^wróć na początek

     orzeleklogo

dane kontaktowe:
telefon: 0048 32 2419 910
e-mail: zss1@sp5.chorzow.pl

 WALCZYLI O PUCHAR PREZYDENTA

Pływacy z Szkoły Podstawowej nr 5 bezkonkurencyjni w Drużynowych Zawodach Pływackich Szkół Podstawowych o Puchar Prezydenta miasta Chorzowa, które odbyły się 20 lutego 2018 roku.

Były to ostatnie zawody, które zostały przeprowadzone na naszej pływalni. Uczniowie nie zawiedli i zdecydowanie zwyciężyli zarówno w konkurencji dziewcząt jak i chłopców. Dziewczęta wygrały wszystkie konkurencje, a chłopcy oddali tylko 2 pierwsze miejsca. Szkołę reprezentowali uczniowie z klas 3a,4a,5a,6a.

Gratulujemy i życzymy wygranej na zawodach rejonowych.

 

MEDALE W MISTRZOSTWACH ŚLĄSKA

W trakcie rozgrywanych pod koniec roku kalendarzowego Mistrzostw Śląska zawodnicy naszej szkoły odnieśli szereg znaczących sukcesów.
Medale zdobyli:

Rocznik 2002
Magierowska Julia -3 złote medale w konkurencjach 50 i 100 dowolnym, 50  grzbietowym oraz 3 srebrne medale na dystansach 100 grzbietowym, 50 motylkowym i 200 dowolnym.
Sztafeta 4x200 dowolnym w składzie: Jędrzejczyk Julia, Jonienc Patrycja, Beruś Marta i Deutsch Marlena zdobyła srebrny medal.

Rocznik 2003
Bonsz Adrian - brązowy medal 200  motylkowym.
Dominiczak Kamil - brązowy medal 200  klasycznym.

Rocznik 2004
Marczak Marta 100  grzbietowym oraz 100 zmiennym brązowy medal.
Paweł Kwiecień 4 srebrne medale 50/100/200  klasycznym oraz 100  zmiennym.
Szymon Ellgoth srebrny medal 400 m stylem zmiennym oraz brązowy medal 1500 dowolnym.

Rocznik 2005
Kinga Kempa -3 złote medale w konkurencjach 100 /200 grzbietowym,100  dowolnym, 1 srebrny na dystansie 100 motylkowym.
Idzikowska Iga -3 złote  medale w konkurencjach 100 / 200m st. klasycznym, 200m st. zmiennym, 1 srebrny medal na dystansie 200m st. dowolnym.
Smiczek Julia  - 1 srebrny na dystansie 100 grzbietowym, brązowy medal na dystansie 200m  grzbietowym.
Sztafeta 4x100 dowolnym w składzie: Kinga Kempa, Idzikowska Iga, Smiczek Julia Piszczek Kamila wywalczyła 2 miejsce. I miejsce w klasyfikacji medalowej.

Rocznik 2006
Pilecka Zuzanna 3 złote medale w konkurencjach 50 dowolnym,50 klasycznym, 100 klasycznym, srebrny medal 100 zmiennym.
Głombica Julia 50 / 100 grzbietowym brązowy medal.
Purchałka Amelia  brązowy medal 200 dowolnym.
Sztafety kobiet 4 x 50 dowolnym  złoty medal, 4 x 50 zmiennym srebrny medal. III miejsce w klasyfikacji medalowej.

Rocznik 2008
Sztafety kobiet 4 x 50 dowolnym oraz 4 x 50 zmiennym srebrny medal Inga Miłoszewska srebrny medal 50 m stylem grzbietowym.

Trenerami zawodników są Grażyna Błaszczak, Jan Barucha, Małgorzata Myrcik, Mateusz Tosta, Sławomir Pąchalski, Monika Naczyńska, Mateusz Niegot.

