^wróć na początek

logo   orzelek

dane kontaktowe:
telefon: 666-977-944
e-mail:office@diablodesign.eu

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TEATRALNY

 

Rok szkolny 1997/1998 powitało 865 uczniów i 69 nauczycieli.

 

We wrześniu odbyły się wybory do samorządu szkolnego. Rzecznikiem Praw Ucznia została Marta Grzybowska.
 
Po raz X odbył się Rajd “Kusego”.
 
W październiku głoszono wyniki w Wojewódzkim Współzawodnictwie Sportowym Szkół Podstawowych o Puchar Kuratora Oświaty za rok szkolny 1996/1997 – szkoła zajęła I miejsce.
 
Odbyło się IV Turystyczne i Śląskie Śpiewogranie,w którym wzięła udział cała społeczność szkoły.
 
W listopadzie zespół teatralny Mieczysława Niedźwieckigo wystawił spektakl “Płonąca pochodnia” o życiu i twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Młodzież miała możliwość spotkania z reżyserem.
 
Goszczono w murach naszej szkoły młodzież z czeskiego Cieszyna.
 
W listopadzie w III Turnieju Aktorskim organizowanym przez MDK nr 2, klasa Iwony Perz zajęła I miejsce.
 
Młodzież brała udział w Forum Teatralnym z okazji 90–lecia Towarzystwa Kultury Teatralnej.
 
Zorganizowano wernisaż prac plastycznych “Dzieci dzieciom”. Zebrane pieniądze w kwocie 625 złotych przekazano na cele szkolnego TPD.
 
Uczeń klasy piatej, Andrzej Wilczek, przygotowywany przez Grażynę Ledwoń zajął I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Biologicznym dla klas piątych “Młodzi miłośnicy przyrody”. Organizatorem konkursu był Pałac Młodzieży w Katowicach.
 
W grudniu Magdalena Balcar otrzymała wyróżnienie za recenzję spektaklu “Obrazki staropolskie” w XVII Wojewódzkim Konkursie na Recenzję Teatralną dla Młodzieży. Organizatorem konkursu był Miejski Dom Kultury “Koszutka” w Katowicach.
 
Ewa Burzyk i Iwona Perz przygotowały konkurs poezji świątecznej i zimowej.

 

W lutym odbył się szkolny, a następnie międzyszkolny konkurs - Adam Mickiewicz i jego “Pan Tadeusz”. Pomysłodawcą konkursu była Małgorzata Cieślińska.
 
Od Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych “Pomóż i Ty” szkoła otrzymała podziękowanie za udzielenie wsparcia i pomoc poprzez rozprowadzenie kartek “Walentynki`98”.
 
W marcu nauczyciele Włodzimierz Cieśliński i Tomasz Grzywacz zorganizowali dla uczniów obóz narciarski.
 
Odbył się VIII Festiwal Miniatur Teatralnych a zarazem I Międzynarodowy Festiwal Miniatur Teatralnych. Brały w nim udział zespoły z Czech i Węgier.
Imprezy towarzyszące festiwalowi, to pokazy sportowe oraz spotkanie z Mieczysławem Niedźwieckim.
Nagrodę GRAND PRIX otrzymała sztuka przygotowana przez Ewę Burzyk  "Ostatni polski diabeł"
Nagrodę Januszka otrzymała Dorota Królikowska za rolę Telimeny.
Nagrodę publiczności przyznano sztuce "Bajka wodoodporna z bąbelkami o małej syrence" reżyserowanej przez Ewę Najgebauer i wystawionej przez klasę 6 b.
 
W etapie miejskim klasa 3 b ze sztuką “Witajcie w naszym domu” oraz klasa 6 a ze sztuką “Calineczka”, zajęły I miejsce w VIII Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, organizatorem którego był MDK “Centrum”.
 
W etapie rejonowym VIII Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej zespół klasowy 3 b w kategorii kabaretu dziecięcego za spektakl “Witajcie w naszym domu” otrzymał I miejsce, a sztuka “Calineczka”, wystawiana przez 6 a - wyróżnienie.
 
Młodzież miała okazję obejrzeć spektakl “Ballady i romanse” w reżyserii Mieczysława Niedźwieckiego oraz spotkać się z reżyserem i aktorami.
 
W kwietniu uczniowie brali udział w VIII Wojewódzkim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach.
 
Iwona Perz przygotowała uczniów naszej szkoły do udziału w XLV Konkursie Recytatorskim Młodzieży Szkół Podstawowych Miasta Chorzowa, organizatorem którego był MDK nr 2 i Wydział Edukacji Urzędu Miasta.

W konkursie tym mlodzież otrzymała wyróżnienie za poziom wykonawczy recytatorów.

Arian Ajwazi i Łukasz Pindel zdobyli I miejsce w kategorii chłopców w Miejskich Drużynowych Rozgrywkach Szachowych
 
Uczniowie klas 2-5 reprezentowali naszą szkołę w Miejskim Finale Turnieju Gier i Zabaw Uczniów Szkół Podstawowych zajmując I miejsce w mieście.
 
Pływacy brali udział w VIII Zawodach Pływackich o Puchar Prezydenta Chorzowa i zajęli I miejsce.
 
Uczniowie szkoły brali udział w miejskim finale XXI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego i zajęli I miejsce, Bartłomiej Marek, indywidualnie - drugie, a w rejonie IV miejsce.
 
 
W szkolnym konkursie “Mistrz ortografii`98” brało udział 90 uczniów z klas 4-8. Zwycięzcą został Michał Mentel z klasy 7 c.
 
W Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 nasza szkoła zajęła II miejsce.
 
Genowefa Kaczmarczyk przeprowadziła finał szkolnego konkursu “Chorzów, moje miasto”.
 
Małgorzata Bomba zorganizowała wiosenny Rajd “Kusego”.
 
W maju grupa uczniów brała udział i zajęła dwa drugie miejsca i jedno wyróżnienie w Miejskim Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez elektrownię “Chorzów” S.A. z okazji 100–lecia istnienia.
 
Włodzimierz Cieśliński zorganizował dla uczniów szkoły plener fotograficzny po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.
 
Na początku czerwca odbyły się Olimpijskie Dni Sportu Szkolnego – IX Tydzień Sportu. Sportowcem roku 1998 został uczeń klasy 8 d Piotr Bednarski.
 
W organizowanym przez Starochorzowską Fundację Kultury konkursie literackim “To my tworzymy historię”, uczennica Joanna Niedurny zajęła I miejsce, a uczennice Marta Olek i Aleksandra Krzyżczyk zdobyły wyróżnienie.
 
Katarzyna Mencel zajęła III miejsce w konkursie “Zdrowie masz tylko jedno”
 

Najlepsi uczniowie roku szkolnego 1997/1998


Srebrna Tarcza z Laurem: Agnieszka Zimoch, Aleksandra Smuga, Małgorzata Kaczmarczyk, Ewa Kubiak, Joanna Wąsacz, Monika Michoń - prymus szkoły

 

 

COPYRIGT Szkoła Podstawowa nr 5 w Chorzowie FREE JOOMLA TEMPLATES