Bieg Przełajowy im. Janusza Kusocińskiego 22.09.2016 r.

1474623322142.1

Ruszył kolejny Bieg Przełajowy na cześć Janusza Kusocińskiego wybitnego długodystansowca.
Aura i humory dopisały uczestnikom zawodów. Biegi odbyły się jak zawsze wśród zieleni Parku Róż, gdzie startujący mogli się zmierzyć biegając dystans 800m wśród dziewcząt i 1000m wśród chłopców. Uczestnicy dostawali nagrody indywidualnie i drużynowo, gdzie było liczonych 6 uczestników. Indywidualnie wśród szkół podstawowych I miejsce zajęła Emilka Lendzik z klasy VI B, druga była Wiktoria Sobol z tej samej klasy. Wśród chłopców trzecią lokatę zajął Adrian Rudzki również z klasy VI B.
W gimnazjach indywidualnie drugie miejsce zajęła Jennifer Potrzeba z klasy II C, trzecia na linii mety były Dominika Kosińska z klasy III A. Wśród chłopców brawurowo pobiegli Szymon Rosłaniec z IIA i Paweł Proksza z klasy IIID zajmując kolejno pierwsze i drugie miejsce na podium.
Drużynowo zarówno Szkoła Podstawowa nr 5 jak i Gimnazjum Sportowe nr 11 zajęły pierwsze miejsca, oby był to dobry prognostyk przed Sztafetowymi Biegami Przełajowymi, które odbędą się już niebawem 27 września.
Zawody te były również eliminacjami do Drużynowych Biegów Przełajowych. Kolejny etap tych zawodów odbędzie się na wiosnę. Dziękujemy za udział i serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Zawody odbyły się pod patronatem Urzędu Miasta Chorzowa i Zespołu Szkół Sportowych nr 1 w Chorzowie.

Opracował: Krzysztof Podchul

1474624592879.1