^wróć na początek

logo   orzelek

dane kontaktowe:
telefon: 666-977-944
e-mail:office@diablodesign.eu

WŚRÓD PRZYJACIÓŁ
 
Jest jeden taki wieczór, podczas którego nasza szkoła tętni od rozśpiewanych uczniów, roześmianych rodziców i nauczycieli. To Wieczór Przyjaciół Szkoły.
 
Za nami impreza pełna wrażeń i atrakcji. 25 stycznia aulę po brzegi wypełnili wykonawcy i goście. Pokaz niezwykłych talentów trwał ponad trzy godziny. Zabrzmiały melodie grane na gitarze, trąbce, skrzypcach, flecie prostym, keyboardzie ii cymbałkach w wykonaniu uczniów oraz nauczycieli. Gromko brzmiały oklaski. Jako gość specjalny wystąpił pianista Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach – pan Piotr Kopiński w duecie na cztery ręce ze swoją studentką Weroniką Kraśniewską. Nie obyło się także bez popisów tanecznych – od akrobatycznych figur po ognistą zumbę.

Imprezę umilił pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu utalentowanych pływaków - gimnazjalistów. Goście z chęcią wzięli udział w licytacji vouczerów z różnorodną ofertą. Do wyboru była lekcja angielskiego, partyjka scrabble czy też na przykład zajęcia zumby pod okiem jednego z nauczycieli lub kawa w towarzystwie pana dyrektora.

Pod koniec imprezy odbyło się losowanie biletów ze szczęśliwymi numerami. Ich posiadacze odebrali atrakcyjne nagrody w postaci książek i upominków.
W kawiarence oferowano smakowite ciastka upieczone przez mamy pierwszaków i kawę za  złotówkę. Zgromadzone w ten sposób środki zasilą portfel Szkolnego Funduszu Pomocy Dzieciom.

BAL KARNAWAŁOWY
 
W dniach 20-22 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Tego dnia dzieci i wychowawcy mogli choć na chwilę zamienić się w swoje ulubione postacie. Nie zabrakło bohaterów bajek, filmów i książek, a także przedstawicieli świata zwierząt. Wodzirej porwał do tańca nawet tych, którym harce i swawole na parkiecie do tej pory były obce. Wszyscy uczniowie i nauczyciele bawili się znakomicie.
 
Te dni na długo pozostaną w naszej pamięci. Z niecierpliwością czekamy na następny karnawał!!!
 
NASZE ŁYŻWIARKI MISTRZYNIAMI CHORZOWA
lyzwiarki mistrzyniami chorzowa 13012016 
13 stycznia 2016 r. odbyły się Mistrzostwa Chorzowa szkół gimnazjalnych w jeździe szybkiej na łyżwach chłopców i dziewcząt. Obie reprezentacje naszej szkoły pojechały bardzo dobrze zdobywając drugie miejsce w mieście w grupie chłopców oraz Mistrzostwo Chorzowa w grupie dziewcząt, które dzięki temu zakwalifikowały się do Finału Wojewódzkiego.
Naszą szkołę reprezentowali:
dziewczęta:                        
- Laura Dąbek III D                    
- Patrycja Leśniak III D                
- Wiktoria Szczepańczyk III C            
- Oliwia Rybacka I C    
chłopcy:    
- Wiktor Stacherski IIC
- Rafał Tiffert IIIB
- Bartosz Zagała IC    
- Paweł Pilarski IIIC        
Szkolną reprezentację przygotowywał: Sebastian Rostek
 

WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO  - ALFIK MATEMATYCZNY 2015

 

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Alfik Matematyczny.
Lista osób nagrodzonych w konkursie Alfik Matematyczny 2015:
- Krzysztof Świątkowski kl. 3 szkoły podstawowej - nagroda główna – 1 miejsce w kraju –  tygodniowy obóz w Serpelicach
- Michał Kierat kl. 5 - nagroda główna – 1 miejsce w kraju –  tygodniowy obóz w Serpelicach
- Małgorzata Niedźwiedź – klasa II gimnazjum – darmowy udział w konkursie Maks 2016
- Witek Wzgarda  kl. 3 – dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku oraz darmowy udział w konkursie Maks 2016
- Tomasz Koperski kl. 2  – dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku
- Jakub Gibaszewski kl. 2 - dyplom za uzyskanie bardzo  dobrego wyniku
- Michał Mrozek kl. 2 - dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku
- Arkadiusz Hopek kl. 5 - dyplom za uzyskanie bardzo  dobrego wyniku.

