^wróć na początek

logo   orzelek

dane kontaktowe:
telefon: 666-977-944
e-mail:office@diablodesign.eu

 
WYRÓŻNIENIE
 
W piątek 6 marca w Warszawie odbyło się  uroczyste wręczenie stypendium Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2018/2019. Jednym z czterech laureatów reprezentujących województwo śląskie był nasz absolwent Paweł Kwiecień.
W liście otrzymanym od ministra znajduje sie równiez podziękowanie  dla opiekunów i nauczycieli czyli przede wszystkim nauczycieli SP 5.
 

MIĘDZYNARODOWY MITING PŁYWACKI                         
 
 
Rozgrywany 22 lutego w Cieszynie Międzynarodowy Miting Pływacki z udziałem ekip z Polski, Słowacji  oraz Czech, to kolejny sukces naszej szkoły oraz trenujących w niej na co dzień zawodników klubu sportowego „Piątka”.

Z 30 ekip pływackich, które brały udział w zawodach nasi zawodnicy wygrali klasyfikację medalową  zdobywając 8 złotych 3 srebrne oraz 3 brązowe medale. Zawodniczka Kinga Kempa wygrywając trzy  konkurencje 50/100 m  stylem grzbietowym oraz 100 m stylem dowolnym na 50 m stylem dowolnym była druga, została najlepszą zawodniczką   kategorii 14/15 lat.
 
Podobnym sukcesem może się pochwalić również Julia Wiernicka najlepsza zawodniczka wśród dziewcząt młodszych 12/13 lat, która wygrała konkurencje 50 m stylem motylkowym oraz 100 m stylem dowolnym.
 
Podczas zawodów rozgrywane były na dystansie  50 m stylem dowolnym  wyścigi Skin Race, do których kwalifikuje się 6 najlepszych zawodników eliminacji. Wyścigi finałowe Skin Race odbywają się systemem: pierwszy wyścig 6 zawodników, przerwa 2,5 minuty, drugi wyścig 4 zawodników, przerwa 2,5 minuty, trzeci wyścig 2 zawodników. Obie nasze zawodniczki Julia i Kinga uległy dopiero w finale zdobywając II miejsce. Claudio Basaez był dwukrotnie pierwszy 50/100 m stylem grzbietowym na obu tych dystansach ustanowił rekord mitingu oraz dwukrotnie trzeci na 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem dowolnym.
 
Złoty medal padł  łupem Macieja Duszy który wygrał 50 m stylem grzbietowym. Na  drugim miejscu podium stanęła Julia Smiczek w konkurencji  50 m stylem motylkowym  a w wyścigu n a tym samym dystansie ale stylem grzbietowym była trzecia.
 
 
LIGA NA OLIMPIJCZYKU
 
W dniu 18-02-2020 r. odbyła się na basenie Olimpijczyk w Gliwicach II runda Ligi Klubów Śląskich rocznika 2006 i starszych.W zawodach udział wzięli zawodnicy z rocznika 2006 oraz 2005. W obu kategoriach wiekowych prowadzimy po drugiej rundzie utrzymując dużą przewagą z pierwszej rundy nad drugim zespołem, dzięki bardzo dobrej postawie wszystkich zawodników. Szczególne słowa uznania dla zawodników z rocznika 2006, którzy przed samymi zawodami zostali zdziesiątkowani przez chorobę, jednak mimo wszystko, mimo złego samopoczucia, dolegliwości bólowych, choroby nie złożyli broni, pojechali na zawody i nie tylko stanęli na starcie, ale i osiągnęli fantastyczne wyniki jako drużyna, pokazując tym samym ogromną determinację, wolę walki i siłę charakteru. 
W sumie zdobyliśmy aż 18 medali: 6 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych medali.
Złoto zdobyli w kategorii 15 lat:
dwukrotnie Kempa Kinga na dystansach: 50m stylem grzbietowym oraz 100m zmiennym,
oraz  Idzikowska Iga – na dystansie 100m stylem klasycznym,
a także sztafeta:
mieszana, 8 x 50m stylem dowolnym w składzie: Tuszyńska Matylda, Młyńczyk Jakub, Idzikowska Iga, Bugla Paweł, Smiczek Julia, Basaez Claudio, Kempa Kinga, Pawlica Mateusz
w kategorii 14-latków:
Szpoton Natalia  na dystansie - 100m stylem zmiennym
oraz sztafeta mieszana, 8 x 50m stylem dowolnym w składzie: Bezak Dominika, Juraś Marcin, Purchałka Amelia, Juraś Mateusz, Szpoton Natalia, Dziurski Przemysław, Pilecka Zuzanna,  Porwik Kacper
Srebrne medale wywalczyli w kategorii:
15 lat - na 50m stylem grzbietowym Tuszyńska Matylda oraz Basaez Claudio,
a także sztafeta Kobiet, 4 x 50m stylem zmiennym w składzie: Rus Maria, Wrzyciel Paulina, Nowak Julia, Krzysińska Natalia,14 lat - Pilecka Zuzanna na 100m stylem zmiennym oraz Porwik Kacper na 400m stylem dowolnym,
sztafety:
kobiet, 4 x 50m stylem zmiennym w składzie: Nikiel Natalia (grzbiet), Pilecka Zuzanna (klasyk), Szpoton Natalia (motyl), Bezak Dominika (dowolny),
mężczyzn, 4 x 50m stylem zmiennym w składzie: Dziurski Przemysław (grzbiet), Porwik Kacper (klasyk), Juraś Mateusz (motyl), Juraś Marcin (dowolny)Brązowe medale w kategorii 15-latków zdobyli:
Smiczek Julia oraz Basaez Claudio  - na 400m stylem dowolnym,Tuszyńska Matylda na 100 m. stylem motylkowym,
oraz sztafeta Mieszana, 8x50m stylem dowolnym w składzie: Rus Maria, Świtała Artur, Wrzyciel Paulina, Stępień Krzysztof, Nowak Julia, Bednorz Marek, Krzysińska Natalia, Zaczkowski Patryk,
w kategorii 14 lat:
Pilecka Zuzanna na 100m stylem klasycznym
Podobnie jak w pierwszej rundzie rozgrywana była również po raz kolejny konkurencja specjalna w kategorii OPEN czyli 25m NN pod wodą + 25m dowolny i podobnie jak kilka miesięcy wcześniej zwyciężyła w niej Kempa Kinga, a tuż za nią na drugim miejscu uplasowała się Tuszyńska Matylda -  ogromne gratulacje.
 
