^wróć na początek

logo   orzelek

dane kontaktowe:
telefon: 666-977-944
e-mail:office@diablodesign.eu

WRZESIEŃ

PRAWYBORY PREZYDENCKIE - 19 września 2005 zostały poprzedzone akcją edukacyjną we wszystkich klasach gimnazjum. Uczniowie zostali zapoznani z procedurą obowiązującą w czasie głosowania. Młodzieżowa Komisja Wyborcza przygotowała wraz z opiekunem Ewą Gawlik lokal wyborczy oraz stosowną dokumentację do przeprowadzenia wyborów. Gimnazjaliści głosowali w czasie przerw lekcyjnych. Wszystkie procedury były ściśle przestrzegane i formalności związane głosowaniem dopełnione. Wyniki zostały ogłoszone przez Młodzieżową Komisję Wyborczą 2 godziny po zamknięciu lokalu wyborczego. Prawybory prezydenckie w naszym gimnazjum cieszyły się dużym zainteresowaniem, była to wspaniała lekcja demokracji.

RAJD. 20 września odbył się Jesienny Rajd Kusego. Meta rajdu była w schronisku PTTK na Błatniej

WSPÓŁPRACA Z ZAGRANICĄ. W niedzielę 25 września grupa uczniów naszej szkoły pojechała na Litwę w ramach współpracy z polskimi szkołami za granicą.

PAŹDZIERNIK

INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO. W uznaniu zasług trenerów i osiągnięć uczniów Zespołu Szkół Sportowych, placówka nasza została uhonorowana organizacją Wojewódzkiej Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2005/2006 Impreza odbyła się 24 października 2005r. Podczas uroczystości wręczono puchary i dyplomy za współzawodnictwo sportowe o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty za rok 2004/2005. Szkoła podstawowa jak i gimnazjum zdobyły pierwsze miejsca w tym współzawodnictwie.

ŚPIEWOGRANIE. Już po raz dwunasty w dniach od 26 - 28.10.2005r. uczniowie szkoły wzięli udział w festiwalu piosenki śląskiej i turystycznej. Uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej spotkali się na wspólnym graniu i śpiewaniu.

W klasach 4 -6 SP i w gimnazjum zwyciężyły klasy:
6 f, wychowawca: Michał Aloszko
I A, wychowawca: Anna Mazur- Gronowska
XII Śpiewogranie przygotował zespół organizatorów: Jolanta Horak, Izabela Jańczak, Ewa Adamska, Aldona Nieszwiec, Anna Mazur -Gronowska, Joanna Stokłosa i Marek Krupa, który niestrudzenie akompaniował występującym na scenie zespołom klasowym.

 GÓRA GROSZA. Jak co roku uczniowie szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza", organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Już po raz szósty samorząd szkolny przeprowadził zbiórkę monet groszowych o nominałach od 1 gr do 50 gr. Zebrane pieniądze utworzą największą na świecie górę groszy 25 listopada w Warszawie. W ten sposób wszyscy uczniowie w Polsce pomagają w tworzeniu rodzinnych domów dziecka.

"OSZCZĘDZAJĄ BOGACI I NAM SIĘ OPŁACI. DLACZEGO WARTO OSZCZĘDZAĆ?". W październiku odbył się konkurs literacki dla klas trzecich SP
Jury w składzie: Ewa Adamska i Izabella Jańczak wybrało laureatów konkursu.
I miejsce- Piotr Desol 3 d
II miejsce- Sandra Sikora 3 d i Martyna Danisz 3e
III miejsce- Michał Pięciorek 3 d
Organizatorem konkursu była Anna Rybczyńska

LISTOPAD

BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE. Dnia 8 listopada 2005 r. w auli szkolnej odbył się finał akcji "Bądź widoczny na drodze". W imprezie wzięli uczniowie klas pierwszych z SP nr 5, 1 i 8 w Chorzowie. Honorowymi gośćmi byli naczelnik Wydziału Edukacji UM Sylwia Lukoszek, wiceprezes zarządu firmy Czajka-Auto Ewa Pelc oraz przedstawiciel sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji. Akcja "Bądź widoczny na drodze" ma na celu propagowanie noszenia elementów odblaskowych przez uczniów, w celu zwiększenia ich bezpieczeństwa na drodze. W imprezie wziął udział przyjaciel dzieci a maskotka akcji - pies policyjny Sznupek. Uczniowie mieli okazję obejrzeć program artystyczny oraz film o skutkach rozwijania nadmiernej prędkości. Program artystyczny przygotowały: Ewa Adamska z klasą 1d i Izabella Jańczak z klasą 2d

