ZBIORY

Posiadamy około 20 tysięcy książek. Księgozbiór biblioteki to przede wszystkim lektury, literatura piękna polska i obca, książki przygodowe, obyczajowe, fantastyka, bajeczki, baśnie, poezja, literatura popularnonaukowa, encyklopedie, słowniki, atlasy oraz literatura dla dorosłych. Dla nauczycieli gromadzimy literaturę pedagogiczną i psychologiczną, książki metodyczne, poradniki, podręczniki. Ponadto biblioteka nasza posiada bardzo bogaty zbiór kaset wideo, kaset magnetofonowych, programów komputerowych, płyt DVD oraz pomocy naukowych „PUS”, zestawów edukacyjnych. Gromadzimy także silesiana, czyli książki o tematyce regionalnej, dotyczące głównie Górnego Śląska oraz Chorzowa. Dzięki przychylności i zrozumieniu potrzeb biblioteki przez Dyrekcję Szkoły oraz przez Radę Rodziców księgozbiór biblioteki stale jest uzupełniany o nowe pozycje. Dużą część księgozbioru stanowią też książki przynoszone w darze przez uczniów, nauczycieli i innych czytelników.