Brawa dla wszystkich zawodników za walkę i zaangażowanie, a także ich trenerów: Małgorzaty Myrcik, Grażyny Błaszczak, Sławomira Pąchalskiego oraz Mateusza Tosty. Kolejna edycja Ligi Klubów Śląskich odbędzie się w Gliwicach w marcu, tym razem po raz pierwszy na długim basenie 50 metrowym. Zawodnikom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i pełni sił, aby jeszcze skuteczniej mogli powalczyć o wysokie miejsca i jeszcze pełniej mogli cieszyć się sukcesami w kolejnej rundzie.
 
 
RYWALIZACJA KLUBÓW ŚLĄSKICH
 
 
W minionym tygodniu rywalizowaliśmy w drugiej rundzie Ligi Klubów Śląskich rocznika 2007 oraz 2010.
12 lutego w Gliwicach w rywalizacji 13latków miejsce 1. wywalczyła Julia Wiernicka Z kl. 6a w konkurencji 100m stylem dowolnym.
Miejsca w pierwszej 10tce zawodów wywalczyli:
- dwukrotnie Maciej Dusza - 7. na 100m stylem grzbietowym oraz 9. na 200m stylem zmiennym,
- Julia Wiernicka - 4. na 200m stylem zmiennym,
- sztafeta 8x50m stylem dowolnym - 9. miejsce,
- sztafeta chłopców 4x50m stylem zmiennym - 10. miejsce.
14 lutego w Dąbrowie Górniczej znakomicie spisali się zawodnicy z rocznika 2010 z klasy 3a i 4a, którzy kolejny raz wywalczyli 2 miejsce w sztafecie 8x50m stylem dowolnym w składzie: Gazda Laura, Urban Bruno, Pieloch Oliwia, Rubiś Jakub, Moj Karolina, Gajewski Bartosz, Ogórek Zofia, Witulski Piotr.
Wysokie miejsca w pierwszej 10tce zawodów zajmowali:
- Gazda Laura - 7. na 50m stylem klasycznym,
- Gajewski Bartosz - 6. na 50m stylem grzbietowym oraz 9. na 50m stylem klasycznym,
- Urban Bruno - 7. na 50m stylem grzbietowym.
W rywalizacji sztafet 4x50m stylem dowolnym zajęliśmy miejsca:
-dziewczyny: 5. miejsce (Pieloch, Gazda, Ogórek, Moj) oraz 12. miejsce (Gaweł, Kapica, Cebula, Kilka),
- chłopcy: 5. miejsce (Sielski, Gajewski, Urban, Witulski) oraz 13. miejsce (Rubiś, Moskwa, Plisak, Suchanek).
 
 
JUBILEUSZOWA EDYCJA PUCHARU SILESII
 
 
Zakończyły się trzydniowe, trwające od piątku 07-02-2020 roku, zmagania na największej imprezie w województwie śląskim Pucharze SILESIA, rokrocznie organizowanej na Katowickim AWF. Była to X Jubileuszowa edycja tych zawodów, na starcie której stanęło ponad 600 zawodników z klubów z całej Polski, byli również zawodnicy z Czech. Rywalizacja toczyła się zarówno w kategoriach wiekowych, jak i OPEN. Rozgrywane były eliminacje, w których zawodnicy byli nagradzani dyplomami oraz medalami w poszczególnych kategoriach wiekowych, a także kategorii łącznej, a także finały, w których udział brało 6 najlepszych zawodników w danej konkurencji w kategorii OPEN.

