^wróć na początek

logo   orzelek

dane kontaktowe:
telefon: 666-977-944
e-mail:office@diablodesign.eu

MEDALE NA MISTRZOSTWACH ŚLĄSKA

 

W dniach 5-6 grudnia reprezentanci Zespołu Szkół Sportowych nr 1 w Chorzowie stanęli do rywalizacji o medale w Mistrzostwach Śląska w pływaniu juniorów 14-15 lat w 22 konkurencjach. Zawody odbywały się w Gliwicach na pływalni „Olimpijczyk”.

msplywanie14 15 2
Po emocjonujących wyścigach pływacy wrócili z dorobkiem 14 medali, w tym: 4 złote, 4 srebrne, 6 brązowych.

Multimedalistką zawodów została Dominika Bilińska, która wywalczyła dwa tytuły Mistrzyni Śląska na dystansie 50m i 100m stylem grzbietowym oraz 2 srebrne medale na dystansie 200m st grzbietowym i 100m st zmiennym. Zawodniczka jest bardzo wszechstronna, o czym świadczy wywalczony srebrny medal w stylu zmiennym.

 

Krzysztof Jung został Mistrzem Śląska na dystansie 200m st klasycznym oraz zdobył 2 srebrne medale na: 50m i 100m st klasycznym. Zawodnik swoimi bardzo dobrymi występami ustanowił nowe rekordy szkoły w swojej kategorii wiekowej.  

msplywanie14 15 1

Medale brązowe Mistrzostw Śląska  w wyścigach indywidualnych wywalczyli również:
Patrycja Brembor – 200m st motylkowym.
Natalia Krupa – 200m st grzbietowym.
Cieślar Mateusz – 200m st klasycznym.

W wyścigach sztafetowych złoty medal zdobyła drużyna dziewcząt w konkurencji 4x200m st dowolnym oraz brązowy medal na dystansie 4x100m st dowolnym.

 

Drużyna chłopców wywalczyła brązowy medal w wyścigu sztafetowym 4x100m st dowolnym oraz zespół mieszany na dystansie 4x50m st dowolnym wywalczył, po zaciętej rywalizacji, srebrny medal. W sztafetach brali udział: Paulina Staszak, Marta Cierpka, Patrycja Brembor, Karolina Kowalska, Benjamin Kondera, Filip Baljon, Daniel Baliński, Krzysztof Jung.

 

W kategorii 13 latków Mistrzostwa Śląska rozgrywane były w dniach 3-4 grudnia w Radlinie.

Tytuły wicemistrzów Śląska wywalczyli:

Julia Zając-Więckowska - srebrny medal na 100m st dowolnym
Oskar Cieśla – srebrny medal na 50m st motylkowym
Mateusz Dubas - srebrny medal na 100m st klasycznym.

 

Ponadto drużyna wywalczyła 2 medale brązowe w wyścigach sztafetowych:
Drużyna dziewcząt na dystansie 4x100m st dowolnym - Julia Zając-Więckowska, Aleksandra Gołąbowska, Dominika Kosińska, Julia Czornik.

Drużyna Chłopców na dystansie 4x100m st zmiennym – Remigiusz Respondek, Mateusz Dubas, Oskar Cieśla, Marcin Szarpak.
Trenerami zawodników są: Małgorzata Myrcik, Monika Naczyńska i Sławomir Pąchalski.

 

FINAŁ AKCJI GÓRA GROSZA

10.12.2014 r. zakończyliśmy zbieranie monet na akcję Góra Grosza. To już XV edycja tego wspaniałego przedsięwzięcia. Polega ona na zbiórce drobnych monet w szkołach i przedszkolach na terenie całej Polski w dniach od 24 listopada do 5 grudnia. Zebrane bilony pozwalają na realną pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną i przebywającym w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka, domach dla dzieci oraz innych formach opieki.
final akcji gora grosza 
Góra Grosza jest lekcją empatii, zrozumienia i tolerancji. Pokazuje, że choć jeden grosz nic nie może zmienić, to uzbierana Góra Grosza może przyczynić się do powstania wielu inicjatyw na rzecz najmłodszych. Najcenniejszym aspektem jest to, że to dzieci pomagają dzieciom, że to one mają wpływ na poprawę sytuacji swoich rówieśników.

