RAJD KUSEGO PO RAZ PIERWSZY

W inauguracji roku szkolnego 1991/1992 uczestniczyło 1088 uczniów.

We wrześniu 40 uczniów wyjechało do Danii na wycieczkę zorganizowaną przez nauczycieli Ewę Gawlik, Ewę Najgebauer, Małgorzatę Bomby i Annę Dzianowicz.

Samorząd szkolny zorganizował:
- akcję - “Kasztany dla Śląskiego ZOO”,
- wybory samorządu szkolnego,
- obchody “Dnia Chłopca”.

W październiku odbył się I Rajd Kusego zorganizowany przez Włodzimierza Cieślińskiego.

Otwarto gabinet stomatologiczny.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji “Nie ma kaleki, jest człowiek”, połączonej ze zbiórką pieniędzy.

Pod kierunkiem nauczyciela plastyki Beaty Drapały uczniowie brali udział w konkursie plastycznym na rysunek i plakat ekologiczny pod hasłem “Dbaj o swoje środowisko”. W tym konkursie zajęliśmy dwa II miejsca.

W listopadzie młodzież spotkała się na wieczorku poetyckim “Wędrówką jest życie człowieka”, który wraz z uczniami przygotowała Iwona Perz.

Zorganizowano “Giełdę sprzętu”, gdzie można było kupować sprzęt sportowy.

Grudzień to czas świąt – zorganizowano wieczór z Mikołajem, a w klasach - spotkania opłatkowe.

Luty - uczniowie mieli okazję uczestniczyć w przedstawienie “Pali się” a także w “Walentynkach” . Było wiele życzeń, ciepłych słów i mnóstwo serduszek.

W marcu goszczono aktorów Teatru im. Stanisława Wyspiańskiego z przedstawieniem “Kilka słów o Janie Kochanowskim”.

Wielkim przeżyciem był II Festiwal Miniatur Teatralnych, który przebiegał pod hasłem “Teatr nadzieją lepszego świata”.
Zaprezentowano 18 przedstawień, GRAND PRIX festiwalu przyznano klasie 8 c i wychowawcy Eugenii Soczce za “Fraszki staropolskie i nie tylko”.
Nagrodę “Januszka” dla najlepszego aktora zdobyła Karolina Kluz z klasy 2 b za rolę Czerwonego Kapturka.
Gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 20, którzy zaprezentowali przedstawienie “Ja i piosenka” oraz zespół teatralny ze Szkoły Podstawowej nr 21 ze sztuką “Skrzydełka”.
Tydzień Miniatur Teatralnych zakończył się spotkaniem z aktorem Czesławem Meissnerem.

W maju Anna Grajcar wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim, w którym, zajęła I miejsce. Uczennicę do konkursu przygotowywała Genowefa Kaczmarczyk.

Laureatką Olimpiady Wojewódzkiej z języka polskiego została Izabela Pieczonka.

Uczniowie szkoły brali udział w Wiosennym Rajdzie, zorganizowanym przez Małgorzatę Bombę.

Czerwiec rozpoczęliśmy od III Tygodnia Sportu.
Sportowcem roku 1992 został Wojciech Wzgarda, uczeń klasy 7 d.
Nowością był turniej tenisa stołowego klas 4 – 8.

Pływacy naszej szkoły zdobyli Puchar Prezydenta Miasta Chorzowa.

Muzeum w Chorzowie zorganizowało wystawę prac plastycznych uczniów szkół podstawowych i liceów. Uczniowie z naszej szkoły otrzymali wyróżnienie.

Anna Grajcar zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim

Izabela Pieczonka została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego

Najlepsi absolwenci w roku szkolnym 1991/1992:

Katarzyna Haberla, Katarzyna Jendralska, Aleksandra Lech, Aleksandra Matura,Tomasz Kałwak, Agnieszka Swęda, Agnieszka Świerczyna, Arkadiusz Stanoszek, Anna Chromik, Anna Jaros, Małgorzata Kalita, Iwona Musiał, Izabela Pieczonka, Justyna Szaniawska, Alina Skolik, Piotr Czech, Roman Szymocha, Adam Tylec, Piotr Walczak, Marek Kostur, Marek Gansiniec, Marcin Nawrat, Joanna Małysz, Katarzyna Bednarska, Joanna Krysiak, Anna Porczyńska, Aneta Hadamik, Agnieszka Kilian, Lucyna Śliwa, Adriana Wiernicka, Damian Gordala, Marcin Irach, Grzegorz Kopaczewski, Sebastian Marszałek, Marcin Zamojski, Agata Kupka, Jolanta Mrochem, Daria Olszok, Izabela Sopata, Katarzyna Zaczyk, Marcin Hiltawski, Janusz Kaczmarczyk, Ireneusz Lubos, Dariusz Michalak, Grzegorz Spyra, Marcin Szlezinger, Daniel Wahl, Tomasz Romanek.