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI. Dnia 10 listopada br. reprezentacja naszej szkoły wzięła po raz kolejny udział w Chorzowskim Biegu Niepodległości. Bieg - symbol został w tym roku rozpoczęty słowami Jana Pawła II:
"Zanim stad odejdę, proszę, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjęli z wiarą nadzieją i miłością - taką, jaką zaszczepił w nas Chrystus na chrzcie świętym, abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili, abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy".

 Uczniowie złożyli hołd poległym w walce o Honor i Ojczyznę składając wiązanki kwiatów zapalając symboliczne znicze

LOTERIA FANTOWA. 30 listopada odbyła się V andrzejkowa loteria fantowa, którą zorganizowały i prowadziły Anna Rybczyńska, Joanna Stokłosa i Rita Witek-Kulawik. Dochód z loterii w kwocie 640 zł został przeznaczony na pomoc dzieciom i zasilił konto szkolnego TPD.

GRUDZIEŃ

MIKOŁAJ. 6 grudnia gościliśmy Mikołaja i jego wspaniałych pomocników zastępcę prezydenta i prezesa Związku Górnośląskiego Koła Klimzowiec Jana Michalika oraz Stefanię Geib. Goście obdarowali 25 uczniów paczkami słodyczy i złożyli wszystkim świąteczne życzenia.

ROK FIZYKI. 7 grudnia 2005 r. szkole odbyło się uroczyste podsumowanie obchodów Światowego Roku Fizyki. Młodzież Gimnazjum Sportowego nr 11 aktywnie przez cały rok włączała się w obchody "Cudownego roku Alberta Einsteina", przygotowując prezentacje multimedialne, reżyserując przedstawienia teatralne, pisząc prace literackie, wiersze, anegdoty. Organizatorem obchodów Światowego Roku Fizyki była nauczycielka fizyki i wicedyrektor szkoły Teresa Bednarek

BEZPIECZEŃSTWO W SZKOLE, DOMU I PODCZAS ZABAWY Uczniowie klasy 2c i 3d wraz z wychowawcami uczystniczyli w środę 14 grudnia 2005 w debacie uczniów śląskich szkół podstawowych w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach.
W trakcie debaty dzieci dyskutowały na temat co robić, by czuć się bezpiecznie w domu, szkole i podczas zabawy. Akcji patronowała Fundacja dla Śląska z udziałem psychologów i funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej w Katowicach. Obradom przyglądał się pies Sznupek, który już od dwóch lat pomaga najmłodszym, by ich dzieciństwo było spokojne i radosne, w programie edukacyjnym "Sznupek uczy bezpiecznych zachowań."
W czasie przerw w obradach uczestnicy mieli okazję podziwiać pokazy policji i straży pożarnej oraz obejrzeć widowisko artystyczne w wykonaniu zespołu "Słoneczni".

NASZA MAŁA OJCZYZNA. Dnia 14 grudnia 2005 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX edycji miejskiego konkursu "Nasza Mała Ojczyzna", w którym wystąpiło 17 chorzowskich szkół. Po całodniowych zmaganiach uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce. Konkurs składał się z następujących konkurencji: wiedza, sport, prezentacja artystyczna, plastyczna oraz biesiadowanie.
W konkursie artystycznym szkołę reprezenotowali: K. Kostoń - 4a, W. Pisula, W. Biały, W. Dzianowicz - 3b, T. Stelmach, Matysiewicz - 3a. Uczniów przygotowały: J. Horak, I. Jańczak, A. Rybczyńska. Uczennice klasy 3a: M. Bryła, K. Czajkowska, I. Gałka, S. Nowak, A. Starh, K. Wieczorek reprezentowały szkołę w konkurencji biesiadowania. Uczennice przygotowała E. Adamska a koordynatorami były: I. Jańczak, A. Rybczyńska   W konkursie plastycznym wzięły udział uczennice klasy 6d: M. Baljon, M. Dąbek - przygotowane przez Barbarę Stępniewską.

