^wróć na początek

logo   orzelek

dane kontaktowe:
telefon: 666-977-944
e-mail:office@diablodesign.eu

Eliminacje do Czwórboju Lekkoatletycznego

Chorzów 29.04.2016 r.

1

       Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 5 stanęły na wysokości zadania i stanowczo zwyciężyły z rywalkami z miasta Chorzowa w tegorocznym czwórboju.

Najlepszą lekkoatletką zawodów okazała się Ewelina Kołodziej (VIb), która była o krok od rekordu szkoły w biegu na 60m, gdzie brakło 0,1s. W drużynie wystartowały również w kolejności punktowej: Marta Szymonek (Vb), Emilia Lendzik (5b), Julia Dobrzyńska (VIb), Wiktoria Sobol (Vb) oraz Wiktoria Dworaczek (VIb). Opiekunem drużyny dziewcząt był Tomasz Grzywacz.

2

Chłopcy również awansowali do zawodów rejonowych, tym razem z trzeciej lokaty. Najlepszym zawodnikiem wśród chłopców okazał się Maciej Kempny (VIb). Pozostali uczestnicy drużyny w kolejności wyników: Dawid Stryczek (Vd), Mateusz Drabina (VIb), Łukasz Radecki (VIc), Wiktor Drewniok (Vb) oraz Ellgoth Szymon (5a). Opiekunem drużyny chłopców była Marzena Gruchel.

       23 maja podczas zawodach rejonowych dziewczęta zajęły I miejsce z dużą przewagą, awansując tym samym do finału wojewódzkiego. Należy tu wspomnieć, że Ewelina Kołodziej poprawiła kilkuletni rekord szkoły w biegu na 60m o 0,01s. Nowy rekord na tym dystansie  wynosi 8,56s.

Drużyna chłopców po ciężkich bojach zajęła ostatecznie II miejsce w rejonie, kończąc tym samym dalszą rywalizację.

 

Opracował: Krzysztof Podchul

COPYRIGT Szkoła Podstawowa nr 5 w Chorzowie FREE JOOMLA TEMPLATES