Klasy 6 b szkoły podstawowej i III D gimnazjum z koordynatorką akcji na terenie naszej szkoły, Beatą Tumiłowicz–Dylong, liczyły pieniądze przez kilka godzin. Łącznie zliczyły 817 złotych i 48 groszy, które zapakowały w 3 paczki po 20 kg każda i odesłały do organizatora akcji.

PIŁKARKI NOŻNE W AKCJI

W piątek 12 grudnia odbył się nietypowy mecz piłki nożnej. Zagrali w nim bowiem zwycięzcy turnieju piłkarskiego klas czwartych chłopców - klasa 4  b - lekkoatletyczna  i reprezentacja szkoły w piłce nożnej .... dziewcząt.
pilkarki nozne w akcji 
Wydawałoby się, że szanse mogą nie być równe, gdyż na jednej połowie boiska stanęli chłopcy grający na co dzień w piłkę nożną, niektórzy wręcz trenujący tę grę, a na drugiej młodzutka kadra piłkarek, składająca się przede wszystkim z uczennic klas czwartych i piątych, a nawet trzecich.

 

Jednak boisko szybko zweryfikowało szanse jednej, czy drugiej drużyny. Od początku do końca mecz był wyrównany, jedna drużyna drugą zmuszała do solidnego wysiłku i mobilizacji, a wielu akcji nie powstydziliby się profesjonalni piłkarze i piłkarki.

 

Wynik ustalmy na  0-0, bo to nie on miał znaczenie, tylko pasja piłki nożnej i dobra zabawa, w którą wciągnęli się także rodzice, którzy swoim gorącym dopingiem wspierali uczestników meczu.

NASI UCZNIOWIE DLA ORKIESTRY


W dniach 10-11.01.2015 r. uczniowie klasy 5 a wzięli udział w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
wosp 2015 
W sobotę pływacy pokonywali dystans, który był wielokrotnością 25 metrów. W niedzielę do uczniów dołączyła trenerka Grażyna Błaszczak i wspólnie z uczniami biegała w Parku Śląskim po pętli 2,3 km. Swoje dzieci wspomagali również rodzice.

AWANS DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO

W dniu 14 stycznia odbyły się Mistrzostwa Chorzowa w jeździe szybkiej na łyżwach szkół gimnazjalnych. Reprezentacje naszej szkoły, zarówno w grupie dziewcząt jak i chłopców, stanęły na najwyższym podium zajmując pierwsze miejsca w mieście. Tym samym zespoły awansowały do finału wojewódzkiego.
mistrzostwa chorzowa lyzwy styczen 2015 
Szkołę reprezentowali:

 

grupa dziewczyn:                
- Cieślińska Katarzyna III D        
- Leśniak Patrycja II D        
- Dąbek Laura II D        
- Krzemień Agnieszka II D


grupa chłopców:


- Pajonk Adrian III C
- Stacherski Wiktor I C
- Wilusz Kuba II B
- Pilarski Paweł IIC

 

WYNIKI ZAWODÓW O PUCHAR PREZYDENTA


20 stycznia 2015 r. zorganizowaliśmy coroczne zawody pływackie o Puchar Prezydenta Miasta Chorzowa Szkół Gimnazjalnych.

pucharprezydenta gim 2015 1  pucharprezydenta gim 2015 2 


W zawodach wystartowały reprezentacje 10 gimnazjów. Po zmaganiach zarówno w wyścigach indywidualnych, jak i sztafetowych pierwsze miejsce zdobyli zawodnicy Gimnazjum Sportowego  nr 11.  Kolejne miejsca na podium zdobyły reprezentacje: Gimnazjum nr 8 – II miejsce, Gimnazjum nr 9 – III miejsce

WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO  - ALFIK MATEMATYCZNY 2014


- Michał Kierat kl. 4 c - nagroda główna – 1 miejsce w województwie śląskim –  tygodniowy obóz w Serpelicach

- Krzysztof Świątkowski kl. 2 a – dyplom za uzyskanie wyniku bardzo dobrego
- Kinga Kuczyńska kl. 2 b - dyplom za uzyskanie dobrego wyniku
- Witold Wzgarda kl. 2 b - dyplom za uzyskanie dobrego wyniku
- Michał Sołtys kl. 6 e - dyplom za uzyskanie dobrego wyniku.
Uczniów przygotowywały Jolanta Solga i Katarzyna Sojka–Podstawny.

