^wróć na początek

logo   orzelek

dane kontaktowe:
telefon: 666-977-944
e-mail:office@diablodesign.eu

Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

9 maja reprezentacja Gimnazjum Sportowego nr 11 walczyła o punkty w finale Wojewódzkim. Najzdolniejsi zawodnicy klas pływackich pod opieką  trenerów wzięli udział Finale Gimnazjady w pływaniu, które w tym roku odbyły się  9 maja w Sosnowcu. Do rywalizacji stanęło 14 szkół wyłonionych w drodze eliminacji. Po bardzo udanych startach indywidualnych drużyna dziewcząt wywalczyła III miejsce a drużyna chłopców VI miejsce.

Miejsca na podium wywalczyły:

Peda Paulina            –  I miejsca na 100m st. motylkowym
Sobieraj Wiktoria      –  I miejsce na 50m st dowolnym
Spoljar Sylwia          –  II miejsce na 100m st. klasycznym
Kowalska Karolina     –  III miejsce na 100m st. klasycznym

 

   Mistrzostwa Polski

W piątek 1 marca 2013r. w olsztyńskiej Aquasferze rozpoczęły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14 letnich w pływaniu. Na starcie stanęło 494 młodych pływaków reprezentujących 116 klubów. W trzydniowych zmaganiach wysoką formę potwierdził uczeń naszej szkoły Krzysztof Jung, który trzykrotnie zakwalifikował się do finałów. Ostatecznie wywalczył: 6 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym, 7 miejsce na 100m stylem klasycznym oraz 10 miejsce na 200m również stylem klasycznym.
W zawodach wystartowały również dziewczęta: Karolina Kowalska, Marta Cierpka, Patrycja Brembor i Natalia Kowalska. Zawodniczki znacznie poprawiły rekordy życiowe i wywalczyły 11 miejsce w sztafecie 4x100m stylem dowolnym. Uczniowie klasy II a gimnazjum, w tym samym czasie walczyli o finały i medale w Mistrzostwach Polski Juniorów 15 letnich w Dębicy. Peda Paulina zdobyła brązowy medal na dystansie 50m stylem dowolnym, 4 miejsce na 50m stylem motylkowym oraz 6 miejsce na 100m stylem motylkowym i zmiennym. Sylwia Spoljar dwukrotnie pływała w finale b na dystansie 50 i 200m stylem klasycznym. Ellgoth Piotr dostał do finału b na dystansie 200m stylem zmiennym.

 

   Liga Klubów Śląskich – klasa IV - VI

W zawodach Ligii Klubów Śląskich szkół podstawowych miejsca na podium zdobywali: z klasy 4a Miśta Jakub i Patrycja Jonienc, z klasy 5 Mateusz Dubas, zawodnicy z klas 6 zdobywali miejsca punktowane - Kałuża Alicja, Weiser Maja, Litke Mateusz, Cieślar Mateusz.

 

   Liga Szkół Gimnazjalnych – rocznik 1998

W drugim semestrze odbyła się 3 i 4 finałowa runda zawodów. W punktacji drużynowej II miejsce zdobyła klasa II a gimnazjum, która uczestniczyła tylko w 3 edycjach Ligii. Punkty dla drużyny zdobywali, wielokrotnie stając na podium, zarówno indywidualnia jak i w sztafetach następujący zawodnicy: Paulin Peda, Sylwia Spoljar, Patrycja Majchrewicz, Natalia Śleziak, Wiktoria Sobieraj, Piotr Ellgoth, Szymon Kurowski, Krzysztof Świstek, Mateusz Kubas, Paweł Gros, Dawid Jabłoński.

 

   Liga Szkół Gimnazjalnych – rocznik 1999

Klasa I a drużynowo również wywalczyła II miejsce po 4 edycjach. Indywidualnie miejsca na podium zdobywał Krzysztof Jung w stylu klasycznym i zmiennym. Drużyny sztafetowe dziewcząt i chłopców wielokrotnie zdobywały miejsca na podium.

 

   Mistrzostwa Śląska

  Klasa 4
Miśta Jakub
wywalczył dwa srebrne medale na dystansie 50m i 100m st. grzbietowym.

   Klasa 5
Tytuł Mistrza Śląska na  dystansach 100m i 200m stylem klasycznym wywalczył Dubas Mateusz. Mateusz

  Gimnazjum

  Klasa I

W dniach 19-20 czerwca na pływalni „Olimpijczyk” w Gliwicach z udziałem 350 awodników odbyły się Otwarte Mistrzostwa Ślaska. Medale zdobyli:
Brembor Patrycja
– srebrny medal na 200m st. motylkowym
Jung Krzysztof – dwa srebrne medale na100 i 200m st. klasycznym, oraz brązowy 50m st. klasycznym
Cierpka Marta
– brązowy medal na dystansie 100m stylem dowolnym.

