^wróć na początek

logo   orzelek

dane kontaktowe:
telefon: 666-977-944
e-mail:office@diablodesign.eu

Mityng Międzynarodowy ISERLOHN (Niemcy) - 13-15.06.2014

1  2 
 

 Przelot do Iserlohn (Niemcy)

       W dniach 13-15.06.2014 r. trójka naszych najlepszych lekkoatletów z Gimnazjum Sportowego nr 11 poleciała w przestworza wprost do niemieckiego Iserlohn. W gronie szczęśliwców znaleźli się uczniowie klasy IIIB: Magdalena Cofałka, Jagoda Dubińska i Denis Jaworski. Wzięli oni udział w lekkoatletycznym mityngu międzynarodowym, który obył się z okazji 10-lecia współpracy naszych miast partnerskich - Chorzowa oraz niemieckiego Iserlohn. Nasi uczniowie w nagrodę za najlepsze wyniki sportowe uzyskane  podczas szkolnych zawodów, mogli spróbować swoich sił podczas wspólnych startów z reprezentantami Niemiec oraz Węgier.

4 
 Reprezentanci Chorzowa w Iserlohn: Magdalena Cofałka, Denis Jaworski, Jagoda Dubińska

Nasi zawodnicy okazali swoje ponadprzeciętne umiejętności zdobywając najwyższe lokaty w swoich konkurencjach: Jagoda Dubińska i Denis Jaworski w skoku wzwyż oraz Magdalena Cofałka w biegu na 200m. Oprócz zdobycia nowych doświadczeń podczas startów w zawodach, można było doszlifować język oraz przetestować dziesiątki  smakowitych potraw przygotowanych przez organizatorów. Po zawodach, jak na mistrzów przystało, nasi sportowcy udali się na zasłużoną odnowę biologiczną, gdzie mogli korzystać z tamtejszych źródeł termalnych i saun. Wyjazd na zawody możliwy był dzięki Urzędowi Miasta Chorzów oraz klubowi TS AKS Chorzów, którego członkami są sportowcy naszego gimanzjum. W kolejce czekają nas jeszcze wyjazdy do czeskiego Zlina oraz Francji. Nasza trójka wnet opuści mury naszej szkoły, czekamy więc na kolejne młode talenty, które będą nas reprezentowały w kolejnych zawodach. Zawodnicy udali się do Niemiec wraz z trenerem Krzysztofem Podchul.

Opracował: Krzysztof Podchul  

COPYRIGT Szkoła Podstawowa nr 5 w Chorzowie FREE JOOMLA TEMPLATES