojony w kask i rękawice bramkarz.
Naszej szkole przyszło się zmierzyć z zawodowcami w tej dziedzinie. Na szczęście motorycznie nie oddawaliśmy pola przeciwnikowi, doskonaląc z meczu na mecz naszą taktykę.
Drużyna chłopców godnie walczyła przez wszystkie trzy mecze, zajmując ostatecznie czwarte miejsce w półfinale wojewódzkim. W drużynie chłopców zagrali: Fabian Gędek, Mateusz Ogłoziński, Maciej Kempny, Michał Zając, Wiktor Drewniok, Budkowski Szymon, Simon Lai, Strzesak Mariusz oraz Mateusz Drabina.
Drużynę chłopców prowadziła Marzena Gruchel.
 
Drużyna dziewcząt jako beniaminek zrobiła wszystkim ogromną niespodziankę. Zwyciężyła pierwszy mecz z teoretycznie słabszym przeciwnikiem. Nabierając pewności siebie przyszło nam zagrać drugi mecz z faworytami zawodów, z którymi wygralismy 1:0, zostawiając na boisku sporo serca i potu.
Trzeci mecz był walką o wszystko - zwycięzca miał zapewniony awans do ścisłego finału wojewódzkiego. Rozpoczęliśmy od prowadzenia 2:0, potem parę błędów zbliżyło do nas rywali i stał się remis 2:2. Na boisku rozpętała się prawdziwa bitwa, w starciu ucierpiała Jennifer Potrzeba, którą rywale popychając wyrzucili za boisko. Upadek nie pozwolił jej dalej uczestniczyć w rozgrywkach, na szczęście potem faul okazał się niegroźny. Po krótkiej przerwie zakończyliśmy mecz utrzymując remis i większą liczbą punktów zwyciężyliśmy całe zawody awansując do finału wojewódzkiego, który odbędzie się za dwa tygodnie w Mikołowie.Również rewelacyjna gra naszej bramkarki Marty Kubisty uratowała nas z wielu opresji.
 
Wielkie gratulacje dla wszystkich dziewcząt i podziękowania za ogromne poświęcenie i ducha sportu. W drużynie dziewcząt wystąpiły: Jennifer Potrzeba, Marta Kubista, Marta Strzesak, Kamila Pątkowska, Wiktoria Sobol, Emilka Lendzik, Weronika Janus, Wiktoria Mierzwa, Wiktoria Seif, Justyna Kośnik oraz Julia Czaja.
Drużynę dziewcząt prowadził Krzysztof Podchul.
 
 
 
PRZYRODA WOKÓŁ NAS

14 listopada sześcioro uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w wojewódzkim konkursie pt. "Przyroda wokół nas" organizowanym przez Pracownię Biologii i Edukacji Ekologicznej Pałacu Młodzieży w Katowicach. Uczestnicy konkursu zmagali się z zadaniami z zakresu przyrody, dotyczącymi w szczególności: orientacji w terenie, warunków życia w wodzie i na lądzie oraz organizmów tam bytujących, czynności życiowych organizmów, zależności pokarmowych w środowisku, życia lasu, krajobrazów Polski oraz ochrony przyrody i środowiska w Polsce.

Do półfinału zakwalifikował się uczeń klasy 6a - Paweł Bugla. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
 
KLIMZOWIANKI W PRZEDSZKOLU
 
Szkolna grupa tańca ludowego Klimzowianki wystąpiła w Przedszkolu nr 21 z okazji Tygodnia Śląskiego, który trwał od 20 do 24 listopada.
 
Przedszkolaki miały okazję przybliżyć sobie kulturę naszego regionu, porozmawiać z górnikiem i samodzielnie przygotować kluski śląskie. Dzięki współpracy przedszkola i naszej szkoły zwieńczeniem całego tygodnia była prezentacja wiązanki tańców śląskich w wykonaniu szkolnej grupy tańca  ludowego.
Cieszymy się, że nasz występ dostarczył dzieciom wrażeń i ukazał bogactwo śląskiej tradycji.
 