W konkurencji sportowej wystąpili uczniowie klasy 4b: M. Klabisz, R. Wójcik, M. Mikołajczyk, A. Tyszczak kl. 4b przygotowani przez Tomasza Grzywacza.

PUCHAR PREZYDENTA. 15 grudnia 2005 r. odbyły się XVI zawody pływackie o Puchar Prezydenta Chorzowa. Gospodarzem imprezy, tradycyjnie już, był Zespół Szkół Sportowych nr 1. W zawodach wzięło udział 13 szkół podstawowych. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszła młodzież Szkoły Podstawowej nr 5, zdobywając zasłużone I miejsce.

EKOLOGIA. Dnia 17 grudnia 2005 roku uczniowie szkolnego klubu "Ekozespoły" wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Uwolnić Karpia". Przeprowadzili zbiórkę groszówek wśród swoich rówieśników. Za zebraną kwotę w pobliskim supermarkecie kupili trzy karpie. Pod opieką nauczyciela przyrody Joanny Hajor udali się do Parku Róż, gdzie wypuścili karpie na wolność do stawu Duży Leopold.

STYCZEŃ

ZAWODY NARCIARSKIE. Już po raz drugi zorganizowane zostały zawody narciarskie o Puchar Rady Rodziców.
W środę 4 stycznia 2006r. 56 narciarzy pod opieką nauczycieli wf (i nie tylko) pojechało do Bytomia na narty. Młodzież nasza rywalizowała w trzech grupach wiekowych w kategorii dziewcząt i chłopców.

ŚWIĘTO SZKOŁY. 11 stycznia uroczyście obchodzono Dzień Patrona Szkoły. W związku z tą uroczystością zorganizowano i przeprowadzono konkurs wiedzy regionalnej oraz konkurs literacki na utwór poetycki o sporcie i patronie szkoły - Januszu Kusocińskim.

 

CEL - BEZPIECZEŃSTWO DZIECI. W związku z obchodami Dnia Patrona Szkoły uczniowie klas drugich szkoły podstawowej, realizujący program "Bezpieczne Życie", wzięli udział w konkursie plastycznym "Odnaleźć Zgubka".
Celem konkursu było propagowanie wśród uczniów prawidłowych i odpowiedzialnych postaw oraz zachowań związanych z bezpieczeństwem w naturalnym środowisku, zwłaszcza podczas zabaw i wycieczek.
Zadaniem uczniów było przedstawienie dowolną techniką plastyczną trzech najważniejszych zasad obowiązujących podczas zagubienia w lesie:

 • przytul się do drzewa
 • staraj się, by cię było widać i słychać
 • utrzymuj ciepło

 

JASEKA. 18 stycznia 2006r. gościliśmy dzieci zaprzyjaźnionych Przedszkoli nr 6 i 25. Celem spotkania była prezentacja jasełek przygotowanych przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem Anny Radeckiej oraz wspólne kolędowanie. Impreza ma miejsce co roku i odbywa się w ramach rozwijania współpracy artystycznej. Podczas spotkania panowała miła atmosfera, mali widzowie nagrodzili gromkimi oklaskami aktorów i twórców spektaklu oraz zaprosili uczniów klas młodszych naszej szkoły do rewizyty na przedstawienie jasełek w przedszkolu.

CUDOWNA PODRÓŻ W CZASIE. Z okazji święta szkoły, 10 stycznia  miało miejsce kolejne spotkanie uczniów klas trzecich szkoły podstawowej z kustoszem Muzeum Miejskiego w Chorzowie R. Skoczek - Kulpą. Pani kustosz zabrała dzieci w cudowną podróż w czasie. Uczniowie przenieśli się w wyobraźni sto lat wstecz, poznawali ciekawe fakty z historii naszej dzielnicy i miasta, oglądali stare fotografie. Była to bardzo pouczająca lekcja historii.

