^wróć na początek

logo   orzelek

dane kontaktowe:
telefon: 666-977-944
e-mail:office@diablodesign.eu

WRZESIEŃ


Rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się 4 września 2006 r, przygotowane zostało przez Agatę Szyndler-Majowską z klasą 6d. Bezpośrednio po uroczystości na szkolnym patio klasy gimnazjalne udały się na ceremonię przywitania klas pierwszych. Po krótkim programie artystycznym wręczono uczniom szkolne legitymacje. O godzinie jedenastej rozpoczęcie roku mieli uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej.
Szkoła podstawowa liczyła 802 uczniów, gimnazjum - 249.

 

NOWI NAUCZYCIELE


W bieżącym roku szkolnym pracę w naszej szkole rozpoczęli nowi nauczyciele:
- Joanna Balicka- nauczycielka matematyki i techniki
- Małgorzata Jana- pedagog szkolny
- Monika Naczyńska- nauczycielka wychowania fizycznego
- Katarzyna Wypler- nauczycielka j.angielskiego
- Justyna Grajdek- nauczycielka fizyki

 

PAŹDZIERNIK

 

UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA


Dnia 11 października 2006r w auli szkolnej odbyło się pasowanie na uczniów pierwszoklasitów naszej szkoły. Uroczystość miała podniosły charakter. W auli zgromadzili się nauczyciele, dyrekcja szkoły oraz rodzice i krewni uczniów klas pierwszych. Każda z klas przdstawiała krótki program artystyczny. Jako dowód przyjęcia do braci uczniowskiej naszej szkoły wszyscy pierwszoklasiści otrzymali piękne dyplomy oraz indentyfikatory, wręczone przez wicedyrektor Justynę Holonę, która  życzyła uczniom wspaniałych wyników w nauce, sukcesów w sporcie oraz dużo uśmiechu i zadowolenia z nauki w naszej szkole.

NAUCZYCIELE Z KLASĄ


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej ośmiorgu nauczycielom naszej szkoły wręczono certyfikat "Nauczyciela z klasą"
Tytuł ten przyznano pedagogom: Joannie Hajor, Grażynie Grymel-Wieczorek, Michałowi Aloszko, Joannie Stokłosie, Annie Rybczyńskiej, Małgorzacie Cieślińskiej, Ewie Adamskiej i Joannie Tomeckiej. Nauczyciele w roku szkolnym 2005/2006 uczestniczyli w programie prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Gazetę Wyborczą:
Nauczyciel z klasą:
- odchodzi od tablicy
- pracuje metodą projektów
- ocenia tak, by pomagać się uczyć
- dba o dobry kontakt z uczniem.


INTERNETOWE CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ


Biblioteka szkolna wyposażona została w nowoczesne Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. Inwestycja była możliwa  dzięki  projektowi  Ministerstwa Edukacji Narodowej współfinansowanemu przez Europejski Fundusz Społeczny pod nazwą „Internetowe Centra Informacji Multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych”. Internetowe Centrum wyposażone zostało w 4 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, wielofunkcyjne urządzenie sieciowe (skaner, drukarka, kopiarka) oraz pakiety oprogramowań multimedialnych (encyklopedie, słowniki, atlasy).

MEDALE NA MISTRZOSTWACH POLSKI


Lato, dla jednych jest czasem odpoczynku, dla innych okresem wzmożonej pracy. Nasi pływacy wraz z trenerami brali udział w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów. Wrócili z wieloma złotymi krążkami, tytułem najlepszego sportowca i najlepszego trenera mistrzostw.
Jakub Świerczyński na Korespondencyjnych Mistrzostwach Polski w Katowicach 11-latków zdobył dwa złote i dwa brązowe medale,  Piotr Łuczak ustanowił 5 rekordów Polski i zdobył 5 złotych medali w dniach 7 - 9 lipca 2006 na Mistrzostwach Polski w Gdyni. 
Piętnastolatki walczyły na Mistrzostwach Polski w Poznaniu w dniach 14 - 16 lipca. Dominika Gawełczyk sięgnęła po dwa złote medale i jeden srebrny. Przyczyniła się również do zdobycia złotego, srebrnego i brązowego medalu w wyścigach sztafetowych.
W tym samym czasie w Wołowie odbyły się Mistrzostwa Polski 16-latkow. Tutaj nasze sztafety wywalczyły srebrny i dwa brązowe medale.
Gratulacje należą się zawodnikom, a przede wszystkim ich trenerom: Grażynie Błaszczak, Małgorzacie Myrcik, Sławomirowi Pąchalskiemu.
Należy też wspomnieć o sukcesie absolwenta naszej szkoły Sławomira Wolniaka, który został Mistrzem Europy Juniorów. Co prawda Sławek od dwóch lat jest uczniem SMS Oświęcim ale dla swoich młodszych kolegów stanowi przykład, tym bardziej, że nie zerwał  kontaktów, odwiedza szkołę, gdzie spotyka się z trenerką Małgorzatą Myrcik, nauczycielami i uczniami.

 
 380  379

„JEDENASTKA” NAJLEPSZA

 


Podczas tegorocznej miejskiej inauguracji roku szkolnego 2006/07 zastępca prezydenta Chorzowa Joachim Otte podał do wiadomości dane na temat wyników uzyskanych przez poszczególne placówki oświatowe podczas sprawdzianów końcowych szkół podstawowych oraz egzaminów gimnazjalnych.
Szkoła Podstawowa nr 5, wchodząca w skład naszego Zespołu Szkół Sportowych nr 1, ze średnią arytmetyczną 28,09 zdobyła w 2006 roku „brązowy medal” ustępując tylko SP 21 (28,6) i SP 32 (28,2). 
Cieszymy się ogromnie z faktu, że nasze Gimnazjum Sportowe nr 11 nie dało szans konkurentom i stanęło na najwyższym stopniu podium w konkurencji z innymi gimnazjami publicznymi Chorzowa w obu kategoriach. Zarówno w egzaminie humanistycznym, jak  i matematyczno - przyrodniczym.
Oto dokładne wyniki (pierwsze dwie szkoły mają charakter niepubliczny):
I Część humanistyczna:
Gimnazjum Śląskie -  42,9
Gimnazjum Katolickie - 42,8
1. Gimnazjum Sportowe nr 11 - 39,56
2. Gimnazjum nr 8 - 36,8
3. Gimnazjum nr 10 - 35,5
II Część matematyczno - przyrodnicza
Gimnazjum Śląskie - 37,0
Gimnazjum Katolickie - 32,4
1. Gimnazjum Sportowe nr  11 - 32,39
2. Gimnazjum nr 10 - 24,9
Gratuluję naszym uczniom, dzisiaj już absolwentom Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum Sportowego nr 11. Bardzo serdecznie  dziękuję wszystkim nauczycielom za ich trud i cierpliwą, rzetelną codzienną pracę, która tak wspaniale zaowocowała doskonałymi wynikami wychowanków. 
Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych nr 1 
mgr Joanna Salwerowicz

