^wróć na początek

logo   orzelek

dane kontaktowe:
telefon: 666-977-944
e-mail:office@diablodesign.eu

mkszryw2

Na zdjęciu:

Z tyłu: Rafał Nowicki, Krzysztof Poks, Paweł Pilarski, Michał Kruczalok. Z przodu: Artur Brzychczy, Dawid Frank, Michał Tomaszek, Wojciech Turowski, Łukasz Cisło, Wojciech Wiśniewski, Kamil Juranek, Kamil Dziuba. Leży - Marcin Hercog.

2014 r.

 

zryw

2017/2018

 

PIŁKARZE RĘCZNI NA PODIUM FINAŁÓW WOJEWÓDZKICH

- Uczniowie klasy 6 c zdobyli trzecie miejsce w mini piłce ręcznej chłopców w finale Igrzysk Dzieci Województwa Ślaskiego - Sosnowiec 25 maja. Natomiast 7 czerwca zdobyli trzecie miejsce w Mistrzostwach Śląska w piłce ręcznej chłopców sezonu 2017/2018, które odbyły się w Katowicach.- Chłopcy klasy III C zajęli drugie miejsce w piłce ręcznej podczas finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sportach Halowych - Bojszowy 24 maja.
Trenerami uczniów są: Mieczysław Mielcarek, Łukasz Gansiniec i Ryszard Hawryluk.

PIERWSI W PÓŁFINALE

Uczniowie klas III C, II C i 7 c po zdobyciu pierwszego miejsca w rejonowych zawodach w piłce ręcznej, wzięli udział w półfinale wojewódzkim. Dnia 9 maja w Bojszowach odnieśli w nim zwycięstwo i awansowali do finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców.
Trenerami uczniów są Mieczysław MielcareK, Ryszard Hawryluk i Łukasz Gansiniec.

2016/2017

Piłkarze wywalczyli 5 miejsce na zawodach rangi Mistrzostw Polski w Elblągu w XIII Ogólnopolskiej Gimnazjadzie w grach zepołowych pod patronatem prezydenta miasta Elbląga w piłce ręcznej chłopców.

Ogromny sukces uczniów klasy III C i trenerów.

SPORTOWCY FINISZUJĄ

 

1. 24 maja 2017 r. uczniowie piłki ręcznej brali udział w finałach XIII Gimnazjady Młodzieży Szkolnej o puchar Marszałka Województwa Śląskiego.
Chłopcy z klasy III C zdobyli najwyższe trofeum i zostali najlepszą drużyną piłki ręcznej województwa śląskiego zdobywając pierwsze miejsce. Przed nimi Mistrzostwa Polski w Elblągu.

Gratulacje należą się również wszystkim trenerom: Mieczysławowi Mielcarkowi, Ryszardowi Hawrylukowi, Łukaszowi Gansińcowi.

2. Nasi chłopcy z klasy 5 c zajęli trzecie miejsce w Mistrzostwach Śląska w piłce ręcznej chłopców młodszych,  które odbyły w Katowicach 20 maja br. Trenerem drużyny jest Mieczysław Mielcarek.

 

2015/2016

 

STYCZEŃ 2016

 

przeszedł do historii piłki ręcznej w naszym kraju. Od 15 do 31 stycznia odbywały się w Polsce Mistrzostwa Europy. Mecze eliminacyjne rozegrano  min. w Katowicach. Uczniowie klas o profilu piłka ręczna zasiedli na trybunach Spodka i dopingowali najlepsze drużyny naszego kontynentu tj. Chorwację, Norwegię, Islandię i Białoruś.

 

Nasi zawodnicy nie poprzestali tylko na oglądaniu szczypiorniaka, ale także wzięli udział w trzech turniejach rozgrywanych w Chrzanowie, Rudzie Śląskiej i Chorzowie.W dniach 15-17 stycznia 2016 chłopcy z rocznika 2001 i 2004 wzięli udział w XI Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Caban Cup. Mecze rozgrywano w Chrzanowie i Trzebini. Nasi zawodnicy zajęli 4 miejsce w kategorii młodzik młodszy ( na 12 zespołów), oraz 6 miejsce w kategorii dzieci ( na 10 zespołów).

 

W sobotę 30 stycznia 2016 r. nasi uczniowie klasy 1 c gimnazjum wzięli udział w I Turnieju Młodzików o Puchar Prezydenta Rudy Śląskiej. W rozgrywkach wzięły udział drużyny SPR Ruda Śląska, MUKS Siódemka Mysłowice, UKS 31 Rokitnica Zabrze, MKS Olimpia Piekary i  MKS Zryw Chorzów. Ostatecznie Puchar Prezydenta zdobyli nasi zawodnicy.

 

W tym samym dniu, czyli 30 stycznia w hali sportowej naszej szkoły odbył się mini turniej piłki ręcznej dla uczniów klas czwartych. Nasi najmłodsi szczypiorniści rozegrali swoje mecze z PMOS Chrzanów.  

Naszym piłkarzom ręcznym gratulujemy wyników sportowych i przypominamy, że w trakcie ferii będą się odbywały treningi zgodnie z planem przekazanym przez trenerów.

 

TERMINARZ ROZGRYWEK  MISTRZOSTW ŚLĄSKA

Harmonogram rozgrywek o Mistrzostwo Śląska w sezonie 2015/2016 - pilk do pobrania

 

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ

W sobotę 5 grudnia w naszej szkole został zorganizowany Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Chłopców.
W rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny chłopców z rocznika 2004. Rozegrano sześć spotkań w systemie pucharowym.

