KUBALONKA 2017

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum Sportowego nr 11 wzięli udział w zawodach Wojewódzkich w Narciarstwie Biegowym. Impreza odbyła się na stromych zboczach Wisły-Kubalonki. Zawody nie należą do najłatwiejszych, gdyż trzeba się wykazać jednocześnie umiejętnością jazdy na nartach, siłą oraz wytrzymałością. Jak to mówią złoto jest dla zuchwałych i my tacy jesteśmy. Pokusiliśmy się w tym roku o wystawienie aż czterech drużyn do walki w zawodach. Nasi uczniowie walczyli jak lwy, zdobywając kijkiem i nartą każdy metr śnieżnej polany.
W rezultacie drużyny szkoły podstawowej ku miłemu zaskoczeniu zajęły bardzo wysokie V miejsce wśród dziewcząt oraz bardzo dobre VIII miejsce wśród chłopców.
W drużynie dziewcząt pobiegły uczennice VI b: Marta Szymonek, Emilka Lendzik, Wiktoria Sobol oraz Kamila Piątkowska.


Wśród chłopców z tej samej klasy wystartowali: Michał Zając, Fabian Gędek oraz Mateusz Ogłoziński.

Drużyny Gimnazjum nr 11 stanęły do walki z zawodowcami w tej konkurencji. W zacnym gronie biathlonistów nasze dziewczęta zajęły miejsce XII oraz chłopcy miejsce XIII w województwie śląskim.

W drużynie dziewcząt pobiegły: Ksenia Korepta IIIB, Agnieszka Chromik IIID, Jennifer Potrzeba IIC oraz Daria Kwaśny IIIB.Wśród chłopców wystartowali: Jakub Trafała IIC, Kamil Kiwer IIID oraz Dominik Litke IIC. Opiekunami naszych zawodników byli Mieczysław Mielcarek oraz Krzysztof Podchul.


PŁYWACY W LIDZE

* Trzecia edycja Ligii Klubów Śląskich. która odbyła się  22 lutego na pływalni MOS w Radlinie przyniosła naszej szkole wiele znakomitych rezultatów.
Wszystkie konkurencje indywidualne dziewcząt wygrały zawodniczki „Piątki Chorzów”. Kinga  Kempa  triumfowała  na dystansie  200m st. grzbietowym oraz 50 m st. motylkowym  a Iga Idzikowska zajęła pierwsze miejsce w konkurencjach: 200 m st. dowolnym i 100 m st. zmiennym.

W wyścigach sztafetowych 8x50 dowolnym i 4x100 dowolnym po emocjonującej walce nasze drużyny zdobyły drugie miejsce. Zawodników do przygotowali  trenerzy: Małgorzata Myrcik i Mateusz Niegot.

* 17 lutego na pięknej pływalni w Gliwicach obyła się III edycja zawodów pływackich Liga Klubów Śląskich rocznik 2006-2007. Wspaniale zaprezentowali się zawodnicy KS Piątka Chorzów.

Bezkonkurencyjna w startach indywidualnych w roczniku 2006 okazała się Zuzanna Pilecka, która zwyciężyła na 100m stylem klasycznym oraz 100m stylem zmiennym. Julia Głombica wywalczyła II miejsce na 50m stylem grzbietowym oraz III miejsce na 100m stylem zmiennym.

Również sztafeta dziewcząt 4*100m stylem dowolnym wywalczyła I miejsce. Dziewczęta pływały w składzie: Hanna Korolczuk, Natalia Szpoton, Julia Głombica, Zuzanna PileckaW sztafecie mieszanej 8*50 stylem dowolnym reprezentacja wywalczyła II miejsce.

Zawodnicy pływali naprzemienne dziewczyna, chłopak w składzie: Hanna Korolczuk, Antoni Snochowski, Natalia Szpoton, Miłosz Siek, Julia Głombica, Grzegorz Warwas, Zuzanna Pilecka, Kacper Porwik.

Zawodnicy z rocznika 2007 wywalczyli III miejsce w sztafecie 8*50dow w składzie: Zięba Oliwia, Duras Martin, Wiernicka Julia,  Dusza Maciej, Pustułka Kaja, Glica Wiktor, Miłoszewska Iga, Zaczyk Łukasz.

Indywidualnie Wiernicka Julia zdobyła III miejsce na 50m stylem grzbietowym

W punktacji drużynowej po trzech edycjach zawodnicy z rocznika 2007 zajmują I miejsce, a ich starsi koledzy II miejsce.