LUTY

PROMUJ ŚLĄSK. "ZABAWA SŁOWAMI, MOŻE TAK, ALE DUŻO BARDZIEJ NIE" - KS. SZYMIK
28 lutego uczniowie klas 1 - 3 szkoły podstawowej mieli okazję recytować poezję śląskich twórców w konkursie "Promuj Śląsk". Do konkursu przystąpiło 30 uczniów. Jury w składzie: Ewa Mazur, Bożena Koteja, Michał Aloszko wyróżniło następujących uczniów: I miejsce - Piotr Przyłucki klasa 2 c, Agata Szyszko klasa 3 d, II miejsce - Sandra Sikora klasa 3 d, Julia Fornalczyk klasa 3 d, III miejsce - Karolina Kostoń klasa 2 b

MARZEC

REMINISCENCJE TEATRALNE. 2 marca w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Lompy odbył się I Miejski Przegląd Małych Form Teatralnych. W przeglądzie inscenizacji o tematyce wychowawczo-profilaktycznej wzięło udział 20 zespołów z chorzowskich szkół. W kategorii szkół podstawowych drugie miejsce zajęła klasa 1 d, reprezentująca naszą szkołę. Przygotowana przez Ewę Adamską inscenizacja "Bajka o złamanym serduszku" została przez jury oceniona za ciekawy sposób przekazu, oryginalny scenariusz, barwny środek przekazu artystycznego oraz trafny dobór treści zgodny z wiekiem odbiorców.

        

 
     

O LALCE Z LALKĄ. 9 marca uczniowie klas drugich SP mieli okazję brać udział w warsztatach teatralnych "O lalce z lalką" prowadzonych przez Małgorzatę Grabiańską-Kosior, teatrologiem, dyrektorem Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Chorzowie. Uczniowie dowiedzieli się, że w teatrach lalkowych aktor musi animować lalkę, czyli ożywić, wprawić w ruch. Zapoznano dzieci z zasadami animacji. Zaprezentowano różne rodzaje lalek: polską, pacynkę, kukiełkę, marionetkę, jamajkę.
Dzieci same próbowały odegrać z lalką wymyślone na poczekaniu sceny, a następnie wykonywały kukiełkę ze zwykłej plastykowej łyżeczki, kawałków wełny i kolorowej bibuły.

FESTIWAL MINIATUR TEATRALNYCH. 20 marca 2006 roku rozpoczął się XVI Festiwal Miniatur Teatralnych. W festiwalu udział wzięło 27 zespołów klasowych. Nagrodę GRAND PRIX XVI Szkolnego Festiwalu Miniatur Teatralnych otrzymała klasa 3d, za przedstawienie "Dentystyczna przygoda pewnej Baby Jagi" przygotowana przez Bożenę Przybylską Nagrodę publiczności zdobyła klasa 3d za przedstawienie "Dentystyczna przygoda pewnej Baby Jagi" Nagrodę "JANUSZKA" dla najlepszego aktora otrzymał Jakub Ciosiński za rolę Baby Jagi w przedstawieniu "Dentystyczna przygoda pewnej Baby Jagi".

OPEROWE KREACJE. Imprezą towarzyszącą XVI Szkolnemu Festiwalowi Miniatur Teatralnych była wystawa kostiumów teatralnych "Operowe kreacje mają duszę". Już po raz trzeci publiczność festiwalowa mogła podziwiać kostiumy, które dotychczas były wykorzystywane w przedstawieniach operowych, operetkowych i baletowych.
Zaprezentowane zostały stroje z opery ,,Carmen", Rusłan i Ludmiła", "Halka" oraz ,,Kniaź Carewicz". Kostiumy zachwycały kunsztem krawców i bogactwem barw. Wystawa została zorganizowana dzięki uprzejmości Opery Śląskiej w Bytomiu


     

 

MISTRZYNIE MATEMATYKI. 16 marca 2006 odbyło się w III LO im Stefana Batorego podsumowanie miejskiego konkursu matematycznego MATPROJEKT. W konkursie brała udział drużyna uczennic klasy 6f pod kierunkiem Anny Ząbkowskiej - Petki. Reprezentujące naszą szkołę: Anna Dzięgielewska, Marta Janiszewska, Monika Maciongowska, Sandra Śliwa i Ewa Żytecka zwyciężyły w zawodach.