Nasz Klub reprezentowało 20 zawodników z roczników 2008, 2007, 2006 oraz 2005.
W kategorii 13-14 lat nasi zawodnicy zdobyli 6 medali: 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe, zajmując czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej, natomiast w kategorii 15-16 lat - 8 medali: 6 złotych i 2 brązowe co dało zwycięstwo w tej klasyfikacji.Najwięcej medali – 9, zdobyła Kinga Kempa (2005) – 5 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy.

W eliminacjach czterokrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium w konkurencjach 50 m. i 100 m. stylem grzbietowym, 50 m. stylem motylkowym oraz 100 m. stylem zmiennym w swojej kategorii wiekowej 15-16 lat. Za starty w eliminacjach Kinga zdobyła także medale w kategorii OPEN: złoty na 100 m. stylem zmiennym, srebrny w konkurencji 50 m. stylem grzbietowym oraz brązowy na 50 m. stylem motylkowym.
Uzyskane wyniki z eliminacji dały Kindze awans do czterech finałów, gdzie dwukrotnie stawała na drugim stopniu podium na 50 m. stylem grzbietowym oraz 50 m. stylem motylkowym, w finale na 100 m stylem grzbietowym zajęła ostatecznie 4 miejsce , natomiast na 100 m. stylem zmiennym 5 miejsce. Warto dodać, że Kinga kilkukrotnie uzyskała czas lepszy od rekordu „Pucharu Silesia”.
W kategorii 15-16 lat medale zdobyły również:
Idzikowska Iga (2005) – 2 złote medale na dystansach 50 i 100 m. stylem klasycznym. Iga uzyskała również awans do finałów na obydwu dystansach, gdzie ostatecznie uplasowała się na 5 miejscu,
Smiczek Julia (2005) – brązowy medal w konkurencji 400 m. stylem dowolnym
Tuszyńska Matylda (2005) – brązowy medal na 100 m. stylem grzbietowymBardzo dobrze spisali się również zawodnicy z rocznika 2006 którzy zdobyli złoty medal w sztafecie mieszanej 8x50 m. stylem dowolnym w składzie: Nikiel Natalia, Warwas Grzegorz, Purchałka Amelia, Juraś Marcin, Pilecka Zuzanna, Juraś Mateusz, Szpoton Natalia, Porwik Kacper i po raz kolejny udowodnili, że jako drużyna są ogromnie mocni.
Indywidualnie w kategorii 13-14 lat medale zdobyli:
Dziurski Przemysław – złoty medal na 100 m. stylem grzbietowym.
Pilecka Zuzanna – srebrny na 100 m. stylem klasycznym.
Porwik Kacper – srebrny medal na 400 m. stylem dowolnym oraz brązowy na 100 m. stylem klasycznym.
Purchałka Amelia – brązowy na 400 m. stylem dowolnym.
Gratulacje należą się zawodnikom i ich trenerom: Małgorzacie Myrcik, Sławomirowi Pąchalskiemu, Grażynie Błaszczak, Mateuszowi Toście, Mateuszowi Niegotowi.
 