 

WYBRANO RADĘ MŁODZIEŻOWĄ

3 października 2006 odbyły się wybory do samorządu szkolnego
Do Rady Młodzieżowej wybrani zostali:
Agnieszka Zupok kl. II D - przewodnicząca
Alex Morel kl. III C - zastępca przewodniczącej
Małgorzata Chmist kl. II D- sekretarz.
Członkami Rady zostali Michał Cebulski (kl. 6 e), Anna Grzesik (6 c),Marta Milewska (4 a), Joanna Basek (I B), Ewa Pach (III D), Sarah Switalla (II D), Karolina Siwczyk (III B), Agnieszka Mądry (III D) i Martyna Kotlorz (III A).

 

 

W CZOŁÓWCE WOJEWÓDZTWA…

 

inauguracja2  inauguracja1 


16 października 2006r. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Jankowicach Rybnickich odbyła się uroczystość Wojewódzkiej Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2006/2007.
Z satysfakcją informujemy, że po raz kolejny Zespół Szkół Sportowych nr 1 w Chorzowie uplasował się w ścisłej czołówce województwa śląskiego we współzawodnictwie sportowym.
Szkoła Podstawowa nr 5 zajęła w roku szkolnym 2005/2006 drugie, a Gimnazjum Sportowe nr 11 trzecie miejsce. Podczas tej uroczystości puchary z rąk przedstawiciela Śląskiego Kuratora Oświaty odebrali trenerzy: Sławomir Pąchalski, Tomasz Grzywacz, Kazimierz Domagała, Krzysztof Podchul oraz, w imieniu dyrektora szkoły – Joanny Salwerowicz – wicedyrektor do spraw sportu Maciej Balicki.
Na wysokie wyniki szkoły złożyły się wyniki zawodów wojewódzkich, w których uczniowie brali udział: sztafetowych biegów przełajowych, czwórboju lekkoatletycznego, dwuboju nowoczesnego, sztafet  i drużynowych zawodów pływackich, piłki ręcznej, biegu na orientację, zawodów łyżwiarskich, drużynowych zawodów lekkoatletycznych i badmintona. Nie sposób wymienić wszystkich zwycięzców.
Wielu z nich oprócz wkładu w ogólną punktację zawodów odniosło również sukcesy na arenie ogólnopolskiej. Warto nadmienić, że w  pływaniu Jakub Świerczyński zdobył cztery medale podczas Mistrzostw Polski i serię medali podczas Mistrzostw Śląska, a Piotr Łuczak z klasy drugiej gimnazjalnej ustanowił czternaście rekordów Polski. Roksana Jabłońska, Patryk Stark, Bartosz Świerczyński, Karolina Wakuła zostali Mistrzami Śląska w sztafetach pływackich. Dominika Gawełczyk zdobyła trzy medale podczas Mistrzostw Polski, Anna Gwóźdź zajęła podczas Mistrzostw Polski 6 i 7 miejsce. Także Anna Zdebik została medalistką podczas Mistrzostw Polski w Pływaniu.
W kategorii gier zespołowych najbardziej wyróżnili się: Łukasz Bartolik, Tomasz Boryn, Robert Ciszek, Paweł Lange, Tomasz Lipiński, Łukasz Szymański, Jakub Zegadło – piłarze ręczni z gimnazjum oraz Dawid Bendkowski, Marcin Skrobała, Dawid Skibiński, Igor Góral, Tomasz Głusiński, Daniel Nowak, Michał Kwak, Dastin Zając, Patryk Morel.
Sukcesy lekkoatletyczne odnieśli: Magdalena Chudek, Wioletta Gorzelok, Anna Kot, Dagmara Kraszewska, Klaudia Majos, Sitko, Karolina Strzelczyk, Agnieszka Szymonik, Karolina Żabińska, Patryk Bielak, Andrzej Gwóźdź, Rafał Judek, a spośród uczniów gimnazjum Paulina Krawczyk, Karolina Siwczyk, Sandra Molek i Zuzanna Smykała.  
Oprócz wspomnianych wcześniej nauczycieli za sukcesem tym stoją również trenerzy: Małgorzata Myrcik, Barbara Grzywocz, Grażyna Błaszczak, Zuzanna Szojda, Magdalena Małek, Mateusz Tosta, Sebastian Rostek, Mieczysław Mielcarek i Ryszard Hawryluk.

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

18 października uczniowie klas pierwszych i trzecich SP uczestniczyli w imprezie "Bezpieczna droga do szkoły"
bezpiecznadroga3  bezpiecznadroga2 


Inicjatorem akcji była Sekcja Prewencji Komendy Miejskiej Policji, a organizowana jest przez naszą szkołę po raz pierwszy. Policjanci wspólnie z chorzowskimi harcerzami uczyli najmłodszych  uczniów  przechodzenia przez jezdnię, poruszania po drodze bez chodnika czy w kolumnie. Dzieci miały okazję obserwować jazdę starszych kolegów po rowerowym torze przeszkód, zauważali konieczność zakładania kasków, obserwowali pokazy udzielania pierwszej pomocy. Wszystkie etapy edukacji z bepieczeństwa w ruchu drogowym zorganizowane były w formie zabawy i konkursów. Uczniowie przygotowali znaki drogowe. Część artystyczną przygotowała Beata Wtek z klasą 3 c.  Na imprezie pojawił się Sznupek, policyjny pies, który propaguje bezpieczne poruszanie się dzieci po drodze.