MISTRZOSTWA ŚLĄSKA 11-LATKÓW

W środę 13 grudnia nasi 11-letni pływacy walczyli w na pływalni w Gliwicach o tytuły Mistrzów Śląska
Bardzo dobrze spisała się Zuzanna Pilecka, która zdobyła 4 medale: trzy złote na 50 dowolnym, 100 klasycznym oraz 50 stylem klasycznym, poprawiając jednoczenie Rekord Śląska z wynikiem 37,40. Na 100m stylem zmiennym wywalczyła srebrny medal. Za swoje starty dostała najwyższe punkty, dzięki temu została najlepszą zawodniczą całych zawodów.

Miejsca na podium wywalczyły również Julia Głombica na 50, 100 m stylem grzbietowym zdobyła brązowe medale. Amelia Purchałka zdobyła brązowy medal na dystansie 200m stylem dowolnym.

Dziewczęta stawały na podium w sztafecie 4* 50m stylem dowolny zdobywając złoty medal i tytuł Mistrzyń Śląska. Dziewczęta płynęły w składzie: Amelia Purchałaka, Natalia Szpoton, Julia Głombica, Zuzanna Pilecka oraz srebrny medal na dystansie 4*50 stylem zmiennym w składzie: Julia Głombica, Natalia Szpoton, Hanna Karolczuk, Zuzanna Pilecka
Bardzo blisko medalu byli nasi chłopcy w sztafecie 4*50m stylem dowolnym zajmując 4 miejsce. Skład sztafety męskiej: Kacper Porwik, Mateusz Juraś, Miłosz Siek, Grzegorz Warwas
Wszyscy zawodnicy bardzo poprawili swoje życiówki. Gratulujemy zawodnikom i trenerom doskonałych osiągnięć.

Grażyna Błaszczak

 

ŚWIĄTECZNY MITING RODZINNY
 
 
Harmonogram zawodów
16.12.2017
ROZGRZEWKA: godz. 8.30, UROCZYSTE OTWARCIE ZAWODÓW: 9.00
UCZESTNICTWO:
Uczniowie klas pływackich SP i Gimnazjum
2010,2009,2008,2007, 2006, 2005 każdy rocznik liczony oddzielnie.
2004 i starsi, jako jedna kategoria wiekowa
PROGRAM
2010 i młodsi 25 m stylem dow, 25 m stylem grzb
2009 25 m stylem dow, 25 m stylem grzb, 25 m stylem klas
2008 50 m stylem dow, 5o m stylem grzb, 50 m stylem klas, 50 m stylem mot
2007 50 m stylem dow, 5o m stylem grzb, 50 m stylem klas, 50 m stylem mot
2006 50 m stylem dow, 5o m stylem grzb, 50 m stylem klas, 50 m stylem mot
2005 50 m stylem dow, 5o m stylem grzb, 50 m stylem klas, 50 m stylem mot
2004 i starsi 50 m stylem dow, 5o m stylem grzb, 50 m stylem klas, 50 m stylem mot
Sztafeta rodzinna 225 m stylem dowolnym (pierwsze płynie dziecko drugą długość
rodzic)
 
PIERWSZE SUKCESY
 
Uczniowie klasy 1a demonstrowali swoje umiejętności pływackie na pokazowej lekcji,  którą obserwowało liczne grono rodziców i dziadków zgromadzone na trybunach naszej pływalni.

Podopieczni Marii Poznańskiej oraz Jana Baruchy zademonstrowali wiele ćwiczeń przygotowawczych do nauki pływania, które wzbudziły duże zainteresowanie licznej widowni.
Finałem lekcji było przepłynięcie samodzielnie przez każdego ucznia całej długości basenu.
Nagrodą za takie osiągnięcie były gustowne dyplomy oraz nagrody rzeczowe z cukierkami.

Pamiątkowe zdjęcie, do którego na koniec ustawili się młodzi pływacy będzie niewątpliwie atrakcją niejednego rodzinnego albumu.
 