 
DWADZIEŚCIA  CZTERY MEDALE MISTRZOSTW ŚLĄSKA
 
W dniach 16-17.12.2019 r. w Gliwicach na basenie Olimpijczyk odbyły się Mistrzostwa Śląska rocznika 2007 i 2006. Podczas trwających przez 2 dni zmagań pływaków 12 i 13-letnich zdobyliśmy w kategorii 12-latków – 4 srebrne medale, natomiast w klasyfikacji 13-latków aż 20 medali (zdecydowanie najwięcej spośród wszystkich klubów): 5 złotych, 8 srebrnych i 7 brązowych, tj. aż o 6 więcej niż na Mistrzostwach Śląska w czerwcu br.
W kategorii 12-latków
- czterokrotnie srebrny medal i tytuł wicemistrzyni śląska zdobyła Julia Wiernicka na dystansach:
100, 200, 400 i 800 m. stylem dowolnym
- czwarte miejsce tuż za podium zajął trzykrotnie Paweł Copa – na dystansach 200 i 400 m. stylem dowolnym oraz 100 m. stylem motylkowym
- niewiele do brązowego medalu zabrakło również sztafecie chłopców 4x100 m. stylem zmiennym w składzie: Maciej Dusza (grzbiet), Kacper Moskwa (klasyk), Paweł Copa (motyl) oraz Mateusz Kraska (dowolny).W kategorii 13-latków
Indywidualnie Mistrzami Śląska zostali:
- dwukrotnie Natalia Szpoton – na 100 i 200 m. stylem zmiennym, która jednocześnie zdobyła medal brązowy na 200 m. stylem klasycznym
- Zuzanna Pilecka na dystansie 100 m. stylem dowolnym,  została również trzykrotnie wicemistrzynią Śląska, zdobywając srebrne medale na dystansach 100 i 200 m. stylem klasycznym, oraz 100 m. stylem zmiennym.
- Kacper Porwik, na dystansie 800 m. stylem dowolnym, a na połowie krótszym dystansie Kacper zajął drugie miejsce i zdobył srebro przegrywając złoto zaledwie o 0,08 sek.
Na podium stanęli również:
- Amelia Purchałka, która zdobyła srebrny medal na dystansie 800 m. stylem dowolnym oraz dwa brązowe medale na dystansach 200 i 400 m. stylem dowolnym.
- Przemysław Dziurski zdobył dwa srebrne medale na dystansach 100 i 200 m. stylem grzbietowym.
- Dominika Bezak wywalczyła brązowy medal na dystansie 100 m. stylem dowolnym.
- Natalia Nikiel – zdobyła medal srebrny w konkurencji 200 m. stylem grzbietowym oraz medal brązowy w konkurencji 800 m. stylem dowolnym.W konkurencji sztafet:
- na najwyższym stopniu podium stanęła nasza sztafeta dziewcząt:
4x100 m. stylem dowolnym w składzie: Dominika Bezak, Natalia Szpoton, Natalia Nikiel oraz Zuzanna Pilecka.
- dwa brązowe medale wywalczyła sztafeta chłopców
4x100 m. stylem dowolnym w składzie: Marcin Juraś, Mateusz Juraś, Kacper Porwik oraz Przemysław Dziurski
4x100 m. stylem zmiennym w składzie: Przemysław Dziurski (grzbiet), Kacper Porwik (klasyk), Grzegorz Warwas (motyl), Mateusz Juraś  (dowolny).
Najbardziej nielubiane przez zawodników miejsce 4 tuż za podium zajęli:
Marcin Juraś – na 400 m. stylem dowolnym
Mateusz Juraś – na 200 m. stylem dowolnym
Natalia Szpoton – na 100 m. stylem klasycznym
oraz Kacper Porwik – na 200 m. stylem klasycznym.
 
Gratulujemy wszystkim zawodnikom udanych startów, osiągniętych wyników i poprawionych rekordów życiowych, wielkie brawa.
Trenerami zawodników są: Sławomir Pąchalski, Mateusz Niegot, Grażyna Błaszczak, Mateusz Tosta, Małgorzata Myrcik.
 

 
WYRÓŻNIENIE MEN
 
Miło nam poinformować, że absolwent naszej szkoły Paweł Kwiecień otrzymał Dyplom Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2018/2019.


Przypominamy, że Paweł w lipcu 2019 r.  na Mistrzostwach Polski 15-latków zdobył brązowy medal na 200 m stylem zmiennym uzyskując czas  2:11,16, który równocześnie jest rekordowym wynikiem na długim basenie wśród 15 latków na Śląsku.

Gratulacje dla Pawła, jego rodziców, nauczycieli i trenerów.

KINGA KEMPA MISTRZYNIĄ I REKORDZISTKĄ POLSKI

 

W dniach od 6 do 8 grudnia uczennice klasy 8 a: Kinga Kempa, Matylda Tuszyńska, Iga Idzikowska i Julia Smiczek brały udział w Zimowych Mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Z bezpośrednich relacji trenerki Małgorzaty Myrcik dowiedzieliśmy się o wielkich sukcesach naszych uczennic. Kinga Kempa zdobyła złoty medal i ustanowiła rekord Polski juniorów 14 i 15 letnich na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz srebrny medal na 100 m stylem grzbietowym.

Nasza sztafeta dziewcząt uzyskała trzecie miejsce i brązowy medal na 4x100 stylem zmiennymn.

Pozostałe wyniki:

Iga Idzikowska  - 5 miejsce w konkurencji 200 m st. klasycznym
Matylda Tuszyńska - 10 miejsce 50 m .st grzbietowym.

Do finałów zakwalifikowali się Julia Smiczek - 200m st grzbietowym i Claudio Basaez  w konkurencji 200 m st motylkowym.

Trenerami uczniów są Małgorzata Myrcik i Sławomir Pąchalski

INTERNATIONAL SWIMMING COMPETITION

 

W dniach od 2 do 4 grudnia gościliśmy w naszej szkole ekipy pływackie z miast partnerskich  Ozd i Tarnopola.

Inicjatorem spotkania był Urząd Miasta Chorzów a szkoła miała okazję zorganizować międzynarodowe zawody pływackie na nowo wyremontowanym basenie.