POPRAD 2015

W dniach 8-14 lutego pływacy brali udział w zgrupowaniu sportowym w Popradzie. W zimowej scenerii sportowcy zwiedzili Stary Smokowiec, w którym podziwiali wystawę rzeźb lodowych oraz Tatrzańską Łomnicę z cudowną panoramą Tatr słowackich.
poprad1 

Codziennie odbywały się treningi na pływalni 50m w Aqua Center, a dwukrotnie w trakcie pobytu uczniowie korzystali z basenów termalnych i różnorodnych atrakcji parku wodnego. Zrealizowano program treningowy przygotowany na zgrupowanie, co pozwoliło potem zwyciężyć w Pucharze Prezydenta Miasta Chorzowa szkół podstawowych i gimnazjalnych.

ZAWODY PŁYWACKIE O PUCHAR PREZYDENTA CHORZOWA

W dniu 19 lutego w naszej szkole zorganizowano  zawody pływackie szkół podstawowych o Puchar Prezydenta Miasta Chorzowa.
puchar prezydenta sp 2015 
W zawodach wystartowały reprezentacje 10 szkół podstawowych. W skład drużyn wchodziły reprezentacje dziewcząt i chłopców klas 3-6. Po zmaganiach zarówno w wyścigach indywidualnych, jak i sztafetowych pierwsze miejsce zdobyli zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 5. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 34 a trzecie Szkoła Podstawowa nr 12.

Uczniów do zawodów przygotowywali: Mateusz Tosta, Jan Barucha, Grażyna Błaszczak, Monika Naczyńska, Małgorzata Myrcik, Sławomir Pąchalski.

 

LIGA KLUBÓW ŚLĄSKICH SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

25 lutego odbyła się III runda Ligii Klubów Śląskich Szkół Gimnazjalnych. W punktacji drużynowej nasza szkoła zdobyła trzecie miejsce. W kategorii 14 latków - pierwsze miejsce zdobyła sztafeta mieszana 8x50 m stylem dowolnym.
lks gimnazkum iii runda 2015 
Indywidualnie złoty medal zdobył Mateusz Dubas na dystansie 50m stylem klasycznym, był także trzeci na 100m stylem zmiennym. Oskar Cieśla wywalczył trzecie miejsce na dystansie 200m stylem motylkowym, a Marcin Szarpak był również trzeci w konkurencji 200m stylem grzbietowym.


Drużyna chłopców zdobyła brązowy medal w sztafecie 4x100m stylem zmiennym.Wśród dziewcząt najlepiej zaprezentowała się Julia Zając-Więckowska, która zdobyła drugie miejsce na 50m stylem dowolnym oraz trzecie miejsce na 50m stylem klasycznym.


DROGA KRZYŻOWA DO AFRYKI

Pomysł tematyki projektu narodził się we wrześniu 2014 roku. Zainspirowała nas wychowawczyni – Anna Dzianowicz, a opiekunem została nauczycielka plastyki Barbara Stępniewska.
droga krzyzowa do afryki 1 
Celem projektu było wykonanie techniką malarską na desce XIV stacji obrazujących drogę krzyżową. Całość zastanie podarowana misji katolickiej w wiosce Dlamini niedaleko Bulawayo w Zimbabwe w Afryce. Znajduje się tam "Misja Pokoju", którą prowadzą polscy księża werbiści.
droga krzyzowa do afryki 2 
Praca nad projektem sprawiła nam wielką przyjemność, jesteśmy dumne że zaplanowane działania udało nam się wzorowo zrealizować.
droga krzyzowa do afryki 3                                                               
Autorki projektu:
- Wioletta Gałaj
- Agnieszka Krzemień                      
- Magdalena Wodok

