ŚLĄSKIE I TURYSTYCZNE ŚPIEWOGRANIE

Rok szkolny 1994/1995 powitało 921 uczniów.

We wrześniu zorganizowano dla społeczności szkoły kolejny VI Rajd “Kusego”.

Uczniowie brali czynny udział w ogólnopolskiej akcji “Sprzątanie świata – Polska”.

W październiku pierwszy raz zdobyliśmy I miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół podstawowych o Puchar Redakcji “Trybuny Śląskiej” za rok szkolny 1993/1994.

W listopadzie w Katowickim Centrum Kultury uczniowie klasy 7 d brali udział w Finale Konkursu o tytuł “Mistrza Polskiej Ortografii‘94” – Wojciech Pielok i Krzysztof Kaczmarczyk zajęli I miejsce.

Młodzież została wyróżniona na najciekawszą prezentację w finale konkursu “Radia Katowice”.

W grudniu chłopcy uczestniczyli w I Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Młodzików w Biłgoraju zdobywając III miejsce, a uczeń Sebastian Brol otrzymał indywidualną nagrodę i uzyskał tytuł Najlepszego Strzelca Turnieju.

Rozstrzygnięto plebiscyt na ulubionego nauczyciela. Wręczono “Szkarłatną Różę” i “Order Uśmiechu”.

W lutym szkoła była reprezentowana na Mistrzostwach Pływackich Chorzowa o Puchar Dyrektora Miejskiego Zakładu Kąpielowego gdzie zajęła I miejsce.

Zorganizowano po raz pierwszy Szkolny Konkurs Piosenki Śląskie i Turystyczne Śpiewogranie.

W marcu odbyły się Miejskie Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Chorzowa. W klasyfikacji zespołowej szkoła zdobyła I miejsce.

W dniach 27-31 marca miał miejsce V Festiwal Miniatur Teatralnych. Rozpoczął go wielki marsz radości do Teatru Rozrywki, gdzie złożono życzenia dyrektorowi Dariuszowi Miłkowskiemu z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

Nagrodę GRAND PRIX festiwalu otrzymała klasa 8 c za przedstawienie “Ożenek” wg Mikołaja Gogola w reżyserii Iwony Perz.
Tytuł najlepszego aktora – nagrodę Januszka otrzymała Luiza Michalec z klasy 8 c za rolę panny w “Ożenku”.
Przyznano dwie nagrody publiczności. W klasach młodszych zwyciężyła klasa 3 c ze sztuką "Hurtownia łakoci" przygotowana przez Beatę Witek, natomiast w klasach starszych największym uznaniem cieszyło się przedstawienie klasy 8 c "Ożenek"

Uczniowie zdobyli II wyróżnienie w XLII Konkursie Recytatorskim Szkół Podstawowych na szczeblu regionu w kategorii poezji śpiewanej.

W kwietniu drużyna reprezentująca szkołę zajęła IV miejsce w eliminacjach XVIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego na szczeblu rejonu.

Uzdolniona plastycznie młodzież szkoły brała udział w Konkursie Plastycznym “Moje Miasto”.

Wojciech Iwa i Aleksandra Pol zostali laureatami w II Konkursie Matematycznym dla uczniów klas piątych szkół podstawowych organizowanym przez I LO w Chorzowie.

Po raz pierwszy zorganizowano Konkurs Wiedzy o Chorzowie, przygotowany przez Genowefę Kaczmarczyk. Brali w nim udział uczniowie z wszystkich poziomów nauczania.

W konkursie “Twoje zdrowie – dobro społeczne”, organizatorem którego był SANEPiD, Urząd Miasta i Delegatura Kuratorium Oświaty reprezentacja szkoły otrzymała wyróżnienie I stopnia.

Maj rozpoczął się od uroczystej akademii z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Magdalena Balcar została finalistką Międzynarodowego Konkursu Matematycznego “Pikomat”.

Do grafika VI Tygodnia Sportu wpisano nową konkurencję – rowerowy tor przeszkód.

Sportowcem roku 1995 został Sebastian Brol, uczeń klasy 7 d.

Z okazji 50 rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz, Ewa Gawlik zorganizowała wystawę połączoną z projekcją filmów o tematyce obozowej.

W czerwcu uczennice Agnieszka Pielok i Agnieszka Kujawska otrzymały wyróżnienie w XLII Konkursie Recytatorskim szczebla wojewódzkiego.

W Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych szkoła zajęła II miejsce.

Rok szkolny zakończył się zdobyciem I miejsca we Współzawodnictwie Sportowym Szkół Podstawowych Miasta Chorzowa w roku szkolnym 1994/1995.

Szkoła otrzymała wyróżnienie Ministerstwa Edukacji Narodowej w Ogólnopolskim Konkursie “Sport dla Każdego”.

Najlepsi absolwenci w roku szkolnym 1994/1995

Srebrną tarczę z laurem otrzymali: Anna Sendra, Patrycja Rochowska, Agata Szatanek, Luiza Michalec, Katarzyna Taczała, Marcin Noras.