Impreza była bardzo udana, pływali uczniowie naszej szkoły, uczniowie Szkoły Sportowej nr 2 w Tarnopolu na Ukrainie, uczniowie Szkoły Podstawowej w Ozd na Węgrzech oraz zawodnicy chorzowskiego klubu pływackiego Sukces.
Takie spotkania służą integracji młodzieży, poszerzeniu znajomości języków obcych i dobrej rywalizacji w zawodach.

 
ZAWODY PŁYWACKIE W TARNOWSKICH GÓRACH 

 

VIII Ogólnopolski Miting Pływacki odbył się  23.11.2019 Tarnowskich Górach. Były to kolejne zawody sezonu 22-osobowej ekipy klubu Piątka, która zdobyła trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej.

W Mitingu startowało 28 klubów z całej Polski,nasz dorobek medalowy to 11 złotych 16 srebrnych oraz 11 brązowych medali.
Dla naszej ekipy indywidualne złote medale wywalczyli:
Kinga Kempa 4 złote 50grzb/50 mot /100grz /100dow,
Claudio Basaez 3 złote 50/100 grzb/200 mot 1 srebrny 200ZM,
Warwas Grzegorz 2 złote 50/100 grzb,
Smiczek Julia 1 złoty 200 zm 2 brązowe 50/100 grzb ,
Dusza Maciej 1 złoty 50 grzb/1srebrny 100grzb 1 brązowy 200 mot,
Bardzo blisko najwyższego miejsca na podium byli również:
Tuszyńska Matylda 2 srebra 50/100 grzb,
Purchałka Amelia 2 srebra 50dow/200dow brąz 200mot,
Urban Oskar 2 srebra 100dow/200mot,
Wiernicka Julia  2 srebra 100dow/100ZM brąz 50 dow,
Pilecka Zuzanna 2 srebra  50/100 klas,
Nikiel Natalia srebro 100grzb brąz 50 grzb,
Po jednym brązowym medalu zdobyli Moskwa Kacper100 klas oraz Juraś Marcin 50 grzb.
Sztafeta mieszana 4 x 100  stylem zmiennym  w składzie: Basaez Claudio, Kempa Kinga, Pilecka Zuzanna, Dusza Maciej zdobyła medal srebrny.

W sztafecie 4 x 100 m stylem dowolnym na podium stanęły 2 nasze zespoły, srebro wywalczyła ekipa: Basaez Claudio, Pawlica Mateusz, Wiernicka Julia, Pilecka Zuzanna, a brąz zespół sztafetowy: Kempa Kinga, Smiczek Julia, Juraś Marcin i Dusza Maciej.

Klasyfikacja  najlepszych zawodniczek i zawodników w kategorii 14 lat to zwycięstwo Kingi Kempy  i Claudio Basaeza, wśród dziewcząt na miejscu trzecim uplasowała się Matylda Tuszyńska,
Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów.

 

REKORDOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA



15-16 listopada na pływalni w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Śląska w pływaniu. W kategorii 14- latków uczniowie naszej szkoły zdominowali rywalizację zdobywając 28 medali, co pozwoliło wygrać klasyfikację medalową w roczniku 2005.

Tytuły Mistrzów Śląska wywalczyły:
KEMPA KINGA - 4 złote medale w konkurencjach: 50 metrów stylem dowolnym oraz 50,100 i 200 metrów stylem grzbietowym. Czasy uzyskane w konkurencjach 50 i 100 metrów stylem grzbietowym są REKORDAMI ŚLASKA;
IDZIKOWSKA IGA- 3 złote medale w pływaniu na dystansie 50,100 i 200 metrów stylem klasycznym;
TUSZYŃSKA MATYLDA - 2 srebrne medale w konkurencjach:50,200 metrów stylem grzbietowym, 3 brązowe na dystansach 100 metrów stylem motylkowym,50 i 100 metrów stylem grzbietowym;
SMICZEK JULIA - 1 srebrny medal w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym i 2 brązowe medale na dystansie 400 metrów stylem dowolnym i 50 metrów stylem grzbietowym.

Wszystkie wyścigi sztafetowe dziewcząt w kategorii 14 -lat zakończyły się zwycięstwem naszych uczennic, 4 x 100 metrów stylem dowolnym i zmiennym oraz 4 x 200 metrów stylem dowolnym.

Wśród chłopców BASAEZ CLAUDIO zdobył 3 srebrne medale na dystansach 50, 200 metrów stylem grzbietowym i 400 zmiennym oraz 1 brązowy w pływaniu na dystansie 200 metrów stylem motylkowym.
PAWLICA MATEUSZ zdobył 2 brązowe medale na dystansach 1500 metrów stylem dowolnym i 200 metrów stylem grzbietowym.

