Rejony Sztafet Staw "Rzęsa" - Siemianowice 17.10.2016 r.

1.1

Nasi najlepsi biegacze długodystansowi stanęli w szranki i konkury walcząc o prym najlepszej sztafety w rejonie. W siemianowickich zawodach udział wzięły najlepsze zespoły z Chorzowa, Świętochłowic i Siemianowic. Nasza szkoła mogła wystawić po uprzednich eliminacjach miejskich cztery zespoły sześcioosobowe.

5.1

Na pierwszy ogień poszli gimnazjaliści. Zaczęliśmy z rozmachem, utrzymując przewagę od początku do końca. Oba nasze zespoły walczyły z dużym poświęceniem, po zaciętej walce nasze gimnazjum zajęło dwa pierwsze miejsca.

W składzie dziewcząt pobiegły: Marta Beruś II A, Aneta Naskręt II A, Agnieszka Sojka I B, Roksana Masarczyk I B, Jennifer Potrzeba II C, Wiktoria Dworaczek I B.

Wśród chłopców wystartowali: Dominik Szmandra III C, Szymon Rosłaniec II A, Kamil Dziuba III C, Paweł Proksza III D, Kamil Kuś III B oraz Dawid Frank III C. Opiekunką drużyn w gimnazjum była Marzena Gruchel. Warto podkreślić, że wśród obu zespołów ramię w ramię biegali piłkarze ręczni, pływacy, lekkoatleci oraz uczniowie klas rekreacyjnych.

Szkoły podstawowe równie intensywnie przyłączyły się do rywalizacji.

2.1  4.1

Wśród dziewcząt nasza reprezentacja również wzięła się ostro do pracy, nie były im straszne nawet biegające tu i ówdzie wielkie dinozaury. Dziewczęta nabierały rozpędu z każdą zmianą powiększając przewagę. Zajęły pierwsze miejsce w rejonie i uzyskały awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się już niebawem, bo 3 listopada w Rudzie Śląskiej. W składzie dziewcząt wystąpiły: Emilka Lendzik VI b, Wiktoria Sobol VI b, Marta Szymonek VI b, Weronika Junus VI b, Nicola Poliwoda V b, Daria Cofała oraz Kamila Piątkowska VI b. Prowadzącym drużyny dziewcząt był Krzysztof Podchul.

Drużyna chłopców szkoły podstawowej miała nieco mniej szczęścia. Chłopcy po ciężkiej walce zajęli ostatecznie drugie miejsce w rejonie. W składzie chłopców pobiegli: Fabian Gędek VI b, Wiktor Drewniok VI b, Adrian Rudzki VI b, Mikołaj Dudkiewicz VI c, Tymoteusz Woźniak VI a oraz Arkadiusz Hopek VI a. Prowadzącym chłopców był Tomasz Grzywacz.

Opracował: Krzysztof Podchul