bezpiecznadroga1  bezpiecznadroga4 


Sekcja Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie przygotowała ulotkę dla dzieci i ich rodziców o wzmożoną uwagę na zabawy w czasie zbliżającej się zimy:
 ABY UNIKNĄĆ TRAGEDII POLICJA RADZI:
- Zawsze informuj rodziców gdzie i z kim wychodzisz oraz kiedy wrócisz
- Baw się w grupie innych dzieci, unikaj miejsc ustronnych
- Nie zjeżdżaj na sankach w pobliżu jezdni
- Nie baw się na zamarzniętych zbiornikach wodnych
- Sporty zimowe uprawiaj w miejscach do tego przeznaczonych
  

ŚLĄSKIE I TURYSTYCZNE ŚPIEWOGRANIE PO RAZ TRZYNASTY


Od 13 lat pod koniec października w naszej szkole odbywa się Konkurs Piosenki Śląskiej i Turystycznej. Jest to święto pod znakiem muzyki, zabawy i rywalizacji o główne miejsca w rankingu najlepiej rozśpiewanych klas w szkole.
Założeniem konkursu jest zapoznanie uczniów z tradycją naszego regionu, ujętą w słowach piosenek regionalnych.
W tym roku szkolnym konkurs odbył się w dniach 25 – 27 października.
W pierwszym dniu prezentowali się uczniowie klas 4 – 6 .Dzieciom akompaniował nauczyciel muzyki  Marek Krupa. 

spiew3   


Pierwsze miejsce zdobyła klasa 4 b przygotowana przez wychowawczynię Grażynę Grymel –Wieczorek, prezentując piosenki: „Kto sie łojca, matki woży” i „Gdybym miał gitarę”. Drugie miejsce  wyśpiewała klasa 6 c  z wychowawcą  Anną Dzianowicz. W ich wykonaniu usłyszeliśmy piosenki „Szła dzieweczka” i „Tam nad Wisłą w dolinie”. Trzecie miejsce zdobyły dwie klasy: 5 a z wychowawcą Ewą Mazur śpiewając: „Zachodzi słoneczko”, „Iść w stronę słońca” oraz 5 c  z wychowawcą  Anną Fałat  „Jakem maszerował”, „Pociąg”.
W drugim dniu impreza  miała charakter biesiady. Dzieci klas 1 - 3 SP śpiewały najpopularniejsze piosenki naszego regionu oraz lubiane piosenki turystyczne. 
W tym dniu również  prezentowały się sportowe klasy gimnazjalne. W konkursie wzięło udział dziesięć klas GS nr 11.

 

spiew1 


Pierwsze miejsce zajęła klasa I d z wychowawcą  Michałem Aloszko. Uczniowie zaśpiewali   piosenki: „W Brzozowicach”, „Teksański”. Drugą lokatę otrzymała klasa III d przygotowana przez  Małgorzatę Bombę. Uczennice wykonały z towarzyszeniem gitary, znane i lubiane piosenki: „Karolinka” i „Chodź pomaluj mój świat”. Trzecie równorzędne miejsca wyśpiewały klas II a i II c. Uczniowie klasy IIa, (wychowawca Anna Mazur - Gronowska) zaśpiewali  piosenki „Rodwajler”i „Hej, hej, nal hej”. Męska klasa II c przygotowana przez wychowawcę  Marka Krupę przy akompaniamencie akordeonu zaprezentowała piosenki „Jo jestem stąd”, „Za Ebry falą goniąc”.
W trzecim dniu jury ogłosiło wyniki, wręczono nagrody.

 

LISTOPAD

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI


Wszystkie klasy gimnazjalne wzięły udział w akademii z okazji odzyskania przez nasz kraj niepodległości w 1918r.Program artystyczny przygotowany przez klasę IIA pod opieką Justyny Wostal - nauczycielki historii oparty został na kanwie Legionowych dziejów Rzeczpospolitej.Zawierał elementy histroii walk o niepodległość, przypominał uczniom o szacunku dla symboli narodowych.

WYMIANA NAUCZYCIELI


W listopadzie gościła w naszej szkole nauczycielka matematyki Zubeyde Aksay z Izmiru w Turcji. Była to wizyta w ramach realizacji Projektu Rozwoju Szkoły. Nauczycielka miała okazję zapoznać się z polskim systemem oświaty, prowadziła zajęcia z klasami uczestniczącymi w projekcie, zwiedziła nasze miasto oraz  Obóz Koncentracyjny w Oświęcimiu, Wadowice, Kraków, w którym podziwiała główne obiekty polskiego renesansu. 

 
SIELSKIE KLIMATY


W październiku w Skansenie odbył się plener malarski. Wzięło w nim udział 1300 uczniów z Chorzowa i miast ościennych, którzy za pomocą farb i pędzli starali się jak najpiękniej oddac specyficzny klimat Skansenu. Część dzieci malowało krajobraz, część - architekturę a jeszcze inni - wnętrza zabytkowych zabudowań.
Zespół Szkół Sportowych nr 1 był reprezentowany przez uczniów klas 4-6 i gimnazjum pod opieką Barbary Stępniewskiej oraz przez uczestników szkolnego koła plastycznego pod opieką wychowawcy 2 d Ewy Adamskiej.  W kategorii wiekowej 6-10 lat, wyróżnienie zdobyła uczennica klasy 2 d SP Wiktoria Grabny.
Ekspozycja wyróżnionych prac znajduje się w katowickim Zespole Szkół Plastycznych.

KONKURSY


Szymon Cieśliński uczeń klasy 5c został laureatem konkursu matematycznego „Alfik 2006” , którego nagrodą jest tygodniowy obóz wypoczynkowy. Wyróżnienie w tym samym konkursie otrzymał również Jarosław Socha uczeń klasy 6e. Do konkursu zostali przygotowani przez  nauczycieli  Włodzimierza  Cieślińskiego oraz  Annę Kwapisz.

W IV edycji Konkursu na pracę pisemną dla gimnazjalistów „Mam pomysł na swoje życie” oraz „Kolega – przyjaciel czy wróg” laureatami zostali: Bartosz Świerczyński oraz Karol Gawęda l z klasy IA. Obydwu chłopców do konkursu przygotowała  Aleksandra Zimnik. 19 grudnia w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu.