Doskonale zaprezentowały się sztafety mieszane, które wywalczyły 2 brązowe medale:  Smiczek Julia, Bugla Paweł, Tuszyńska Matylda, Młyńczyk Jakub.
Na dystansie 4 x 50 metrów stylem dowolnym złoty medal zdobyła sztafeta w składzie Kempa Kinga, Basaez Claudio, Idzikowska Iga i Pawlica Mateusz.
W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę najbardziej wartościowe rezultaty uzyskała Kinga Kempa a Idzikowska Iga była trzecia.

Szkoleniem zawodników zajmują się: Małgorzata Myrcik i Sławomir Pąchalski.

 

 
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 NAJLEPSZA W WOJEWÓDZTWIE

 

Katowice były gospodarzem Wojewódzkiej Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2019/2020 i podsumowania wojewódzkiego współzawodnictwa sportowego szkół za rok 2018/2019.
Uroczystość odbyła się 29 października w Miejskim Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec”. Gośćmi honorowymi byli m.in.: wicekurator Dariusz Domański, zastępca prezydenta Katowic Waldemar Bojarun, prezes Śląskiej Federacji Sportu Krzysztof Koniusz i prezes Zarządu Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Mieczysław Mielcarek.

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły w Wojewódkim Współzawodnictwie w kategorii Igrzysk Dzieci o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty za rok szkolny 2018/2019 zdobyli pierwsze miejsce, w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej - drugie miejsce.

Należy podkreślić, że ten sukces zawdzięczamy przede wszystkim uczniom ofiarnie walczącym w różnych konkurencjach sportowych a także ich trenerom i wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego.

Podczas spotkania wyróżniono najlepsze szkoły, kluby, nauczycieli i trenerów.

ŚWIETNY WYNIK DEBIUTANTÓW

 

25 października w Dąbrowie Górniczej zadebiutowali uczniowie klas 3a i 4a z rocznika 2010 w zmaganiach Ligi Szkół i Klubów Śląskich w pływaniu.

Dla liczącej 26 osób ekipy były to pierwsze zawody na arenie województwa śląskiego, które zakończyliśmy wysokim 6. miejscem na 25 startujących klubów.

Znacząco do tego wyniku przyczynili się zawodnicy w sztafecie 8x50m stylem dowolnym. Sztafeta w składzie: Pieloch Oliwia, Dera Wojciech, Ogórek Zofia, Witulski Piotr, Moj Karolina, Gajewski Bartosz, Gazda Laura, Urban Bruno zdobyła drugie miejsce.

Punkty dla klubu wywalczyli zawodnicy indywidualni zajmując miejsca w drugiej dziesiątce zawodów: Oliwia Pieloch, Bartosz Gajewski oraz Bruno Urban.

Na zakończenie zawodów rywalizowaliśmy w konkurencji sztafetowej 4x50m stylem dowolnym i tam zajęliśmy kolejne punktowane miejsca, wśród dziewcząt 6 i 12 miejsce, a wśród chłopców 5, 11 i 13 miejsce.

Gratulacje należą się wszystkim zawodnikom biorącym udział w zawodach, za ich zaangażowanie, ambitne podejście do rywalizacji sportowej, a szczególnie za opanowanie podczas wyścigu, gdyż na 59 startów otrzymaliśmy tylko 2 dyskwalifikacje, co w porównaniu z innymi klubami daje naprawdę świetny wynik!

 

GRAD MEDALI

 

W dniu 08-10-2019 r. odbyła się na Basenie Olimpijczyk w Gliwicach I runda Ligi Klubów Śląskich. W zawodach udział wzięli uczniowie z rocznika 2006 oraz 2005.

