dane kontaktowe:
telefon: 0048 32 2419 910
e-mail:sp5@sp5.chorzow.pl

II Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 5 w Lekkoatletyce

Podczas II Mistrzostw Lekkoatletycznych odbyły się konkurencje czwórboju: biegi na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 600m/1000m.

W biegu na 60m wśród dziewcząt zwyciężyły: I miejsce zajęła Joanna Sornowska z klasy 5b, II miejsce zajęły ex aequo Pola Janiurek z 5b oraz Julia Hellfeier z klasy VIa.

Wśród chłopców w biegu na 60m na podium stanęli: na miejscu pierwszym Oskar Cieśla z klasy VIa, drugi był Krzysztof Syrowy z klasy VIe, trzecią lokatę zajął Andrian Lawrientiew z klasy VIb.

Najlepsze dziewczęta w skoku w dal: I miejsce: Oliwia Fular VIb, II miejsce: Pola Janiurek 5b, III miejsce: Marta Frank 6b.

Najlepsi chłopcy w skoku w dal: I miejsce: Paweł Płaszczymąka z VIb, II miejsce: Oskar Cieśla z klasy VIa, III miejsce: Kamil Kuś z VIe.

W rzucie piłeczka palantową wśród dziewcząt zwyciężyły: I miejsce zajęła Patrycja Dyrcz z VIb, II była Dominika Bańczyk z 5b, III miejsce zajęła

Wśród chłopców w rzucie piłeczką palantową na podium stanęli: na I miejscu Pio Scelina z VIb, na II miejscu ex aequo Mateusz Bończyk z Vb oraz Robert Kobuszewski z VIa.

Na dystansie biegu na 600m dziewcząt zwyciężyła Dominika Kosińska z klasy VIa. Drugie miejsce zajęła Oliwia Fular z klasy VIb. Trzecią lokatę zajęła Jennifer Potrzeba z klasy VIb.

W biegu na 1000m chłopców na podium stanęli: na I miejscu Paweł Płaszczymąka z klasy VIb, na II miejscu Mateusz Bończyk z klasy Vb, na III miejscu podium stanął Kamil Kuś z klasy VIe.