GRUDZIEŃ
 
CHORZÓW - NASZA MAŁA OJCZYZNA


Dnia 14 grudnia 2006r. na hali MORiS-u odbyła się kolejna edycja turnieju "Chorzów -nasza mała Ojczyzna".
Nasza szkoła zajęła piąte miejsce, w punktacji ogólnej było to tylko o 2,75 pkt mniej od zwycięzców.
W tym roku do turnieju przygotowywali uczniów  nauczyciele: Anna  Rybczyńska, Ewa .Adamska, Danuta Strzelecka, Katarzyna Stawiarska-Mróz, Barbara Stępniewska, Beata Witek, Joanna .Stokłosa, Magdalena Małek, Kornelia Baljon, Tomasz Grzywacz. W konkursie udział wzięli: Martyna Danisz   kl.4e, Dominika Babik   kl.4e, Jarosław Socha   kl. 6e , Agata Szyszko  kl.4b, Kinga Kostoń kl.5a, Karolina Kopiczyńska kl. 6c, Magdalena Lerch  kl.6c,  Marcel Palicki kl.3c,  Karolina Kostoń kl.3b,  Grzegorz Frejno kl.3d,  Bartosz Panic kl. 5a,  Agata Szyszko kl.5e,  Magdalena Penkala kl. 6c,  Anna Grzesik kl.6c,  Michał Pisula l. 6c,  Agata Pendolska kl.5b,  Michał Mikołajczak kl.5b,  Tomasz Basek kl.5b,  Aleksander Serafin kl.5b,  Marta Drozdowska kl.5b,  Roksana Wójcik kl.5b. 

STYCZEŃ 
 
OBCHODY DNIA PATRONA SZKOŁY


12 stycznia obchodzono Dzień Patrona Szkoły. W tym dniu odbyły się uroczyste apele dla społeczności uczniowskiej. Święto Szkoły poprzedzały zawody sportowe oraz  liczne konkursy wiedzowe, literackie i artystyczne tematycznie związane z postacią patrona szkoły – Janusza Kusocińskiego.

patron1  patron3 


KONKURS O TYTUŁ MISTRZA ORTOGRAFII
Organizatorzy:
- Ewa Mazur
- Beata Szymura
- Michał Aloszko


Szkoła Podstawowa:
I miejsce Anna Kochana 6b
II miejsce Michał Filipek 4c
III miejsce Zuzanna Kędzierska 6a


Gimnazjum:
I miejsce Katarzyna Karkowska IId
II miejsce Oliwia Skoczewska IIa
III miejsce Monika Maciongowska Id


KONKURS POETYCKI NA WIERSZ O SPORCIE, SZKOLE I PATRONA SZKOŁY
Laureatkami konkursu zostały:
Miriam Jańczak z klasy 4b
Joanna Wawrzynek z klasy IIIa

patron4  patron2 


KONKURS WIEDZY O CHORZOWIE DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM POD HASŁEM ,,CHORZÓW-MIASTOMOICH MARZEŃ''
Laureatką konkursu został Patrycja Merczyk z klasy IIa


KONKURS LITERACKI NA PRACE PISEMNE O SPORCIE, POSTAWIE I CECHACH SPORTOWCA, WARTOŚCI UPRAWIANIA SPORTU I MĄDROŚCI MOTTA SZKOŁY


Szkoła podstawowa:
I miejsce Kacper Klich 6a
II miejsce Kinga Kostoń 5a
III miejsce Joanna Michalik 5a


Wyróżnienia:
Anita Guzowska 6a
Aleksander Żabiński 5a
Dawid Karwat 6b


Gimnazjum:
I miejsce Robert Cedrowicz IIIc
II miejsce Klaudia Cebulska IIIa
III miejsce Aleksandra Sorotowicz IIIa


Wyróżnienia:
Martyna Kotlorz IIIa
Martyna Barka IId
Aleksandra Jedryka IIa


WIECZÓR PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

 

wieczor3  wieczor2 


Dnia 18 stycznia 2007 odbył się Wieczór Przyjaciół Szkoły. Gościem specjalnym był pan Piotr Banasik-pianista, absolwent akademii muzycznej w Katowicach, uczestnik konkursu Chopinowskiego. Uroczystość uświetnił również występ zespołu muzyki Irlandzkiej, a także występ muzykującej rodziny państwa Kostoń.

wieczor6  wieczor1 

 


Była to również okazja dla utalentowanych uczniów naszej szkoły. W programie znalazły się deklamacje wierszy polskiech romantyków, występy akrobatyczne najmłodszych oraz krótki recital uczennic klasy IIa pod opieką pani Aldony Nieszwiec. Najważniejszym punktem wieczoru była aukcja przedmiotów ze szkolnej galerii rozmaitości. Każda klasa podarowała na ten wieczór jeden przedmiot. Znalazły się tam ryciny i obrazy, akcesoria sportowe, szczególnie dotyczące Klubu Sportowego Ruch Bibeloty. Ozdobne filiżanki i inne wyroby ceramiczne, wytwory rękodzieła, lampy, świeczniki.

wieczor4  wieczor5 


Nad sprawnym przebiegiem wieczoru czuwali rodzice z wybranych klas. Rodzice klas pierwszych Szkoły podstawowej i Gimnazjum przygotowywały również słodki poczęstunek i bufet. Licytacje prowadziły uczennice klasy IIIa pod opieką pani Barbary Stępniewskiej i pani Aleksandry Zimnik. Z licytacji sprzedaży ciast i napojów oraz dodatkowej sprzedarzy bibelotów w dniu następnym zebrano łącznie ponad 2 000 zł.
 

LOP DLA BIEDNYCH ZWIERZĄT 


„Zbiórka dla Burka, czyli pomagamy zwierzętom z naszego otoczenia" to akcja, która miała miejsce w grudniu i styczniu w naszej szkole. Uczniowie klas młodszych zorganizowali zbiórkę artykułów żywnościowych i przemysłowych na rzecz bezdomnych zwierząt. Zebrane artykuły zostały przekazane do chorzowskiego schroniska.
Razem zebrano 32 kg 750 g różnorakiej karmy. Inicjatorem i opiekunem akcji była Joanna Hajor.