W obu kategoriach wiekowych prowadzimy po pierwszej rundzie z dużą przewagą nad drugim zespołem. Zawodnicy rocznika 2006 zdobyli 445 pkt, a rocznika 2005 zdobyli 269pkt. Zawdzięczamy to bardzo dobrej postawie wszystkich uczniów, którzy zajmowali wysokie punktowane miejsca.
W sumie zdobyliśmy aż 7 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe medale.
Złote medale zdobyli w kategorii 14-latków:
dwukrotnie Kempa Kinga na dystansach: 100m stylem grzbietowym oraz 50m motylkowym
oraz Idzikowska Iga – na dystansie 200m stylem klasycznym,
a także sztafety:
kobiet, 4 x 100m stylem dowolnym w składzie: Smiczek Julia, Kempa Kinga, Idzikowska Iga, Tuszyńska Matylda
mieszana, 4 x 50m stylem zmiennym w składzie Basaez Claudio - grzbiet, Idzikowska Iga – klasyk, Kempa Kinga – motyl, Pawlica Mateusz - dowolny.
W kategorii 13-latków:
Pilecka Zuzanna na dystansie - 200m stylem klasycznym
oraz sztafeta Kobiet, 4 x 100m stylem dowolnym w składzie: Szpoton Natalia, Bezak Dominika, Purchałka Amelia, Pilecka Zuzanna
Srebrne medale wywalczyli w kategorii:
14 lat - Basaez Claudio na 100m stylem grzbietowym,
13 lat - Pilecka Zuzanna na 100m stylem zmiennym.
Brązowe medale w kategorii 13-latków zdobyli:
Nikiel Natalia - na 100m stylem grzbietowym
sztafeta Mężczyzn, 4 x 100m stylem dowolnym w składzie: Porwik Kacper, Juraś Marcin, Juraś Mateusz, Dziurski Przemysław
oraz sztafeta Mieszana 4x50m stylem zmiennym w składzie: Nikiel Natalia - grzbiet, Szpoton Natalia - klasyk, Warwas Grzegorz - motyl, Juraś Marcin - dowolny Kempa Kinga ma na swoim koncie także zwycięstwo w konkurencji specjalnej rozgrywanej w kategorii OPEN czyli 25m NN pod wodą + 25m dowolny – gdzie pokonała zawodniczki o wiele starsze od siebie, ogromne gratulacje.
Tuż za podium, na 4 miejscu znaleźli się:
Bezak Dominika 13 lat 100m dowolny
Dziurski Przemysław 13 lat 100m grzbietowy
Idzikowska Iga 14 lat 100m zmienny
Szpoton Natalia 13 lat 100m zmiennyPierwszy start za nami, sezon startowy rozpoczęliśmy z wysokiego C. Brawa należą się wszystkim zawodnikom za walkę i zaangażowanie, a także ich trenerom: Małgorzacie Myrcik, Grażynie Błaszczak, Sławomirowi Pąchalskiemu oraz Mateuszowi Toście.

 

 
BRĄZOWY MEDAL NA MISTRZOSTWACH POLSKI W OLSZTYNIE
 

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat w pływaniu, które odbyły się w dniach 5-7 lipca w Olsztynie to koncert wielu niespodzianek i walecznej postawy naszych uczennic.Dziewczęta zakwalifikowały się i pływały w ośmiu  finałach mistrzostw Polski.

Kinga Kempa  zdobyła  brązowy medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym, zajęła 6 miejsce w konkurencji 200m  stylem grzbietowym i 8. na o połowę krótszym dystansie.

Iga Idzikowska  specjalistka stylu klasycznego po emocjonujących wyścigach wywalczyła  4 miejsce na  200 metrów, była 5. na dystansie100 m stylem klasycznym i 6. na 50 metrów stylem klasycznym.

Dwukrotnie w finałach zawodów pływała  Julia Smiczek w konkurencji 200 i 50 m stylem grzbietowym. Stylem grzbietowym pływała również Matylda Tuszyńska, zawodniczka znacznie poprawiła rekordy życiowe.

Dziewczęta w składzie: Kinga Kempa, Iga Idzikowska, Julia Smiczek,  Matylda Tuszyńska  w wyścigach sztafetowych zdobyły czwarte miejsce w konkurencji 4x100 m stylem zmiennym i ósme  w konkurencji 4x100 stylem dowolnym. 
 
Letnie Mistrzostwa Polski to weryfikacja  całorocznej pracy. W  zawodach startowało 604 pływaków i tylu starało się awansować do finału. Cieszymy się bardzo, że mimo trudnych warunków treningowych (remont szkolnej pływalni) zawodniczki tak dobrze zaprezentowały się na zawodach.
Gratulujemy zawodniczkom i trenerowi Małgorzacie Myrcik.
 
 
UDANE MISTRZOSTWA POLSKI 15-LATKÓW

 
W dniach 5-7 lipca w Oświęcimiu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich. Nasz klub reprezentowali: Marta Marczak, Emilia Zięba, Paweł Kwiecień, Krzysztof Gottschling, Kacper Kapitan.

Paweł Kwiecień zdobył brązowy medal na 200 m stylem zmiennym uzyskując czas  2:11,16, który równocześnie jest rekordowym wynikiem na długim basenie wśród 15 latków na Śląsku!!!. Na dystansie 50 m stylem klasycznym wynikiem 31,15 Paweł zajął 5 miejsce.
Również z sukcesem startowali pozostali zawodnicy poprawiając swoje rekordy życiowe. Do finału A 200 m stylem motylkowym zakwalifikowała się Marta Marczak i zajęła w nim  6 miejsce z czasem 2:31,20. W finale B 200 m stylem zmiennym Marta zajęła 10 miejsce z wynikiem 2:30,24.
Do finału B 400 m stylem zmiennym kwalifikację uzyskał Krzysztof Gottschling uzyskując w nim czas 5:04,73 co dało 13 miejsce w klasyfikacji generalnej.
 
