^wróć na początek

logo   orzelek

dane kontaktowe:
telefon: 666-977-944
e-mail:office@diablodesign.eu

 JULIA DWUKROTNĄ ZŁOTĄ MEDALISTKĄ POLSKI

 

Julia Magierowska zdobyła dwa złote medale na Mistrzostwach Polski juniorów 16-letnich, które odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniach 13-15 lipca. Pierwsze miejsca na podium zdobyła na dystansach 50 m stylem dowolnym z czasem 27,14 oraz 50 m stylem grzbietowym z czasem 30,18.

Gratulacje należą się zawodniczce oraz trenerce Małgorzacie Myrcik, która przez 6 lat pracowała z Julią.

III MIEJSCE PAWŁA NA MISTRZOSTWACH POLSKI

 

W dniach 29 czerwca do 1 lipca odbywały się w Olsztynie Mistrzostwa Polski w Pływaniu Juniorów Młodszych 14 lat. Uczeń naszej szkoły Paweł Kwiecień zdobył w nich trzecie miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym z wynikiem 1:10,49. Sukces to ogromny tym bardziej, że Paweł jest najlepszym uczniem szkoły i ukończył klasę siódmą z prawie samymi celującymi.

Autorem sukcesu naszego pływaka jest trener Sławomir Pąchalski.

Należy dodać, że zawodnik trenera Pąchalskiego, absolwent szkoły, Mateusz Dubas na Mistrzostwach Polski Seniorów zrobił minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów.

MIEJSCA NA PODIUM

 

Zawodnicy KS Piątka Chorzów startowali w zawodach pływackich Otylia Swim Cup-Summer Edition w Gliwicach w dniach 16-17 czerwca. Dla naszych zawodników udział w tych zawodach był ogromnym przeżyciem. Wielu z nich pływało po raz pierwszy na basenie 50 metrowym.

Miejsca na podium zdobyli Zuzanna Pilecka, która wywalczyła aż trzy złote medale  na 50, 100, 200 stylem klasycznym, Amelia Purchaka zdobyła złoto na 400m stylem dowolnym srebro na 200 stylem dowolnym oraz Kacper Porwik srebro na 400 m stylem dowolnym brąz na 100m stylem klasycznym.

Naszych medalistów dekorowali Otylia Jędrzejczak oraz Bartosz Kizierowski.

CZAS NA ZASŁUŻONE WAKACJE

Uczniowie klasy 5 a odnieśli kolejne zwycięstwo wygrywając w punkacji medalowej w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-letnich w pływaniu, które odbyły się w Raciborzu w dniach 14-15 czerwca.

Zawody, w których brali udział zawodnicy z województwa śląskiego i opolskiego, składały się z dwóch rund, pierwsza odbyła się w marcu, którą również wygraliśmy.

Zdobyliśmy 10 miejsc medalowych. Wiele z nich po pasjonujących walkach. Szczególnie sztafety gdzie nasi zawodnicy pobijali własne rekordy życiowe wykazując się niesamowitą wolą walki o bardzo dobre lokaty.

Złote medale zdobyła Zuzanna Pilecka 100, 200 m stylem klasycznym
Srebrne medale wywalczyli: Amelia Purchałka 400 dow, 200zm,
Marcin Juraś 200stylem grzbietowym
Sztafety:
4 x 50m dowolny: Porwik, Marcin Juras, Purchałka, Pilecka
4 x 50m zmienny: Marcin Juraś, Pilecka, Warwas, Purchałka,
Brązowe medale: Zuzanna Pilecka 100mstylem dowolnym,
Grzegorz Warwas 100m stylem grzbietowym,
Kinga Szczembara 200m stylem klasycznym.
Bardzo blisko zdobycia medali była: Natalia Szpoton, Kacper Porwik,
Sztafeta 4*50 dow Warwas, Mateusz Juraś, Szczembara, Szpoton.
Zawodników przygotowała Grażyna Błaszczak.


PIERWSZE MIEJSCE W KLASYFIKACJI MEDALOWEJ

 

Dwudniowe  Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa  Młodzikódzików 13-letnich rozegrano w dniach  9-10 czerwca w Krakowie.
Zmagania zawodników makroregionu śląskiego, opolskiego, małopolskiego i podkarpackiego przyniosły wiele emocji i sukcesów dla naszej szkoły. Zdobyliśmy pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. Kinga Kempa, Iga Idzikowska, Julia Smiczek   wielokrotnie stawały na podium. Kinga Kempa zdobyła 3 złote medale 100/200 grzbiet i 100 dowolnym oraz 1 srebrny w konkurencji 100 motylkowym.
Iga Idzikowska po zaciętej walce  była pierwsza na dystansie 200 klasycznym, dwa razy druga 100 klasyk i 200 zmiennym. Julia Smiczek wróciła z Krakowa z dwoma medalami srebrny wywalczonym w konkurencji 100 grzbiet
i brązowym zdobytym na 200 grzbiet. W zawodach wystartowali również Paweł Bugla i Piszczek Kamila zawodnicy dobrze się zaprezentowali znacznie poprawiając swoje rekordy życiowe. Zawodników przygotowywała Małgorzata Myrcik.