 

UWAGA! UWAGA! UWAGA!


ZBIÓRKA

Drodzy Przyjaciele Świetlików!

Zwracamy się do Was z gorącą prośbą. W świetlicy spędzamy często wiele godzin i chcielibyśmy, by był to czas, który sprzyja nie tylko naszemu rozwojowi, ale też zabawie i budowaniu więzi z rówieśnikami.

Dlatego prosimy Was, byście podzielili się z nami tym, co pomoże nam ten cel zrealizować. Prosimy Was o gry, puzzle, zabawki, bezpieczny sprzęt sportowy, papier ksero... Dzięki temu zajęcia świetlicowe będą dla nas źródłem radości!

Czekamy na Was do 25 stycznia 2016 r. (a może jeszcze dłużej).

 
W KRĘGU PRZYJACIÓŁ
 
Mamy zaszczyt i ogromną przyjemność zaprosić Państwa na Wieczór Przyjaciół Szkoły, który będzie miał miejsce 25 stycznia 2016 roku o godz. 17.00 w auli szkoły.
Atrakcji będzie bez liku. W duecie na cztery ręce zagrają pianista Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach – pan Piotr Kopiński razem ze swoją studentką Weroniką Kraśniewską. Usłyszymy też grającą na pianinie maturzystkę Karolinę Paczułę. Zabrzmią melodie na gitarze, pianinie i nieznanym dotąd w naszej szkole instrumencie w wykonaniu nauczycieli, a liryczną piosenkę „Dumkę na dwa serca” zaśpiewa duet pedagogów.
Nasi uczniowie dadzą niezwykły popis muzyczny. W pełnym wigoru tańcu ujrzymy zespół dziewczyn z klasy fitness, a gimnazjalistki pokażą rytmiczną i porywajacą zumbę.

To jednak nie koniec niespodzianek. Utalentowani pływacy z klas gimnazjalnych zaprezentują się w roli ratowników medycznych. Ufamy, że naszych gości ucieszy wygrany na loterii fantowej los gwarantujący niezapomnianą nagrodę. W kawiarence natomiast będzie można delektować się pysznymi ciastkami i aromatyczną kawą.
Dochód z imprezy przekazany zasili konto Szkolny Fundusz Pomocy Dzieciom.  Serdecznie zapraszamy!
Pragniemy też prosić Państwa o pomoc w organizacji imprezy. Prosimy, by Rodzice, którzy mogą ufundować upominki i atrakcje, nawiązali kontakt z Dyrekcją szkoły. Za wsparcie dziękujemy!
 
 
MŁODZIEŻ UDZIELA PIERWSZEJ POMOCY
 
Z inicjatywy Urzędu Miasta Chorzów, a dokładniej Biura Polityki Zdrowotnej zostały ogłoszone dwa konkursy dla uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych miasta Chorzowa. Konkursy miały charakter propagujący i promujący wiedzę związaną z szeroko rozumianą pierwszą pomocą wśród młodzieży.
Finał obu konkursów odbył się 17 grudnia przy budynku Urzędu Miasta na ul. Jagiellońskiej. W pierwszym konkursie: „Młodzi Ratują Życie” uczniowie mieli za zadanie nagrać około 2 minutowy film z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczennice klasy III D:  Laura Dąbek, Marta Jurczyńska i Agnieszka Krzemień uzyskały trzecie miejsce zostawiając  za sobą kilkanaście zgłoszonych drużyn.
 