* Podczas III edycji Śląskiej Ligii Gimnazjalnej, która odbyła się na pływalni gliwickiego „Olimpijczyka” zawodnicy naszej szkoły odnieśli kilka znaczących sukcesów.

Na najwyższym stopniu podium stawali  wśród 13-latków sztafeta chłopców  4 x 100 zmiennym, w grupie 14-latków dwukrotnie Szymon Kubik na dystansach 50  metrów stylem klasycznym i dowolnym oraz Julia Magierowska która niespodziewanie wygrała w znakomitym czasie 50 metrów dowolnym.

W najstarszej grupie powyżej 15 lat wyścig na dystansie 200 delfinem wygrał ze starszymi od siebie rywalami Oskar Cieśla w czasie nowego rekordu życiowego. Na drugim stopniu  podium zameldowały się również Marta Beruś 50 klasykiem i wspólnie z koleżankami  w sztafecie 4 x 100 zmiennym. Klasa III rywalizowała w kategorii  +15 lat więc  o sukcesy było trudno. Udało się to Julii  Zając-Więckowskiej II na 50 dowolnym,   Dominice Kosinskiej III na 200 grzbietem oraz Mateuszowi Dubasowi, który był trzeci na 50 klasykiem. Brązowe były także w tej kategorii sztafety 4 x 50 zmiennym Mix oraz 4 x 100 zmiennym dziewcząt i chłopców.

TRZECH FINALISTÓW

Uczniowie klas szóstych Jacek Skotnica z języka polskiego oraz Michał Kierat i Jakub Orłowski z matematyki przeszli do finału Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego. Tym samym chłopcy uzyskali tytuł finalisty  konkursu. W marcu będą walczyć o tytuł laureata. Życzymy im powodzenia!

LEKCJA W KINIE


Czym film różni się od innych form kultury? Jakie są etapy tworzenia dzieła filmowego? Na czym polega specyfika realizacji filmu? To tylko nieliczne z wielu pytań, na które mogliśmy uzyskać odpowiedź w trakcie Lekcji w Kinie organizowanej przez Centrum Edukacji Filmowej Wołomin.

Lekcje te są częścią projektu edukacyjnego MEN,  w którym nasi uczniowie uczestniczą corocznie. 3 lutego 2017 r. w trakcie 40 min. prelekcji poznali tajniki sztuki filmowej, następnie zaproszeni zostali do obejrzenia seansu filmowego. Kulisy tworzenia najsłynniejszych filmów, prezentacje multimedialne, quizy i konkursy to przystępna i ciekawa forma wzbogacania wiedzy o filmie i kinie.

WALENTYNKOWE WIERSZE MIŁOSNE

 

42 utalentowanych uczniów naszej szkoły uczciło Dzień Świętego Walentego biorąc udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim: „Miłość niejedno ma imię”. Na deskach szkolnej sceny deklamowali różnorodne wiersze o miłości - od lekkich, przezabawnych po poważne i wzniosłe. Oceniani byli w trzech kategoriach: edukacja wczesnoszkolna, szkoła podstawowa i gimnazjum. W przerwach między kategoriami podziwiać mogliśmy również solistów, muzyków i tancerzy, którzy swoim talentem uświetniali zmagania konkursowe. Dla wszystkich uczestników przygotowany był słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.
Wyniki konkursu:
W kategorii: edukacja wczesnoszkolna:
I m. – Amelia Bąk
II m. – Justyna Kempny
III m. – Michalina Motyka
wyróżnienie -  Natalia Król
W kategorii: szkoła podstawowa:
I m. – Laura Rammo
II m. – Patrycja Szweda
III m. – Kamila Kompała
wyróżnienie – Dorota Knicz
W kategorii: gimnazjum:
I m. – Natalia Bilik
II i III m. nie przyznano
wyróżnienie -  Bartosz Trychta
Organizatorki konkursu: Beata Tumiłowicz-Dylong, Justyna Holona i Barbara Palenta serdecznie gratulują nieprzeciętnych talentów

„RANDKA Z KSIĄŻKĄ” W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

W dniu Świętego Walentego nasza biblioteka szkolna zorganizowała „Randkę z książką”. Akcja przeznaczona była dla uczniów klas 5-6 szkoły podstawowej i gimnazjum. Na podstawie krótkiego opisu czytelnicy wybierali  paczuszkę, którą otwierali w domu.  W walentynkowych pakunkach znalazły się książki popularne i lubiane oraz wartościowe ale trochę zapomniane. „Randka z książką” cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów,  których na pewno przyciągał element niespodzianki. Wiele książek zyskało nowe życie, a biblioteka zyskała nowych czytelników.