PIKOMAT. Do III etapu Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "PIKOMAT" zakwalifikowali się uczniowie naszej szkoły: Basek Tomasz - 4b, Cieśliński Szymon - 4c, Pieczka Magdalena 5c, Kopiczeńska Karolina - 5c, Sikora Rafał - 5c, Basek Joanna - 6d, Kramarz Bartłomiej - 6f, Siurdyban Martyna - 6a, Domański Rafał - IB, Milewski Marek - IB, Petka Olga - IB, Mądry Agnieszka IID.

KWIECIEŃ

SZKOLNE DNI PROMOCJI ZDROWIA. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji poprzez udział w różnych konkursach Klasy trzecie rywalizowały w konkursie wiedzy o zdrowiu "Wiem co jem" przygotowanym przez Justynę Wons. Zwyciężyła Magdalena Mądry z klasy 3b.
Klasy drugie brały udział w konkursie sprawnościowym "Wiosna wkoło - ćwicz wesoło" zorganizowanym przez Izabellę Jańczak. Tutaj najlepsza okazała się klasa 2d, drugie miejsce zajęła klasa 2e, trzecie - klasa 2b.
Dla pierwszoklasistów Jolanta Horak przygotowała konkurs pięknego czytania wierszy. Jury konkursu najbardziej podobała się interpretacja wiersza "Na zdrowie" w wykonaniu Z osi Sobczak z klasy Ib i Katarzyny Balion z klasy Ic.
Uczniowie klas najmłodszych brali również udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Annę Rybczyńską. Najwyżej oceniono pracę Piotra Desola z klasy 3d.
Zwieńczeniem Dni Promocji Zdrowia było spotkanie z pielęgniarką szkolną oraz przedstawienie spektaklu "Dentystyczna przygoda Baby Jagi" w wykonaniu klasy 3d pod kierunkiem Bożeny Przybylskiej.

ZABAWA SŁOWAMI, MOŻE TAK, ALE DUŻO BARDZIEJ NIE. 10 kwietnia w galerii POD SCHODAMI U JÓZEFA w krypcie Kościoła Św. Józefa miało miejsce uroczyste podsumowanie Turnieju Sztuki Recytatorskiej "Promuj Śląsk". Już od ośmiu lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w tym prestiżowym konkursie organizowanym przez SP 17.
W kategorii klas 1-3 SP pierwsze miejsce i nagrodę publiczności otrzymała Agata Szyszko z klasy 3d przygotowana przez wychowawcę Bożenę Przybylską. Trzecie miejsce uzyskał Piotr Przyłucki z klasy 2c pod opieką Beaty Witek. Kinga Kostoń z klasy 4 zdobyła drugie miejsce w kategorii klas 4 - 6, a Martyna Morhardt - wyróżnienie.

OBCHODY DNIA ZIEMI. Święto przypada na dzień 21 kwietnia i z tej okazji uczniowie naszej szkoły biorą udział w ekologicznych akcjach. W tym roku szkolnym były to konkursy.
Uczniowie klas najmłodszych wzięli udział w konkursie fotograficznym "Najpiękniejsze zakątki naszej ojczyzny". Klasy drugie miały możliwość sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ekologii, a trzecie brały udział w konkursie "Chronmy naszą Ziemię". Również uczniowie klas pierwszych włączyli się w obchody święta przygotowując prace plastyczne na tematy ekologiczne.
Na zakończenie obchodów Dnia Ziemi uczniowie wzięli udział w uroczystym apelu. Organizatorami wszystkich imprez były Izabella Jańczak i Justyna Wons.

 

ZŁOTY MEDAL PIŁKARZY RĘCZNYCH. Dnia 20 kwietnia w hali "Polonia" w Częstochowie odbył się finał Wojewódzkiej Gimnazjady 2006 w piłce ręcznej, w której uczestniczyli uczniowie z klasy IIIC i IIC.
W pierwszym meczu wysoko wygrali w półfinale z piłkarzami z Bielska Białej, następnie, po zaciętym boju, wygrali z faworyzowanym gimnazjum z Piekar Śląskich. Nasi reprezentanci, trenowani przez Mieczysława Mielcarka i Ryszarda Hawryluka, po raz kolejny zdobyli dla szkoły złoty medal.
W drużynie zagrali: Przemysław Rezler, Bartłomiej Hawrylak, Sebastian Haniewicz, Łukasz Bartolik, Tomasz Boryn, Mateusz Borys, Robert Ciszek, Tomasz Lipiński, Paweł Lange, Łukasz Szymański, Damian Rybak, Jakub Zegadło.

