Narciarstwo Biegowe - Kubalonka 2017

calosc3

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum Sportowego nr 11 wzięli udział w zawodach Wojewódzkich w Narciarstwie Biegowym. Impreza odbyła się na stromych zboczach Wisły - Kubalonki. Zawody nie należą do najłatwiejszych, gdyż trzeba się wykazać jednocześnie umiejętnością jazdy na nartach, siłą oraz wytrzymałością. Jak to mówią złoto jest dla zuchwałych i my tacy jesteśmy. Pokusiliśmy się w tym roku o wystawienie aż czterech drużyn do walki w zawodach. Nasi uczniowie walczyli jak lwy, zdobywając kijkiem i nartą każdy metr śnieżnej polany. W rezultacie drużyny szkoły podstawowej ku miłemu zaskoczeniu zajęły bardzo wysokie V miejsce wśród dziewcząt oraz bardzo dobre VIII miejsce wśród chłopców.

Marta Szymonek
 Emilka Lendzik

W drużynie dziewcząt pobiegły uczennice VI b: Marta Szymonek, Emilka Lendzik, Wiktoria Sobol oraz Kamila Piątkowska.

Michal Zajac start

zmiana

Wśród chłopców z tej samej klasy wystartowali: Michał Zając, Fabian Gędek oraz Mateusz Ogłoziński.

Drużyny Gimnazjum nr 11 stanęły do walki z zawodowcami w tej konkurencji. W zacnym gronie biathlonistów nasze dziewczęta zajęły miejsce XII oraz chłopcy miejsce XIII w województwie śląskim. W drużynie dziewcząt pobiegły: Ksenia Korepta III B, Agnieszka Chromik III D, Jennifer Potrzeba II C oraz Daria Kwaśny III B.

Wśród chłopców wystartowali: Jakub Trafała II C, Kamil Kiwer III D oraz Dominik Litke II C. Opiekunami naszych zawodników byli Mieczysław Mielcarek oraz Krzysztof Podchul.

Opracował: Krzysztof Podchul