Mistrzostwa Chorzowa w 4-boju Lekkoatletycznym Szkół Podstawowych

20140519_125705.1

Zwycięski zespół dziewcząt Szkoły Podstawowej nr 5

Dnia 19 i 20 maja stadion lekkoatletyczny przy ulicy Lompy opanowali młodzi lekkoatleci, którzy rozegrali  najtrudniejszą konkurencję lekkiej atletyki, jaką są wieloboje. W szkołach podstawowych rozgrywa się 4-bój lekkoatletyczny, w skład którego wchodzą: bieg na 60m, skok w dal lub wzwyż, rzut piłeczką palantową i bieg na 600m dziewcząt i 1000m chłopców. W związku z tym każda drużyna składająca się z sześciu zawodników, aby osiągnąć sukces końcowy, musi wykazać się dużą wszechstronnością.
Wśród dziewcząt bezkonkurencyjny okazał się nasz zespół, który osiągając wynik 1060 punktów został Mistrzem Chorzowa i awansował do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 27 maja w Sosnowcu.
Warto zaznaczyć, iż drugi zespół SP nr 5 dziewcząt, który rywalizował poza konkursem osiągnął identyczny wynik co koleżanki z pierwszego zespołu, co świadczy o bardzo wysokim poziomie sportowym naszych młodych zawodniczek. Najlepszą wieloboistką okazała się Julia Hellfaier z klasy 6a, która indywidualnie zdobyła aż 248 punktów.
Wśród chłopców nasi zawodnicy musieli uznać wyższość swoich kolegów z innych szkół i zdobyli wicemistrzostwo Chorzowa z wynikiem 823 punkty. Najlepszym wieloboistą okazał się Pio Scelina z klasy 6b, który indywidualnie zdobył 210 punktów.

Przygotowała: Marzena Gruchel