 
LIGA W NATARCIU
 
* Druga runda Ligi Klubów Śląskich za nami. Zawodnicy KS Piątka osiągnęli bardzo dobre wyniki zdobywając aż 7 medali.
Na dystansie 200m stylem klasycznym medale zdobyli:
złoty Zuzanna Pilecka, srebrny Kacper Porwik oraz brązowy Natalia Szpoton.
Zuza zdobyła również srebrny medal na200m stylem zmiennym.
Aż trzy medale zdobyły nasze zespoły sztafetowe:
Złoto 4*50zm dziewczyn Julia Głombica, N.Szpoton, Hanna Korolczuk, Zuzanna Pilecka
Srebro sztafeta mieszana 8*50stylem dowolnym Julia Głombica, Natalia Szpoton, Zuzanna Pilecka, Amelia Purchałka, Kacper Porwik, Grzegorz Warwas, Mateusz Juraś, Miłosz Siek
Brąz 4*50zm chłopców Kacper Porwik, Grzegorz Warwas, Mateusz Juraś, Miłosz Siek
Bardzo blisko zdobycia medalu była Julia Głombica na 100m stylem grzbietowym
W punktacji łącznej zajmujemy wysokie 3 miejsce
 
* Dnia 17 listopada uczniowie klasy pływackiej 6a rywalizowali podczas drugiej rundy Ligi Klubów Śląskich rocznika 2005 w Radlinie zdobywając 7 medali.W rywalizacji dziewczyn zwyciężyliśmy we wszystkich konkurencjach, a przyczyniły się do tego:
- Kempa Kinga - 100m stylem dowolnym – ustanawiając nowy rekord Śląska 12latków,
- Idzikowska Iga – 200m stylem klasycznym – ustanawiając nowy rekord Śląska 12latków,
- Idzikowska Iga – 200m stylem zmiennym – ustanawiając nowy rekord Śląska 12latków,
- Kempa Kinga – 100m stylem grzbietowym,
- sztafeta dziewcząt 4x50m stylem zmiennym w składzie: Smiczek Julia, Idzikowska Iga, Kempa Kinga i Piszczek Kamila.
Drugie miejsce przypadło Julii Smiczek w konkurencji 100m stylem grzbietowym.
Brązowy medal wywalczyła mieszana sztafeta 8x50m stylem dowolnym w składzie: Idzikowska Iga, Bugla Paweł, Smiczek Julia, Sersan Piotr, Kempa Kinga, Słodczyk Mateusz, Piszczek Kamila, Skrzypek Oskar.
Po rozegranej drugiej rundzie nadal utrzymujemy 2 pozycje w klasyfikacji punktowej.
 
 
LEKKOATLEKI MISTRZYNIAMI CHORZOWA W PIŁCE NOŻNEJ
 
 
W czasie wolnym od startów lekkoatletycznych, dziewczęta przygotowując się do kolejnego sezonu, próbują swoich sił w innych dyscyplinach sportowych.
Pierwszą, z jaką się zmierzyły była piłka nożna. Nasze lekkoatletki w towarzystwie pływaczki - Julki Baron po raz kolejny nie zawiodły i po przejściu fazy grupowej oraz wygranych dwóch meczach fazy medalowej, mogły wznieść ręce do góry w geście trumfu. Dodatkowo zawodniczką turnieju została Wiktoria Turowska, która ten tytuł
zdobyła po raz trzeci z rzędu.
Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
Mistrzowską drużynę stanowiły : Julia Baron (4a), Ewelina Żydek (5b), Daria Cofała, Nicola Poliwoda, Julia Gębska, Wiktoria Turowska, Małgosia Dronia, Wiktoria Gwiazda, Emilia Alberska, Aneta Pabiś (wszystkie 6b) oraz Zuzanna Lorkiewicz ( 7b).
Opiekunem grupy była Marzena Gruchel.
 
 JEŚLI PATRZYSZ NA DRZEWO
 
„Jeśli patrzysz na drzewo i widzisz drzewo,
nie widziałeś naprawdę drzewa.
Jeśli patrzysz na drzewo i widzisz cud-
wtedy wreszcie zobaczyłeś drzewo”
        „Śpiew ptaka” Anthony de Mello
“Moje magiczne drzewo”
 
Jesień to dobry czas na wędrówki po parkach, lasach, górach i podziwianie kolorowych koron drzew, mieniących się barwami od zieleni poprzez odcienie żółci, pomarańczu do czerwieni. Podczas wędrówek warto utrwalić te niezapomniane chwile i podzielić się nimi ze społecznością szkolną.