TURNIEJ ROWEROWY. 21 kwietnia odbyły się coroczne międzyszkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy rozwiązywali test z przepisów ruchu drogowego oraz pokonywali rowerowy tor przeszkód.
Indywidualnie najlepszymi zawodnikami turnieju okazali się:
1. Gimnazjum: I miejsce - Rafał Domański Gimnazjum Sportowe nr 11, II miejsce - Łukasz Holewik - Gimnazjum Integracyjne, III miejsce - Natan Nieśpiałowski z Gimnazjum nr 10.
2. Szkoły podstawowe: I miejsce - Marcin Piestrzyński SP nr 5, II miejsce Remigiusz Krawczyk SP 12, III miejsce Piotr Włochowicz SP 32.

W klasyfikacji szkół podstawowych wygrała drużyna SP nr 12, drugie miejsce SP nr 32, trzecie- SP nr 25. W kategorii drużyn szkół gimnazjalnych najlepsi okazali się uczniowie naszego gimnazjum: Filip Lempa, Rafał Domański i Paweł Christoph. Uczniów przygotowała Grażyna Grymel- Wieczorek. Drugie miejsce zdobyła drużyna Gimnazjum nr 5, trzecie - Gimnazjum nr 10.

 

Z MATEMATYKĄ W SZEROKI ŚWIAT. 28 kwietnia 2006 w Szkole Podstawowej nr 17 odbył się miejski konkurs matematyczny "Z matematyką w szeroki świat". 10 maja ogłoszono wyniki.
Nasi uczniowie zajęli kilka czołowych lokat. W kategorii klas czwartych Szymon Cieśliński zajął I miejsce, Joanna Michalik - trzecie miejsce a Łukasz Olek otrzymał wyróżnienie. Wśród uczniów klas piątych Jarosław Socha zajął II miejsce a Michał Cebulski otrzymał wyróżnienie. W kategorii klas szóstych Maciej Dzianowicz wywalczył drugie miejsce.

MAJ

EDUKACJA I WSPÓŁPRACA. W dniach 9 - 12 maja szkoła nasza po raz szósty gościła młodzież z Węgier. Współpraca partnerska szkół naszej i węgierskiej datuje się od 1998 roku W tym roku realizowano projekt edukacji kulturalnej i krajoznawczej. W programie był pobyt w Zakopanem, Krakowie i Bochni.
22-osobowa grupa młodzieży przyjechałą ze szkoły Ujvaros Teri Altalanos w Ózd wraz z opiekunami.

FOTOREPORTAŻ

STROFY O MIŁOŚCI. PRZYJACIELU, usiądź sobie, a ja ci opowiem... SŁUCHAJ sercem,...
11 maja w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Lompy odbył się turniej recytatorski pod hasłem "Miłość niejedno ma imię". Naszą szkołę reprezentowało 6 uczennic przygotowanych do prezentacji utworów literackich.
W składzie jury byli aktorzy z Teatru Rozrywki w Chorzowie i przyznali Agacie Szyszko z klasy 3d i Darii Kasprzak z 4a trzecie miejsce w kategorii szkół podstawowych. Zauważono również Kingę Kostoń z klasy 4a, która otrzymała wyróżnienie. Uczennice zostały przygotowane przez Bożenę Przybylską i Ewę Mazur.

KANGUR 2006.