 
MARZEC 

 

FIZYKA W EKSPERYMENCIE


Uczniowie gimnazjum wzięli udział w konkursie "Fizyka w eksperymencie uczniowskim", którego organizatorem było Gimnazjum nr 14 w Rudzie Śląskiej. Uczestnicy musieli wykonać doświadczenia, zaprezentować je, a następnie omówić. Oceniano zgodność  merytoryczną z tematem, formę prezentacji oraz wyciągnięte z eksperymentu wnioski.
Rafał Domański i Paweł Christoph z klasy II B zajęli pierwsze, a  Agnieszka Zupok i Agnieszka Maćkiewicz z klasy II D trzecie miejsce w konkursie. Rafał i Paweł pod opieką nauczycielki fizyki Justyny Grajdek przygotowali demonstrację "Pływanie ciał"

WIZYTA METROPOLITY KATOWICKIEGO
biskup3  biskup2 


Dnia 9 marca  gościliśmy w naszej szkole metropolitę katowickiego ks. arcybiskupa dra Damiana Zimonia. Uczniowie mieli okazję zaprezentować program artystyczny i wraz z nauczycielami uczestniczyć w spotkaniu i rozmowie z gościem.

WIZYTA GOŚCI ZE SŁOWACJI W RAMACH WYMIANY NAUCZYCIELI


W dnich 12-17 marca w naszej szkole gościła pani Margita Trubirohova z Senicy na Słowacji, w ramach wymiany nauczycieli biorących udział w Unijnym Programie Wymiany Nauczycieli.
 

Z MUZYKĄ W TLE


16 marca 2007 roku, z okazji 750-lecia Chorzowa w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z dr Markiem Cieślińskim, kierownikiem kina „Panorama” w Chorzowie, prezesem stowarzyszenia „Filmowy Chorzów”.

ciesl3  ciesl1 


Pan Cieśliński opowiadał o swojej nowej książce „Franz Waxman – kompozytor z Konigshute”. Książka została wydana z okazji 100- lecia urodzin słynnego kompozytora.
W listopadzie 2006 roku w kinie „Panorama” odbyła się sesja popularnonaukowa poświęcona Waxmanowi, na której obecny był syn, John, oraz wnuczka Franza Waxmana. Bardzo ciekawe życie kompozytora urodzonego w Konigshute, kierownik kina „Panorama” opisał w sposób bardzo przystępny, podawał szereg ciekawostek, szczególnie interesujące były spostrzeżenia zdobyte w Stanach Zjednoczonych, w których przebywał pan Cieśliński na zaproszenie Museum of Modern Art. z Nowego Jorku.Swą barwną opowieść o zdobywcy dwóch Oskarów za muzykę filmową  Marek Cieśliński zakończył pokazem multimedialnym o Waxmanie.
Młodzież gimnazjalna obecna na spotkaniu miała wiele pytań do prelegenta. Na koniec pan Cieśliński poinformował wszystkich o decyzji Rady Miejskiej w sprawie nadania imienia Franza Waxmana jednej z ulic Chorzowa.Spotkanie wzbudziło wielkie zainteresowanie naszych uczniów.

26 – 30 marca 2007 r. XVII FESTIWAL MINIATUR TEATRALNYCH


PROGRAM FESTIWALU:
 
26 marca  - Uroczyste otwarcie festiwalu
Prezentacja przedstawień klas I-III gimnazjum


III A -  "Serenada"
I D i II C -  "Zemsta"
II B - "Asterix i Obelix – misja Kleopatra"
III D - "Zemsta w nieco skróconej formie"
III B  - "Świat lektur oczami ucznia"
 
 
27 marca 2007r.  
Prezentacja przedstawień klas pierwszych i zespołu świetlicy
 
1 c - 'W klasie"
1 b - "Czerwony Kapturek"
1 e - "Miss pierwszej klasy"
1 a - "Jacy jesteśmy"
1 d - "O kogutku i kurce"
świetlica - ''Śladami Jasia i Małgosi"
 
 
28 marca 2007r.
Prezentacja przedstawień klas drugich i trzecich
 
2 a  - "Dzieci Pana Astronoma"
2 b - "Niezwykła przygoda krasnala"
3 a - "Troglodyci są wśród nas"
2 c - "O tym jak Koszałek Opałek dzieciom w szkole pomagał"
3 c - "Sąd nad Pinokio"
3 d - "Poszła w las nauka"
2 d - "O porządkach, które zrobiły się same"
 
29 marca 2007r.
Prezentacja przedstawień klas czwartych, piatych i szóstych
 
5 e - "Balladyna"
5 b - "Spór o muchę"
5 a - ''Światełko nadziei"
4 d - "Pan Twardowski"
4 c - "Nowe szaty cesarza"
6 b - "Mały książę"
4 e - "Przygody bajkowych przyjaciół"
 
30 marca -  Finał XVII Szkolnego Festiwalu Miniatur Teatralnych - Ogłoszenie wyników, występy zespołów nominowanych do Grand Prix festiwalu. Wręczenie nagród i wyróżnień.


Wyniki poszcególnych dni festiwalowych:


Poniedziałek - I miejsce otrzymała  „Zemsta”    kl. I D i II C – przedstawienie przygotował Michał Aloszko na podstawie komedii Aleksandra Fredry. Drugie miejsce uzyskała klasa III D za spektakl „Zemsta w nieco skróconej  formie”, przygotowany przez Małgorzatę Krychowską, trzecie miejsce zdobyła „Serenada” Sławomira Mrożka w interpretacji   klasy IIIA
Wtorek - I miejsce - klasa 1 d, „O kogutku i kurce”, przygotowana przez Bożenę Przybylską. II miejsce otrzymał zespół teatralny świetlicy szkolnej ze sztuką „Śladami Jasia i Małgosi”, przygotowany przez Beatę Witek i Joannę Stokłosę. III miejsce zdobyła klasa 1c za przedstawienie „W klasie”  reżyserowane przez Elżbietę Jaworską-Sęk.
Środa - przyznano dwie pierwsze nagrody: klasie 3c za  spektakl „Sąd nad Pinokio”, przygotowany przez Beatę Witek oraz klasie 2b za sztukę „Niezwykła przygoda krasnala, którą reżyserowała Jolanta Paczuła.II miejsce otrzymał zespół klasy 2c za przedstawienie „O tym jak Koszałek-Opałek dzieciom w nauce pomagał”, reżyserowane przez Katarzynę Stawiarką-Mróz.
Czwartek - pierwsze miejsce zajął zespół klasy 5a za „Światełko nadziei” przygotowane przez Ewę Mazur, drugie miejsce -  „Balladyna” klasy 5e reżyserowana przez Beatę Knop. Trzecie miejsce przypadło klasie 5b za „Spór o muchę”  i 4d za Pana Twardowskiego”
 