Drugi konkurs: „Symulacja Wypadku Drogowego”, miał nieco inny charakter. Każda z drużyn losowała jeden zestaw pytań, na które uczniowie musieli odpowiedzieć w formie praktycznej w obecności ratowników medycznych. Oceniana była wiedza praktyczna, stosowanie się do schematów postępowania ratowniczego oraz współpraca i komunikacja w danej drużynie. Uczennice naszego gimnazjum z pośród zgłoszonych kilkunastu drużyn uzyskały wysoką 4 pozycję. Uczestniczyły: Kałuża Alicja, Sitarska Adrianna i Weiser Maja.
Konkurs był sporym medialnym wydarzeniem w mieście i wzbudził duże zainteresowanie. Na miejscu gościło: radio Fest, radio Katowice, radio Zet, telewizja Telpol oraz gazeta chorzowianin.pl.

Na zakończenie została przeprowadzona symulacja akcji ratowniczej: straży pożarnej, pogotowia oraz policji. W wypadku komunikacyjnym (samochodowym) uczestniczyło dwóch poszkodowanych, akcja wyglądała naprawdę imponująco, sprawnie udzielono pomocy wszystkim pasażerom wypadku. Załączone fotografie przedstawiają wydarzenia z tego dnia.
 
SUKCES W KONKURSIE PRZEDMIOTÓW ŚCISŁYCH

13 stycznia 2016 roku w naszej szkole odbył się I etap X edycji Miejskiego Konkursu Przedmiotów Ścisłych pod Honorowym  Patronatem Prezydenta Miasta Chorzów.
W konkursie brało udział sześcioro  uczniów naszego gimnazjum.
Do kolejnego etapu zakwalifikowało się dwoje uczniów:
1.    Natalia Marczak kl. III D
2.    Michał Kruczalok kl. II C
II etap jest etapem miejskim, zostanie rozegrany w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chorzowie dnia 3 lutego 2016 roku
o godz. 12.00
Życzymy powodzenia naszym uczniom!!!
 
 
PUCHAR PREZYDENTA W PŁYWANIU
 
Tradycyjnie już w dniu 15 grudnia 2015 r. byliśmy gospodarzami zawodów pływackich o Puchar Prezydenta Chorzowa.  Na starcie stanęli młodzi pływacy z 9 chorzowskich szkół podstawowych. Zacięta rywalizacja toczyła się między nami – gospodarzami SP5, a SP 34. Do waliki o miejsce na podium włączyli się także uczniowie z SP 14 i SP 12.
 
Fantastycznie spisali się nasi najmłodsi pływacy z klasy 3 i 4, zajmując wszystkie I miejsca w swoich konkurencjach. Na wyróżnienie zasługują: Pilecka Zuzanna, Warwas Grzegorz, Szpoton Natalia, Porwik Kacper, Głombica Julia, Jedynak Dominik. Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:
 
Szkoła    Punkty    Miejsce

SP 5      376             1
SP 34    325             2
SP 21    223             3
SP 24    207             4
SP 12    195             5
SP 13    84               6
SP 14    75               7
SP 15    48               8
SP 22    25               9

Zdecydowanie zawody wygrała Szkoła Podstawowa nr 5, zdobywając 376 punktów i zaszczytny puchar. Organizatorem zawodów była Grażyna Błaszczak.
 
SUKCES UCZNIÓW W REGIONALNYM KONKURIE INTERDYSCYPLINARNYM

17 grudnia 2015 r. odbyło się uroczyste podsumowanie wyników konkursu w Gimnazjum nr 2 w Chorzowie.
Konkurencja była spora - jury obejrzano około 520 prac: szopek, lampionów i prac plastycznych pt.: "Święta Bożego Narodzenia w rodzinnym gronie".
W kategorii szopka klasy 1-3  I miejsce zajęła szopka wykonana przez Patryka Strzeleckiego, Jakuba Siwczyka,  Bruna Macherskiego  pod opieką Joanny Stokłosy
II miejsce zajęła szopka wykonana przez  Zuzannę Sorokę, Martę Banasiuk i Krzysztofa Kuczyńskiego  z klasy 2 d pod opieką Joanny Stokłosy
Wyróżnienie zdobyła szopka wykonana przez Ludmiłę Lubińską, Maję Jarosz i Amelię Dąbrowską pod opieką Anety Kolarskiej
W kategorii lampion adwentowy drugie miejsce zajął uczeń klasy 3 e Jakub Krensel  nauczyciel – Anna Radecka
 
WICEMISTRZOSTWO CHORZOWA W PIŁCE RĘCZNEJ
 
W dniu 15 grudnia 2015 r. odbyły się Mistrzostwa Chorzowa w piłce ręcznej dziewcząt, gdzie nasze zawodniczki z Gimnazjum Sportowego nr 11 zakwalifikowały się po wysoko wygranych meczach w eliminacjach dzielnicowych.

