Czterobój LA

Podwójny sukces!

Bez nazwy

Drużyna dziewcząt SP nr 5 - uczennice klasy VI B: Marta Szymonek, Emilka Lendzik, Wiktoria Sobol, Weronika Janus, Zuzia Pieniążek oraz uczennice klasy V b: Gosia Dobrowolska, Julia Beyer i Daria Cofała.

16 maja na stadionie przy ulicy Lompy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 przystąpili do swojej koronnej konkurencji szóstoklasisty jaką jest czwórbój lekkoatletyczny. Są to zawody tylko dla prawdziwych fajterów, gdyż każdy z sześciu uczestników drużyny musi zaliczyć wszyskie konkurencje, czyli bieg na 60m, skok w dal / wzwyż, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 600m dziewcząt / 1000m chłopców.

Bez nazwy1

W drużynie chłopców wystąpili uczniowie klasy VI B:  Wiktor Drewniok, Fabian Gędek, Karol Jaron, Adrian Rudzki, Michał Zając oraz Krystian Bernacki z klasy V B.

Swoisty wielobój jest bardzo wyczerpujący fizycznie i psychicznie, lecz nasi uczniowie spisali się wyśmienicie i zwyciężyli zarówno wśród dziewcząt jak i wśród chłopców. Gratulujemy!

Przed nami etap rejonowy i ewentualny finał wojewódzki. Opiekunami zawodników byli Krzysztof Podchul i Tomasz Grzywacz.

Opracował: Krzysztof Podchul