telefon: 0048 32 2419 910
e-mail:sp5@sp5.chorzow.pl

Halowy Turniej skoku wzwyż

20140115_125601.1

15 stycznia odbył się w naszej szkole ósmy Halowy Turniej w Skoku Wzwyż. Najlepsi skoczkowie Szkoły Podstawowej nr 5 mieli okazję rywalizować między sobą w ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły. Jak zwykle na starcie stanęła szeroka stawka miłośników tej konkurencji, składająca się z uczniów klas 4,5 i 6 lekkoatletycznych . Od 2013r uczniowie naszej szkoły mają możliwość skakania na profesjonalnym zeskoku przeznaczonym specjalnie do tej konkurencji, który sfinansowała w całości Rada Rodziców.

Wśród dziewcząt najwyżej nad poprzeczką „fruwały” uczennice klasy 6b, które zajęły wszystkie miejsca na podium. Trzecie miejsce zajęła Ksenia Korepta (115cm), drugie miejsce zajęła Wiktoria Lis (118cm), a zwyciężczynią konkursu została Oliwia Fular (124cm).

Wśród chłopców podium podzielili między sobą uczniowie klasy 5 i 6. Na najniższym stopniu stanął Michał Kral 5b (123cm), drugie miejsce należało do Pio Sceliny 6b (133cm), a zwycięzcą został zeszłoroczny wicemistrz imprezy z 2013 roku - Paweł Płaszczymąka z klasy 6b (136cm).

Paweł próbował jeszcze zaatakować wysokość 140cm, ale niestety były to próby nieudane.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom medali oraz rekordów życiowych.

Trenerzy lekkiej atletyki dziękują pani Marii Poznańskiej za pomoc w organizacji zawodów.