Podczas finału miejskiego przyszło się nam zmierzyć z przeciwniczkami z Gimnazjum nr 7 i 3. W obu tych meczach nasze uczennice zwyciężyły wysoką ilością bramek i zajęły ostatecznie drugie miejsce w Chorzowie zaraz za piłkarkami ręcznymi z Gimnazjum nr 9.

Najlepszą zawodniczka tych zawodów została również nasza reprezentantka Pielot Zuzanna z klasy III D.
Nasze gimnazjum reprezentowały:
- Zuzanna Pielot III D
- Laura Dąbek III D
- Agata Knapik III D
- Katarzyna Knapik III D
- Patrycja Leśniak III D
- Wiktoria Szczepańczyk III C
- Kamila Szumała III B
- Agnieszka Krzemień III D
- Monika Frącek III D
- Elżbieta Malarz III C
- Weronika Matuszewska III D
- Magdalena Wodok III D
- Kamila Cywińska III D.
Szkolną reprezentację przygotowywał Sebastian Rostek.
 
III MIEJSCE W MISTRZOSTWACH CHORZOWA W TENISIE STOŁOWYM GIMNAZJÓW DZIEWCZAT
3 miejsce mistrzotwa chorzowa tenis stolowy 
W tegorocznych Mistrzostwach Chorzowa gimnazjów dziewcząt w tenisie stołowym, które odbyły się 18 grudnia 2015 r. nasza szkoła zajęła trzecie miejsce i tym samym awansowała do zawodów rejonowych.

Naszą szkołę reprezentowały:
- Agnieszka Krzemień III D - VI miejsce
- Dąbek Laura III D - VII miejsce
- Katarzyna Knapik III D - XVII miejsce
- Agata Knapik IIID - XXV miejsce
Szkolną reprezentację przygotowywał Sebastian Rostek
 
W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU...
 
Po południu 17 grudnia w szkolnej auli odbył się konkurs kolęd i poezji świątecznej. Uczniowie występowali w trzech kategoriach: zespoły, soliści i duety oraz recytatorzy.  Konkurs przygotowała i prowadziła Aleksandra Zimnik. Jury po długich obradach przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:
 
Recytacja
I miejsce: Fryderyk Ledzion, klasa 2 e
II miejsce: Kacper Januszek, klasa 4 a
III miejsce:  Jagoda Słowik, klasa 4 a
Wyróżnienie: Piotr Baljon, klasa 2 b
                    Maksym Konefał, klasa 6 c
 
Soliści i duety, grupa młodsza
I miejsce: Iga Pluta, klasa 4 e
II miejsce: Marta Kubista, Zuzanna Pieniążek, klasa 5 b
III miejsce: Marta Słodczyk, klasa 1 a
Wyróżnienie: Natalia Biernat, klasa 5 e
 
Solisci i duety, grupa starsza
I miejsce: Marta Jurczyńska, Zuzanna Pielot, klasa III D
II miejsce: Martyna Szybkowska, Patrycja Śnioch, klasa III B
III miejsce: Laura Dąbek, Wioletta Gałaj, klasa III D
Wyróżnienie: Martyna Wróbel, klasa I B
 
Zespoły, klasy 1-3 SP
I miejsce: klasa 2 c
II miejsce: klasa 2 b
 
Zespoły, klasy 4-6
I miejsce: klasa 6 c
II miejsce: klasa 4 b
III miejsce: klasa 5 e
Wyróżnienie: klasa 5 d.
 
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za chwile wzruszeń i radości, gratulujemy zwycięzcom. Życzymy szczęśliwych świąt Bożego Narodzenia.
 