GRAND PRIX XVII Szkolnego Festiwalu Miniatur Teatralnych otrzymała klasa ID i IIC za przedstawienie „Zemsta”
 
Nominacje do nagrody JANUSZKA dla najlepszego aktora otrzymały
1. Natalia Młynek za rolę krasnala w przedstawieniu kl. 2b „Niezwykła przygoda krasnala”
2  Elwira Jańczak za rolę obrońcy w przedstawieniu kl. 3c „Sąd nad Pinokio”
3. Mikołaj Topka za rolę Kirkora w przedstawieniu kl. 5e „Balladyna”
Nagrodę Januszka zdobył Mikołaj Topka z kl 5e za rolę Kirkora w przedstawieniu „Balladyna”
Młodzieżowe jury przyznało nagrodę publiczności klasie III A za przedstawienie „Serenada”

KWIECIEŃ 

 

MOJA SZKOŁA W OBIEKTYWIE  


Uczeń Gimnazjum Sportowego nr 11 Jakub Cieśliński z klasy II C wygrał prestiżowy konkurs informatyczny "Moja szkoła w obiektywie". Po raz czwarty Salezjański Zespół Szkół Publicznych "Don Bosko" w Świętochłowicach zorganizował konkurs dla uczniów gimnazjów.
W I etapie młodzież przygotowała prezentację, na którą składały się zdjęcia i opisy szkół, do których uczęszcza.
Bardzo trudny był etap II, na którym uczniowie rozwiązywali test z informatyki i elementów elektroniki. Jakub zdobył największą ilość punktów. Tematyka testu mocno wykraczała ponad poziom nauczania gimnazjum, tym większy sukces naszego ucznia. 


TEATRALNE SUKCESY

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Miejskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Zespoły klasowe prezentowały sztuki przygotowane na Szkolny Festiwal Miniatur Teatralnych. Jurorzy miejskiego przeglądu przyznali dwa pierwsze miejsca w kategorii szkół podstawowych. Zwyciężyło przedstawienie Bożeny Przybylskiej, która z klasą 1d przygotowała sztukę "O kogutku i kurce" oraz spektakl Beaty Witek i klasy 3c   "Sąd nad Pinokio". Drugie miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych otrzymała "Zemsta" reżyserowana przez Michała Aloszko z klsą ID i IICb „Do góry nogami”.

CHORZÓW W SIERPNIU 1939 


14 kwietnia 2007 roku w ramach obchodów 750 -lecia nadania wsi Chorzów zakonowi Bożogrobców uczniowie gimnazjum wzięli udział w seansie filmu „Do góry nogami".
Film w reżyserii Stanisława Jędryki pokazuje Chorzów na przełomie sierpnia i września 1939 roku, Chorzów widziany oczami dzieci, dla których najważniejszą sprawą jest gra w piłkę nożną. Przed projekcją prelekcję wygłosiła Beata Szymura, nauczyciel bibliotekarz. Na wstępie przypomniała młodzieży dlaczego rok 2007 jest tak ważny dla Chorzowa: jest to rok jubileuszu. 24 czerwca 1257 roku książę opolski Władysław wydał akt lokacyjny wsi Chorzów zakonowi Bożogrobców. Dzień 24 czerwca ustanowiono dniem Święta Miasta. Wcześniej zwracano uwagę na inne daty:
-         po 1945r. świętowano 27 stycznia 1945 roku jako datę wyzwolenia przez żołnierzy radzieckich
-         23 czerwca 1922– data wkroczenia wojsk polskich do Chorzowa
-         1 lipca 1934 roku Królewska Huta została przemianowana na Chorzów a miasto powiększyło się o Chorzów Stary
-         18 lipca 1868 roku powółano do życia miasto Królewska Huta przez króla ruskiego Wilhelma I. 
Prelegentka zwróciła uwagę na fakt, że w mieście przez cały rok 2007 trwają uroczystości związane z 750 leciem Chorzowa. Wszystkie instytucje kulturalne w jakiś sposób przygotowują się do obchodów.

ROWEROWE ZMAGANIA


13 kwietnia zorganizowano po raz trzynasty miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięły w nim udział 3-osobowe drużyny z 8 Chorzowskich Gimnazjum i 10 Szkół Podstawowych. Pytania testowe przygotowane były przez podkomisarza Dariusza Czarkowskiego z Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.W sędziowaniu toru przeszkód policji pomagali Strażnicy Miejscy.

rower5  rower3 


I miejsce zajęła SP nr 5 w składzie: Tomasz Brembor, Kacper Klich klasa 6a oraz Oliver Niespiałowski z klasy 6c. W rywalizacji gimnazjów I miejsce wywalczyła drużyna Gimnazjum Sportowego nr 11 w składzie Rafał Domański, Pameł Christoph z klasy IIb oraz Adrian Zubrzycki z klasy IB. 


Po raz pierwszy, 27 kwietnia 2007r., nasza  szkoła była organizatorem  eliminacji okręgowych Ogólnopolskiego Turnieju  Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Wzięły w nich udział drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjów z Bytomia, Piekar Śląskich, Siemianowic Śląskich, miejscowości powiatu tarnogórskiego - Brynek, Wojska, Kalety, oraz uczniowie ze Świętochłowic i Chorzowa. Łącznie w konkursie wzięło udział 10 drużyn ze szkół podstawowych  i  6  gimnazjów. Chorzów reprezentowany był przez zespoły z SP nr 5, SP nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Gimnazjum Sportowego nr 11.

.

rower2  rower1 


W klasyfikacji ogólnej w kategorii gimnazjów zwyciężyła drużyna z Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich, drugie miejsce zdobyło Gimnazjum Sportowe nr 11 w Chorzowie, trzecie - Gimnazjum nr 15 w Bytomiu. Indywidualnie, po dogrywce, zwyciężył Paweł Christoph z drużyny gospodarzy, drugie miejsce zdobył Szymon Parzonka,  trzecie - Kamil Szybalski, obaj z Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich..
W kategorii szkół podstawowych zwycięstwo odniosła drużyna z SP nr 1 w Kaletach, drugie miejsce wywalczyli gospodarze czyli SP nr 5 w Chorzowie, trzecie - SP nr 45 w Bytomiu. Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii okazał się Tomasz Brembor - SP nr 5 w Chorzowie, drugie miejsce zdobył Bartłomiej Miś z  SP nr 5 w Piekarach Śląskich, trzecie - Julia Kolano z SP nr 1 w Kaletach.
Nagrody były bardzo atrakcyjne i ufundowane zostały przez bytomską Delegaturę Kuratorium Oświaty, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Chorzów, PZU SA oraz firmę ELMAK.Turniej cieszy się wielką  popularnością wśród dzieci i młodzieży, bowiem ma na celu szerzenie wiedzy na temat bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, udzielania pierwszej pomocy, propagowania ekologicznej roli roweru.

