OTWARCIE STADIONU I PŁYWALNI

Rok szkolny 1989/1990 przyniósł wiele istotnych zmian w życiu naszej liczącej 1080 uczniów społeczności szkolnej.

Powstały pierwsze klasy sportowe o profilu lekkoatletycznym, piłki ręcznej i piłki koszykowej, oddano do użytku stadion z bieżnią oraz boisko asfaltowe. Szkoła wzbogaciła swoją działalność o zajęcia rekreacyjno – sportowe tworząc sekcje:

- tenisa stołowego,
- aerobiku,
- gier i zabaw dla klas młodszych.

Z okazji obchodów 46 Rocznicy Ludowego Wojska Polskiego, zorganizowano uroczysty apel a uroczystości barbórkowe uświetniły występy Zespołu Pieśni i Tańca działającego przy Zespole Szkół Górniczych nr 1 w Chorzowie.

Oddanie w lutym do użytku basenu umożliwiło prowadzenie zajęć nauki pływania w ramach godzin wychowania fizycznego dla uczniów klas 4-8, siedemdziesięcioro uczniów zdobyło kartę pływacką.

W trzecim roku działalności szkoły coroczne Święto Sportu przekształciło się w wielkie sportowe święto.

Władze oświatowe w uznaniu dotychczasowych znaczących osiągnięć sportowych oraz ze względu na wszechstronny rozwój działalności sportowej w naszej szkole nadały jej imię wybitnego sportowca i wielkiego Polaka - Janusza Kusocińskiego.

Od tego wydarzenia Dzień Sportu przyjął formę igrzysk z całym ceremoniałem olimpijskim.

Uczniowie klas 1-8 przez 5 dni rywalizowali w wielu dyscyplinach sportowych walcząc o miano “najbardziej usportowionej klasy” i o puchar przechodni ufundowany przez Komitet Rodzicielski dla najlepszego sportowca roku.
Sportowcem roku 1990 została Anna Jarzombek.
Do programu imprezy wszedł mecz piłki ręcznej nauczyciele – uczniowie.

Najlepsi absolwenci w kończącym się roku szkolnym 1989/1990:

Ewa Czech, Alicja Swatek, Anna Jarzombek, Antonina Kowalczewska, Beata Ślęczka, Wioletta Fidali, Anna Mijalska, Barbara Szojda.