 5 a Z MEDALAMI

Wspaniale zaprezentowali się uczniowie klasy 5 a podczas Mistrzostw Śląska 12-latków, które odbyły się w dniach 1-2 czerwca w Gliwicach. 
Zdobyliśmy aż 14 medali w tym 6 złotych. W punktacji medalowej drużyna z KS Piątka Chorzów wywalczyła I miejsce.

Złote medale zdobyła Zuzanna Pilecka, która zwyciężyła aż 4 razy na dystansach 100klas 200klas 200dow 100zm
Drużyna sztafetowa dziewczyn 4*100 stylem zmiennym w składzie:
Natalia Szpoton, Zuzanna Pilecka, Hanna Korolczuk, Amelia Purchałka
Drużyna sztafetowa dziewczyn 4*100 stylem dowolnym w składzie:
Natalia Szpoton, Kinga Szczembara, Amelia Purchałka, Zuzanna Pilecka


Srebrne medale wywalczyli:
Amelia Purchałka oraz Kacper Porwik na dystansach 400 dow, 800 dow
Brązowe medale Amelia Purchałka, Kacper Porwik na dystansie 200m stylem dowolnym, Kinga Szczembara na dystansie 100m stylem klasycznym oraz Grzegorz Warwas na dystansie 100m stylem zmiennym
Czwarte miejsca te najbardziej nielubiane przez zawodników wywalczyli na 200m stylem klasycznym Kacper Porwik, Kinga Szczembara, 200zm Amelia Purchałka oraz sztefeta 4*100m stylem dowolnym chłopców w składzie: Kacper Porwik, Grzegorz Warwas, Miłosz Siek, Antoni Snochowski.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy wspaniałych wyników. Zawodników trenuje Grażyna Błaszczak

FINAŁ WOJEWÓDZKI W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

 

I nadszedł ten dzień. Długo przez lekkoatletki wyczekiwany, bo aż 3 lata. Tyle bowiem czasu trwa przygotowanie do tej niezwykle ciekawej, ale także wyczerpującej konkurencji. Jest to konkurencja dla niezwykle wytrwałych zawodników, gdzie często trzeba przekraczać zdolności fizyczne, ale przede wszystkim psychiczne. Tutaj zdanie "co mnie nie zabije, to wzmocni" nabiera realną postać.

6 naszych lekkoatletek po przebrnięciu rangi miejskiej i rejonowej 5 czerwca w Sosnowcu podjęła walkę z rywalkami z całego województwa, ale także ze swoimi słabościami.
Na początek rzut piłką palantową, niekoniecznie nasza ulubiona konkurencja. Ale z dobrymi rzutami udało się ją przebrnąć i dobrze wejść w zawody. Kolejny był bieg na 60m. Można powiedzieć nasz "konik". I tutaj dziewczyny zrobiły co trzeba, czyli wszystkie pobiegły rekordy życiowe. Kolejną konkurencją był skok w dal, gdzie zarówno dziewczętom jaki i trenerce Marzenie Gruchel
ręce same składały się do oklasków. Bowiem podobnie jak  na 60m, tutaj  dziewczyny też zaliczyły same życiówki.
I na koniec wisienka na torcie - bieg na  600m. Tutaj wybitnych czasów dziewczyny nie osiągnęły, ale 6 równych wyników pozwalało liczyć na dobrą końcową lokatę. I tak też było piąte miejsce (5pkt zabrakło do 4 miejsca) na 16 zespołów i poprawiony wynik z poprzedniego startu o prawie 100pkt robi wrażenie.

Najlepsze wieloboistki naszej szkoły to: Maja Idzińska -284pkt, Julia Beyer - 262pkt, Daria Cofała- 245pkt, Nicola Poliwoda -234pkt, Małgosia Dobrowolska - 230pkt, Wiktoria Gwiazda - 213pkt.

MISTRZOSTWA śLĄSKA MŁODZIKÓW 13-letnich   

Dąbrowa Górnicza 25-26.05.2018

 

Pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej  to dorobek dwudniowych zmagań zawodników i zawodniczek. Najwięcej emocji wzbudziła jak zawsze  rywalizacja sztafet 4x100 st. zmiennym i dowolnym. Dziewczęta popłynęły w składzie: Kempa Kinga, Smiczek Julia, Idzikowska Iga, Piszczek Kamila. Po zaciętej walce zdobyły dwa złote medale.