LIGA W NATARCIU
 
* Druga runda Ligi Klubów Śląskich za nami. Zawodnicy KS Piątka osiągnęli bardzo dobre wyniki zdobywając aż 7 medali.
Na dystansie 200m stylem klasycznym medale zdobyli:
złoty Zuzanna Pilecka, srebrny Kacper Porwik oraz brązowy Natalia Szpoton.
Zuza zdobyła również srebrny medal na200m stylem zmiennym.
Aż trzy medale zdobyły nasze zespoły sztafetowe:
Złoto 4*50zm dziewczyn Julia Głombica, N.Szpoton, Hanna Korolczuk, Zuzanna Pilecka
Srebro sztafeta mieszana 8*50stylem dowolnym Julia Głombica, Natalia Szpoton, Zuzanna Pilecka, Amelia Purchałka, Kacper Porwik, Grzegorz Warwas, Mateusz Juraś, Miłosz Siek
Brąz 4*50zm chłopców Kacper Porwik, Grzegorz Warwas, Mateusz Juraś, Miłosz Siek
Bardzo blisko zdobycia medalu była Julia Głombica na 100m stylem grzbietowym
W punktacji łącznej zajmujemy wysokie 3 miejsce
 
* Dnia 17 listopada uczniowie klasy pływackiej 6a rywalizowali podczas drugiej rundy Ligi Klubów Śląskich rocznika 2005 w Radlinie zdobywając 7 medali.W rywalizacji dziewczyn zwyciężyliśmy we wszystkich konkurencjach, a przyczyniły się do tego:
- Kempa Kinga - 100m stylem dowolnym – ustanawiając nowy rekord Śląska 12latków,
- Idzikowska Iga – 200m stylem klasycznym – ustanawiając nowy rekord Śląska 12latków,
- Idzikowska Iga – 200m stylem zmiennym – ustanawiając nowy rekord Śląska 12latków,
- Kempa Kinga – 100m stylem grzbietowym,
- sztafeta dziewcząt 4x50m stylem zmiennym w składzie: Smiczek Julia, Idzikowska Iga, Kempa Kinga i Piszczek Kamila.
Drugie miejsce przypadło Julii Smiczek w konkurencji 100m stylem grzbietowym.
Brązowy medal wywalczyła mieszana sztafeta 8x50m stylem dowolnym w składzie: Idzikowska Iga, Bugla Paweł, Smiczek Julia, Sersan Piotr, Kempa Kinga, Słodczyk Mateusz, Piszczek Kamila, Skrzypek Oskar.
Po rozegranej drugiej rundzie nadal utrzymujemy 2 pozycje w klasyfikacji punktowej.
 
 
LIGA ROCZNIKA 2006
 
Za nami już pierwsze zawody pływackie uczniów klasy 5a z cyklu Liga klubów Śląskich rocznika 2006 w Dąbrowie Górniczej.
 
Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Pilecka na dystansie 100m stylem klasycznym oraz sztafeta dziewcząt 4x50 m stylem zmiennym w składzie (Julia Głombica, Natalia Szpoton, Hanna Korolczuk, Zuzanna Pilecka).Z. Pilecka zdobyła również srebrny medal na 100m stylem zmiennym.
 
Bardzo dobrze spisała się Natalia Szpoton, która na 100m stylem klasycznym wywalczyła 3 miejsce. Niewiele zabrakło naszej sztafecie mieszanej do medalu, która zajęła IV miejsce, najbardziej nielubiane przez zawodników.
 
Wszyscy zawodnicy poprawili ustanowili swoje życiowe czasy. W punktacji klubowej po pierwszej rundzie zajmujemy wysokie 3 miejsce W rywalizacji startuje 320 zawodników reprezentujących 25 klubów.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy wytrwałości w dalszej pracy.
 