MAJ

KONKURS RECYTATORSKI


Jak co roku o tej porze, 9 maja 2007r.  w chorzowskim MDK uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów  wzięli udział w VII Miejskim Konkursie Recytatorskim "Miłość niejedno ma imię. W kategorii uczniów klas najmłodszych jury najwyżej oceniło i przyznało pierwsze miejsce Karolinie Miś z klasy 1 d,  drugie -  Alicji Grzesik z tej samej klasy. Uczennice do konkursu  przygotowała wychowawczyni Bożena Przybylska.
W kategorii klas 4 -6 drugie miejsce zajęła również uczennica naszej szkoły Martyna Morhardt z klasy piątej przygotowana przez Małgorzatę Cieślińską.

 XXVII WIOSENNY RAJD KUSEGO


14 maja 2007r odbył się Wiosenny Rajd Kusego na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej:Góry Sokole i Góry Towarne.Na mecie rajdu grupy spotkały się około godziny 15.00 pod Górą Biakło w poblizu Olsztyna.

KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ


Dwoje uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia w VII edycji Miejskiego Konkursu Grafiki Komputerowej "Milenium", pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Chorzowa dr inż. Joachima Otte. Konkurs jak co roku organizowany jest przez Gimnazjum nr 5. Prace komputerowe Jakuba Jancewicza z klasy 6d i Alicji Pochmary z II D zostały uhonorowane wyróżnieniami. Uczniów przygotowały Bożena Przybylska i Grażyna Grymel-Wieczorek.

KONKURSY MATEMATYCZNE


Troje uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do finału międzynarodowego konkursu matematycznego "PIKOMAT".
Są to  Szymon Cieśliński z klasy 5c, Joanna Michalik z klasy 5a oraz   Olga Petka z klasy II gimnazjum. 
Finał  odbył się w Wiśle 14-15 czerwca.

W IV Miejskim Konkursie "Matprojekt" drużyna z klasy ID  gimnazjum w składzie: Marta Janiszewska, Ania Dzięgielewska, Monika Maciągowska, Sandra Śliwa i Ewa Żytecka zajęła  II miejsce pokonując wielu znakomitych rywali. W nagrodę uczennice otrzymały cenne książki oraz półroczny karnet wstępu na basen. Drużynę przygotowała  Anna Ząbkowska-Petka.
 
25 maja w SP 37 odbył się miejski konkurs matematyczny "Kogitus". Zawody konkursowe odbywaja się w trzech kategoriach. Każdą szkołe biorącą udział w konkursie reprezentuje jeden uczeń na poziomie klasy czwartej, piątej oraz szóstej. Naszą szkołę reprezentowali:
Michał Ślusarczyk, Szymon Cieśliński i Jarosław Socha.
Oto wyniki w poszczególnych kategoriach.
Michał Ślusarczyk:      I miejsce w kategorii Dyktando matematyczne 
                              II miejsce w kategorii Jeden z ośmiu 
                              III miejsce w kategorii Kwadraty magiczne
Szymon Cieśliński:      I miejsce w kategorii Dyktando matematyczne 
                              I miejsce w kategorii Jeden z ośmiu 
                              I miejsce w kategorii Kwadraty magiczne
Jarosław Socha:        II miejsce w kategorii Dyktando matematyczne 
                              I miejsce w kategorii Jeden z ośmiu 
                              I miejsce w kategorii Kwadraty magiczne

Szymon Cieśliński zdobył główną nagrodę konkursu i otrzymał tytuł Kogitusa. Uczniów przygotowali: Włodzimierz Cieśłiński, Anna Kwapisz oraz Anna Ząbkowska- Petka.
 
 

 KONKURS ELEKTRONICZNY


Uczniowie naszego gimnazjum bardzo efektownie zaprezentowali się na konkursie "Elektronika -  to nie takie trudne". Jakub Cieśliński z klasy II C i Klaudiusz Ziemek z klasy III A najpierw uzyskali  drużynowo  II miejsce w mieście, a następnie wzięli udział w regionalnym etapie tego konkursu, który miał miejsce 28 maja 2007 w WOM Katowice. Uczestniczyło w nim 11 dwuosobowych drużyn z Chorzowa, Świętochłowic, Katowic, Mysłowic, Jaworzna, Siemianowic. Konkurs składał się z dwóch części. Uczniowie rozwiązywali zadania z zakresu fizyki w dziale elektrotechnika i elektronika, a następnie montowali układy elektroniczne. Jakub Cieśliński zostawil wszystkich rywali w tyle i wygrał ten bardzo trudny konkurs. W ogólnej klasyfikacji drużyna nasza zdobyła II miejsce co niewątpliwie jest sukcesem uczniów i szkoły.
 

CZERWIEC 

 

KONKURS NA PORTRET


Dnia 4 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Lompy w  Chorzowie nastąpiło uroczyste podsumowanie  I Miejskiego Konkursu  Plastycznego "PortretY". Osobami portretowanymi były postacie powszechnie znane oraz zwykli mieszkańcy Chorzowa robiący coś szczególnego i niezwykłego, na przykład prowadzący działalność charytatywną.
W konkursie, przeznaczonym dla uczniów chorzowskich szkół, drugie miejsce zdobył Adrian Niesłony zaś trzecie Aleksandra Choroba. Oboje są uczniami klasy 2d Szkoły Podstawowej nr 5 - wychowankami Ewy Adamskiej. Patronat honorowy sprawował Prezydent Miasta Chorzowa natomiast medialny - tygodnik "Chorzowianin".
Konkurs miał na celu uświetnienie obchodów 750 rocznicy wystawienia przez księcia Wł. Opolskiego aktu lokacji wsi Chorzów.