Indywidualnie spośród naszych uczennic: Kinga Kempa wygrała konkurencje 50 / 100  stylem motylkowym oraz 100  m stylem grzbietowym. Na dystansie 200 m st. grzbietowym ustanowiła REKORD ŚLĄSKA.
Iga Idzikowska triumfowała w stylu klasycznym, wygrała na dystansie 100 / 200 m, srebrny medal zdobyła na dystansie 200 stylem zmiennym.
Julia Smiczek  wywalczyła dwa srebrne medale 100/200  st. grzbietowym oraz brązowy na 100 dowolnym bardzo blisko była medalu na 400 dowolnym gdzie zajęła czwarte miejsce.
Gratulujemy zawodnikom którzy wystartowali w zawodach i poprawili rekordy życiowe.  
Zawodników do mistrzostw przygotowali Małgorzata Myrcik i Mateusz Niegot.


 

I ZŁOTA DRUŻYNA - FINAŁ LIGI 2006

 

Uczniowie klasy 5a zwyciężyli w Zawodach Ligi klubów Śląskich. Konkurs składał się z cyklu czterech spotkań, podczas których zawodnicy gromadzili punkty za zdobyte miejsca. Nasi zawodnicy uzyskali najwięcej punktów zdobywając Puchar Ligi.

Podczas finału zostały nagrodzone również najlepsze zawodniczki, wśród których II miejsce zajęła Zuzanna Pilecka oaz IX miejsce Natalia Szpoton.
W finałowej rundzie miejsca na podium wywalczyli:
Zuzanna Pilecka I miejsce na 50m stylem dowolnym, 50m stylem klasycznym,
Kinga Szczembara III miejsce 50m stylem klasycznym,
sztafeta 8* 50 dow w składzie: Kinga Szczembara, Marcin Juraś, Natalia Szpoton, Mateusz Juraś, Amelia Purchałka, Grzegorz Warwas, Zuzanna Pilecka, Kacper Porwik,
sztafeta 4*100zm dziewcząt: Natalia Szpoton, Zuzanna Pilecka, Kinga Szczembara, Amelia Purchałka.
Czwarte miejsce zajęła sztafeta 4*100zm chłopców: Marcin Juraś, Kacper Porwik, Grzegorz Warwas, Mateusz Juraś.

Wszyscy zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe. Gratulujemy zawodnikom oraz trenerom Grażynie Błaszczak, Mateuszowi Toście.

SREBRNA DRUŻYNA - FINAŁ LIGI 2005

Finałowa edycja Ligi Klubów Śląskich rocznika 2005 zakończyła się dla naszej szkoły niezwykle pomyślnie zdobyciem drugiego miejsca w klasyfikacji drużynowej.
Najlepszą zawodniczką czterech edycji rozgrywanych w roku szkolnym 2017/2018 została Kinga Kempa, druga była Iga Idzikowska a w dziesiątce znalazła się jeszcze  Julia Smiczek, która była ósma.

Wyniki ostatniej rundy rozegranej 11.04.2018 w Radlinie:
Kinga Kempa wygrała konkurencje 50 m stylem dowolnym i grzbietowym.
Iga Idzikowska była druga na dystansie 200 m stylem zmiennym i trzecia na 50 m stylem klasycznym.
Julia Smiczek zajęła drugie miejsce w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym.
Sztafeta kobiet w konkurencji 4 x100 m st.zmiennym w składzie:  Julia Smiczek, Iga Idzikowska, Kinga Kempa, Kamila Piszczek wywalczyła pierwsze miejsce.
Sztafeta mieszana 8x50 m stylem dowolnym zdobyła trzecie miejsce. W sztafecie wystartowali:  Julia Smiczek, Oskar Skrzypek, Iga Idzikowska, Paweł Bugla, Kinga Kempa, Mateusz Słodczyk, Kamila Piszczek, Piotr Sersan.

Trenermi srebrnej drużyny są Małgorzata Myrcik i Mateusz Niegot.

ZŁOTA SZTAFETA

 

Wspaniałe zwycięstwo odniosły dziewczęta podczas Finału Wojewódzkiego Drużynowych Zawodów Pływackich Dzieci i Młodzieży. Sztafeta 8*50 m stylem dowolnym dziewcząt zajęła pierwsze miejsce. Drużyna pływała w składzie:
Michalina Dusza klasa 3a
Kryś Inga klasa 4a
Julia Wiernicka klasa 4a - II miejsce 50m stylem dowolnym
Inga Miłoszewska klasa 4a - I miejsce 50m stylem grzbietowym
Amelia Purchałka klasa 5a - II miejsce 50m stylem dowolnym
Zuzanna Pilecka klasa 5a - II miejsce 50m stylem klasycznym
Inga Miłoszewska klasa 6a - I miejsce 50m stylem grzbietowym
Kinga Kempa klasa 6a - I miejsce 50m stylem motylkowym.