PRZED MISTRZOSTWAMI POLSKI

3-5 lutego 2017 Katowice

W rozgrywanych już po raz siódmy międzynarodowych zawodach na pływali  katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego wystartowało 823 uczestników z kraju oraz Ukrainy i Białorusi.


Nasza szkoła reprezentowana była przez 13 dziewcząt oraz 18 chłopców. Miting rozgrywany był metodą eliminacji i finałów w kategorii open. Czworo  naszym reprezentantom udało się zakwalifikować do finałów. Najlepiej wypadła Julia Magierowska która była drugana 50 metrów stylem grzbietowym. Dominika Kosińska dwukrotnie na dystansach 100 metrów stylem dowolnym i grzbietowym zdobyła piąte miejsce. Mateusz Dubas był piąty na 100 metrów stylem klasycznym a Julia Czornik szósta na 100 metrów stylem grzbietowym.
Drużyna sztafetowa 8 x 50 metrów stylem dowolnym w kategorii 15-16 lat zdobyła pierwsze miejsce w swojej kategorii i trzecie miejsce w kategorii open.


Najwięcej indywidualnych sukcesów zanotowali na swym koncie Oscar Cieśla 2 złote 3 srebrne i 1 brązowy medal, Mateusz Dubas 2 złote 1 srebrny i 2 brązowe medale, Kacper Milbrant po 1 złotym srebrnym i brązowym medalu. Mateusz Słodczyk zdobył srebro i brąz na 100 i 50 metrów w stylu klasycznym  Wśród dziewcząt na najwyższym podium stanęła Kinga Kempa wygrywając dystans  50 metrów stylem grzbietowym na 50 metrów stylem motylkowym była druga. Dominika Kosińska podobnie jak jej koleżanka Iga Idzikowska  zdobyły po 2 srebrne i dwa brązowe medale. Dwa srebrne medale  zdobyła Julia Magierowska. Na najniższym stopniu podium stawali Remigiusz Respondek 400 metrów stylem dowolnym oraz Szymon Kubik na 50 metrów stylem motylkowym.
Zawody te stanowiły dla naszego klubu poważny sprawdzian przed Zimowymi Mistrzostwami Polski Juniorów.

Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz trenerów Małgorzaty Myrcik, Jana Baruchy, Mateusza Niegota Moniki Naczyńskiej oraz Sławomira Pąchalskiego.

WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO  - ALFIK MATEMATYCZNY 2016

Po raz kolejny uczniowie  naszej szkoły zajęli wysokie miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Alfik Matematyczny.
Lista osób nagrodzonych w konkursie Alfik Matematyczny 2016:

- Filip Malcharczyk kl. 2 szkoły podstawowej - nagroda główna – II miejsce w kraju –  tygodniowy obóz w Serpelicach
- Tomasz Czerwik  kl. 2 – dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku
- Michał Krężel kl. 2  – dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku
- Wojtek Tomaszewicz  kl. 2 - dyplom za uzyskanie bardzo  dobrego wyniku
- Tomasz Koperski kl. 3 - dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku
- Krzysztof Świątkowski kl. 4 - dyplom za uzyskanie bardzo  dobrego wyniku oraz darmowy udział w konkursie Maks 2017
- Michał Kierat kl. 6 - dyplom za uzyskanie bardzo  dobrego wyniku
- Maciej Sowiński kl. 6 - dyplom za uzyskanie bardzo  dobrego wyniku
- Wojtek Sowiński kl. 2 - dyplom za uzyskanie  dobrego wyniku
- Tomasz Miśkiewicz - dyplom za uzyskanie  dobrego wyniku
- Jakub Imiołczyk kl. 2 - dyplom za uzyskanie  dobrego wyniku
- Michał Mrozek kl. 4 - dyplom za uzyskanie  dobrego wyniku
- Kinga Kempa kl. 5 - dyplom za uzyskanie  dobrego wyniku
- Iwo Dudkiewicz kl. 6 - dyplom za uzyskanie  dobrego wyniku
- Michał Siedlikowski klasa I gimnazjum – darmowy udział w konkursie Maks 2017
- Julia Jędrzejczyk klasa II gimnazjum – darmowy udział w konkursie Maks 2017

JESTEŚMY SZKOŁĄ SPORTOWYCH TALENTÓW

 

Na początku roku 2017 otrzymaliśmy jako szkoła prestiżowy tytuł „Szkoły Sportowych Talentów” przyznany przez Studium Prawa Europejskiego. Zanim jednak do tego doszło musieliśmy wywiązać się z szeregu zadań, jakie przed nami postawiono.

