II miejsce w Półfinale Minikoszykówki Dziewcząt Szkoły Podstawowej nr 5 !!!

20170323 131633.1.1

Dziewczęta przeszły długą drogę, poprzez szereg eliminacji od dzielnicy, poprzez starcia w mieście, w rejonie i wreszcie idąc jak burza wzięliśmy udział w półfinale wojewódzkim. Dziewczęta w zasadzie jak na rodowite lekkoatletki przystało wykazały się olbrzymim zacięciem i poświęceniem w grze. Uczyły się ogrania w nowej dyscyplinie z zawodów na zawody, nabierając cennych doświadczeń i chętnie słuchają rad trenerskich.

W Katowicach przyszło nam się zmierzyć najpierw z siatkarkami z Tychów, gdzie po paru szybkich zmianach w ustawieniu opanowaliśmy sytuację i to my dyktowaliśmy rywalowi warunki wygrywając spotkanie ze spokojem farmera.

20170323 131428.1

W finale natomiast zmierzyliśmy sie już z drużyną rasowych koszykarek, które mają niemałe doświadczenie gry w ligach koszykarskich. Po wielkich bojach walcząc o każdy cenny punkt zajęliśmy ostatecznie II miejsce w półfinale wojewódzkim. Cieszymy się dużym sukcesem i życzymy naszym Sportsmenkom jeszcze wielu sukcesów na swojej drodze.

Autorkami sportowego sukcesu Szkoły Podstawowej nr 5 są uczennice klasy VI b: Dorota Burek, Weronika Janus, Marta Kubista, Emilka Lendzik, Zuza Lorkiewicz, Kamila Piątkowska, Zuza Pieniążek, Magda Pilska, Wiktoria Sobol, Marta Szymonek, Wiktoria Wróbel oraz uczennica klasy V b Wiktoria Turowska. Trenerem zawodniczek był Krzysztof Podchul.

A tak uczciliśmy nasz wspólny sukces.. ;)

20170323 140443.1

Opracował: Krzysztof Podchul