Naszym chłopcom nie udało awansować się do finału, przegrali tę rywalizację ze szkołą z Siemianowic Śląskich (o parę setnych sekundy).
Gratulujemy zawodniczkom oraz ich trenerom: Grażynie Błaszczak, Małgorzacie Myrcik, Sławomirowi Pąchalskiemu. 

 

MEDALE W LIDZE PŁYWACKIEJ

 

1. Wspaniale zaprezentowali się uczniowie klasy 5a podczas III edycji Ligi Klubów Śląskich w pływaniu, które odbyły się w Dąbrowie Górniczej 17 marca.
Zuzanna Pilecka zdobyła dwa złote medale na 100zm oraz na 200m stylem dowolnym. Kacper Porwik zdobył brązowy 200m stylem dowolnym. Bardzo blisko zdobycia medalu była Amelia Purchałka na 200 dow oraz Julia Głombica na dystansie 200m stylem grzbietowym. Złoto również wywalczyła sztafeta dziewcząt 4*100m stylem dowolnym w składzie: Julia Głombica, Natalia Szpoton, Amelia Purchałka, Zuzanna Pilecka W klasyfikacji drużynowej zajmujemy po III rundach 2 miejsce. Wszyscy zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe. Gratulacje dla zawodników oraz trenerówProwadzimy w klasyfikacji drużynowej w województwie śląskim i opolskim.  

2. Pierwsza runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 letnich w pływaniu za nami. Zdobyliśmy 6 medali.
Złote medale wywalczyła Zuzanna Pilecka na dystansie 100, 200 m stylem klasycznym.
W tym samym stylu brązowe medale zdobyła: Natalia Szpoton na dystansie 100 m oraz na dystansie 200m Kacper Porwik, i Kinga Szczembara. Na najdłuższym dystansie 400m stylem dowolnym wspaniale walczyła Amelia Purchałka zdobywając srebrny medal.
Miejsca w pierwszej szóstce zdobyli: Marcin Juraś na dystansie 100, 200m stylem grzbietowym, Grzegorz Warwas na dystansie 100m stylem motylkowym, dowolnym, Zuzanna Pilecka na 100 dow 400 dow, Natalia Szpoton na 200 stylem klasycznym, Kacper Porwik 100, 400m stylem dowolnym, 100 m stylem klasycznym oraz nasze sztafety 4*50m stylem dowolnym i zmiennym. W czerwcu czeka nas II runda, po której dowiemy się o wynikach nie tylko w dwóch województwach, ale także w całej Polsce. Zawody rozegrano 23-24 marca w Raciborzu. Zawodnikom i trenerce Grażynie Błaszczak gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy jeszcze lepszych w kolejnych zawodach.


RYWALIZACJA LIGI KLUBÓW ŚlĄSKICH
9-10 marca
                       
Rywalizację  w Radlinie klasy szóste /rocznika 2005/ rozpoczęła sztafeta mieszana  4 x 50 m stylem zmiennym  mieszana,  w której udział wzięli Smiczek Julia, Słodczyk Mateusz, Kempa Kinga oraz  Skrzypek Oskar i zdobyli .

Jeszcze lepiej wypadła sztafeta dowolna kobiet 4 x 100 m srtylem dowolnym  w składzie: Kempa Kinga,  Smiczek   Julia, Piszczek Kamila oraz Miłoszewska Weronika plasując się na drugim miejscu.

Indywidualnie tradycyjnie już dwa złote medale zdobyła Kempa Kinga na dystansach 50 m stylem motylkowym oraz 200 m stylem grzbietowym. Na najwyższym stopniu podium udało się również stanąć Idzikowskiej  Idze na dystansie 100 m stylem zmiennym, była także  trzecia na 200 m stylem dowolnym.
Medal srebrny na dystansie 200 stylem grzbietowym po zaciętej walce wywalczyła  Smiczek  Julia. Nasza szkoła po III edycji zawodów zajmuje drużynowo drugie miejsce.


Rywalizacja rocznika młodszego 2007, która odbyła się w Gliwicach przyniosła naszej szkole pierwsze miejsce  i złoty medal w sztafecie mieszanej  8 x 50 m stylem dowolnym która płynęła w składzie: Wiernicka Julia (34.54) /Świderska Zuzanna (36.24)/Duras Martin ( 38.15) Dusza Maciej ( 35.75), Miłoszewska Inga ( 35.86)/ Pustułka Kaja ( 38.39)/Copa Paweł ( 35.16) Kraska Mateusz ( 35.15)

 

WALCZYLI O PUCHAR PREZYDENTA

Pływacy z Szkoły Podstawowej nr 5 bezkonkurencyjni w Drużynowych Zawodach Pływackich Szkół Podstawowych o Puchar Prezydenta miasta Chorzowa, które odbyły się 20 lutego 2018 roku.