LAUREACI Z SZÓSTEJ KLASY

15 grudnia w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się finał Wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu dla Uczniów Szkół Podstawowych pod hasłem "Przyroda wokół nas",  do którego zakwalifikowało się dwoje uczniów naszej szkoły z klasy 6 a - Alicja Zaucha i Tytus Jendroszczyk.

Miło nam poinformować że oboje zostali laureatami tego konkursu. Tytus zajął drugie miejsce a Alicja czwarte. Uczniów do konkursu przygotowała Ewa Najgebauer.
 
TRAGEDIA GÓRNOŚLĄSKA
 
Rok 2015 w województwie śląskim ogłoszony był Rokiem Tragedii Górnośląskiej. By przybliżyć uczniom tę tematykę 11 grudnia w auli szkolnej odbyła się prelekcja dla uczniów gimnazjum na temat Tragedii Górnośląskiej.
 
Młodzież została zapoznana  z trudnym tematem, o którym przez dziesiątki lat nie mówiono. Uczniowie dowiedzieli się, co działo się na Górnym Śląsku w 1945 roku. Armia Czerwona w styczniu wyzwoliła Śląsk spod okupacji hitlerowskiej. Nie nastąpiła jednak upragniona wolność. Czerwonoarmiści zachowywali się jak najeźdźcy  a ziemie nasze potraktowali jak zdobycz wojenną. Miejscową ludność uznali za Niemców – nastąpiła fala morderstw, gwałtów i grabieży.

Masowo demontowano maszyny i urządzenia w kopalniach, hutach, elektrowniach i innych zakładach przemysłowych i wywożono je do Związku Radzieckiego. Mężczyzn od 17. do 50. roku życia potraktowano jak tanią siłę roboczą i kilkadziesiąt tysięcy z nich wywieziono do pracy – na Ukrainę, Syberię, Kazachstan a nawet na Kamczatkę. Rodziny nie wiedziały co dzieje się z ich ojcami, mężami, synami – wyszli z domu, by wziąć udział tylko w pracach porządkowych…
 
Tam, daleko od domów Ślązacy musieli pracować w ekstremalnych warunkach, mieszkali  w barakach, bez ogrzewania, dostawali głodowe porcje żywności. W związku z tym szerzyły się tam choroby, tyfus, czerwonka, wszawica. Ludzie masowo umierali.
 
Pierwsze powroty do domu rozpoczęły się jesienią 1945 roku, ostatnie nawet w 1956 roku. Ci, którzy wrócili byli wycieńczeni, schorowani, ważyli 30-40 kg. Ślązacy, którzy w czasie II wojny światowej podpisali niemiecką listę narodowościową, którzy mieli niemiecko brzmiące nazwiska a także zwykli ludzie byli zamykani w obozach karnych i obozach pracy. Tam musieli ciężko pracować, byli maltretowani psychicznie i fizycznie, nie mieli opieki lekarskiej. Jednym z takich obozów był obóz pracy w Świętochłowicach Zgodzie.

Podczas spotkania młodzież zobaczyła także film dokumentalny „Przemilczana tragedia”, który w przystępny sposób pokazał ten trudny okres w dziejach Śląska. Prelekcję przygotowała pani Beata Szymura.
 
RODZINNE PŁYWANIE
 
Z okazji Mikołaja i świąt Bożego Narodzenia przeprowadziliśmy 12 grudnia świąteczne zawody pływackie. Organizatorem był klub sportowy Piątka działający w naszej szkole.

My uczniowie klasy szóstej włączyliśmy się w przygotowania, aby sprawnie przeprowadzić zawody.  Uczestniczyli w nich uczniowie od pierwszej klasy szkoły podstawowej do klas gimnazjalnych.
Zaprosiliśmy nie tylko uczniów, ale także rodziców. Uczniowie najmłodsi klas 1-3 startowali na dystansie 25m stylem grzbietowym, klas 4-6 50 m stylem dowolnym, a gimnazjaliści 100m stylem zmiennym.
 
