Mistrzostwa Śląska Dzieci w Lekkiej Atletyce - Ruda Śląska.

ru2.3

W mistrzowskim stylu nasi młodsi lekkoatleci zakończyli sportowy rok szkolny oraz wiosenną część sezonu lekkoatletycznego.
13 czerwca w Rudzie Śląskiej spotkali się najlepsi lekkoatleci Województwa Śląskiego kategorii U12(08/07) i U14(06/05). Wśród nich była szeroka grupa naszych zawodników z klasy 4b i 6b.

ru1.1 ru6.1

Podczas kilkugodzinnej rywalizacji, stojącej na wysokim jak na początkujących adeptów tej dyscypliny poziomie, zdobyliśmy 3 medale i wiele miejsc w najlepszej 8-ce rywalizacji. Pierwsza na podium zameldowała się nasza skoczkini wzwyż Maja Idzińska (6b). Skok na wysokość 140cm dał Maji srebrny medal. Później już tylko wchodziliśmy na najwyższy stopień podium! Nie zawiódł nasz sprinter Krystian Bernacki (6b), który do złotego medalu w hali dołożył złoto w biegu na 100m - 12.65. Duży sukces odnieśli chłopcy młodsi, którzy w sztafecie 4x100m zdobyli złoty medal. Tuż za podium na czwartym miejscu znaleźli się: Szymon Machnik (4b) w biegu na 60m, Michał Wójcik (4b) w skoku w dal oraz Wiktor Piecyk (4b) i Michał Wojciechowski (4b) w rzucie piłką palantową. W finale 60m zajmując 7 miejsce wystartowała Paulina Górak (4b).

ru3.1  ru5.1

Gratulacje dla zawodników i trenerów : Marzeny Gruchel, Krzysztofa Podchula i Stanisława Gawendy.