dane kontaktowe:
telefon: 0048 32 2419 910
e-mail:sp5@sp5.chorzow.pl

Mistrzostwa Polski Szkół Sportowych - Racibórz

Mistrzostwa Polski Szkół to największa pływacka impreza na ziemi raciborskiej, w której w tym roku wzięło udział ok. 520 zawodników.
Raciborskie mistrzostwa trwały dwa dni. Uczniowie szkół podstawowych startowali na pływalni PWSZ natomiast gimnazjaliści rywalizowali na obiektach ZSOMS. Rywalizacji sportowej tradycyjnie towarzyszyła konferencja Komisji ds. Szkół Sportowych i Szkół Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Pływackiego gościnnie organizowana w Klubie Olimpijczyka "Sokół".

15 i 16 marca 2008 na starcie stanęły reprezentacje 22 Gimnazjów Sportowych z całej Polski. Drużyna Zespołu Szkół Sportowych nr 1 z Chorzowa reprezentowana przez 10 zawodników wywalczyła 3 miejsce w Polsce. Brązowi medaliści to: Lis Magdalena, Wakuła Karolina, Jabłońska Roksana, Bryja Oliwia, Łuczak Piotr, Nocoń Sebastian, Kubala Robert, Stark Patryk, Rokita Michał i Wita Łukasz. Wysoki poziom zawodów i doborowa stawka (na starcie stanęli reprezentanci Szkół Mistrzostwa Sportowego) sprawiają, iż wywalczone miejsce na podium należy zaliczyć na konto wielkiego sukcesu szkoły. Indywidualne miejsca na podium wywalczyli: Łuczak Piotr, Rokita Michał, Stark Patryk i sztafeta 4 x 100 m st. zmiennym.