The End..

Rozegrane zostały ostatnie zawody rangi wojewódzkiej w tym roku szkolnym, a troche ich było... Możemy wspomnieć wiele udanych startów i sukcesów naszych Lekkoatletek ze Szkoły Podstawowej nr 5 na arenie ziemii śląskiej. Wystąpiliśmy w rekordowej ilości finałów wojewódzkich: w Sztafetowych Biegach Przełajowych zajmując 3 miejsce, w Łyżwiarstwie Biegowym zajmując 5 miejsce, 5 lokatę zajęliśmy w Narciarstwie Klasycznym,  zajęliśmy miejsca 5-8 w Minikoszykówce dziewcząt oraz 6 miejsce w Biegach na Orientację, byliśmy także w Finale Badmintona. Nie zapominajmy o kilku pomniejszych sukcesach, jak III miejsce w halowej piłce nożnej w mieście oraz III miejsce w minisiatkówce w Chorzowie. Jeden zespół klasowy dziewcząt, a wśród nich tyle różnych talentów!

dz1

W ostatnim boju, a w zasadzie czteroboju wystąpiliśmy w nieco okrojonym, bo bez Weroniki Janus składzie. Dziewczęta wspomagane przez dwie piątoklasistki ruszyły z kopyta od startu do mety, począwszy od biegu na 60m, poprzez rzut piłeczką, skok w dal i  na 600m skończywszy. Do samego końca byliśmy w napięciu nie znając wyników, aż werdykt sędziów ogłosił: II miejsce w Finale Czwórboju. W srebrnym składzie wystąpiły nasze najlepsze czwórboistki: Marta Szymonek (VI b), Emilka Lendzik (VI b), Wiktoria Sobol (VIb),  Zuza Pieniążek (VI b), Julia Beyer (V b) oraz Gosia Dobrowolska (V b). Indywidualnie najwięcej punktów zdobyła Marta Szymonek, która zbliżyła się o włos do rekordu szkoły dziewcząt w tej arcytrudnej konkurencji.

chl1

Ogromnym sukcesem może sie również pochwalić drużyna Chłopców SP nr 5. Zostali w zasadzie czarnym koniem zawodów, gdyż robiąc swoje, walcząc o każdy najmniejszy punkcik stanęli również na podium zajmując wysokie III miejsce w Finale Wojewódzkim. Tandem lekkoatletów i piłkarzy ręcznych zdał egzamin w pełni. Chłopcy wystąpili w składzie: Fabian Gędek (VI b), Karol Jaron (VI b), Adrian Rudzki (VI b), Szymon Jędrzejczyk (VI c), Mikołaj Dudkiewicz (VI c), Krystian Bernacki (V b) oraz Michał Zając (VI b).

dz2                                                                                                                 chl2

Opracował: Krzysztof Podchul