Były to ostatnie zawody, które zostały przeprowadzone na naszej pływalni. Uczniowie nie zawiedli i zdecydowanie zwyciężyli zarówno w konkurencji dziewcząt jak i chłopców. Dziewczęta wygrały wszystkie konkurencje, a chłopcy oddali tylko 2 pierwsze miejsca. Szkołę reprezentowali uczniowie z klas 3a,4a,5a,6a.

Gratulujemy i życzymy wygranej na zawodach rejonowych.

 

MEDALE W MISTRZOSTWACH ŚLĄSKA

W trakcie rozgrywanych pod koniec roku kalendarzowego Mistrzostw Śląska zawodnicy naszej szkoły odnieśli szereg znaczących sukcesów.
Medale zdobyli:

Rocznik 2002
Magierowska Julia -3 złote medale w konkurencjach 50 i 100 dowolnym, 50  grzbietowym oraz 3 srebrne medale na dystansach 100 grzbietowym, 50 motylkowym i 200 dowolnym.
Sztafeta 4x200 dowolnym w składzie: Jędrzejczyk Julia, Jonienc Patrycja, Beruś Marta i Deutsch Marlena zdobyła srebrny medal.

Rocznik 2003
Bonsz Adrian - brązowy medal 200  motylkowym.
Dominiczak Kamil - brązowy medal 200  klasycznym.

Rocznik 2004
Marczak Marta 100  grzbietowym oraz 100 zmiennym brązowy medal.
Paweł Kwiecień 4 srebrne medale 50/100/200  klasycznym oraz 100  zmiennym.
Szymon Ellgoth srebrny medal 400 m stylem zmiennym oraz brązowy medal 1500 dowolnym.

Rocznik 2005
Kinga Kempa -3 złote medale w konkurencjach 100 /200 grzbietowym,100  dowolnym, 1 srebrny na dystansie 100 motylkowym.
Idzikowska Iga -3 złote  medale w konkurencjach 100 / 200m st. klasycznym, 200m st. zmiennym, 1 srebrny medal na dystansie 200m st. dowolnym.
Smiczek Julia  - 1 srebrny na dystansie 100 grzbietowym, brązowy medal na dystansie 200m  grzbietowym.
Sztafeta 4x100 dowolnym w składzie: Kinga Kempa, Idzikowska Iga, Smiczek Julia Piszczek Kamila wywalczyła 2 miejsce. I miejsce w klasyfikacji medalowej.

Rocznik 2006
Pilecka Zuzanna 3 złote medale w konkurencjach 50 dowolnym,50 klasycznym, 100 klasycznym, srebrny medal 100 zmiennym.
Głombica Julia 50 / 100 grzbietowym brązowy medal.
Purchałka Amelia  brązowy medal 200 dowolnym.
Sztafety kobiet 4 x 50 dowolnym  złoty medal, 4 x 50 zmiennym srebrny medal. III miejsce w klasyfikacji medalowej.

Rocznik 2008
Sztafety kobiet 4 x 50 dowolnym oraz 4 x 50 zmiennym srebrny medal Inga Miłoszewska srebrny medal 50 m stylem grzbietowym.

Trenerami zawodników są Grażyna Błaszczak, Jan Barucha, Małgorzata Myrcik, Mateusz Tosta, Sławomir Pąchalski, Monika Naczyńska, Mateusz Niegot.

MISTRZOSTWA ŚLĄSKA 11-LATKÓW

W środę 13 grudnia nasi 11-letni pływacy walczyli w na pływalni w Gliwicach o tytuły Mistrzów Śląska
Bardzo dobrze spisała się Zuzanna Pilecka, która zdobyła 4 medale: trzy złote na 50 dowolnym, 100 klasycznym oraz 50 stylem klasycznym, poprawiając jednoczenie Rekord Śląska z wynikiem 37,40. Na 100m stylem zmiennym wywalczyła srebrny medal. Za swoje starty dostała najwyższe punkty, dzięki temu została najlepszą zawodniczą całych zawodów.

Miejsca na podium wywalczyły również Julia Głombica na 50, 100 m stylem grzbietowym zdobyła brązowe medale. Amelia Purchałka zdobyła brązowy medal na dystansie 200m stylem dowolnym.