Na początku listopada został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny przeznaczony dla uczniów  klas 4-6 szkoły podstawowej. Spośród dostarczonych prac jury w składzie: Joanna Hajor-Klimek, Barbara Stępniewska oraz Justyna Szweda wyłoniło trzech zwycięzców, których nagrodziło dyplomami oraz nagrodami książkowymi.
I miejsce- Mikołaj Sikora kl. 4a
II miejsce- Jakub Gibaszewski kl. 4e
III miejsce- Olaf Urbanek kl. 5e
Wyróżnienie – Julia Wiernicka kl. 4a.
 
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
 
6 listopada w naszej Szkole zaroiło się od bajkowych postaci. Były smerfy, minionki i krasnoludki. Nie zabrakło Bolka i Lolka oraz Boba budowniczego.W zabawę włączyła się również Dyrekcja Szkoły oraz nauczyciele.Dziękujemy wszystkim gościom przybyłym z bajkowych krain. Mamy nadzieję, że Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek na stałe zagości w tradycji naszej Szkoły.
 
UCZNIOWIE NA ŚLĄSKICH TARGACH KSIĄŻKI
 
Uczniowie klasy 5d uczestniczyli w Śląskich Targach Książki w nowoczesnym Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
 
Celem wyprawy było zapoznanie się z ofertą wydawniczą dla dzieci i młodzieży. W ramach targów dzieci uczestniczyły w wykładzie Dariusza Rekosza Magia słowa, dzięki któremu uczniowie dowiedzieli się jak trafić szóstkę w Lotto, jaki jest związek wody z liczbą PI, dla czego należy stawiać przecinki w pisząc smsy.
Piątoklasiści zostali też zaproszeni na spotkanie ze Sławomirem Brzoskom-podróżnikiem, który objechał świat dookoła oraz Bożeną Szklarską, córką Alfreda Szklarskiego, autora cyklu o Tomku Wilmowskim. 
 
Organizatorem spotkania było Muzeum Śląskie.   
Piątoklasiści opuszczali przestrzeń targów w dobrych humorach, z reklamówkami wypełnionymi książkami, zakładkami, materiałami reklamowymi. Mamy nadzieję, że udział naszych uczniów w takim wydarzeniu zbliży ich do literatury i jeszcze bardziej zachęci do czytania.
 
 
BILET DO KRAINY CZARÓW
 
 
6 listopada biblioteka szkolna zorganizowała konkurs recytatorski twórczości  Wandy Chotomskiej „Bilet do krainy czarów”. Konkurs przeznaczony był dla klas 2 i 3 szkoły podstawowej, a jego celem była popularyzacja wierszy poetki.
 
Wanda Chotomska zmarła 2 sierpnia 2017r pozostawiając po sobie ogromną liczbę wierszyków, opowiadań i innych utworów. Jak żartowała w wywiadach, nigdy ich nie policzyła, bo jest kiepska z matematyki.
 
Atmosfera konkursu była bardzo przyjemna. Wiersze Chotomskiej wprowadziły dzieci w cudowny, baśniowy nastrój. Były „biletem do krainy czarów”. Wydarzenie to zbiegło się w czasie z organizowanym w naszej szkole Dniem postaci z bajek. Cieszymy się, że nasi uczniowie (i nauczyciele) angażują się w wydarzenia, które zbliżają ich do literatury.
A oto laureaci:
I miejsce- Michał Jałowiecki, kl. 3c
II miejsce- Natalia Król, kl. 3 g
III miejsce ex aequo- Justyna Kempny, kl. 3e i Maja Makówka, kl. 3g
Wyróżnienie: Milena Ciupa, kl. 3b.

Wszystkim recytatorom dziękujemy za zaangażowanie,  zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do uczestnictwa w konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną.
 

LIGA ROCZNIKA 2006
 
Za nami już pierwsze zawody pływackie uczniów klasy 5a z cyklu Liga klubów Śląskich rocznika 2006 w Dąbrowie Górniczej.
 
Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Pilecka na dystansie 100m stylem klasycznym oraz sztafeta dziewcząt 4x50 m stylem zmiennym w składzie (Julia Głombica, Natalia Szpoton, Hanna Korolczuk, Zuzanna Pilecka).Z. Pilecka zdobyła również srebrny medal na 100m stylem zmiennym.
 
