^wróć na początek

logo   orzelek

dane kontaktowe:
telefon: 666-977-944
e-mail:office@diablodesign.eu

POWOŁANIE ZESPOŁU SZKÓŁ SPORTOWYCH

 

Rok szkolny 1999/2000, zapoczątkował reformę szkolną.


Powołano Zespół Szkół Sportowych nr 1 z klasami szkoły podstawowej i gimnazjum sportowego.


W inauguracji nowego roku szkolnego uczestniczyło 794 uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 i 42 uczniów Gimnazjum Sportowego nr 11 oraz 69 nauczycieli.

 

Nowy rok szkolny rozpoczęto od wyborów samorządowych. Przewodniczącą szkoły została Monika Dolny.
 
W XI Rajdzie “Kusego”, organizatorem którego był Włodzimierz Cieśliński wzięło udział 200 uczniów z obu szkół.
 
We wrześniu dla klas gimnazjalnych zorganizowano wycieczki integracyjne.
 
Uczniowie gimnazjum Monika Dolny i Rafał Skrzypiec brali udział w wyborach do Młodzieżowego Forum Miejskiego.
 
W październiku uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej i I klas gimnazjum brali udział w poranku muzycznym w Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Koncert poświęcony był rocznicy śmierci Fryderyka Chopina.
 
Uczniowie klasy pływackiej gimnazjum odnoszą pierwsze sukcesy w zawodach pływackich Grand Prix Śląska w Pałacu Młodzieży zajmując czołowe miejsca.
 
Szkoła była gospodarzem inauguracji Szkolnego Roku Sportowego 1999/2000, gdzie ogłoszono wyniki Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół Podstawowych o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty za rok szkolny1998/1999 – nasza szkoła zdobyła I miejsce.
 
Uczniowie ze szkoły podstawowej z klas pływackich brali udział w Międzynarodowym Mittingu Pływackim zorganizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach, gdzie zajęli czołowe miejsca.
 
W VI Turystycznym i Śląskim Śpiewograniu udział brała cała społeczność szkolna.
 
W szkole gościliśmy młodzież i nauczycieli z Zaolzia, którzy mieli możliwość uczestniczenia w lekcjach języka polskiego i historii oraz zwiedzali nasze miasto.
 
W listopadzie z okazji Święta Niepodległości Ewa Gawlik zorganizowała spotkanie dla uczniów ósmych szkoły podstawowej i klas pierwszych gimnazjum z pracownikiem Uniwersytetu Śląskiego dr Piotrem Greinerem. Młodzież miała możliwość wysłuchania wykładu “Województwo śląskie w okresie międzywojennym”. Spotkaniu towarzyszyła wystawa “Droga ku niepodległości”.
 
Zorganizowano wernisaż i aukcję prac plastycznych “Dzieci dzieciom”, zebrane pieniądze w kwocie 1186 złotych przekazano na rzecz szkolnego koła TPD.
 
W grudniu pływacy brali udział w X Międzyszkolnych Zawodach Pływackich Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych o Puchar Prezydenta Miasta Chorzowa, gdzie zdobyli I miejsce.
 
Przedstawiciele uczniów ze szkoły podstawowej brali udział w II Międzyszkolnym Turnieju “Nasza Mała Ojczyzna” i zdobyli VIII miejsce.
 
Rafał Skrzypiec i Monika Dolny brali udział w I Młodzieżowym Forum Miejskim.
 
Nauczyciele Genowefa Kaczmarczyk, Grażyna Grymel–Wieczorek, Barbara Stępniewska i Ewa Gawlik zorganizowały I Świąteczną Wystawę Twórczości Dziecięcej. Znalazło się na niej 505 prac technicznych, plastycznych i kulinarnych uczniów z klas 1-6.
 
Najlepsi pływacy z naszych szkół oraz trener Sławomir Pąchalski spotkali się z prezydentem miasta Chorzowa w MDK nr 2.
 
W styczniu uczniowie brali udział w imprezie zorganizowanej przez TVP Katowice “VIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – łańcuch serc".
 
Monika Dolny i Rafał Switoń brali udział w konkursie recytatorskim “Promuj Śląsk” i awansowali do następnego etapu.
 
Uczeń klasy 6 Karol Haratyk przygotowywany przez Ewę Najgebauer, zajął I miejsce w Wojewódzkim Konkursie “Przyroda wokół nas”, organizatorem którego był Pałac Młodzieży w Katowicach.
 
W lutym Jolanta Horak ze swoją klasą brała udział w programie telewizyjnym “Trzy po trzy”.
 
W Raciborzu odbyły się Zimowe Mistrzostwa Śląska Dzieci – rocznik 1989/90 w pływaniu, w których:
Olga Załuska i Michał Mazur zajęli I miejsce na dystansie 50 metrów stylem motylkowym,
Andrzej Gruntowski – I miejsce na 100 metrów stylem klasycznym,
Anna Majda - I miejsce na 100 metrów stylem klasycznym, grzbietowym, dowolnym oraz na 200 metrów stylem dowolnym,
Magdalena Rudna - I miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym,
Michał Olejniczak - I miejsce na 50 metrów stylem motylkowym. Grupę przygotowali trenerzy Grażyna Błaszczak i Sławomir Pąchalski.
Reprezentant gimnazjum Sebastian Majewski zdobył I miejsce na dystansie 100 i 200 metrów stylem klasycznym.
 
W Radlinie odbyły się Mistrzostwa Śląska Dzieci rocznik 1987/1988 w pływaniu – wszyscy nasi reprezentanci stawali na podium. Grupę przygotowali trenerzy Małgorzata Myrcik i Sławomir Pąchalski.
 
Małgorzata Cieślińska zorganizowała II Miejski Konkurs Wiedzy o Teatrze, w którym wzięło udział 41 zespołów z 12 szkół. Uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce.
 