Dziewczęta stawały na podium w sztafecie 4* 50m stylem dowolny zdobywając złoty medal i tytuł Mistrzyń Śląska. Dziewczęta płynęły w składzie: Amelia Purchałaka, Natalia Szpoton, Julia Głombica, Zuzanna Pilecka oraz srebrny medal na dystansie 4*50 stylem zmiennym w składzie: Julia Głombica, Natalia Szpoton, Hanna Karolczuk, Zuzanna Pilecka
Bardzo blisko medalu byli nasi chłopcy w sztafecie 4*50m stylem dowolnym zajmując 4 miejsce. Skład sztafety męskiej: Kacper Porwik, Mateusz Juraś, Miłosz Siek, Grzegorz Warwas
Wszyscy zawodnicy bardzo poprawili swoje życiówki. Gratulujemy zawodnikom i trenerom doskonałych osiągnięć.

Grażyna Błaszczak

 

ŚWIĄTECZNY MITING RODZINNY
 
 
Harmonogram zawodów
16.12.2017
ROZGRZEWKA: godz. 8.30, UROCZYSTE OTWARCIE ZAWODÓW: 9.00
UCZESTNICTWO:
Uczniowie klas pływackich SP i Gimnazjum
2010,2009,2008,2007, 2006, 2005 każdy rocznik liczony oddzielnie.
2004 i starsi, jako jedna kategoria wiekowa
PROGRAM
2010 i młodsi 25 m stylem dow, 25 m stylem grzb
2009 25 m stylem dow, 25 m stylem grzb, 25 m stylem klas
2008 50 m stylem dow, 5o m stylem grzb, 50 m stylem klas, 50 m stylem mot
2007 50 m stylem dow, 5o m stylem grzb, 50 m stylem klas, 50 m stylem mot
2006 50 m stylem dow, 5o m stylem grzb, 50 m stylem klas, 50 m stylem mot
2005 50 m stylem dow, 5o m stylem grzb, 50 m stylem klas, 50 m stylem mot
2004 i starsi 50 m stylem dow, 5o m stylem grzb, 50 m stylem klas, 50 m stylem mot
Sztafeta rodzinna 225 m stylem dowolnym (pierwsze płynie dziecko drugą długość
rodzic)
 
PIERWSZE SUKCESY
 
Uczniowie klasy 1a demonstrowali swoje umiejętności pływackie na pokazowej lekcji,  którą obserwowało liczne grono rodziców i dziadków zgromadzone na trybunach naszej pływalni.

Podopieczni Marii Poznańskiej oraz Jana Baruchy zademonstrowali wiele ćwiczeń przygotowawczych do nauki pływania, które wzbudziły duże zainteresowanie licznej widowni.
Finałem lekcji było przepłynięcie samodzielnie przez każdego ucznia całej długości basenu.
Nagrodą za takie osiągnięcie były gustowne dyplomy oraz nagrody rzeczowe z cukierkami.

Pamiątkowe zdjęcie, do którego na koniec ustawili się młodzi pływacy będzie niewątpliwie atrakcją niejednego rodzinnego albumu.
 
LIGA W NATARCIU
 
* Druga runda Ligi Klubów Śląskich za nami. Zawodnicy KS Piątka osiągnęli bardzo dobre wyniki zdobywając aż 7 medali.
Na dystansie 200m stylem klasycznym medale zdobyli:
złoty Zuzanna Pilecka, srebrny Kacper Porwik oraz brązowy Natalia Szpoton.
Zuza zdobyła również srebrny medal na200m stylem zmiennym.
Aż trzy medale zdobyły nasze zespoły sztafetowe:
Złoto 4*50zm dziewczyn Julia Głombica, N.Szpoton, Hanna Korolczuk, Zuzanna Pilecka
Srebro sztafeta mieszana 8*50stylem dowolnym Julia Głombica, Natalia Szpoton, Zuzanna Pilecka, Amelia Purchałka, Kacper Porwik, Grzegorz Warwas, Mateusz Juraś, Miłosz Siek
Brąz 4*50zm chłopców Kacper Porwik, Grzegorz Warwas, Mateusz Juraś, Miłosz Siek
Bardzo blisko zdobycia medalu była Julia Głombica na 100m stylem grzbietowym
W punktacji łącznej zajmujemy wysokie 3 miejsce
 
* Dnia 17 listopada uczniowie klasy pływackiej 6a rywalizowali podczas drugiej rundy Ligi Klubów Śląskich rocznika 2005 w Radlinie zdobywając 7 medali.W rywalizacji dziewczyn zwyciężyliśmy we wszystkich konkurencjach, a przyczyniły się do tego:
- Kempa Kinga - 100m stylem dowolnym – ustanawiając nowy rekord Śląska 12latków,
- Idzikowska Iga – 200m stylem klasycznym – ustanawiając nowy rekord Śląska 12latków,
- Idzikowska Iga – 200m stylem zmiennym – ustanawiając nowy rekord Śląska 12latków,
- Kempa Kinga – 100m stylem grzbietowym,
- sztafeta dziewcząt 4x50m stylem zmiennym w składzie: Smiczek Julia, Idzikowska Iga, Kempa Kinga i Piszczek Kamila.
Drugie miejsce przypadło Julii Smiczek w konkurencji 100m stylem grzbietowym.
Brązowy medal wywalczyła mieszana sztafeta 8x50m stylem dowolnym w składzie: Idzikowska Iga, Bugla Paweł, Smiczek Julia, Sersan Piotr, Kempa Kinga, Słodczyk Mateusz, Piszczek Kamila, Skrzypek Oskar.
Po rozegranej drugiej rundzie nadal utrzymujemy 2 pozycje w klasyfikacji punktowej.
 