Bardzo dobrze spisała się Natalia Szpoton, która na 100m stylem klasycznym wywalczyła 3 miejsce. Niewiele zabrakło naszej sztafecie mieszanej do medalu, która zajęła IV miejsce, najbardziej nielubiane przez zawodników.
 
Wszyscy zawodnicy poprawili ustanowili swoje życiowe czasy. W punktacji klubowej po pierwszej rundzie zajmujemy wysokie 3 miejsce W rywalizacji startuje 320 zawodników reprezentujących 25 klubów.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy wytrwałości w dalszej pracy.
 
 
WOJEWÓDZKA INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
 

I miejsce Szkoły Podstawowej nr 5 i IV miejsce Gimnazjum Sportowego nr 11 w województwie, w rywalizacji sportowej o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty, to powód do dumy i wysoko uniesionej głowy.
 
Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie na uroczystą, Wojewódzką Inaugurację Sportowego Roku Szkolnego 2017/2018, która odbyła się 23 października w Dąbrowie Górniczej w Pałacu Kultury Zagłębia. Znamienitych gości powitał prezydent  Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza, który zwrócił uwagę na ogromną rolę współzawodnictwa sportowego i rozpowszechnianie masowej kultury fizycznej.                                
 
Z wicekuratorem, Dariuszem Domańskim odbyliśmy podróż sentymentalną do lat świetności polskiego sportu, do lat młodości i roli nauczyciela wychowania fizycznego w drodze do wielkiej kariery sportowej. W uroczystości, uczestniczyli także przedstawiciele władz miasta,  dyrektorzy szkół i nauczyciele wychowania fizycznego, a nad całością czuwał prezes Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego Mieczysław Mielcarek.
       
Liczna delegacja Szkoły Podstawowej nr 5 pod wodzą dyrektora, Wojciecha Niezgody dwukrotnie prezentowała się na scenie, odbierając puchary i  nagrody za I i IV miejsce w województwie śląskim w rywalizacji sportowej o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty. Dobra praca wuefistów zaowocowała wspaniałym wynikiem. Wysoko podniesiona poprzeczka zobowiązuje do jeszcze bardziej wytężonej pracy z młodzieżą. Utrzymanie tej wysokiej pozycji będzie szalenie trudne, bo rywale nie śpią…
 
Imprezę uświetnił występ artystyczny duetu gitarowego, w którego repertuarze znalazły się utwory Erica Claptona i Jimiegi Hendrixa.
 

WYBORY RADY MŁODZIEŻOWEJ 2017/2018

 

Wybory zakończone. Głosy policzone. Oto skład Rady Młodzieżowej w roku szkolnym 2017/ 2018:

PRZEWODNICZĄCY: Bartosz Trychta (kl. IIIC)
ZASTĘPCA: Julia Kawka (IIIA)
Uczniowie gimnazjum:
Amanda Chojnicka (IIB)
Paulina Drabek (IIC)
Wojciech Kania (IIC)
Alicja Maziewska (IIC)
Uczniowie klas IV – VIII:
Natalia Gumułczyńska (4b)
Weronika Janus (7b)
Szymon Mysior (4f)
Michał Nowak (6e)
Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej:
Nadia Broll (3g)
Milena Ciupa (3b)
Michał Krężel (3e)
Aleks Lesik (3c)
Zwycięzcom gratulujemy!

Dołącz do grupy Rady Młodzieżowej na Facebook’u i obserwuj nasze działania na bieżąco. Zapraszamy!
https://www.facebook.com/groups/1529557737061474/?ref=aymt_homepage_panel

30 LAT MINĘŁO...

BUDŻET OBYWATELSKI - WSPIERAJ SPORT


Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Zwracamy się do Państwa z następującą informacją:
Plac do ćwiczeń - akrobatyka, parkour, street workout, którego projekt został umieszczony na stronie: www.plac.cba.pl, jest jedną z propozycji z okręgu Klimzowiec w Chorzowskim Budżecie Obywatelskim.

Bardzo prosimy o oddanie głosu na wyżej wymieniony projekt na stronie Urzędu Miasta: https://bo.chorzow.eu/

Nasi uczniowie będą mogli z niego korzystać nie tylko indywidualnie, ale także w ramach lekcji wychowania fizycznego. Szkoła wspiera ten projekt.

