telefon: 0048 32 2419 910
e-mail:sp5@sp5.chorzow.pl

Sztafetowe Biegi przełajowe Chorzów 18.09 i 4.10.2012

2012-09-18_11.52.04.1 2012-09-18_11.57.26.1

18 września odbyły się zawody dla najlepszych biegaczy długodystansowych - Mistrzostwa Chorzowa w  Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zespół Szkół Sportowych wystawił do zawodów aż 6 zespołów. Każdy składał się z sześciu zawodników, którzy biegnąc kolejno po trasie przekazywali między sobą pałeczkę sztafetową.

Wśród szkół podstawowych drużyna dziewcząt SP5 zajęła III miejsce, chłopcy zajęli II lokatę.

2012-09-18_13.00.38.1 2012-09-18_13.02.49.1

Wśród szkół gimnazjalnych Gimnazjum Sportowe nr 11 wykazało się dużym profesjonalizmem i zwyciężyło zdecydowanie zajmując I miejsce w kategorii dziewcząt i I miejsce w kategorii chłopców.

Wszystkie drużyny uzyskały awans do zawodów na szczeblu rejonowym. Zawody rejonowe odbyły się 4 października, gdzie organizatorem zawodów był Chorzów.

Nasze Gimnazjum Sportowe nr 11 ponownie wykazało dużo klasę, gdzie z ogromną przewagą ukończyło swoje biegi zajmując I miejsca zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. Zwycięstwo dało nam awans do finałów wojewódzkich w Rudzie Śląskiej, gdzie będziemy godnie reprezentować nasz rejon Chorzów - Świętochłowice - Siemianowice.

Szkoła podstawowa miała mniej szczęścia. Liczne choroby oraz kontuzje podstawowych zawodników wśród chłopców przyczyniły się do zajęcia ostatniej lokaty, drużyna dziewcząt dostała jeszcze jedną szansę - ich bieg zostanie niebawem powtórzony ze względów organizacyjnych. Liczymy na jeszcze jeden awans wśród dziewcząt i trzymamy kciuki za start w zawodach wojewódzkich który odbędzie się już niebawem, bo 18 października.

Opracował: Krzysztof Podchul