telefon: 0048 32 2419 910
e-mail:sp5@sp5.chorzow.pl

Mistrzostwa Lekkoatletyczne Szkół Podstawowych - Stadion Śląski 8.06.2017 r.

20170608 125526.1

Na Stadionie Śląskim odbyły się kolejne Mistrzostwa Województwa Śląskiego w Lekkiej Atletyce, która notabene lekką nie jest. Jako silna i zwarta grupa przystąpiliśmy do swoich konkurencji, a do wyboru był bieg na 60m, 300m oraz 600, skok w dal, pchnięcie kulą tudzież rzut piłeczką palantową. Tym razem raz a dobrze należało wybrać, co by wystartować tylko w jednej swojej flagowej konkurencji. Podział na kategorie wiekowe pozwalał wielu mieć nadzieję na zdobycie któregoś ze szczebli na podium.

Do tych śmiałków zaliczyli się wśród dziewcząt Szkoły Podstawowej nr 5:

- Marta Szymonek (6 b) w biegu na 60m II miejsce z czasem 8,83s, Emilka Lendzik (6 b) w biegu na 300m II miejsce z czasem 47,73s, Janus Weronika (6 b) w skoku w dal III miejsce 4,28cm, Wiktoria Turowska (5 b) w rzucie piłeczką palantową II miejsce 31m.

Wśród chłopców podium zajęli:

Karol Jaron (6 b) I miejsce w biegu na 60m 8,40s, Wiktor Drewniok (6 b) II miejsce z czasem 8,41s, Fabian Gędek III miejsce z czasem 8,63s, Krystian Bernacki (5 B) w biegu na 60m wynikiem 8,14s zajął I miejsce, Adrian Rudzki (6 B) zajął III miejsce w biegu na 600m wynikiem 1;52,05s, Bartek Busek (5 B) zajął III miejsce w rzucie piłeczką palantową wynikiem 27,5m.

Galeria zdjęć - P.S. Porada na wakacje i wszelkiej maści zawody - należy się ubierać stosownie do pogody jaka może nas przytulić, o czym mówią przykłady poniżej...