SZKOLNA KWESTA NA RZECZ HOSPICJUM

Uczniowie klasy II A Gimnazjum Sportowego nr 11 realizujący projekt edukacyjny "Koordynacja akcji na rzecz hospicjum w ramach szkolnego programu Pola Nadziei" zorganizowali kwestę na rzecz chorzowskiego Hospicjum.
szkolna kwesta na rzecz hospicjum 1     
Dziewięciu uczniów-wolontariuszy, przy wsparciu kolegów z klasy III D, zbierało datki w dniu 8.01.2015 r. w czasie trwania w naszej szkole zebrań z rodzicami. Darczyńcy kwesty zostali obdarowani żonkilami (symbol Kampanii Pola Nadziei) wykonanymi przez uczniów. Nasza szkoła zebrała w ramach szkolnej kwesty datki w łącznej kwocie 654,43 złotych. Kwotę tę przekazaliśmy Stowarzyszeniu Opieki Hospicyjnej i Paliatywnej „Hospicjum” w Chorzowie Batorym przy ul. Szpitalnej. Opiekunowie kwesty: Monika Kalita-Szromek oraz Joanna Hajor-Klimek.

 

SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ
W KONKURSACH POZASZKOLNYCH
W PIERWSZYM PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

IMIĘ
I NAZWISKO

UCZNIA

NAZWA KONKURSU ZDOBYTE MIEJSCE IMIĘ
I NAZWISKO NAUCZYCIELA

Weronika Ciołek

6 e

XVI miejski konkurs piosenki chrześcijańskiej „Starochorzowska nutka” III miejsce Aldona Nieszwiec

Michał Kierat 4 c

Michał Sołtys 6 e

Ogólnopolski konkurs „Alfik”

I miejsce w Polsce

18 miejsce w województwie

Katarzyna Sojka- Podstawny

Kaja Mańka 5 d

Michalina Sobczak 6 d

I konkurs sztuki recytatorskiej poezji patriotycznej dla uczniów chorzowskich szkół podstawowych

III miejsce

II miejsce

Małgorzata Cieślińska

Antonina Grzywacz

Joanna Sornowska

Wiktor Wilsz

klasa 6 b

X rejonowy konkurs języka polskiego „Słów cięcie- gięcie” II miejsce Beata Tumiłowicz- Dylong

Julia Kruk 6 e

Julia Kędzierska 6 e

Maja Placek 6 d

Międzyszkolny konkurs wiedzy

o Szkocji

I miejsce Monik Kalita- Szromek

Jakub Orłowski 4 e

Jakub Litwiak 4 e

Dominik Woźniak 6 b

Michał Sołtys 6 e

Michał Burzyński 6 e

Miejski konkurs „Drugie życie śmieci”

Wojewódzki konkurs „Przyroda wokół nas”

I miejsce

III miejsce

III miejsce

X miejsce

Joanna Hajor- Klimek

                                                                                          

                                                                                     Opracowała Joanna Hajor-Klimek

 

SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIA UCNIÓW GIMNAZJUM

W KONKURSACH POZASZKOLNYCH

W PIERWSZYM PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

IMIĘ
I NAZWISKO UCZNIA
NAZWA KONKURSU ZDOBYTE MIEJSCE NAUCZYCIEL UCZĄCY

Adrian Grochowski

Jeremi Chabros III C

Wojewódzki konkurs z matematyki

Chorzowski konkurs przedmiotów przyrodniczych

II etap

Finał

Włodzimierz Cieśliński
Krystyna Stępień III D XIV miejski konkurs poetycki „O złotą jesienną charyzmę” Wyróżnienie Marta Jachimowska
Marta Cierpka III A Wojewódzki konkurs z matematyki II etap Anna Ząbkowska- Petka

Katarzyna Cieślińska

III D

Miejski konkurs interdyscyplinarny „Mój Chorzów”- edycja XIV „Żydowskie pamiątki w sztuce, historii, architekturze..” I miejsce Krystian Dziadosz

       Opracowała Joanna Hajor-Klimek

COPYRIGT Szkoła Podstawowa nr 5 w Chorzowie FREE JOOMLA TEMPLATES