Halowy Turniej w Skoku Wzwyż

dscn2221.1        dscn2224.1

9 stycznia w ramach dni patrona w hali sportowej naszej szkoły odbył się 7 konkurs skoku wzwyż. W tym roku wystartowała rekordowa liczba zawodników, gdyż na starcie stawiło się aż 38 uczestników konkursu, którzy mieli okazję przetestować nowe materace do skoku wzwyż, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Rywalizację o miejsca na podium toczyli przede wszystkim uczniowie klas 5 i 6 lekkoatletycznych, aczkolwiek debiutanci z klasy 4 lekkoatletycznej łatwo się nie poddawali, skacząc w pierwszej fazie konkursu ze starszymi kolegami jak równy z równym. Ostatecznie wśród dziewcząt całe podium zajęły uczennice klasy 6b: Martyna Rutkowska 1 miejsce (121cm), Martyna Szymkowiak 2 miejsce (115cm) i Aleksandra Kopiec 3 miejsce (115cm).

Wśród chłopców rywalizację wygrał Paweł Sornowski klasa 6b (128cm), 2 miejsce zajął Paweł Płaszczymąka z klasy 5b (120cm) i 3 miejsce zajął Szymon Adamski z klasy 6b (120cm). Wśród chłopców na wyróżnienie zasługuje uczeń klasy 4b Michał Kral, który w swoim debiucie zajął wysokie 4 miejsce i ustanowił bardzo dobry rekord życiowy (120cm). Organizatorami zawodów byli: Krzysztof Podchul, Marzena Wolska i Maria Poznańska.

Opracowała: Marzena Wolska