Były także konkurencje w kategorii rodzeństwo, rodzic (matka, ojciec). Ale największą frekwencją cieszyły się sztafety, w której uczestniczyli rodzice z dziećmi. Zawodnicy musieli pokonać dystans 25m.
W sztafecie rodzinnej dziecko płynęło 25 m, następnie rodzic musiał przyholować je w kole na dystansie 25m.
 
Podczas zawodów panowała wspaniała atmosfera. Wszyscy uczestniczy bawili się świetnie, każdy uczestnik otrzymał upominek, a dla najlepszych przygotowaliśmy medale, puchary, nagrody.
 
Film z zawodów znajduje się w banerze WF z Klasą w blogu prowadzonym przez Grażynę Błaszczak - http://blogiceo.nq.pl/5chorzow/
 
UCZNIOWIE DLA PACZKI
 
Podsumowując ogólnopolską akcję „Szlachetna paczka”, do której dołączyła nasza szkoła, pragnę serdecznie podziękować za zaangażowanie i pomoc jej w organizacji.
 
Zebraliśmy 58 sporych pudeł z żywnością, chemią i artykułami papierniczymi, które opakowaliśmy ozdobnym papierem i opatrzyliśmy w bożonarodzeniową kartkę i życzenia.  W sobotni poranek przy współpracy rodziców i uczniów, przewieziono paczki do magazynu na ul. 3-go Maja w Chorzowie, gdzie mieści się II Liceum Ogólnokształcące im. J. Ligonia. 
 
Z radością obserwowałam zaangażowanie uczniów i wychowawców wszystkich klas. 
Szczególnie dziękuję uczniom, a zwłaszcza Julii Szygule, Klaudii Bąk, Alicji Maziewskiej, Karolinie Krzemień z 6 e oraz III C, I C  gimnazjum za pakowanie produktów oraz przenoszenie ich do magazynu. Mam nadzieję, że udało nam się pomóc  niektórym chorzowianom spędzić lepiej święta.
 
Agata Szyndler-Majowska
 
KSIĄŻKI  NASZYCH  MARZEŃ
 
Szkoła podstawowa przystąpiła do rządowego programu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń”.  Program realizowany będzie w roku szkolnym 2015/2016.
 
Otrzymaliśmy wsparcie finansowe w kwocie 2712,50 zł. Za te pieniądze zakupiliśmy książki, które nie są podręcznikami i które wybrali uczniowie. Na tej podstawie powstała lista najpopularniejszych tytułów.
 
Zakupiono książki z serii „Czytam sobie”, „Pierwsze czytanki”, książki przygodowe, o zwierzętach, o sporcie, o sławnych piłkarzach. Biblioteka szkolna wzbogaciła się także  o książki fantazy oraz o audiobooki.
 
Celem programu jest również organizowanie wydarzeń promujących czytelnictwo, popularyzacja na spotkaniach z rodzicami tematyki pozytywnego wpływu czytania książek na rozwój dzieci.
 
W ramach programu będziemy także współpracować z  Miejską Biblioteką Publiczną w Chorzowie i Wojewódzką Biblioteką Pedagogiczną – filią w Chorzowie. Wspólnie będziemy organizować imrezy służące popularyzacji i promocji czytelnictwa.
 
Mamy nadzieję, że nasze działania zaowocują wzrostem czytelnictwa i trwałym zainteresowaniem dzieci książkami, a również, że dzięki zakupionym książkom uczniowie doświadczą przyjemności z czytania, odkryją, że, wolny czas można spędzać w  atrakcyjny sposób zdobywając wiedzę o świecie a także rozwijając swoje zdolności i zainteresowania.
 
PODSUMOWANIE KWESTY
 
W czasie jesiennej kwesty na rzecz hospicjum przy parafii św. Franciszka uczniowie klasy II D: Adam Jędrzejczak, Artur Kompała, Bartosz Trzaskoś i III A: Adrianna Sitarska i Natalia Szczelaszczyk zebrali 3507.16 zł.  
 