Był to ostatni start zawodników w barwach Klubu Sportowego „Piątka” Chorzów, w którym to rozpoczęła się ich przygoda z małym – wielkim pływaniem i dzięki któremu mieli możliwość startować w wielu, wielu zawodach, bijąc swoje rekordy życiowe i zdobywając medale, jak również trzykrotnie uczestniczyć z sukcesem w Mistrzostwach Polski.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY TRENEROM !!!
Życzymy młodszym koleżankom i kolegom wielu sukcesów.
My nadal oczywiście pływamy, więc do zobaczenia na zawodach w przyszłym roku szkolnym.
 
 
 

MISTRZOSTWA OPEN
 
Znakomicie zaprezentowali się nasi pływacy na rozegranych w Gliwicach Mistrzostwach Śląska Open.
Dorobek medalowy przedstawia się następująco:
- w kategorii 14 latków:
Kinga Kempa: 5 złotych medali (100 dowolny, 50 grzbietowym, 100 grzbietowym, 200 grzbietowym, 50 motylkowym)
Iga Idzikowska: 2 złote (50 klasycznym, 100 klasycznym), 1  brązowy (200 klasycznym)
Julia Smiczek: 1 brązowy (200 grzbietowym)
Sztafeta w składzie: Kinga Kempa, Iga Idzikowska, Julia Smiczek, Matylda Tuszyńska- 2 złote medale (4x100 zmiennym, 4x200 dowolnym), 1 srebrny medal (4x100 dowolnym).
Sztafeta w składzie:  Paweł Bugla, Iga Idzikowska, Kinga Kempa, Piotr Sersan - brązowy medal (4x50 mieszana zmiennym).
- w kategorii 15 latków:
Paweł Kwiecień: 4 złote medale (50 klasycznym, 100 klasycznym, 200 klasycznym, 200 zmiennym), 1 srebrny (50 motylkowym),  2 brązowe (100 motylkowym , 200 zmiennym open)
Marczak Marta:1 srebrny (200 grzbietowym), 2 brązowe (100 motylkowym, 200 motylkowym)
Krzysztof Gottschling: 1 srebrny medal (400 zmiennym), 1 brązowy medal (200 motylkowym)
Szymon Ellgoth: 1 brązowy medal (200 grzbietowym).
Sztafeta w składzie: Marta Marczak, Emilia Zięba, Szymon Ellgoth, Paweł Kwiecień: 1 brązowy medal  (4 x 50m mieszana zmiennym).
Sztafeta w składzie: Paweł Kwiecień, Szymon Ellgoth, Kacper Kapitan, Krzysztof Gottschling: 1 srebrny medal (4x 100 zmiennym),  1 brązowy medal (4x100 dowolnym).
W sumie daje to 22 medale  indywidualnie  oraz 7 medali  sztafet.
Serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerom
Zawody były ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się w dniach 5-7 lipca.
Trenerami uczniów są Małgorzata Myrcik i Sławomir Pąchalski.
 
CZTERNAŚCIE MEDALI
 
W dniach 07-08.06.2019 r. w Dąbrowie Górniczej odbyły się Mistrzostwa Śląska 13-latków. Podczas trwających przez 2 dni zmagań pływaków 12 letnich zdobyliśmy aż 14 medali: 5 złotych, 3 srebrne i 6 brązowych.Indywidualnie Mistrzynią Śląska została trzykrotnie Zuzanna Pilecka na dystansach 100 m. stylem zmiennym oraz 100 i 200 m. stylem klasycznym, która wywalczyła również brązowy medal na dystansie 50 m. stylem motylkowym.
Amelia Purchałka zdobyła srebrny medal na dystansie 800 m. stylem dowolnym, oraz dwa brązowe medale na dystansach 200 m. stylem dowolnym oraz 200 zmiennym.
Przemysłąw Dziurski zdobył dwa srebrne medale na dystansach 100 i 200 m. stylem grzbietowym. Kacper Porwik wywalczył brązowe medale na dystansach 400 m. i 800 m. stylem dowolnym.
Na podium zameldowały się także nasze sztafety:
Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanęła nasza sztafeta dziewcząt:
4x100 m. stylem dowolnym w składzie: Kinga Szczembara, Natalia Szpoton, Amelia Purchałka oraz Zuzanna Pilecka
oraz 4x100 m. stylem zmiennym w składzie Natalia Szpoton (grzbiet), Zuzanna Pilecka (klasyk), Amelia Purchałka (motyl) oraz Kinga Szczembara (dowolny).
Brązowy medal wywalczyła nasza sztafeta chłopców 4x100 m. stylem zmiennym w składzie: Dziurski Przemysław (grzbiet), Porwik Kacper (klasyk), Warwas Grzegorz (motyl), Juraś Marcin (dowolny).
Trenerką uczniów jest Grażyna Błaszczak.
 

COPYRIGT Szkoła Podstawowa nr 5 w Chorzowie FREE JOOMLA TEMPLATES