W kwietniu 2016 r. przystąpiliśmy do ogólnopolskiego konkursu „Szkoła Sportowych Talentów”. Celem konkursu było zwrócenie uwagi jak ważną rolę pełnią w szkole lekcje wychowania fizycznego, wzmocnienie roli nauczyciela, pomoc w zaplanowaniu atrakcyjnych form zajęć ruchowych oraz kształtowanie prozdrowotnego stylu życia i promowanie aktywności wśród uczniów. W ciągu 8 miesięcy udało nam się zrealizować wszystkie z 10 zaplanowanych zadań. Przeprowadziliśmy konkurs wiedzy o sporcie, przygotowaliśmy krótki filmik na temat zachowań fair play. Podczas Dni Sportu (które też były zadaniem do zrealizowania) zorganizowaliśmy pokaz sportowych talentów oraz konkurs „Moja rodzina w ruchu”. Odbyło się spotkanie młodzieży z przedstawicielem świata sportu (Mieszko Włodarczyk) oraz spotkanie z dietetykiem na temat: „Jak dbać o swoją kondycję fizyczną i zdrowo się odżywiać”. Byliśmy organizatorami międzyszkolnego biegu przełajowego im. Kusocińskiego. Przygotowaliśmy także hasło konkursowe promujące uczestnictwo w zajęciach wychowania fizycznego, a całość zakończyliśmy konkursem „Moje najpiękniejsze wakacje”.

Cała dokumentacja zrealizowanych zadań została przesłana drogą elektroniczną do jury konkursu. Na podstawie przesłanych materiałów, jury Studium Prawa Europejskiego przyznało nasze szkole tytuł „Szkoła Sportowych Talentów”. Stosowny dokument dotarł do szkoły w postaci certyfikatu.
Koordynatorami konkursu byli: Maria Poznańska i Bartłomiej Musiał.         
W realizacji zadań pomocą służyli także: Korneliusz Kościelniak, Grażyna Błaszczak i Mateusz Tosta. Dzięki wsparciu Rady Rodziców ufundowane zostały nagrody w przeprowadzonych konkursach.

BEZPIECZNE FERIE 2017

SZANSE NA SUKCES

W Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych do II etapu zakwalifikowali się uczniowie:

1.Język polski SP- Jacek Skotnica uczeń klasy 6a szkoły podstawowej opiekun - Małgorzata Cieślińska

2.Matematyka SP- Michał Kierat uczeń klasy 6c szkoły podstawowej opiekun - Joanna Aleksander-Rola

3.Matematyka SP -  Jakub Orłowski uczeń klasy 6e szkoły podstawowej opiekun - Joanna Aleksander-Rola

4.WOS - Małgorzata Niedźwiedź uczennica  klasy IIIA gimnazjum opiekun - Justyna Wostal-Matyse.

Uczniom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursów.

SPODZIEWANY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

Kolejny sukces odnieśli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 z Chorzowa podczas Zawodów Pływackich o Puchar Prezydenta Chorzowa.

W zawodach wzięło udział 200 zawodników z 10 chorzowskich szkół podstawowych.

Podczas zawodów rozegrano 28 konkurencji indywidualnych oraz 4 sztafety. Uczniowie "Piątki" zwyciężyli w 29 konkurencjach.Drugie miejsce zajęła SP 34, a trzecie SP 12.

Oto lista medalistów SP5 Wiernicka Julia, Dusza Maciej, Kacper Moskwa, Szymanek Natalia, Zaczyk Łukasz, Miłoszewska Iga, Siek Miłosz, Pilecka Zuzanna, Porwik Kacper, Szpoton Natalia, Głombica Julia, Warwas Grzegorz, Rus Maria, Piszczek Kamila Sersan Piotr, Skrzypek Oskar, Kempa Kinga, Idzikowska Iga, Słodczyk Mateusz, Laskiewicz Paweł, Zięba Emilia, Sowiński Maciej, Kwiecień Paweł, Kucharska Magdalena, Ołubiec Maja, Pałka Jakub, Holeczek Bartosz, Marczak Marta.


