PIERWSZY FESTIWAL MINIATUR TEATRALNYCH

Rok szkolny 1900/1991 rozpoczęło 1086 uczniów.

Dyrektorem szkoły została Joanna Salwerowicz, nauczyciel matematyki.

We wrześniu przeprowadzono wybory do samorządu szkolnego, w październiku ukazał się pierwszy numer miesięcznika “Kurier szkolny” oraz rozpoczął działalność szkolny radiowęzeł.

W ramach SKS powołano sekcję pływacką dla dzieci klas 1-3. Na szkolnych zawodach pływackich została wyłoniona reprezentacja szkoły.

W listopadzie z okazji 72 Rocznicy Odzyskania Niepodległości społeczność szkolna wysłuchała pierwszej audycji radiowej.

Zorganizowano konkurs poezji “Piękno naszej Ojczyzny”, organizatorem którego było koło recytatorskie.

W grudniu odbył się finał konkursu “Mistrz ortografii 1990/1991” – zwycięzcami zostali A. Rak i A. Tomczyk.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, klasy zorganizowały spotkania opłatkowe z wychowawcami.

W styczniu miała miejsce wystawa prac plastycznych uczniów szkoły.

W czasie ferii zimowych nauczyciele Małgorzata Bomba i Krystyna Spyra, zorganizowały dla uczniów z naszej szkoły zimowisko w Wiśle.

W lutym samorząd szkolny w imieniu całej społeczności szkolnej wystosował list do Ojca Świętego, w którym wyrażono poparcie dla pokojowych dążeń papieża dotyczących wojny w Zatoce Perskiej.

Marzec przyniósł nam pierwszy numer miesięcznika "Redaktorek”, który wydała klasa 5 d.

Goszczono Zespół Estradowy Marynarki Wojennej “Flotylla”, który zaprezentował widowisko kostiumowe “Morskie wybryki szalonej elektroniki”.

Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody w kwietniu zorganizowało sesję ekologiczną i wystawę prac plastycznych “SOS dla Śląska w ramach przygotowań do obchodów Ogólnoświatowego Dnia Ziemi.

W Międzynarodowym Dniu Ziemi, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ulicznej manifestacji.

Z okazji 200 Rocznicy Konstytucji 3 Maja nadano okolicznościową audycję radiową.

W dniach 20-25 maja odbył się I Szkolny Festiwal Miniatur Teatralnych połączony z wystawą pacynek i kukiełek. Pomysłodawcą i inicjatorem przeglądu była Małgorzata Cieślińska.
Nagrodę GRAND PRIX festiwalu zdobyła klasa 5 b przygotowana przez Iwonę Perz, za przedstawienie fragmentów“Dziadów” Adama Mickiewicza.
Nagrodę dla najlepszego aktora otrzymała Agnieszka Czerniak.
Najwięcej radości i zabawy dostarczyło widzom pozakonkursowe przedstawienie grona pedagogicznego “Ananasy z naszej klasy”.

W ramach festiwalu gościnnie na naszej scenie wystąpili uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego z przedstawieniem “Królewna Śnieżka”, a Kawiarenka Literacka z Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego zaprezentowała program poetycki.
Festiwal dostarczył wielu przeżyć, emocji i radości.

II Tydzień Sportu Szkolnego – po raz pierwszy odbył się Międzyszkolny Bieg Przełajowy, ku czci patrona naszej szkoły.

Sportowcem roku 1991 został Robert Swatek.

Niespodziankę sprawili uczniowie z klasy sportowej piłki koszykowej, pod kierunkiem trenera Zbigniewa Mardonia, którzy awansowali do Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Koszykowej.

W Międzyszkolnych Zawodach Pływackich o Puchar Prezydenta Miasta Chorzowa, organizowanych w naszej szkole, reprezentacja szkoły zajęła drugie miejsce.

Drużyna piłki ręcznej chłopców, zdobyła mistrzostwo szkół podstawowych miasta Chorzowa oraz zajęła I miejsce w zawodach wojewódzkich.

Uczniowie klasy 6 d uczestniczyli w Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej Chłopców “Teramo'91” zajmując siódme miejsce.

Reprezentacja klas czwartych zdobyła III miejsce w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Delegatury.

Chłopcy reprezentujący szkołę w lekkiej atletyce w wieloboju sprawnościowym zajęli IV miejsce.

Uczniowie uczestniczyli w zawodach “Błękitna Sztafeta”, “Złoty Krążek”, i jeździe szybkiej na lodzie, zajmując I miejsce na szczeblu miasta i regionu lokując się wśród najlepszych drużyn w województwie.

Sukcesy dydaktyczne:
- Małgorzata Kalita zajęła I miejsce w miejskim konkursie “Przyroda i włóczęga w poezji i prozie”;
- Alicja Fałat i Ewa Figaszewska zajęły III miejsce w Miejskiej Olimpiadzie Wiedzy o Zdrowiu “Eskulapiada'91”;
- Agnieszka Korabowicz, Joanna Przyłucka i Joanna Sieroń zajęły I miejsce w Turnieju Wiedzy Górniczej dla Szkół Podstawowych;
- Anna Grajcar otrzymała wyróżnienie I stopnia w XXII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Narodów Radzieckich.

Najlepsi absolwenci mijającego roku szkolnego 1990/1991:

Justyna Minorczyk, Wiktoria Warzycha, Maciej Miśkiewicz, Aleksandra Gruszczyńska, Małgorzata Sajdak, Tomasz Heder, Tomasz Michalak, Anna Tomczyk, Andrzej Stańczyk.