Narciarstwo klasyczne - Wisła 15.02.2012 r.

15022012577.1

Finał wojewódzki w narciarstwie klasycznym odbył się jak co roku w Wiśle na stokach Kubalonki.
Nasi uczniowie Gimnazjum Sportowego nr 11 mogli zmierzyć się z najlepszymi narciarzami biegowymi na Śląsku i poznać smak tej arcyciekawej dyscypliny, w której na świecie Bryluje jedna z Polek Justyna Kowalczyk.
W zawodach startowała osobno trzyosobowa sztafeta dziewcząt i chłopców. Pomimo ciężkich warunków atmosferycznych nasi zawodnicy świetnie się spisali. Wyróżnieniem dla nas był sam udział w zawodach. Śnieżna aura nadała sportowym zmaganiom swoistego charakteru, nasi zawodnicy pokazali hart ducha i wszyscy pokonując 2,5km ciężkiej, górzystej trasy dotarli sprawnie do mety.
Drużyna dziewcząt zajęła wysokie XIII miejsce, drużyna chłopców zajęła XVIII lokatę.
Skład sztafety dziewcząt:
Martyna Wiśniowska (II B), Daria Kubeczko (II B), Patrycja Pajonk (I B).
Skład sztafety chłopców:
Paweł Basek (I B), Szymon Bomba (III D), Bartosz Białas (I C) oraz w rezerwie Wojciech Jemioło (II B).
Opiekunami podczas zawodów byli Mieczysław Mielcarek i Krzysztof Podchul.

Opracował: Krzysztof Podchul