dane kontaktowe:
telefon: 0048 32 2419 910
e-mail:sp5@sp5.chorzow.pl

Mamy Finał!

19 maja na stadionie MORiS'u przy Filarowej rozegrane zostały zawody lekkoatletyczne drużyn. Oprócz Miasta Chorzowa wystąpiły również Siemianowice i Świętochłowice. Na zawodach tych każdy może wybrać coś dla siebie, spośród wielu konkurencji lekkoatletycznych, takich jak: skok w dal, wzwyż, pchnięcie kulą, biegi na 100m, 300m, 600m/1000m, biegi płotkarskie: 80ppł, 100ppł, 110ppł, rzut dyskiem i oszczepem oraz sztafety 4x100m. Do punktów drużyny liczonych jest 15 wyników z wszystkich konkurencji.

Druzynowe LA dziewczeta

Skład drużyny dziewcząt : Daria Kwaśny, Ksenia Korepta, Ewelina Kołodziej, Marta Strzesak, Paulina Wawrziczek, Sandra Mendera, Wiktoria Dworaczek, Aneta Nastręt, Marta Beruś, Julia Dobrzyńska, Patrycja Dyrcz, Marta Drabina, Julia Osiecka. Największą liczbę punktów zdobyły sprinterki w biegu na 100m: pierwsze miejsce zdobyła Ewelina Kołodziej (I B) z czasem 13,40s, druga była Daria Kwaśny (III B) pokonując 100m w czasie 13,66s, trzecie miejsce punktowo zdobyła Ksenia korepta (III B) pokonując 100m w 14,14s.

Gimnazjum nr 11 wystawiło do boju dwie drużyny osobno dziewcząt i chłopców. Wszyscy startujący dali z siebie wszystko, dzięki czemu mogliśmy zwyciężyć zdobywając dwa pierwsze miejsca w rejonie Chorzów - Siemianowice - Świętochłowice. Zwycięstwo dało nam awans do finałów wojewódzkich, które odbędą się 30 maja w Częstochowie.

Druzynowe LA chlopcy

W drużynie chłopców wystartowali: Simon Lai, Kamil Kiwer, Mateusz Młodzik, Mariusz Strzesak, Paweł Proksza, Dominik Litke, Kamil Kuś, Szymon Budkowski, Szymon Rosłaniec, Maciej Kempny, Rafał Szczygłowski, Dawid Frank, Jakub Wołowiec. Największą ilością zdobytych punktów popisał się Kamil Kuś (III B), który dystans 1000m pokonał w 2;56,71s, drugi punktowo był Dominik Litke (II C), który w biegu na 300m osiągnął rezultat 42,03s, trzeci był Paweł Proksza (III D), który 300m pokonał w 42,74s.

Opracował: Krzysztof Podchul