 
LIGA ROCZNIKA 2006
 
Za nami już pierwsze zawody pływackie uczniów klasy 5a z cyklu Liga klubów Śląskich rocznika 2006 w Dąbrowie Górniczej.
 
Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Pilecka na dystansie 100m stylem klasycznym oraz sztafeta dziewcząt 4x50 m stylem zmiennym w składzie (Julia Głombica, Natalia Szpoton, Hanna Korolczuk, Zuzanna Pilecka).Z. Pilecka zdobyła również srebrny medal na 100m stylem zmiennym.
 
Bardzo dobrze spisała się Natalia Szpoton, która na 100m stylem klasycznym wywalczyła 3 miejsce. Niewiele zabrakło naszej sztafecie mieszanej do medalu, która zajęła IV miejsce, najbardziej nielubiane przez zawodników.
 
Wszyscy zawodnicy poprawili ustanowili swoje życiowe czasy. W punktacji klubowej po pierwszej rundzie zajmujemy wysokie 3 miejsce W rywalizacji startuje 320 zawodników reprezentujących 25 klubów.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy wytrwałości w dalszej pracy.
 
 MIĘDZNARODOWE ZAWODY PŁYWACKIE  W TARNOWSKICH GÓRACH

7 października 2017 r.


Wyjątkowi goście specjalni, zmiany w programie zawodów, nowa i nietypowa konkurencja - to wszystko sprawiło, że tegoroczna VI edycja Międzynarodowego Mitingu Pływackiego w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach była bardzo ciekawa.

Dokładnie 300 zawodników z 29 klubów z Polski, i nie tylko, walczyło o medale i okazałe nagrody. Na zawodach nie zabrakło gościa specjalnego. W tym roku była to olimpijka, medalistka mistrzostw świata i Europy, rekordzistka kraju Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk. Dodatkowo na pływalni pojawi się także Rafał Domeracki, który w tym roku podjął próbę przepłynięcia Kanału La Manche, a w swoich ambitnych planach ma zdobycie całej Korony Oceanów.   

Start naszej ekipy był niezwykle udany, w klasyfikacji medalowej zdobyliśmy piąte miejsce oraz udało się nam wygrać sztafetę 4 x 50 m stylem zmiennym (Szymon Ellgoth, Paweł Kwiecień, Kinga Kempa, Kinga Szczembara), w której nagrodą za zwycięstwo był okazały tort.

Najlepszą zawodniczką w kategorii dziewcząt 12 letnich została Kinga Kempa, która odniosła 6 zwycięstw raz była trzecia. Z  pozostałych naszych zawodników na podium stawały następujące osoby: Julia Magierowska 1 złoty oraz 6 srebrnych medali, Szymon Ellgoth: 1 złoty 2 srebrne medale, Marta Marczak zdobyła komplet po jednym złoty srebrny i brązowy medalu, Dwukrotnie drugi w stylu klasycznym był Paweł Kwiecień oraz Kamil Dominiczak, Marta Beruś w tym samym stylu była dwa razy trzecia. Po jednym brązowym medalu zdobyli Magdalena  Kucharska, Kinga  Knopik oraz Adrian Bonsz.

Gratulacje dla zawodników oraz trenerów Myrcik Małgorzaty Mateusza Niegota i Sławomira Pąchalskiego.

 RUSZA LIGA KLUBÓW ŚLĄSKICH


4 października pływacy z klasy 6a rozpoczęli zmagania w Lidze Klubów Śląskich rocznika 2005 w Radlinie.

W rozgrywanych 4 konkurencjach indywidualnych i 2 sztafetowych wywalczyliśmy 6 medali.

Złote medale zdobyły Iga Idzikowska na 100m stylem klasycznym i Kinga Kempa na 100m stylem zmiennym.
Srebrny medal w konkurencji 100m stylem zmiennym wywalczyła Iga Idzikowska.
Na drugim stopniu podium stanęły również nasze sztafety. Mieszana 4x50m stylem zmiennym w składzie Bugla Paweł, Idzikowska Iga, Kempa Kinga i Skrzypek Oskar oraz sztafeta dowolna 4x50m dziewcząt w składzie Idzikowska Iga, Kempa Kinga, Smiczek Julia i Piszczek Kamila.
Brązowy medal w najdłuższej konkurencji tego dnia wywalczyła Kempa Kinga (200m stylem dowolnym).