ZDOBYWAJĄ WIEDZĘ BIBLIJNĄ
 
11 grudnia dwunastu uczniów klas gimnazjalnych brało udział w konkursie biblijnym z Listu św. Pawła do Rzymian i 1,2 Listu św. Piotra. Laureatami konkursu zostali: I miejsce - Martyna Rutkowska z klasy III B, II miejsce - Natalia Marczak z III D i III miejsce wywalczył Tomasz Wieczorek z klasy III B. Gratulujemy wszystkim uczniom chęci zdobywania wiedzy biblijnej i sukcesu tym, którzy przeszli do dalszego etapu. Uczniów do konkursu przygotowała Aldona Nieszwiec.
 
MIKOŁAJKOWY TURNIEJ
 
W sobotę 5 grudnia w naszej szkole został zorganizowany Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Chłopców.
W rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny chłopców z rocznika 2004. Rozegrano sześć spotkań w systemie pucharowym.
 
Chłopcy ze Zrywu, czyli nasi uczniowie z klasy 5 c  pod skrzydłami trenera Łukasza Gansińca w imponującym stylu  pokonali rywali, wygrywając wszystkie spotkania.
MKS Zryw Chorzów - SPR Grunwald Ruda Śląska - 19:14
MKS Zryw Chorzów - KS Viret CMC Zawiercie - 23:13
MKS Zryw Chorzów - UMKS PMOS Chrzanów - 19:16.
 
OGROMNY SUKCES OGÓLNOPOLSKIEJ TERENOWEJ INTEGRACJI  DLA CHOINKI- PODARUJ MASKOTKĘ NA ŚWIĘTA
 
W dniach od 9 listopada do 2 grudnia wychowawczyni klasy 2 f Agnieszka Wojczyk zorganizowała zbiórkę rzeczy dla dzieci z domów dziecka. Akcja cieszyła się zainteresowaniem szczególnie wśród klas 1-3 oraz 4-6. Dzięki tej zbiórce nasza szkoła została wpisana na listę partnerów OTI. Relację z OTI można znaleźć na stronie https://www.facebook.com/camp4x4/. lub  https://www.facebook.com/events/1683129885261830/.
 
5 grudnia odbyła się impreza charytatywna w Brodach, gdzie zebrane rzeczy zostały przekazane organizatorom Szymonowi Zawłockiemu KTS Wertep Brody oraz Joannie Kasznickiej-Szapyłko i Pawłowi Szapyłko- Baza OffRoad Camp4x4.
 
Dary zostały rozwiezione do Domów Dziecka oraz potrzebujących rodzin w ilości:
11 plecaczków, 14 torebek, 39 sztuk puzzli, 33 sztuk gier edukacyjnych, 148 książek, 123 gry komputerowe, 45 środków czystości: mydełka, szampony, szczoteczki, pasty, gumki i opaski do włosów, 36 par butów, rolki i hulajnoga, wózek dla lalek, 50 art. szkolnych: zeszyt, kredki, plastelina, ołówki, długopisy, piórniki, kleje, zabawki: 36 lalek, 112 autka,  129 maskotek,  8 transformersów, 62 dinozaury, domek dla lalek, zabawkowa pralka, suszarka, żelazko, kolejka z torami, 80 słodkości: czekolady, kalendarze adwentowe, mikołaje, cukierki, ciastka, gumy, paluszki, żelki, lizaki, orzeszki, batoniki, dropsy, wafelki, 7 sztuk żywności: makarony, mąka, cukier, orzechy, bardzo dużo ubrań (19 dużych i małych worków): kurtki, spodnie, bluzy, rajstopy, skarpetki,  koszulki, spódniczki, spodenki, czapki, szaliki, rękawiczki, chusty.
 
W związku z tym, że akcja OTI – „Podaruj maskotkę na święta” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, przekazałam część zebranych darów: gry, zabawki, maskotki, ubrania, książki na rzecz zbiórki organizowanej w szkole przez pedagogów. Ile tego było, będzie zawarte w sprawozdaniu Asi Tomeckiej. Chciałam bardzo serdecznie podziękować wszystkim za dobre serce i wsparcie. Dzięki Państwa pomocy  na twarzach dzieci pojawi się uśmiech.
 

COPYRIGT Szkoła Podstawowa nr 5 w Chorzowie FREE JOOMLA TEMPLATES