Srebrne medale medale na dystansach 4x200m st. dowolnym i 4x100 st. zmiennym oraz brązowy na 4x100m st. dowolnym wywalczyła sztafeta kobiet w składzie: Brembor Patrycja, Staszak Paulina, Kowalska Karolina, Cierpka Marta.

   Klasa II

Paulina Peda zwyciężyła w konkurencjach 50 i 100m st. motylkowym, 50m st. dowolnym i grzbietem drugie miejsce na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym
Sylwia Spoljar wywalczyła złoty medal na dystansie 50, 100 i 200m stylem klasycznym oraz dwa srebrne na 100m i 200m stylem dowolnym.
Majchrewicz Patrycja zdobyła 3 miejsce na 400m st. zmiennym
Świstek Krzysztof jest srebrnym medalistą Mistrzostw Śląska na dystansie 100 i 200m stylem motylkowym.
Ellgoth Piotr wywalczył 3 złote medale w konkurencjach 50,  100 i 200 metrów stylem motylkowym oraz srebrny medal na 400 metrów stylem zmiennym

 

  Międzynarodowe zawody pływackie "Koziołki Pływackie" Kędzierzyn-Koźle 2013

17 maja na pływalni w Kędzierzynie-Koźlu już po raz szósty odbyły się międzynarodowe zawody pływackie. Zawody w towarzystwie władz miasta honorowo otworzyła mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak. W imprezie wystartowało 350 zawodników z 35 klubów. Grupa naszych pływaków godnie reprezentowała barwy miasta Chorzowa. Efektem dwudniowych zmagań było zdobycie okazałego pucharu w wyścigu sztafetowym 8x50 stylem dowolnym, który po zaciętej walce ze sztafeta słowacką trafił w nasze ręce. W wyścigach indywidualnych: Paulina Peda, Sylwia Spoljar, Alicja Kałuża, Kurowski Szymon, Dubas Mateusz, Ellgoth Piotr, wielokrotnie zdobywali miejsca na podium. W klasyfikacji końcowej zawodów Paulina Peda wywalczyła II miejsce, Sylwia Spoljar V miejsce a Kurowski Szymon VI miejsce.

 

  Puchar Rycerza Kmity

Wysoki poziom sportowy, wspaniała organizacja, nagrody i 497 zawodników startujących w Ogólnopolskich Zawodach o „Puchar Rycerza Kmity” w Zabierzowie. W takiej scenerii ośmioosobowa grupa zawodników K.S. „Piątki” Chorzów walczyła o miejsca na podium. W dwudniowych zmaganiach bardzo udane starty zaliczyli: Krzysztof Jung, który dwukrotnie wywalczył I miejsce na dystansie 50m i 100m stylem klasycznym a w klasyfikacji końcowe zajął 6 miejsce. Sylwia Spoljar na tych samych dystansach wywalczyła 2 i 3 miejsce. Piotr Ellgoth – I miejsce 50m stylem motylkowym i III miejsce 50m stylem grzbietowym, w klasyfikacji końcowej 8 miejsce. Bohaterem imprezy został absolwent naszej szkoły Michał Poprawa, który wygrał bieg memoriałowy na dystansie 200m stylem motylkowym ustanawiając nowy rekord zawodów.W zawodach wystartowały również: Patrycja Brembor, Karolina Kowalska, Paulina Staszak i Patrycja Majchrewicz, uzyskując dużo lepsze wyniki niż posiadane rekordy życiowe. Udane starty bardzo cieszyły trenerów i rodziców, ale też zawodników. Mamy nadzieję, że dobra postawa będzie motywacją do dalszej pracy i kolejnych wyzwań sportowych.


   Puchar Prezydenta Miasta Chorzowa 

 Tradycyjnie, jak co roku w grudniu zorganizowaliśmy zawody pływackie o Puchar Prezydenta Miasta Chorzowa. W zawodach wystartowały reprezentacje 10 szkół
podstawowych. Po zmaganiach zarówno w wyścigach indywidualnych, jak i sztafetowych pierwsze miejsce zdobyli zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 5. 

 

   Świąteczno-Rodzinny Miting Pływacki

W grudniu po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowano Świąteczno – Rodzinne zawody pływackie. Program zawodów obejmował konkurencje indywidualne dla dzieci i rodziców oraz biegi sztafetowe rodzinne w formie zabawowej i sportowej. Na starcie zawodów stanęło dwustu uczestników. Impreza przebiegła w rodzinnej atmosferze, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom a zwycięzcy poszczególnych konkurencji medale.

COPYRIGT Szkoła Podstawowa nr 5 w Chorzowie FREE JOOMLA TEMPLATES