KOSZTORYSOWANIE KOMPUTEROWE

 

7 grudnia młodzież klas trzecich naszego gimnazjum brała udział w ciekawych zajęciach z zakresu doradztwa zawodowego. Najpierw uczestniczyliśmy w Mikołajkowej Giełdzie Zawodów Budowlanych i Architektonicznych, organizowanej przez Zespół Szkół Budowlanych w Chorzowie, gdzie w ramach zajęć warsztatowych młodzież miała okazję poznać etapy budowy domu jednorodzinnego, projektowania, kosztorysowania komputerowego, aranżacji terenów zielonych a nawet...wykonać piękne, świąteczne stroiki.

Dzień później braliśmy udział w konkursie organizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych przez Zespół Szkół Technicznych Nr 2 im. Mariana Batko w Chorzowie, gdzie nasz uczeń Patryk Wójcik zdobył I miejsce w kategorii samochodowej.
Mirosława Kosakowska

MISTRZOWSKIE SZTAFETY

Mistrzostwa Śląska 10-latków Tarnowskie Góry 16-12-2016

Dziewczęta z KS Piątki Chorzów zostały mistrzyniami Śląska  w pływaniu w sztafetach 4*50 m stylem dowolnym (Amalia Purchałka, Natalia Szpoton, Julia Głombica, Zuzanna Pilecka) oraz stylem zmiennym po niezwykle zaciętym boju (Julia Głombica, Natalia Szpoton, Hanna Korolczuk, Zuzanna Pilecka).

W indywidualnych startach złote medale wywalczyła Zuzanna Pilecka na dystansach 50 klas, 100 klas, 100zm oraz brązowy medal na 50m stylem dowolnym
Julia Głombica brązowe medale wywalczyła na dystansach 50 grzb, 100 grzb, 100dow.
Bardzo blisko zdobycia medalu w indywidualnych startach była Natalia Szpoton na 100 klasycznym zajmując 4 miejsce przegrywając zaledwie o 2 setne sekundy, oraz na 100m stylem zmiennym.
Niewiele zabrakło do zdobycia medalu Kacprowi Porwik na 50 oraz 100m stylem klasycznym jak również Grzegorzowi Warwas na 50m stylem grzbietowym. 

W klasyfikacji medalowej nasza drużyna zajęła 2 miejsce. W zawodach startowało 300 zawodników reprezentujących 29 klubów ze Śląska.

PAMIĘTAJMY

 

16 grudnia 20106 roku, w 35. rocznicę wydarzeń na kopalni „Wujek” w auli szkoły uczniowie gimnazjum uczestniczyli w prelekcji poświęconej pacyfikacji kopalni Wujek.  Pod koniec 2015 r,. radni Sejmiku Województwa Śląskiego przyjęli rezolucję o ogłoszeniu roku 2016 Rokiem Pamięci Ofiar Pacyfikacji KWK „Wujek”.

16 grudnia 1981 roku w kopalni „Wujek” doszło do masakry górników strajkujących przeciwko wprowadzeniu stanu wojennego. Połączone siły milicji i wojska najpierw użyły armatek wodnych, rozpędzając tłum kobiet z dziećmi, które próbowały nie dopuścić do pacyfikacji zakładu. Jednak czołgi sforsowały mur, torując drogę dla szturmujących oddziałów ZOMO. Górnicy stawili im opór, z którym milicja i wojsko nie mogły sobie poradzić. Użyto broni palnej. Podczas pacyfikacji kopalni zginęło 9. górników, a 21. zostało rannych.

Gimnazjaliści podczas prelekcji zobaczyli archiwalne zdjęcia z pacyfikacji kopalni oraz obejrzeli film dokumentalny przedstawiający relacje świadków tamtych wydarzeń. Uczniowie z powagą i skupieniem słuchali o tych tragicznych momentach, które działy się tak blisko i przecież tak całkiem niedawno…
Prelekcję przygotowała pani Beata Szymura

SUKCES W KONKURSIE PRZYRODNICZYM

 

Gratulujemy naszym uczniom, którzy 13 grudnia 2016 roku zajęli wysokie miejsca w wojewódzkim konkursie przyrodniczym pt. "Przyroda Wokół Nas" organizowanym przez Pracownię Biologii i Edukacji Ekologicznej Pałacu Młodzieży w Katowicach. Szymon Ellgoth zdobył tytuł półfinalisty natomiast Jacek Skotnica został finalistą konkursu. Uczniów do konkursu przygotowała Justyna Szweda.

