^wróć na początek

logo   orzelek

dane kontaktowe:
telefon: 666-977-944
e-mail:office@diablodesign.eu

WYRÓŻNIENIA MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ

 

Rok szkolny 1995/1996 powitało 873 uczniów i 60 nauczycieli.


Funkcję wicedyrektora objęła Teresa Bednarek.

 

Wrzesień tradycyjnie już rozpoczął się od wyborów do samorządu szkolnego.
 
Po raz siódmy zorganizowano  Rajd “Kusego”.
 
W październiku goszczono przedstawicieli władz miejskich, wojewódzkich i sportowych na Wojewódzkiej Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego. W czasie tej uroczystości ogłoszono wyniki minionego roku sportowego. Nasza szkoła po raz drugi zdobyła I miejsce.
 
Decyzją Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji Rady Miejskiej miasta Chorzowa z dnia 20 października 1995 roku szkoła otrzymała Honorową Odznakę Sprawności Sportowej.
 
W listopadzie odbyło się II Turystyczne i Śląskie Śpiewogranie.
 
W grudniu nauczyciele języka polskiego przygotowali Szkolny Świąteczny Konkurs Recytatorski.
 
Zorganizowano wernisaż i aukcję prac plastycznych pt. Dzieci dzieciom, pod kierunkiem Barbary Stępniewskiej Zebrane pieniądze - 612 złotych przekazano na konto szkolnego koła TPD.
 
Ogłoszono wyniki szkolnego konkursu na najlepszego nauczyciela. Rozdano “Szkarłatne Róże” i “Ordery Uśmiechu”.
 
W marcu szkoła była reprezentowana w Drużynowych Mistrzostwach Chorzowa Szkół Podstawowych w szachach na rok 1996 organizowanych przez Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta oraz Sekcję Szachową “Kościuszkowiec”, gdzie zajęła II miejsce.
 
W dniach 4-8 marca odbywał się VI Festiwal Miniatur Teatralnych. Patronowała mu sympatyczna postać Arlekina z włoskiej XVI – wiecznej komedii del’arte. W etiudzie rozpoczynającej festiwal w postać Arlekina wcielił się uczeń klasy 7 c Michał Niesłańczyk.
W festiwalu wzięły udział 24 klasy, młodsze sięgnęły po repertuar baśniowy, starsze zaprezentowały utwory klasyczne, kabaretowe, a nawet musical. Gościnnie wystąpił teatrzyk “Miodek” z MDK nr 2 w Chorzowie. Młodzież miała okazję spotkania z Martą Fox – pisarką i krytykiem tearalnym. Festiwalowi towarzyszył konkurs na plakat teatralny i recenzję sztuki teatralnej.
Nagrodę GRAND PRIX festiwalu zdobyła klasa 4 a za przedstawienie “Fernando” przygotowane przez Iwonę Perz.
Nagrodę publiczności przyznano klasie 2 d za przedstawienie "Sen Doroty" przygotowane przez Bożenę Przybylską.
Nagrodę “Januszka” dla najlepszego aktora zdobył Marcin Bąk za rolę byczka Fernando.
 
W Miejskim Finale XIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego drużyna przygotowana przez Grażynę Grymel-Wieczorek zajęła I miejsce, w rejonowych zawodach miejsce drugie.
 
Koło teatralne prowadzone przez Jolantę Paczułę w VI Rejonowym Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej zdobyło wyróżnienie I stopnia. Ten sam zespół otrzymał I miejsce w VI Wojewódzkim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej – rok szkolny 1995/1996 – w kategorii zespoły teatralne.
 
Szkoła gościła nauczycieli z Ukrainy, którzy wzięli udział w lekcjch języka polskiego i historii oraz zwiedzili miasto.
 
W kwietniu uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce na szczeblu miejskim w “Eskulapiadzie”.
 
W półfinałach Turnieju Gier i Zabaw w Jaworznie drugie miejsce zajęła klasa 2 a klasa 3 - trzecie.
 
W ramach obchodów “Dnia Ziemi” pod hasłem “Sprzątanie świata” uczniowie brali udział w warsztatach ekologicznych w Rogoźniku.
 
W maju odbywał się VII Tydzień Sportu pod hasłem Olimpijskich Dni Sportu.

Sportowcem roku 1996 został Sebastian Brol klasy 8 d.

W trakcie Tygodnia Sportu przeprowadzono szkolenie uczniów klas starszych w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.
 
W czerwcu odbyły się Międzyszkolne Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Chorzowa, w których reprezentacja szkoły zajęła I miejsce.
 
Ogłoszono wyniki Miejskiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół Podstawowych za rok szkolny 1995/1996, w którym szkoła otrzymała I miejsce.
 
Szkoła uzyskała wyróżnienie Ministerstwa Edukacji Narodowej w Ogólnopolskim Konkursie “Sport dla Każdego”.
 
Prace plastyczne Anety Kozickiej, Marty Michalik, Aleksandry Sabramowicz zostały wyróżnione i nagrodzone w plenerze malarskim na terenie ZOO
 
Wyłoniono najlepszego ucznia, absolwenta szkoły w roku szkolnym 1995/1996. Została nim Magdalena Ruch, która odbierała świadectwo ukończenia szkoły z rąk prezydenta miasta Marka Kopla.
 

Najlepsi uczniowie roku szkolnego 1995/1996


Srebrną tarczę z laurem otrzymały: Agnieszka Kurowska, Wiktoria Murzyn, Marta Michalik.


Srebrną tarczę ze złotym laurem otrzymały: Agnieszka Szojda i Magdalena Ruch.

 

COPYRIGT Szkoła Podstawowa nr 5 w Chorzowie FREE JOOMLA TEMPLATES