^wróć na początek

logo   orzelek

dane kontaktowe:
telefon: 666-977-944
e-mail:office@diablodesign.eu

FINALIŚCI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PREZEDMIOTOWYCH

 

W uroczystościach rozpoczynających rok szkolny 1992/1993 wzięło udział 1008 uczniów.

 

We wrześniu szkoła została wpisana w poczet członków Towarzystwa Kultury Teatralnej.
 
 
Uczniowie brali udział w Mistrzostwach Wojewódzkich w Lekkiej Atletyce a w październiku startowali w Miejskich Biegach Przełajowych oraz w I Otwartych Mistrzostwach Chorzowa w Biegu na Orientację, zajmując II miejsce – trasa rekreacyjna, V miejsce – trasa nauczycieli i szkoleniowa, III miejsce – trasa mistrzowska.
 
Zajęliśmy IV miejsce w Kluczach we współzawodnictwie o Puchar Redakcji “Trybuny Śląskiej”.
 
W listopadzie wystąpił zespół “Tęcza” z solistką Marysią Sadowską.
 
Młodzieżowy Klub Sportowy “Zryw” Chorzów zajął II miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej Młodzików rocznik 1979 w Brzegu.
 
Koło recytatorskie zorganizowało “Pożegnanie jesieni”, imprezę połączoną z konkursami, zabawami zespołowymi i dyskoteką.
 
W grudniu uczniowie pod opieką Grażyny Grymel–Wieczorek i Ewy Najgebauer brali udział w I Szkolnych Warsztatach Ekologicznych w Rymanowie Zdrój.
 
Uczniowie klasy 8 d uczestniczyli w XIII Turnieju Wiedzy Górniczej Szkół Podstawowych, gdzie zajęli II miejsce. Uczniów do turnieju przygotowywała Ewa Gawlik.
 
Uczniowie z rocznika 1978 i 1979, zajęli czwarte miejsce a z rocznika 1980 - szóste w Miejskim Turnieju Tenisa Stołowego.
 
Tradycyjnie w klasach odbywały się spotkania opłatkowe, a w auli szkolnej uczniowie zaprezentowali jasełka.
 
Na Wojewódzkich Zawodach Łyżwiarskich uczniowie zajęli V i VI miejsce.
 
Szkoła była organizatorem ćwierćfinałów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców, w których zajęła II miejsce oraz Miejskiego Turnieju Gier i Zabaw gdzie uczniowie klas drugich, trzecich i piątych zajęli II miejsca, natomiast klasy czwarte wywalczyły I miejsce.
 
Młodzież szkolna uczestniczyła w kweście na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
W lutym w Rycerce uczniowie brali udział w Zawodach Narciarskich o Puchar Prezydenta Chorzowa w konkurencjach zjazdowych zajmując II miejsce, a w Libiążu w Półfinałach Wojewódzkiego Turnieju Gier i Zabaw w kategorii klas czwartych - III miejsce.
 
Z okazji 500 rocznicy odkrycia Ameryki klasy siódme i ósme zwiedzały wystawę “Kultura Indian Ameryki Północnej”, którą zorganizował Ośrodek Harcerski w Chorzowie.
 
W ramach w akcji “Szkoła Promująca Zdrowie”, przeprowadzono wśród uczniów ankietę, zorganizowano konkurs plastyczny, zbiórkę makulatury, wykupiono cegiełki na łączną sumę 2.000.000 złotych (200 sztuk) z przeznaczeniem na “Pomoc dzieciom chorym na AIDS”.
 
W marcu zostały przeprowadzone Mistrzostwa Chorzowa w Pływaniu o Puchar Prezydenta Chorzowa, w którym uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce.
 
Od 22 – 26 marca odbywał się III Festiwal Miniatur Teatralnych, w którym udział wzięło 30 zespołów klasowych. Największe wrażenie na widzach wywarła sztuka “Jak górnik Maślok ...” przygotowana przez Genowefę Kaczmarczyk z klasą 5 d, oraz “Czupurek” w wykonaniu klasy 6 c i reżyserii Iwony Perz.
Nagrodę GRAND PRIX festiwalu zdobył "Jak górnik Maślok..." a tytuł najlepszego aktora, nagrodę “Januszka” otrzymał Adam Kwaśny za rolę górnika.
Klasa 6 c wystawiła “Czupurka” na Wojewódzkim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, gdzie otrzymała wyróżnienie.
Dziecięcy Zespół Folklorystyczny “Świteź” z Ukrainy zaprezentował się uczniom szkoły.
 
W kwietniu społeczność szkoły brała udział w akcji sprzątania świata pod hasłem “W czystym otoczeniu żyjesz zdrowo i pogodnie”.

W czasie Dni Ziemi zorganizowano wystawę prac plastycznych o tematyce ekologicznej, przeprowadzono konkurs na najładniej ukwieconą klasę oraz wystawiono sztukę “Przyszłościowy weekend”.
 
W maju uczniowie spotkali się z aktorką teatru im. Stanisława Wyspiańskiego, Anną Gołębiowską oraz z mimem Ireneuszem Krosnym ze Sceny Pantomimy Kul “Gnoma”, który wprowadził młodzież w “Tajemniczy świat pantomimy”.
 
Zorganizowano III Rajd “Kusego”.
 
Na przełomie maja i czerwca zorganizowano IV Tydzień Sportu.
Sportowcem roku 1993 został Michał Koc z klasy 8 d.
Podsumowano mijający sportowy rok szkolny:
Po raz pierwszy reprezentacja pływaków wygrała eliminacje miejskie i w ogólnej klasyfikacji zawodów wojewódzkich zajęła 9 miejsce. Najlepszym zawodnikiem był Adrian Błaszczak, który 17 razy wchodził na podium, z czego 10 razy na najwyższe miejsce. Adrian w Mistrzostwach Śląska zdobył złoty medal w stylu grzbietowym i brązowy w stylu dowolnym. Został uznany Najlepszym Zawodnikiem Śląska w grupie dziesięciolatków.
W Zawodach Pływackich o Mistrzostwo Śląska dla osób Niepełnosprawnych naszą szkołę reprezentowała Ewa Kniejska, która zdobyła dwukrotnie I miejsce.
W zawodach wojewódzkich w lekkiej atletyce, sztafeta chłopców zajęła VI miejsce.
W Turnieju Gier i Zabaw w finale wojewódzkim klasa druga zajęła III miejsce.
 
Finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 1992/1993:
 
Katarzyna Jach – finalistką Wojewódzkiej Olimpiady Historycznej,
Kamil Makula – laureatem Wojewódzkiej Olimpiady Języka Rosyjskiego,
Anna Grajcar – I miejsce w Konkursie Recytacji i Prozy, wyróżnienie II stopnia w XL Konkursie Recytacji Poezji i Prozy.
 

Od tego roku najlepsi absolwenci naszej szkoły otrzymują srebrną tarczę z laurem – za wyróżniające wyniki w nauce, srebrną tarczę ze złotym laurem – za wyróżniające wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia.

 

Srebrną tarczę z laurem otrzymali:


Łukasz Kaczmarczyk, Arkadiusz Bonar, Joanna Mikulska, Jadwiga Gonera, Andrzej Stanikowski, Małgorzata Kantorowska, Barbara Kniejska, Monika Kotuła
Srebrną tarczę ze złotym laurem otrzymali:
Katarzyna Jach, Kamil Makula.

 

COPYRIGT Szkoła Podstawowa nr 5 w Chorzowie FREE JOOMLA TEMPLATES