ZSS nr 1 W DRUŻYNIE SZLACHETNEJ PACZKI

 

W dniach 10-11 grudnia 2016r. odbył się ogólnopolski finał XVI edycji Szlachetnej Paczki. Akcja charytatywna, której pomysłodawcą jest ks. Jacek Stryczek cieszy się coraz większą popularnością  również dzięki temu, że  biorą w niej udział znani sportowcy.  Nasza społeczność szkolna dołączyła do drużyny Szlachetnej Paczki w rejonie Chorzów.

Drodzy Rodzice i Uczniowie serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, dzięki Waszej hojności przekazaliśmy wolontariuszom Szlachetnej Paczki -  59 kartonów darów z artykułami spożywczymi i środkami czystości. Nasza pomoc dotarła do rodzin, które wcześniej zostały odwiedzone przez wolontariuszy i po  wnikliwym wywiadzie -  zakwalifikowane  do udziału w projekcie. Są to rodziny zamieszkujące Chorzów.  Warto w tym miejscu wspomnieć, że wsparcie otrzymały również  dzieci z naszej szkoły.
Wszystkim Darczyńcom za okazane serce składamy serdeczne podziękowania i życzymy, abyście doświadczali radości, która wypływa stąd, że „więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu.”


                 
VII MIĘDZNARODOWE ZAWODY PŁYWACKIE


10-11 grudnia  odbył się w Pawłowicach VII Międzynarodowy Miting Pływacki z udziałem ekip z Polski, Czech i Słowacji. Reprezentanci naszej szkoły zaprezentowali się wyśmienicie zdobywając II miejsce w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 21 złotych 13 srebrnych i 4 brązowych medali.

W wyścigu głównym mitingu na dystansie 100 m stylem zmiennym zwyciężył Mateusz Dubas uzyskując czas 0.59.58, co jest nowym rekordem naszej szkoły. Zdobył także 4 złote 1 srebrny i 1 brązowy medal  oraz  I miejsce w kategorii  chłopców 14-15 letnich.  Wśród dziewcząt młodszych III miejsce  na dystansie 100 m stylem zmiennym  zdobyła Iga Idzikowska z nowym rekordem życiowym 1.14.95 Najwięcej medali - 5  złotych w naszej ekipie wywalczył  Szymon Ellgoth, został on też najlepszym zawodnikiem w kategorii chłopców 12-letnich.

W tej samej kategorii wśród dziewcząt najwięcej punktów zdobyła  Marta Marczak wygrywając w trzech konkurencjach mitingu. Pozostali  medaliści nasze szkoły to  Kacper Milbrant - 3 złote, Oskar Cieśla - 3 złote, 1 srebrny,  Iga  Idzikowska - 1złoty, 1srebrny i 2 brązowe, Marta Beruś - 1 złoty i 2  srebrne, Kinga Kempa - 3 srebrne, Mateusz Słodczyk - 2 srebrne, 1 brązowy, Julia Czornik - 2 srebrne oraz Marcin Szarpak 1 srebrny medal.
Trenerami zawodników są Małgorzata Myrcik,  Mateusz  Niegot, Mateusz Tosta, Monika Naczyńska, Sławomir Pąchalski.
                                                       

IGA NAJLEPSZĄ ZAWODNICZKĄ MISTRZOSTW SLĄSKA 

 

Najlepszą zawodniczką Zimowych Mistrzostw Śląska Młodzików jedenastoletnich, które odbyły sie 8 grudnia w Gliwicach została Iga Idzikowska, która zdobyła 3 złote i 1 srebrny medal oraz ustanowiła  2 rekordy  Śląska w konkurencjach 100 i 50 m stylem klasycznym.