Tomasz Grzywacz - nauczyciel koordynujący

MIĘDZNARODOWE ZAWODY PŁYWACKIE  W TARNOWSKICH GÓRACH
7 października 2017 r.


Wyjątkowi goście specjalni, zmiany w programie zawodów, nowa i nietypowa konkurencja - to wszystko sprawiło, że tegoroczna VI edycja Międzynarodowego Mitingu Pływackiego w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach była bardzo ciekawa.

Dokładnie 300 zawodników z 29 klubów z Polski, i nie tylko, walczyło o medale i okazałe nagrody. Na zawodach nie zabrakło gościa specjalnego. W tym roku była to olimpijka, medalistka mistrzostw świata i Europy, rekordzistka kraju Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk. Dodatkowo na pływalni pojawi się także Rafał Domeracki, który w tym roku podjął próbę przepłynięcia Kanału La Manche, a w swoich ambitnych planach ma zdobycie całej Korony Oceanów.   

Start naszej ekipy był niezwykle udany, w klasyfikacji medalowej zdobyliśmy piąte miejsce oraz udało się nam wygrać sztafetę 4 x 50 m stylem zmiennym (Szymon Ellgoth, Paweł Kwiecień, Kinga Kempa, Kinga Szczembara), w której nagrodą za zwycięstwo był okazały tort.

Najlepszą zawodniczką w kategorii dziewcząt 12 letnich została Kinga Kempa, która odniosła 6 zwycięstw raz była trzecia. Z  pozostałych naszych zawodników na podium stawały następujące osoby: Julia Magierowska 1 złoty oraz 6 srebrnych medali, Szymon Ellgoth: 1 złoty 2 srebrne medale, Marta Marczak zdobyła komplet po jednym złoty srebrny i brązowy medalu, Dwukrotnie drugi w stylu klasycznym był Paweł Kwiecień oraz Kamil Dominiczak, Marta Beruś w tym samym stylu była dwa razy trzecia. Po jednym brązowym medalu zdobyli Magdalena  Kucharska, Kinga  Knopik oraz Adrian Bonsz.

Gratulacje dla zawodników oraz trenerów Myrcik Małgorzaty Mateusza Niegota i Sławomira Pąchalskiego.

 RUSZA LIGA KLUBÓW ŚLĄSKICH


4 października pływacy z klasy 6a rozpoczęli zmagania w Lidze Klubów Śląskich rocznika 2005 w Radlinie.

W rozgrywanych 4 konkurencjach indywidualnych i 2 sztafetowych wywalczyliśmy 6 medali.

Złote medale zdobyły Iga Idzikowska na 100m stylem klasycznym i Kinga Kempa na 100m stylem zmiennym.
Srebrny medal w konkurencji 100m stylem zmiennym wywalczyła Iga Idzikowska.
Na drugim stopniu podium stanęły również nasze sztafety. Mieszana 4x50m stylem zmiennym w składzie Bugla Paweł, Idzikowska Iga, Kempa Kinga i Skrzypek Oskar oraz sztafeta dowolna 4x50m dziewcząt w składzie Idzikowska Iga, Kempa Kinga, Smiczek Julia i Piszczek Kamila.
Brązowy medal w najdłuższej konkurencji tego dnia wywalczyła Kempa Kinga (200m stylem dowolnym).

Wszyscy zawodnicy spisali się znakomicie, poprawiając rekordy życiowe. Świetna postawa naszych zawodników pozwoliła sklasyfikować nas na drugiej pozycji w punktacji klubowej po pierwszej rundzie zawodów.

UCZNIOWIE W ZAWODACH O PUCHAR ROSOMAKA

 

Rozgrywane 30 września w Siemianowicach Sląskich zawody pływackie o Puchar Rosomaka były dla naszych pływaków pierwszym poważnym sprawdzianem w sezonie 2017/2018. W zawodach wystartowała 16-osobowa grupa zawodników.Najlepiej spisały się Magierowska Julia i Kempa Kinga. Zawodniczki wygrały klasyfikację końcową zawodów w roczniku 2002 - Julia, w 2005 - Kinga.