 • Cieśliński Szymon - 4c - 107,5 pkt
 • Michalin Joanna - 4c - 102,5
 • Socha Jarosław - 5e - 132,5
 • Cebulski Michał - 5e - 102,25
 • Hojka Kamil - 5 - 90
 • Pekala Kamil - 5 - 89,75
 • Świerczyński Jakub - 5a - 81,75
 • Dzianowicz Maciej - 6d - 125,75
 • Dąbek Maja - 6d - 115,75
 • Magda Łukasz - 6 - 104,75
 • Mrowiec Patrycja - ID - 92,5
 • Pałka Karol - IIIA - 115
 • Dydyna Katarzyna - IIIB - 80,25

Wśród uczniów klasy trzeciej szkoły podstawowej: Michał Ślusarczyk uzyskał najwięcej punktów a wyróżnienie otrzymali: Agata Szyszko, Paweł Miciński, Miriam Jańczak, Wojciech Pisula, Kamil Zalek.

NAGRODY W KOMPUTEROWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM. Uczniowie SP nr 5 mieli okazję wziąć udział w szóstej edycji Miejskiego Konkursu Grafiki Komputerowej "Milenium" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Chorzowa dr inż. Joachima Otte a organizowanym przez Gimnazjum nr 5 w Chorzowie. 11 maja w Małej Sali Urzędu Miasta z władzami miasta spotkali się laureaci tegorocznej edycji. Wśród nagrodzonych są uczniowie naszej szkoły, Dominika  Janotta z klasy 3d, która zajęła trzecie miejsce oraz Paweł Miciński, który otrzymał wyróżnienie. Uczniowie wykonali pracę w edytorze graficznym PAINT pod kierunkiem Bożeny Przybylskiej

ROLKI.

 
12 maja odbyły się pierwsze szkolne zawody w jeździe szybkiej na rolkach. W zawodach wzięło udział 43 uczniów klas czwartych, piątych i szóstych.

SUKCESY MATEMATYCZNE. Wspaniałe sukcesy odnieśli uczniowie szkoły w konkursach matematycznych.
MISTRZOWIE LOGIKI. Drużyna uczniów z klas trzecich naszego gimnazjum w składzie: Katarzyna Dydyna, Monika Gwóźdź, Karol Pałka zajęła drugie miejsce w miejskim międzygimnazjalnym konkursie "Mistrzowie Logiki". Zawodników przygotowali Anna Ząbkowska - Petka i Maciej Balicki.
PIKOMAT. Dwoje uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do finału międzynarodowego konkursu matematycznego "Pikomat". Szymon Cieśliński z klasy 4 c SP oraz Olga Petka z klasy I B GS pojadą do Wisły zmagać się z finałowymi zadaniami konkursowymi.

CZERWIEC

Z WIZYTĄ U PRZYJACIÓŁ. W dniach 1 i 2 czerwca klasa 3 d z wychowawcą Bożeną Przybylską, brała udział w wycieczce do Czeladnej w ramach partnerskiej współpracy szkół z Polski i Czech Gospodarze, jak zwykle, zapewnili bogaty i ciekawy program wycieczki. Nasi uczniowie zwiedzali skansen w Rożnowie, ruiny zamku, mieli okazję oglądać trening na polu golfowym. W trakcie pobytu w zaprzyjaźnionej szkole poznawali ciekawą historię miejscowości Czeladna. Dla niektórych uczniów wycieczka była pierwszym wyjazdem za granicę, dzieci wróciły do Chorzowa pełne wrażeń.

FOTOREPORTAŻ

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO. Uczniowie klas pierwszych SP wzięli udział w III edycji Miejskiego Konkursu Plastycznego "Sport" pod hasłem  "Torino 2006".
Chociaż Zimowe Igrzyska Olimpijskie już za nami, dzieci w swych pracach przedstawiły postacie sportowców w trakcie zawodów, umiejętnie oddając plastykę ruchu człowieka. Rysunki uczniów zostały nagrodzone przez jury. Pierwsze miejsce otrzymał Adrian Niesłony z 1d, drugie Aleksandra Choroba, też z 1d, wyróżnienie - Karolina Stryjak z 1d. Prace wykonane zostały na kółku plastycznym prowadzonym przez wychowawcę 1d Ewę Adamską.

KOROWÓD. Jak co roku uczniowie szkoły wzięli udział w obchodach Święta Chorzowa 5 czerwca 2006r.

COPYRIGT Szkoła Podstawowa nr 5 w Chorzowie FREE JOOMLA TEMPLATES