Świetnie popłynęła także Kinga Kempa triumfatorka dystansów 50 i 100 m stylem grzbietowym oraz 50 m stylem motylkowym, brązowy medal zdobyła po pasjonującym wyścigu na 100 m stylem dowolnym.
Złote medale zdobyły również  2 nasze sztafety 4 x 50 m stylem dowolnym i zmiennym w składzie: Kinga Kempa, Iga Idzikowska, Maria Rus i Kamila Piszczek.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się znakomicie wygrywając klasyfikację medalową z dorobkiem 8 złotych 1 srebrny i 1 brązowy medal. Pozostali zawodnicy odnotowali również bardzo wiele wartościowych rezultatów ustanawiając szereg rekordów życiowych i zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce na poszczególnych dystansach
Trenerami zawodników są Małgorzata Myrcik i Mateusz Niegot

OTI DLA CHOINKI

 

Szanowni Rodzice, Kochane Dzieci, Drodzy Nauczyciele, w imieniu organizatorów dziękuję za:
- udział w akcji charytatywnej OTI DLA CHOINKI", zbiórki na rzecz Domów Dziecka w całej Polsce, wrażliwość, -bezinteresowną chęć do czynienia dobra,
- pomoc i życzliwość. Dzięki Waszej pomocy na twarzach dzieciaków pojawił się uśmiech.

Łącznie zebrano:
12 plecaków i plecaczków,12 torebek, 90 sztuk puzzli i gier edukacyjnych,
161 książek, 20:  par butów, kapci, klapek, 2 flety i 2 cymbałki, 2 zegary,
2 zegarki, ramka do zdjęć, 2 parasolki, 28 płyt z bajkami.
Zabawki: 51 lalek, 74 autka,  205  maskotek,  8 transformersów, domek dla lalek, zabawkowy robot kuchenny, kije do hokeja, paletki, smerfy, koniki pony, pet shop, klocki, zabawka edukacyjna domek, 2 talie kart, 2 piórniki, 5 portmonetek, 2 poduszki, mini koszykówki, minionki, ślizgi, kręgle, kule, latarki.

GÓRNICZE SKARBY POD ZIEMIĄ….

Z okazji Dnia Górnika 5 grudnia w auli szkolnej uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej uczestniczyli w specjalnej akademii, zorganizowanej przez bibliotekę szkolną. Dzieci miały okazję posłuchania opowieści w gwarze śląskiej o trudnej pracy górnika, poznały historię i zastosowanie węgla oraz legendę o Skarbniku-duchu kopalni.  

W trakcie uroczystości wystąpiła szkolna grupa tańca ludowego „Klimzowianki”, dzieci przygotowane przez Joannę Stokłosę ze świetlicy oraz Katarzynę Czaję recytowały wiersze o górnikach, a chór szkolny przy akompaniamencie Artura Bauca śpiewał śląskie piosenki.

Jeszcze przed Barbórką, na zajęciach plastycznych chłopcy wykonali górnicze czako, a dziewczynki wianuszki. Dzieci wystąpiły w swoich wyrobach podczas akademii czyniąc ją jeszcze bardziej wyjątkową. Zwieńczeniem uroczystości było wspólne odśpiewanie piosenki Górniczy walczyk, którą dzieci nauczyły się pod kierunkiem swoich nauczycieli.

Kultywowanie zwyczaju święta górniczego ma na celu uwrażliwienie najmłodszych uczniów naszej szkoły na bogactwo i piękno śląskiej tradycji. Dziękujemy wychowawczynią klas 1-3 oraz osobom, które włączyły się w przygotowanie „Barbórki”.

DEBIUT KLASY PIERWSZEJ

 

W dniach 2 i 3 grudnia uczniowie klasy 1 A rywalizowali w Mistrzostwach Śląska 13-latków w Dąbrowie Górniczej. Reprezentacja KS Piątka Chorzów przywiozła 3 medale. Drugie miejsce w konkurencji 200m stylem klasycznym przypadło naszym uczniom – Igorowi Wróblowi i Kamilowi Kosytorz, uzyskali wynik 2:42,75 co jest ich nowym rekordem życiowym.

Na trzecim stopniu podium stanęła męska sztafeta 4x100m stylem zmiennym w składzie: Kamil Kosytorz, Igor Wróbel, Adrian Bonsz i Kamil Dominiczak. Chłopcy w tym samym składzie po zaciętym pojedynku zajęli 4 miejsce w rywalizacji 4x100m stylem dowolnym.

Miejsca w pierwszej dziesiątce zajmowali: Adrian Bonsz, Igor Wróbel, Kamil Dominiczak, Kamil Kosytorz, Dominik Szolc oraz sztafety dziewcząt 4x100m stylem dowolnym i 4x100m stylem zmiennym.
Trenerem uczniów są jan Barucha i Mateusz Niegot.