Uczennica klasy 6 c Justyna Borek zajęła I miejsce i tytuł Mistrza “szalonych liczb” w programie teleturnieju zorganizowanym przez TV “Teleturniej – Szalone Liczby”. Uczennicę do teleturnieju przygotował Maciej Balicki.
 
W marcu uczniowie podziwiali spektakl w reżyserii Mieczysława Niedźwieckiego “Romans z Ballladami” – impresje na temat ballad Adama Mickiewicza.
 
Otwarto wystawę “Teatr synteza sztuki: słowo, dźwięk, barwa”, wernisaż prac plastycznych VI Edycji Międzynarodowego Konkursu “Kolorowy Świat” Trzyniec`99 – z Czech. Imprezą towarzyszącą były występy chóru “Caro”, laureata Międzymarodowego Festiwalu “Święto Pieśni-Olomouc oraz występy zespołu wokalnego naszej szkoły.
 
Tradycyjnie w marcu odbył się jubileuszowy X Festiwal Miniatur Teatralnych.
Nagrodę GRAND PRIX festiwalu otrzymała klasa 5 b za przedstawienie reżyserowane przez Grażynę Grymel-Wieczorek "Męczeństwo Piotra Oheya" Sławomira Mrożka.
Nagrodę Januszka otrzymała Agata Boroniec z klasy 4 b za postać Kasieńki ze sztuki "Igraszki z diabłem".
Nagrodę publiczności otrzymała klasa 8 c za "Romeo i Julię" przygotowaną przez Marię Hamelę.
 
 
Ewa Najgebauer i Teresa Bednarek zorganizowały wycieczkę do Paryża dla uczniów szkoły.
 
Trzynastolatki z UKS “Kusy”, brały udział w Mistrzostwach Polski Juniorów w Pływaniu zdobywając najwyższe lokaty.
 
W III edycji konkursu na “Inscenizację powitania wiosny” ogranizowanej przez MDK “Batory”, uczniowie z naszej zajęli I miejsce.
 
Uczennice klasy 8 a brały udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym “Katyń – Golgota Wschodu”. Uczennice do konkursu przygotowały Ewa Gawlik i Anna Dzianowicz.
 
W kwietniu Monika Dolny została finalistką II edycji Turnieju Sztuki Recytatorskiej “Promuj Śląsk”, a Agnieszka Bilińska otrzymała wyróżnienie. Szczególny sukces odniosła Aleksandra Hajowy, która otrzymała wyróżnienie oraz Nagrodę Publiczności.
 
Reprezentanci szkoły wzięli udział w eliminacjach do XXIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego, który jak co roku organizuje w szkole Grażyna Grymel-Wieczorek. W zawodach wzięły udział drużyny z 23 chorzowskich szkół, drużyna szkoły zdobyła II miejsce.
 
W maju uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w wiosennym Rajdzie “Kusego”.
 
Uczniowie klas szóstych i pierwszych gimnazjum brali udział w obchodach Dnia Europy w Warszawie. Młodzież wzięła udział w Paradzie Schumana. Wycieczkę zorganizowała Ewa Gawlik.
 
W ramach współpracy szkoły z zagranicą goszczono uczniów i nauczycieli z Ujvaros Teri Alfalanos w Ozd na Węgrzech. W programie wizyty znalazło się zwiedzanie miasta, WPKiW, wycieczka do Krakowa i Wieliczki.
 
Uczniowie wraz z opiekunami Małgorzatą Bombą i Ewą Najgebauer wzięli udział w “Rajdzie Szkół Samorządowych Miasta Chorzowa”.
 
W II Miejskim Konkursie Recytatorskim “Miłość nie jedno ma imię” Rafał Świtoń z klasy I gimnazjum otrzymał wyróżnienie, a Damian Dąbek – I miejsce.
 
W Szkolnym Konkursie “Patroni naszych ulic” wzięło udział 164 uczniów. Organizatorem konkursu była Genowefa Kaczmarczyk. Konkursowi towarzyszyła wystawa “Drzewo genealogiczne mojej rodziny” przygotowana przez Ewą Gawlik i Barbarę Stępniewską.
 
W II Miejskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej zorganizowanej przez MDK nr 2 nagrodę specjalną otrzymał teatrzyk klasowy prowadzony przez Jolantę Paczułę i Bożenę Przybylską, I miejsce zdobył zespół Ewy Adamskiej, II miejsce zespół Elżbiety Jaworskiej-Sęk oraz III miejsce zespół klasowy Grażyny Grymel–Wieczorek. Laureatem festiwalu został zespół pod kierunkiem Justyny Holony.
 
W XI Dniach Sportu Szkolnego wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.

Sportowcem Roku 2000 został Michał Bonk z klasy I c gimnazjum.
 
Finaliści konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 1999/2000

Michał Spałek – finalista Wojewódzkiego Konkursu Technicznego
Marek Bartek – finalista Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego
Dominika Stasiak – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego
Paweł Gomoluch, Anna Zega, Agnieszka Nowińska, Przemysław Zawadzki, Luiza Makolądra (ze szkoły podstawowej) i Adam Wojdecki z klasy I c gimnazjum – finalistami Międzynarodowego Konkursu Matematycznego “Pikomat”.
 

Najlepsi uczniowie szkoły roku szkolnego 1999/2000


Srebrna Tarcza ze Złotym Laurem:Dominika Stasiak, Bartłomiej Marek
Srebrna Tarcza z Laurem: Karolina Góra, Aleksandra Nowaczyk, Miłosz Wasylik, Agnieszka Bonar.

 

COPYRIGT Szkoła Podstawowa nr 5 w Chorzowie FREE JOOMLA TEMPLATES