KONKURS POEZJI ZIMOWEJ I ŚWIąTECZNEJ

W inauguracji roku szkolnego 1998/1999 uczestniczyło 882 uczniów i 69 nauczycieli.

We wrześniu odbył się zorganizowany przez Włodzimierza Cieślińskiego X Rajd “Kusego”.

W październiku trzy dni przebywała w szkole grupa młodzieży i nauczycieli z Karwiny i Gnojnika (Czechy).

Społeczność szkolna brała udział w V Śląskim i Turystycznym Śpiewograniu.

Ogłoszono wyniki Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół Podstawowych o Puchar Kuratora Oświaty w Katowicach za rok szkolny 1997/1998 – nasza szkoła kolejny raz zajęła I miejsce.

W listopadzie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości Ewa Gawlik przygotowała akademię oraz przy współpracy Beaty Stasiak zorganizowała wystawę “Polska droga do niepodległości”.

Barbara Stępniewska, Ewa Głogowska i Jolanta Solga przeprowadziły aukcję prac plastycznych “Dzieci dzieciom”. Cały dochód z imprezy przekazano na konto szkolnego koła TPD.

W grudniu biblioteka szkolna zorganizowała wystawę poświęconą 200 rocznicy urodzin Adama Mickiewicza.

Ewa Burzyk i Iwona Perz przygotowały “Konkurs poezji zimowej i świątecznej”.

W lutym uczniowie brali udział w Miejskim Konkursie Wiedzy o Teatrze “Bliżej teatru”, w którym zaprezentowało się 38 zespołów z 12 szkół oraz zespół z MDK nr 2.

Reprezentacja szkoły brała udział w finale miejskim XXII Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego, w którym wzięło udział 76 uczniów z klas 6 – 8. W finałach rejonowych, które odbyły się w Katowicach brało udział 19 drużyn. Zespół przygotowany przez Grażynę Grymel-Wieczorek zajął II miejsce.

W ramach poznawania Europy nauczyciele: Sebastian Hanke, Ewa Najgebauer i Teresa Bednarek zorganizowali dla uczniów wycieczkę do Londynu.

W marcu rewizytą do Ujvaros Teri Altalanos na Węgrzech wyjechała osiemnastoosobowa grupa uczniów.

W II konkursie na inscenizację powitania wiosny dla grup teatralnych szkół podstawowych organizowanym przez Miejski Dom Kultury “Batory”, uczniowie przygotowywani przez Justynę Holonę zajęli I miejsce.

Po raz dziewiąty odbył się Festiwal Miniatur Teatralnych.
Nagroda GRAND PRIX przypadła sztuce "Szelmostwa lisa Witalisa" w wykonaniu klasy 5 c pod kierunkiem Ewy Burzyk.
Nagrodę Januszka przyznano Mateuszowi Mielcarkowi z klasy 5 c za rolę Witalisa.
Nagrodę publiczności otrzymała klasa 7 a, która pod kierunkiem Iwony Perz zaprezentowała sztukę "Mickiewicz śmieszy, tumani i przestrasza".

W kwietniu w szkole odbyły się IX Międzyszkolne Zawody Pływackie Szkół Podstawowych o Puchar Prezydenta Miasta Chorzowa, w których zajęliśmy I miejsce.

Uczniowie brali udział w zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 17 konkursie recytatorskim “Promuj Śląsk”.

W maju teatrzyk klasowy klasy trzeciej pod kierunkiem wychowawcy Jolanty Paczuły zdobył I miejsce a teatrzyk klasowy klasy drugiej z wychowawczynią Elżbietą Jaworską-Sęk zdobył III miejsce w I Miejskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkół Podstawowych, organizatorem którego był MDK nr 2 i Urząd Miasta.

W Szkolnym Konkursie Wiedzy o Chorzowie zorganizowanym przez Genowefę Kaczmarczyk wzięło udział 128 uczniów z klas 1-6.

W czerwcu odbyły się II Olimpijskie Dni Sportu X Tygodnia Sportu.

Sportowcem roku 1999 została Agata Goj z klasy 8 d.

Grzegorz Bącal został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego.

Marta Polczyk została finalistką Międzynarodowego Konkursu Matematycznego “Pikomat”.

Paulina Hornik, Oliwer Ponanta i Adam Wojdecki otrzymali wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym “Kangur”.

Przemysław Zawadzki otrzymał w “Kangurze” nagrodę III stopnia, Natalia Kalicińska otrzymała w tym konkursie nagrodę II stopnia, a nagrodę I stopnia otrzymał Oskar Kochana.

Najlepsi uczniowie roku szkolnego 1998/1999

Srebrna Tarcza z Laurem: Dagmara Apolinarska, Lucyna Czarnowska, Aleksandra Krzyżczyk, Joanna Niedurny, Marta Olek, Katarzyna Pytlarz, Katarzyna Rak, Agnieszka Wójcik, Michał Borek, Agata Wzgarda, Emilia Borkowska, Tomasz Polczyk.