Wszyscy zawodnicy spisali się znakomicie, poprawiając rekordy życiowe. Świetna postawa naszych zawodników pozwoliła sklasyfikować nas na drugiej pozycji w punktacji klubowej po pierwszej rundzie zawodów.

UCZNIOWIE W ZAWODACH O PUCHAR ROSOMAKA

 

Rozgrywane 30 września w Siemianowicach Sląskich zawody pływackie o Puchar Rosomaka były dla naszych pływaków pierwszym poważnym sprawdzianem w sezonie 2017/2018. W zawodach wystartowała 16-osobowa grupa zawodników.Najlepiej spisały się Magierowska Julia i Kempa Kinga. Zawodniczki wygrały klasyfikację końcową zawodów w roczniku 2002 - Julia, w 2005 - Kinga.

Wiele radości przysporzyły nam starty pozostałych zawodników. Łącznie wywalczyliśmy 20 medali, które zdobyli:
Magierowska Julia i Kempa Kinga - 4 złote, Idzikowska Iga -2 złote i 2 srebrne,
Kwiecień Paweł i Ellgoth Szymon -1 złoty, 1srebrny, Smiczek Julia -2 srebrne,Urban Oskar - srebrny a Beruś Marta brązowy.
Wśród grupy zawodników najmłodszych wielu poprawiło swoje rekordy życiowe  plasując się często bardzo blisko podium.

Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz trenerów ekipy Małgorzaty Myrcik, Moniki Naczyńskiej oraz Sławomira Pąchalskiego.

LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI

W letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 16 letnich w Opolu 14-16 lipca 2017 r. startowali uczniowie, którzy w czerwcu ukończyli naszą szkołę.
Nasza reprezentacja w składzie Julia Zając-Więckowska, Julia Czornik, Dominika Kosińska, Dominika Bigos, Paulina Kapitan, Małgorzata Niedźwiedź, Dominika Susek, Marcin Szarpak, Kacper Milbrant, Remigiusz Respondek, Jakub Kwaśny, Mateusz Dubas, Cieśla Oskar zdobyła czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Mistrzostwo kraju wywalczyli Mateusz Dubas na dystansie 200 m stylem klasycznym oraz Oskar Cieśla na 200 m stylem motylkowym. Srebrny medal dodał do swojej kolekcji Mateusz Dubas na niezwykle  wymagającym wszechstronnego przygotowania dystansie 400 m stylem zmiennym oraz po zaciętej i bardzo  emocjonującej walce sztafeta chłopców w wyścigu 4 x 100 m stylem zmiennym (Marcin Szarpak, Mateusz Dubas, Oskar Cieśla, Kacper Milbrant).

Bardzo dobrze spisały się także pozostali zawodnicy z naszej ekipy. W wyścigach finałowych, które decydowały o podziale medali walczyły: Dominika Kosińska 100/200 m stylem grzbietowym 200/400/800 m stylem dowolnym, Julia Czornik 200 m stylem grzbietowym i zmiennym, Mateusz Dubas 50/100 m stylem klasycznym, Jakub Kwaśny 100/200 m stylem motylkowym, Kacper Milbrant 50 m stylem grzbietowym 200 m stylem zmiennym, Oskar Cieśla 100 m stylem motylkowym, Marcin  Szarpak 400 m stylem dowolnym. Dziewczęta w wyścigach sztafetowych dwukrotnie były szóste na dystansach 4 x 100 oraz 4 x 200 m stylem dowolnym w sztafecie zmiennej zdobyły ósmą lokatę .
Chłopcy bardzo blisko medalu byli w sztafecie 4 x 200 m stylem dowolnym zajmując czwarte miejsce, na dystansie 4 x 100 m stylem dowolnym uplasowali się na siódmym. miejscu.


* Mateusz Dubas oraz Oskar Cieśla  reprezentowali Polskę na Europejskim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży który odbywał się w dniach 24-29.VII b.r. w miejscowości Gyor na Węgrzech. Zawody organizowane przez  Europejskie Krajowe Komitety Olimpijskie stanowiły dla naszych zawodników  ogromne wyzwanie i były w ich karierze pierwszą imprezą, w której rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z całej Europy. 

Ich start był niezwykle udany obaj byli bardzo blisko finałów w swoich koronnych konkurencjach a zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje w ich dalszej karierze sportowej.

Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz trenerów Moniki Naczyńskiej, Małgorzaty Myrcik i Sławomira Pąchalskiego

COPYRIGT Szkoła Podstawowa nr 5 w Chorzowie FREE JOOMLA TEMPLATES