Chłopcy ze Zrywu, czyli nasi uczniowie z klasy 5 c  pod skrzydłami trenera Łukasza Gansińca w imponującym stylu  pokonali rywali, wygrywając wszystkie spotkania.
MKS Zryw Chorzów - SPR Grunwald Ruda Śląska - 19:14
MKS Zryw Chorzów - KS Viret CMC Zawiercie - 23:13
MKS Zryw Chorzów - UMKS PMOS Chrzanów - 19:16.

 

PIŁKARZE RĘCZNI W LIBIĄŻU

 

pilkarze reczni w libiazu 2015 

W dniach 18-20 września w hali sportowej w Libiążu odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Bogdana Wenty. Do rozgrywek przystąpiło dziesięć drużyn. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z rocznika 2001 i młodsi.


W sobotę pokonaliśmy PMOS Chrzanów 19:4, PMOS Busko Zdrój 16:14, UKS Czwórka Libiąż 24:11.
Nasi zawodnicy ulegli jedynie Vive Tauron Kielce 1 13:15.

 

Po pierwszym dniu nasz klub znalazł się w finałowej czwórce turnieju. Niestety w niedzielę nasi piłkarze przegrali oba mecze i zakończyli swoje zmagania tuż za podium, czyli na czwartym miejscu.

 

ZRYW ZWYCIĘŻA


W  dniu 18 listopada w Hali MOSIR-u przy ul. Granicznej 92 odbył się mecz piłki ręcznej Ligi Młodzików  o Mistrzostwo Śląska pomiędzy MKS Zryw Chorzów a MKS Ustroń. Barwy MKS ZRYW reprezentowali uczniowie naszego gimnazjum z klasy  2 c. 

W siódmym swoim meczu podopieczni trenera Mieczysława Mielcarka zdobyli 37 bramek tracąc zaledwie17. O zwycięstwie zdecydowała dobra dyspozycja strzelecka ale również bardzo dobra gra w obronie. Tylko na początku spotkania goście toczyli wyrównany pojedynek ze Zrywem, ale po 10 minutach zaznaczyła się kilku bramkowa przewaga, którą gospodarze z każdą minutą powiększali. Zdobyte dwa punkty cieszą podwójnie ponieważ, Ustroń jest bezpośrednim rywalem  w  ligowej  tabeli  o Mistrzostwo Śląska.


Kolejny  sprawdzian czeka naszych zawodników w najbliższy poniedziałek. Przeciwnikiem będzie UKS MOPS Bytom. Wszystkich kibiców handballu zapraszamy na halę UKS MOPS-u  Bytom przy ul. Strzelców Bytomskich 131 o
godzinie 16.30.


 

2014/2015

 

 

ZACZĘŁO SIĘ

 

Drużyna MKS Zryw Chorzów w dniu 24.09.2014 r. wybrała sie do Zabrza na sparing mający na celu przygotowanie się do szybko zbliżającej sie ligi. W turnieju początkowo miały wziąć udział wszystkie ligowe drużyny, lecz po przybyciu na miejsce okazało się, że jedynie trzy zespoły będą grać: MKS Zryw Chorzów, SPR Pogoń 1945 Zabrze‘00, SPR Pogoń 1945 Zabrze‘99.

Oba mecze zakończyły się porażką dla drużyny z Chorzowa.

 

KORZYSTNY WYNIK

 

Już 29 września zaczęły się rozgrywki ligowe, to dość wcześnie w porównaniu z rokiem ubiegłym.
Pierwszą kolejkę nasza drużyna „MKS Zryw Chorzów” rozegrała w Bytomiu z UKS MOSM Bytom. Nasz zespół podszedł z dużym entuzjazmem i zaciętością do pierwszego, tegorocznego meczu, po wcześniejszej porażce na turnieju z Zabrzem. Już po pierwszych minutach było widać, że chorzowianie mają przewagę nie tylko fizyczną, lecz także mentalną nad przeciwnikiem. Nie popełniali dużej ilości błędów, a w ataku grali z dużą rozwagą. W drugiej połowie spotkania trener dokonał zmian aby każdy zawodnik mógł włączyć się w grę. Mecz zakończył się wynikiem korzystnym dla Zrywu 25:19.


PIERWSZA PORAŻKA


Gdy rozpoczęła się druga ligowa kolejka nadszedł czas aby stawić czoła drużynie z Zabrza. Mecz rozgrywany był 22 października w Chorzowie przy ulicy Granicznej. Pierwsze minuty meczu gospodarze zaczęli świetnie, prowadzili wynikiem 4:1, lecz z czasem zaczęli popełniać coraz więcej błędów co doprowadziło do utraty wielu bramek. Robili banalny błąd kroków, czy też kozłowania. Wszystkie te czynniki połączone z stresem skutkowały „bolesnymi” karami dwóch minut. W przerwie, nasza drużyna miała jeszcze szansę na odzyskanie strat, lecz niestety ostatecznie mecz zakończył się porażką 31:18.


 

Paweł Podgórski II C

 

mkszryw1 

 

 

COPYRIGT Szkoła Podstawowa nr 5 w Chorzowie FREE JOOMLA TEMPLATES