PIERWSZA PRACOWNIA KOMPUTEROWA

Rok szkolny 1993/1994 rozpoczęło 953 uczniów.

Wraz z nowym rokiem szkolnym nastąpiła zmiana na stanowisku wicedyrektora, Halina Domagała odeszła na emeryturę, zastąpiła ją Małgorzata Cieślińska.

Wrzesień przyniósł wiele zmian: ukończono remont basenu, oddano do użytku nową pracownię techniki, rozpoczęto organizowanie pracowni komputerowej.

Uczniowie brali udział w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Chorzowa gdzie zajęli I miejsce. W Mittingu Międzynarodowym o Puchar Kuratora Oświaty w Katowicach pływacy reprezentowali miasto.

Rozpoczęła swoją działalność sekcja piłki siatkowej.

W październiku odbył się IV Szkolny Rajd “Kusego” dla klas młodszych, w którym uczestniczyło 142 uczniów i 28 rodziców.

Otwarto pierwszą szkolną pracownię komputerową z siedmioma komputerami klasy IBM z procesorem 80386.

Dziewczęta z klas szóstych reprezentowały szkołę w Wieloboju Sprawnościowym gdzie zajęły I miejsce a w Wojewódzkich Biegach Przełajowych - II miejsce.

W rajdzie zorganizowanym przez PTTK działającym przy hucie “Kościuszko” wzięła udział reprezentacja szkoły, która zajęła I miejsce.

Redakcja “Sześciokropnika” zorganizowała konkurs “Oko w Oko”.

Przedstawiciele szkoły zajęli II miejsce w konkursie Recytator'93, organizatorem którego był Klub Garnizonowy w Chorzowie i Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta.

We współzawodnictwie sportowym szkół podstawowych województwa katowickiego o “Paterę Redakcji Trybuny Śląskiej” za rok szkolny 1992/1993 szkoła zdobyła IV miejsce.

W grudniu pedagog szkolny Ewa Głogowska i Komitet Rodzicielski przeprowadzili akcję “Serce” – zbiórka darów na rzecz dzieci.

W eliminacjach do Igrzysk Młodzieży Szkolnej. w Katowicach zorganizowanych przez Pałac Młodzieży zajęliśmy IX miejsce.

W Turnieju Gier i Zabaw o Puchar “Gońca Górnośląskiego”, uczniowie klas czwartych zajęli II miejsce.

W szkole odbył się koncert kompozytora i pianisty Janusza Bieleckiego.

W szkolnym konkursie recytatorskim o tematyce świąteczno – zimowej wzięło udział 34 uczniów.

W styczniu biblioteka szkolna zorganizowała spotkanie kulturalne z poetkami Barbarą Dziekańską i Katarzyną Sztąpką, Uczniowie uczestniczyli również w spotkaniu z aktorką Ewą Bzyk z Teatru Ateneum w Katowicach.

W lutym z okazji “Walentynek” zorganizowano zabawę pt. “Randka w ciemno”.

W marcu odbyły się Międzyszkolne Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Chorzowa gdzie uczniowie zajęli I miejsce.

W dniach 21 – 25 marca odbywał się IV Szkolny Festiwal Miniatur Teatralnych. Inauguracyjny wykład o teatrze wygłosił honorowy gość dr Jan Andrzej Fręś.
Z pośród 30 zaprezentowanych sztuk największe owacje otrzymała sztuka “Tradycja” (fragment “Skrzypka na dachu”) w wykonaniu klasy 8 d pod kierunkiem Ewy Głogowskiej. Uczniowie klasy 2 c przygotowani przez wychowawcę Beatę Witek zaprezentowali “Calineczkę”. Sztuka ta otrzymała wyróżnienie III stopnia na Wojewódzkim Festiwalu Młodzieży Szkolnej.
Nagrodę GRAND PRIX festiwalu zdobyła klasa 8 d za przedstawienie “Tradycja”.
Tytuł najlepszego aktora – Nagrodę Januszka” otrzymał Michał Żurawski z klasy 8 d.
Po raz pierwszy przyznano nagrodę publiczności. Jury młodzieżowe najwyżej oceniło klasę 5 d za sztukę "Tomek Sawyer".
W ramach obchodów Dnia Teatru gościliśmy aktorkę Teatru Śląskiego w Katowicach Alinę Chechelską.

W kwietniu odbył się I Konkurs Matematyczny dla uczniów klas V szkół podstawowych organizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie. Laureatkami tego konkursu zostały uczennice Agata Nowak i Zofia Stencel.

W auli szkolnej prezentowano najlepsze sztuki teatralne IV Szkolnego Festiwalu Miniatur Teatralnych. Cały dochód z imprezy tj. 19 200 000 złotych przeznaczono na operację ucznia klasy 7 e Rafała Azorko.

W maju społeczność szkolna brała udział w uroczystościach związanych z nadaniem miastu Chorzów patrona świętego Floriana.

W XLI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Młodzieży Szkół Podstawowych, wyróżnienie III stopnia otrzymała Agnieszka Pielok.

W Mistrzostwach Chorzowa w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych szkoła zdobyła I miejsce, a w Wojewódzkiej Lidze Lekkiej Atletyki - II miejsce.

W trakcie V Tygodnia Sportu Szkolnego ogłoszono sportowcem roku Michała Żurawskiego z klasy 8 d.

Atrakcją, był ogólnoszkolny konkurs wiedzy o patronie szkoły Januszu Kusocińskim.

29 maja Adrian Błaszczak brał udział w Korespondencyjnych Mistrzostwach Polski jedenastolatków w pływaniu izdobył 1 zloty, 2 srebrne i 1 brązowy medal.

Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Katowicach uhonorował szkołę medalem za zasługi w rozwoju kultury fizycznej.

W czerwcu zespół wokalny “Marzenie” w I Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Tanecznych “Bukowno ‘94” zajął II miejsce.

W Finale Miejskim Piłki Nożnej 11 osobowej drużyna reprezentująca szkołę zajęła IV miejsce.

Karolina Kluz z klasy 4 b uczestniczyła w I Sesji Parlamentu Dziecięcego w Warszawie.

Szkoła zdobyła I miejsce we Współzawodnictwie Sportowym Szkół Podstawowych Miasta Chorzowa w roku szkolnym 1993/1994.

Finaliści olimpiad przedmiotowych i konkursów:

Agata Nowak i Zofia Stencel zostały laureatkami I Konkursu Matematycznego dla uczniów klas piątych szkół podstawowych organizowanym przez I LO w Chorzowie.

Agnieszka Pielok otrzymała wyróżnienie w I Przeglądzie Zespołów Tanecznych “Bukowno ‘94”, a w IV Wojewódzkim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach otrzymała wyróżnienie I stopnia.

Najlepsi absolwenci naszej szkoły w roku szkolnym 1993/1994:

Srebrną tarczę z laurem otrzymali:

Anna Chmielewska, Michał Fabian, Rafał Szniawski, Aleksandra Domagała, Małgorzata Mrzygłodzik, Alicja Przybyła.