img_7410.1
 Wręczenie pamiątkowych medali i pucharów przez panią Dyrektor mgr Joannę Salwerowicz

W tym roku Zespół Szkół Sportowych nr 1 mógł wystawić do zawodów aż 3 oddziały naszych najbardziej zorientowanych atletów. Zwycięzcy Mistrzostw Chorzowa i okolic mogli tym razem spróbować swoich sił w Żorach, nieopodal Miasteczka Twinpigs. Drużyny składały się z 4 zawodników, którzy ruszali na trasę pojedynczo w różnych odstępach czasu. Każdy z nich miał za zadanie znaleźć określoną liczbę punktów zaznaczonych na mapie i potwierdzić zdobycz na karcie specjalnym perforatorem. Liczył się spryt i przygotowanie sprawnościowe. Trasa była trudna i pełna niespodzianek terenowych. Uczestnicy wracali z trasy zmęczeni, lecz uśmiechnięci i zadowoleni. Zawody te zawsze sprawiają uczestnikom ogromną frajdę. Poprzez świetna zabawę doskonalą oni swoje umiejętności survivalowe w odnajdywaniu się w terenie.

s0322288.1

Spośród naszych 3 drużyn najlepiej spisali się uczniowie Gimnazjum Sportowego nr 11, którzy zajęli III miejsce w województwie śląskim zarówno w kategorii dziewcząt jak i wśród chłopców. Drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 5 zajęła XI miejsce. Pamiątkowe medale i puchary wręczyła naszym zwycięzcom pani Dyrektor mgr Joanna Salwerowicz, która nie kryła zadowolenia i satysfakcji, że nasza młodzież potrafi połączyć i wykorzystać zdolności sportowe z umiejętnościami korzystania z mapy.

s0093061.1 s0142238.1

Indywidualnie najlepiej spisali się Paweł Basek z klasy IIIB, który zajął III miejsce w województwie śląskim oraz Martyna Wiśniowska z tej samej klasy, która zajęła IV lokatę. VII miejsce zajął Jakub Norek z IA, również wysokie X miejsce zajęła Wiktoria Kluga z klasy IB. Opiekunami uczniów na zawodach byli Krzysztof Podchul i Marzena Wolska. Zdjęcia z przebiegu rywalizacji bezpośrednio na trasie przekazał nam pan Czesław Wilsz.

Opracował: Krzysztof Podchul