 MIĘDZNARODOWE ZAWODY PŁYWACKIE  W TARNOWSKICH GÓRACH

7 października 2017 r.


Wyjątkowi goście specjalni, zmiany w programie zawodów, nowa i nietypowa konkurencja - to wszystko sprawiło, że tegoroczna VI edycja Międzynarodowego Mitingu Pływackiego w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach była bardzo ciekawa.

Dokładnie 300 zawodników z 29 klubów z Polski, i nie tylko, walczyło o medale i okazałe nagrody. Na zawodach nie zabrakło gościa specjalnego. W tym roku była to olimpijka, medalistka mistrzostw świata i Europy, rekordzistka kraju Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk. Dodatkowo na pływalni pojawi się także Rafał Domeracki, który w tym roku podjął próbę przepłynięcia Kanału La Manche, a w swoich ambitnych planach ma zdobycie całej Korony Oceanów.   

Start naszej ekipy był niezwykle udany, w klasyfikacji medalowej zdobyliśmy piąte miejsce oraz udało się nam wygrać sztafetę 4 x 50 m stylem zmiennym (Szymon Ellgoth, Paweł Kwiecień, Kinga Kempa, Kinga Szczembara), w której nagrodą za zwycięstwo był okazały tort.

Najlepszą zawodniczką w kategorii dziewcząt 12 letnich została Kinga Kempa, która odniosła 6 zwycięstw raz była trzecia. Z  pozostałych naszych zawodników na podium stawały następujące osoby: Julia Magierowska 1 złoty oraz 6 srebrnych medali, Szymon Ellgoth: 1 złoty 2 srebrne medale, Marta Marczak zdobyła komplet po jednym złoty srebrny i brązowy medalu, Dwukrotnie drugi w stylu klasycznym był Paweł Kwiecień oraz Kamil Dominiczak, Marta Beruś w tym samym stylu była dwa razy trzecia. Po jednym brązowym medalu zdobyli Magdalena  Kucharska, Kinga  Knopik oraz Adrian Bonsz.

Gratulacje dla zawodników oraz trenerów Myrcik Małgorzaty Mateusza Niegota i Sławomira Pąchalskiego.

 RUSZA LIGA KLUBÓW ŚLĄSKICH


4 października pływacy z klasy 6a rozpoczęli zmagania w Lidze Klubów Śląskich rocznika 2005 w Radlinie.

W rozgrywanych 4 konkurencjach indywidualnych i 2 sztafetowych wywalczyliśmy 6 medali.

Złote medale zdobyły Iga Idzikowska na 100m stylem klasycznym i Kinga Kempa na 100m stylem zmiennym.
Srebrny medal w konkurencji 100m stylem zmiennym wywalczyła Iga Idzikowska.
Na drugim stopniu podium stanęły również nasze sztafety. Mieszana 4x50m stylem zmiennym w składzie Bugla Paweł, Idzikowska Iga, Kempa Kinga i Skrzypek Oskar oraz sztafeta dowolna 4x50m dziewcząt w składzie Idzikowska Iga, Kempa Kinga, Smiczek Julia i Piszczek Kamila.
Brązowy medal w najdłuższej konkurencji tego dnia wywalczyła Kempa Kinga (200m stylem dowolnym).

Wszyscy zawodnicy spisali się znakomicie, poprawiając rekordy życiowe. Świetna postawa naszych zawodników pozwoliła sklasyfikować nas na drugiej pozycji w punktacji klubowej po pierwszej rundzie zawodów.

UCZNIOWIE W ZAWODACH O PUCHAR ROSOMAKA

 

Rozgrywane 30 września w Siemianowicach Sląskich zawody pływackie o Puchar Rosomaka były dla naszych pływaków pierwszym poważnym sprawdzianem w sezonie 2017/2018. W zawodach wystartowała 16-osobowa grupa zawodników.Najlepiej spisały się Magierowska Julia i Kempa Kinga. Zawodniczki wygrały klasyfikację końcową zawodów w roczniku 2002 - Julia, w 2005 - Kinga.

