Rejonowe Sztafetowe Biegi Przełajowe - Pszczelnik Siemianowice

Złote medalistki z rejonu-dziewczęta Szkoły Podst. nr 5

10 października Szkoła Podstawowa nr 5 i Gimnazjum Sportowe nr 11 wzięły udział w eliminacjach rejonowych w sztafetowych biegach przełajowych. Naszą najlepszą ekipą okazała się drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 5, która zdobywając pierwsze miejsce w rejonie Siemianowice - Chorzów - Świętochłowice, uzyskała awans do finałów wojewódzkich w Rudze Śląskiej. Złota sztafeta dziewcząt wystąpiła w składzie: Agata Kaczmarek 6d, Asia Sornowska 5b, Ksenia Korepta 6b, Julia Hellfeier 6a, Liwia Szopa 6c, Paulina Furgał 5b, Małgosia Witek 6b. Indywidualnie najlepsza na zmianie okazała się Julia Hellfeier. Chłopcy ze szkoły podstawowej rywalizację zakończyli na VII miejscu w rejonie w składzie: Mateusz Bończyk, Michał Kral, Dominik Litke, Dorian Strzyżewski, Paweł Płaszczymąka oraz Jakub Wilk.

Srebrne medalistki z rejonu - dziewczęta z Gimnazjum nr 11

Nasi gimnazjaliści również zaciekle walczyli na każdej ze zmian, lecz ostatecznie zajęli II miejsce wśród dziewcząt oraz III miejsce wśród chłopców. W drużynie dziewcząt pobiegły: Agata Solińska, Magda Cofałka, Jagoda Dubińska, Marysia Kacprzyk, Sonia Malik oraz Martyna Rutkowska. Najlepszy czas zmiany uzyskała Magda Cofałka z klasy III B. Z rezerwy skład wspierała Weronika Mamzerowska.

Brązowi medaliści z rejonu - chłopcy z Gimnazjum nr 11

W drużynie chłopców pobiegli: Jakub Norek, Filip Baljon, Olek Kachel, Patryk Juzyszyn, Dominik Sikora oraz Rafał Tiffert. Najlepsze czasy na swoich zmianach uzyskali Jakub Norek i Filip Baljon z klasy II A. Z rezerwy skład wspierał Aleksander Gawrysz.

Opracował: Krzysztof Podchul