IV MIEJSKI KONKURS EKOLOGICZNY ,,SMIECIOUSZEK"

 

smieciouszek2  smieciouszek4 


W dniu 4 czerwca 2007r. IV Miejski Konkurs Ekologiczny ,,Śmieciuszek". Zaproszenie do udziału w konkursie przyjęły trzy chorzowskie szkoły podstawowe: SP 12, SP 15 oraz SP 24. Nasza szkoła była organizatorem konkursu.
Celem współzawodnictwa było:
- nabywanie przez uczniów klas młodszych właściwych postaw proekologicznych
- utrwalanie wiadomości i umiejętności z zakresu wybranych zagadnień przyrodniczych obejmujących materiał nauczania klas 1-3
- budzenie wiary we własne siły i możliwości poprzez zabawę
- wyrabianie umiejętności współpracy pomiędzy uczestnikami konkursu

XVIII OLIMPIJSKIE DNI SPORTU SZKOLNEGO

 

olimp5  olimp6 


"Sport jest z pewnością jednym z ważnych zjawisk, zdolnym przekazywać bardzo głębokie wartości językiem powszechnie zrozumiałym... Sport ujawnia  nie tylko bogate możliwości człowieka, ale także intelektualne i duchowe. Nie polega jedynie na sile fizycznej i wydolności mięśni, ale ma także duszę i dlatego musi w pełni pokazywać swoje oblicze..."

olimp3  olimp8 


Słowa Jana Pawła II przyświecał tegorocznym sportowcom. Uroczystość otwarcia przebiegała według olimpijskiego ceremoniału. Gościem horonowym był prezydent Chorzowa Marek Kopel oraz przewodniczący Rady Miasta Hendryk Wieczorek. Młodzież walczyła zgodnie z zasadami fair play w wielu dyscyplinach sportowych gromadząc punkty do międzyklasowej rywalizacji. Jej wyniki ogłoszono w ostatnim dniu, na oficjalnym zamknięciu uroczystości.             

    
WYGRANA W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM


5 czerwca 2007r. został rozstrzygnięty konkurs ogólnopolski "Szkoła przyjazna dla sportu”, do którego przystąpilła nasza szkoła 3 grudnia 2006r. Głównym organizatorem  był Szkolny Związek Sportowy w Warszawie. Konkurs adresowany został do dyrektorów szkół, nauczycieli wychowania  fizycznego oraz uczniów szkół podstawowych  w całej Polsce. Celem było aktywizowanie szkół podstawowych w zakresie upowszechniania różnorodnych form sportowej aktywności dzieci i młodzieży oraz promocja sportu, aktywnego stylu życia i sprawności fizycznej. Szkoły  typowały pięcioosobowe zespoły uczennic i uczniów z różnych klas. Ich zadaniem było promowanie aktywności fizycznej w szkole oraz w czasie wolnym dzieci i młodzieży, a także we współpracy z uczniami, monitorowanie wszelkich imprez sportowych i zajęć pozalekcyjnych w formie kroniki sportowej.
Ideą konkursu  było prezentacja szkoły jako miejsca gdzie sport odgrywa istotną rolę,  pokazanie jak  szkoła uczestniczy zawodach, turniejach  i jednocześnie otwarta jest dla   uczniów także po godzinach lekcyjnych.
Konkurs został podzielony na dwa etapy. W I etapie  do 15 stycznia 2007r. szkoły przesyłały pierwszą część  "Kroniki sportowego życia szkoły”, dokumentującą  sportową działalność prowadzoną w szkole  w okresie wrzesień 2006 - styczeń 2007. W II etapie konkursu do dnia 15 maja 2007r. szkoły miały czas na przesłanie drugiej  części kroniki za okres styczeń – maj 2007r.
Dzięki podjętym działaniom udało się zorganizować kilka nowych imprez sportowych, między innymi: Halowy Turniej Skoku Wzwyż, Szkolny Turniej Unihocka klas IV, Szkolne Zawody w Jeździe Szybkiej na Rolkach, Szkolny Turniej Gier Zespołowych klas VI, I Mistrzostwa Miasta Chorzowa Szkolnych Zespołów Tanecznych oraz Warsztaty Fitness.
Szkoła odniosła  wielki sukces, jakim jest wygranie konkursu ogólnopolskiego "Szkoła przyjazna dla sportu”. Cieszy  fakt, iż na 370 szkół, które przystąpiły do konkursu  znaleźliśmy się w czołówce najlepszych dziesięciu szkół w Polsce. Dzięki wygranej szkoła otrzyma sprzęt sportowy w wysokości 5000 zł.
Udział konkursie jest doskonałą formą promowania wizerunku szkoły w Polsce oraz promocja aktywności ruchowej wśród  uczniów.
 

ŚWIĘTO MIASTA ,,BOŻOGROBCY-DZIECIOM"

 

korowod4  korowod3 


Tegoroczne obchody Dni Chorzowa związane były z rocznicą 750-lecia powstania Chorzowa Starego. Uroczystości trwały od początku roku, a ich kulminacja nastąpiła tradycyjnie w drugą sobotę czerwca. W tym dniu odbyła się parada szkół, instytucji społecznych, domów kultury, instytucji kulturalnych, przedszkolnych.

korowod2  korowod1 

 


Zespół Szkół Sportowych również zaznaczył swą obecność. W pochodzie brali udział uczniowie klas drugich szkoły podstawowej i gimnazjum, przedstawiciele klubów sportowych, zespół cheerleaders "Orion" oraz uczniowie wyróżniający się pod względem osiągnięć edukacyjnych i sportowych. Paradę i stroje przygotowali wychowawcy klas drugich

 
PRZEGLĄD TEATRALNY


Zwycięzca Miejskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów - spektakl „O kogutku i kurce” w wykonaniu klasy 1 d,  reprezentował miasto Chorzów na XXXII Wojewódzkim Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych w Częstochowie. W przeglądzie uczestniczyło  45 zespołów teatralnych. Nasi najmłodsi uczniowie z wdziękiem prezentowali swoje teatralne role. Jury przyznało przedstawieniu II miejsce zwracając uwagę nie tylko na ciekawe kreacje aktorskie ale również interesującą  oprawę muzyczną oraz ruch sceniczny. Reżyserem spektaklu jest wychowawczyni klasy 1 d Bożena Przybylska.

COPYRIGT Szkoła Podstawowa nr 5 w Chorzowie FREE JOOMLA TEMPLATES