Wiele radości przysporzyły nam starty pozostałych zawodników. Łącznie wywalczyliśmy 20 medali, które zdobyli:
Magierowska Julia i Kempa Kinga - 4 złote, Idzikowska Iga -2 złote i 2 srebrne,
Kwiecień Paweł i Ellgoth Szymon -1 złoty, 1srebrny, Smiczek Julia -2 srebrne,Urban Oskar - srebrny a Beruś Marta brązowy.
Wśród grupy zawodników najmłodszych wielu poprawiło swoje rekordy życiowe  plasując się często bardzo blisko podium.

Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz trenerów ekipy Małgorzaty Myrcik, Moniki Naczyńskiej oraz Sławomira Pąchalskiego.

LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI

W letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 16 letnich w Opolu 14-16 lipca 2017 r. startowali uczniowie, którzy w czerwcu ukończyli naszą szkołę.
Nasza reprezentacja w składzie Julia Zając-Więckowska, Julia Czornik, Dominika Kosińska, Dominika Bigos, Paulina Kapitan, Małgorzata Niedźwiedź, Dominika Susek, Marcin Szarpak, Kacper Milbrant, Remigiusz Respondek, Jakub Kwaśny, Mateusz Dubas, Cieśla Oskar zdobyła czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Mistrzostwo kraju wywalczyli Mateusz Dubas na dystansie 200 m stylem klasycznym oraz Oskar Cieśla na 200 m stylem motylkowym. Srebrny medal dodał do swojej kolekcji Mateusz Dubas na niezwykle  wymagającym wszechstronnego przygotowania dystansie 400 m stylem zmiennym oraz po zaciętej i bardzo  emocjonującej walce sztafeta chłopców w wyścigu 4 x 100 m stylem zmiennym (Marcin Szarpak, Mateusz Dubas, Oskar Cieśla, Kacper Milbrant).

Bardzo dobrze spisały się także pozostali zawodnicy z naszej ekipy. W wyścigach finałowych, które decydowały o podziale medali walczyły: Dominika Kosińska 100/200 m stylem grzbietowym 200/400/800 m stylem dowolnym, Julia Czornik 200 m stylem grzbietowym i zmiennym, Mateusz Dubas 50/100 m stylem klasycznym, Jakub Kwaśny 100/200 m stylem motylkowym, Kacper Milbrant 50 m stylem grzbietowym 200 m stylem zmiennym, Oskar Cieśla 100 m stylem motylkowym, Marcin  Szarpak 400 m stylem dowolnym. Dziewczęta w wyścigach sztafetowych dwukrotnie były szóste na dystansach 4 x 100 oraz 4 x 200 m stylem dowolnym w sztafecie zmiennej zdobyły ósmą lokatę .
Chłopcy bardzo blisko medalu byli w sztafecie 4 x 200 m stylem dowolnym zajmując czwarte miejsce, na dystansie 4 x 100 m stylem dowolnym uplasowali się na siódmym. miejscu.


* Mateusz Dubas oraz Oskar Cieśla  reprezentowali Polskę na Europejskim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży który odbywał się w dniach 24-29.VII b.r. w miejscowości Gyor na Węgrzech. Zawody organizowane przez  Europejskie Krajowe Komitety Olimpijskie stanowiły dla naszych zawodników  ogromne wyzwanie i były w ich karierze pierwszą imprezą, w której rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z całej Europy. 

Ich start był niezwykle udany obaj byli bardzo blisko finałów w swoich koronnych konkurencjach a zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje w ich dalszej karierze sportowej.

Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz trenerów Moniki Naczyńskiej, Małgorzaty Myrcik i Sławomira Pąchalskiego

COPYRIGT Zespół Szkół Sportowych nr 1 w Chorzowie FREE JOOMLA TEMPLATES