Wiele radości przysporzyły nam starty pozostałych zawodników. Łącznie wywalczyliśmy 20 medali, które zdobyli:
Magierowska Julia i Kempa Kinga - 4 złote, Idzikowska Iga -2 złote i 2 srebrne,
Kwiecień Paweł i Ellgoth Szymon -1 złoty, 1srebrny, Smiczek Julia -2 srebrne,Urban Oskar - srebrny a Beruś Marta brązowy.
Wśród grupy zawodników najmłodszych wielu poprawiło swoje rekordy życiowe  plasując się często bardzo blisko podium.

Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz trenerów ekipy Małgorzaty Myrcik, Moniki Naczyńskiej oraz Sławomira Pąchalskiego.

LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI

W letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 16 letnich w Opolu 14-16 lipca 2017 r. startowali uczniowie, którzy w czerwcu ukończyli naszą szkołę.
Nasza reprezentacja w składzie Julia Zając-Więckowska, Julia Czornik, Dominika Kosińska, Dominika Bigos, Paulina Kapitan, Małgorzata Niedźwiedź, Dominika Susek, Marcin Szarpak, Kacper Milbrant, Remigiusz Respondek, Jakub Kwaśny, Mateusz Dubas, Cieśla Oskar zdobyła czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Mistrzostwo kraju wywalczyli Mateusz Dubas na dystansie 200 m stylem klasycznym oraz Oskar Cieśla na 200 m stylem motylkowym. Srebrny medal dodał do swojej kolekcji Mateusz Dubas na niezwykle  wymagającym wszechstronnego przygotowania dystansie 400 m stylem zmiennym oraz po zaciętej i bardzo  emocjonującej walce sztafeta chłopców w wyścigu 4 x 100 m stylem zmiennym (Marcin Szarpak, Mateusz Dubas, Oskar Cieśla, Kacper Milbrant).

Bardzo dobrze spisały się także pozostali zawodnicy z naszej ekipy. W wyścigach finałowych, które decydowały o podziale medali walczyły: Dominika Kosińska 100/200 m stylem grzbietowym 200/400/800 m stylem dowolnym, Julia Czornik 200 m stylem grzbietowym i zmiennym, Mateusz Dubas 50/100 m stylem klasycznym, Jakub Kwaśny 100/200 m stylem motylkowym, Kacper Milbrant 50 m stylem grzbietowym 200 m stylem zmiennym, Oskar Cieśla 100 m stylem motylkowym, Marcin  Szarpak 400 m stylem dowolnym. Dziewczęta w wyścigach sztafetowych dwukrotnie były szóste na dystansach 4 x 100 oraz 4 x 200 m stylem dowolnym w sztafecie zmiennej zdobyły ósmą lokatę .
Chłopcy bardzo blisko medalu byli w sztafecie 4 x 200 m stylem dowolnym zajmując czwarte miejsce, na dystansie 4 x 100 m stylem dowolnym uplasowali się na siódmym. miejscu.


Mateusz Dubas oraz Oskar Cieśla  reprezentowali Polskę na Europejskim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży który odbywał się w dniach 24-29.VII b.r. w miejscowości Gyor na Węgrzech. Zawody organizowane przez  Europejskie Krajowe Komitety Olimpijskie stanowiły dla naszych zawodników  ogromne wyzwanie i były w ich karierze pierwszą imprezą, w której rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z całej Europy. 

Ich start był niezwykle udany obaj byli bardzo blisko finałów w swoich koronnych konkurencjach a zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje w ich dalszej karierze sportowej.

Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz trenerów Moniki Naczyńskiej, Małgorzaty Myrcik i Sławomira Pąchalskiego

DYSTRUBUCJA DARMOWYCH PODRĘCZNIKÓW

 
W tym roku w ramach dotacji rządowej darmowe podręczniki otrzymali uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Nowe podręczniki dostali uczniowie klas 1, 2, 3, 4, 6, 7 oraz III gimnazjum.  Używane komplety odebrali uczniowie klas 5 i II gimnazjum. Nowe podręczniki zaczęły spływać z wydawnictwa do szkoły w drugiej połowie sierpnia. Książki należało przygotować do wypożyczenia: rozpakować, przeliczyć, założyć karty, opieczętować, wprowadzić do komputera oraz przygotować komplety dla poszczególnych klas. W tym miejscu dziękujemy za pomoc uczennicom klasy II C i IIIA oraz nauczycielom i pracownikom obsługi, którzy przychodzili pomagać bibliotece w czasie wolnym lub podczas okienek.
Podręczniki zostały wydane uczniom do dnia 13 września 2017 r. (co stanowiło ósmy dzień nauki szkolnej)

Ogółem rozprowadzono 10 933 książek (podręczników i ćwiczeń).

DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

29 września odbył się Bieg Przełajowy im. Janusza Kusocińskiego organizowany przez Szkołę Podstawową nr 5 w Chorzowie. Zawody odbywały się w malowniczym "Parku Róż", gdzie biegający rywalizując ze sobą ramię w ramię mogą jednocześnie podziwiać piękno przyrody parkowej. Uczestnicy zawodów obiegają dwa stawy z pluskającymi się w nich kaczkami oraz piękne drzewa, kwiaty i krzewy, które jesienią mają swój specyficzny urok.


Startujący mieli do pokonania trasę 800m w kategorii dziewcząt i 1000m w kategorii chłopców. Walczyć było o co, gdyż Urząd Miasta w Chorzowie jak co roku ufundował dla najlepszych atletów piękne statuetki, medale i nagrody rzeczowe, a dla zwycięskich sześcioosobowych drużyn pamiątkowe puchary.

Drużynowo Szkoła Podstawowa nr 5 zajęła drugie miejsca wśród młodszych dziewcząt i chłopców. W starszej kategorii nasze dziewczęta zwyciężyły wygrywając puchar, chłopcy zajęli drugą lokatę.

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA


Nasza szkoła uczestniczy w akcji VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniach 28 i 29 września 2017 r.
Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości.
Program:
25-28.09.2017. Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia - w domu, w szkole.
28.09.2017. Egzaminy z tabliczki mnożenia dla uczniów klas 4 – 6
29.09. 2017 -  Egzamin z tabliczki mnożenia dla uczniów klasy 7 i gimnazjum
Egzamin odbywa się w pracowniach komputerowych sala 302 i 320 na każdej przerwie* Jeżeli uczeń poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT).


* W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin jest niezdany. Egzamin można powtórzyć po 1 godzinie.
Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia!Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy!
Nauczyciele matematyki

SUKCESY SPORTOWE NASZYCH ABSOLWENTÓW

Wakacje są okresem wypoczynku i błogiego leniuchowania. Jednak nie w przypadku lekkoatletów, którzy w tym okresie rywalizują w najważniejszych imprezach krajowych i zagranicznych.

W tym roku bacznie śledziliśmy poczynania naszych absolwentów klasy lekkoatletycznej - Aleksandry Kokowskiej i Kajetana Duszyńskiego.

Ola pierwszy sukces osiągnęła będąc uczennicą naszego gimnazjum. Została wtedy mistrzynią Polski młodzików w rzucie młotem. Od tego czasu jest ona czołową młociarką Polski w poszczególnych kategoriach.

W tym roku dołożyła do swoich osiągnięć minimum na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Niestety z rywalizacji podczas tego czempionatu wyeliminowała Olę kontuzja.

Sezon życia natomiast zanotował nasz kolejny absolwent Kajetan Duszyński - specjalista biegu na 400m. Na krajowych imprezach mistrzowskich Kajtek na tym dystansie wywalczył dwa medale - brązowy Mistrzostw Polski U 23 i srebrny Mistrzostw Polski seniorów.

Kajtek również był uczestnikiem Mistrzostw Europy U 23, gdzie wraz z kolegami ze sztafety 4x400m zdobył srebrny medal.

Jednego z najepszych polskich czterystumetrowców nie mogło oczywiście zabraknąć w Londynie podczas Mistrzostw Świata. Tam w finałowym biegu sztafety 4x400m reprezentacja Polski z Kajtkiem w składzie zajęła 7 miejsce.

Ostatnim startem w międzynarodowej imprezie naszego absolwenta był start podczas Uniwersiady w Taipei, gdzie zajął 4 miejsce.

Trenerem obu zawodników był w naszej szkole Krzysztof Podchul.

Obecnie Ola Kokowska jest studentką AWF w Katowicach, natomiast Kajetan Duszyński studiuje na Politechnice Łódzkiej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

LIST MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ

Do pobrania